Постанова № 29772001, 01.03.2013, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.03.2013
Номер справи
821/327/13-а
Номер документу
29772001
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"01" березня 2013 р. 10 год.15 хв.Справа № 821/327/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Морської Г.М.,

при секретарі: Склонна Ю.В.,

за участю:

представника позивача - Колесніка Ю.В.,

представника відповідача ДПІ у м. Херсоні - Саніної М.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства "Херсонський завод карданних валів"

до Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби, Головного управління Державної казначейської служби України у Херсонській області про визнання бездіяльності протиправною та стягнення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість,

встановив:

Публічного акціонерного товариства "Херсонський завод карданних валів" (далі - ПАТ, позивач) звернулось до суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби, Головного управління Державної казначейської служби України у Херсонській області (далі - ДПІ, відповідач - 1) та Головного управління Державної казначейської служби України у Херсонській області (далі - ГУДК, відповідач - 2) про визнання протиправною бездіяльності ДПІ у м. Херсоні щодо непроведення позивачу бюджетного відшкодування податку на додану вартість за березень, квітень, травень, жовтень 2012 року та стягнення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість (далі - ПДВ) за березень 2012р. у сумі 77698,0 грн., за квітень 2012р. у сумі 166980,0 грн., за травень 2012р. у сумі 433716,0 грн., за жовтень 2012 року у сумі 38356,0 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, суду пояснив, що вказані суми бюджетної заборгованості виникли за рахунок подання декларацій з податку на додану вартість за березень, квітень, травень, жовтень 2012 року. Згідно поданих декларацій ПАТ "Херсонський завод карданних валів" задекларувало від'ємне значення об'єкту оподаткування з податку на додану вартість, яке підлягало бюджетному відшкодуванню. Позивач вважає, що заявлені до відшкодування суми повинні бути повернені позивачу, оскільки всі суми підтверджені податковим органом до відшкодування. Таким чином будь - які перешкоди в отриманні бюджетного відшкодування ПДВ відсутні, проте ДПІ не надає до органів державного казначейства в Херсонській області висновок про бюджетне відшкодування, що є протиправним.

Представник відповідача ДПІ у м. Херсоні проти позову заперечив. Суду пояснив, що сума, підтверджена до бюджетного відшкодування, не повернена позивачу, оскільки знаходиться на узгодженні. Відповідно до пп.7.3.2 п.7 наказу ДПС України від 19.06.2012 р. № 522 «Про затвердження Регламенту опрацювання податкових декларацій з податку на додану вартість, за якими задекларовано бюджетне відшкодування податку на додану вартість» зазначені суми, що підлягають бюджетному відшкодуванню, знаходяться на доопрацюванні у зв'язку з тим, що станом на 15.02.13р. встановлено завищення податкового кредиту за 1095 днів у сумі - 160,8 тис. грн. та заниження податкового зобов'язання у сумі - 85,8 тис. грн.

Представник відповідача Головного управління Державної казначейської служби України у Херсонській області наддав суду клопотання про розгляд справи без його участі, з урахуванням наданих письмових пояснень. У поясненнях зазначив, що згідно діючого законодавства відшкодування податку на додану вартість з бюджету провадиться на підставі висновку податкової інспекції і в функції ГУДК не входить контроль за своєчасним внесенням платежів до бюджету у тому числі і ПДВ. Але за наявності висновку ДПІ про відшкодування ПДВ або рішення суду із цього приводу, ГУДК не заперечує проти проведення таких виплат.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.

Публічне акціонерне товариство "Херсонський завод карданних валів" зареєстроване юридичною особою виконкомом Херсонської міської ради 30.12.1994р., взяте на облік платником податків у ДПІ у м. Херсоні та зареєстроване платником ПДВ 05.07.1997р.

На виконання вимог податкового законодавства 18.04.2012 року ВАТ "ХЗКВ" подав до ДПІ у м. Херсоні податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2012 року із відповідними додатками. У рядку 23.1 поданої декларації позивачем визначено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку у розмірі 77698,00 грн.

18.05.2012 року ПАТ "ХЗКВ" подав до ДПІ у м. Херсоні податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2012 року із відповідними додатками. У рядку 23.1 поданої декларації позивачем визначено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку у розмірі 166980,00 грн.

Відповідно до довідки від 16.07.2012 р. № 1365/15-4/05743013 "Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ПАТ "Херсонський завод карданних валів" (код 05743013) з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок платника за березень, квітень 2012 року" перевіркою підтверджено відображене ПАТ "Херсонський завод карданних валів" бюджетне відшкодування ПДВ за березень 2012 року у сумі 77698,00грн. та за квітень 2012 року у сумі 166980,00 грн. на розрахунковий рахунок платника.

19.06.2012 року ПАТ "ХЗКВ" подав до ДПІ у м. Херсоні податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2012 року із додатками. У рядку 23.1 поданої декларації позивачем визначено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку, з урахуванням уточнюючого розрахунку від 17.10.2012 року у розмірі 433716,00 грн.

Відповідно до довідки від 20.07.2012 р. № 1433/15-4/05743013 "Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ПАТ "Херсонський завод карданних валів" (код 05743013) з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок платника за травень 2012 року" перевіркою підтверджено відображене ПАТ "Херсонський завод карданних валів" бюджетне відшкодування ПДВ за травень 2012 року сумі 442049,00 грн. на розрахунковий рахунок у банку.

16.11.2012 року ПАТ "ХЗКВ" подав до ДПІ у м. Херсоні податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2012 року із додатками. У рядку 23.1 поданої декларації позивачем визначено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку у розмірі 38356,00 грн.

Відповідно до довідки від 28.12.2012 р. № 3229/15-4/05743013 "Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ПАТ "Херсонський завод карданних валів" (код 05743013) з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок платника за жовтень 2012 року" перевіркою підтверджено відображене ПАТ "Херсонський завод карданних валів" бюджетне відшкодування ПДВ за жовтень 2012 року сумі 38356,00 грн. на розрахунковий рахунок у банку.

Таким чином усі задекларовані позивачем суми бюджетного відшкодування ПДВ за березень, квітень, травень, жовтень 2012 року підтверджені довідками податкового органу.

Відповідно до п. 200.7 ст. 200 ПК України платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Таким чином, ПАТ "Херсонський завод карданних валів" дотримано вимоги податкового законодавства щодо повернення сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, податковим органом підтверджено суму бюджетного відшкодування, заявлену підприємством.

Згідно із п. 200.10 ст. 200 ПК України протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, податковий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.

Положеннями п. 200.1 ст. 200 ПК України визначено, що за наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.

Відповідно до положень п.200.12, п.200.13 ст. 200 ПК України орган державної податкової служби зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

На підставі отриманого висновку відповідного органу державної податкової служби орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби.

Судом встановлено, що станом на час розгляду справи, податковим органом не спрямовано до органу казначейської служби висновок про здійснення бюджетного відшкодування ПДВ ПАТ "Херсонський завод карданних валів" за березень, квітень, травень, жовтень 2012 року, незважаючи на повне підтвердження сум ПДВ до відшкодування перевірками ДПІ.

Суд не приймає до уваги посилання податкового органу пп.7.3.2 п.7 наказу ДПС України від 19.06.2012 р. №522 як на підставу непроведення бюджетного відшкодування ПДВ позивачу, з огляду на наступне.

Наказом ДПС України, від 19.06.2012, № 522 затверджено Регламент опрацювання податкових декларацій з податку на додану вартість, за якими задекларовано від'ємне значення та/або бюджетне відшкодування податку на додану вартість (далі - Регламент).

Розділ 7 Регламенту визначає організацію та проведення документальних позапланових виїзних перевірок достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість (документальних позапланових виїзних (невиїзних) перевірок правомірності нарахування від'ємного значення податку).

Пункт 7.3.2. Регламенту встановлює, що у разі виявлення додаткових обставин (оновлена ймовірна схема ланцюгів постачання в ході документальної позапланової виїзної перевірки, інформація підрозділів податкової міліції щодо можливого залучення окремих контрагентів для формування схемного податкового кредиту, в тому числі у ланцюгах постачання, тощо) відповідно до підпункту 4.2.1 глави 4 цього Регламенту перелік належних до опрацювання контрагентів доповнюється та впродовж терміну проведення документальної позапланової виїзної перевірки вживаються заходи щодо отримання податкової інформації шляхом здійснення зустрічних звірок (документальних позапланових виїзних перевірок у разі неотримання інформації та її документального підтвердження) із суб'єктами господарювання з урахуванням вимог Кодексу, постанов N 1232 та N 1245.

Представник ДПІ повідомив, що податковим органом не проводяться документальні позапланові виїзні перевірки позивача щодо правомірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за березень, квітень, травень, жовтень 2012 року.

За таких обставин суд вважає протиправною бездіяльність Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби щодо непроведення бюджетного відшкодування податку на додану вартість Публічному акціонерному товариству "Херсонський завод карданних валів" за березень, квітень, травень, жовтень 2012 року.

З урахуванням наведеного суд вважає, що позовні вимоги Публічного акціонерного товариства "Херсонський завод карданних валів" є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -

постановив:

Задовольнити повністю позовні вимоги Публічного акціонерного товариства "Херсонський завод карданних валів" до Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби, Головного управління Державної казначейської служби України у Херсонській області про визнання бездіяльності протиправною та стягнення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість.

Визнати протиправною бездіяльність Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби щодо непроведення бюджетного відшкодування податку на додану вартість Публічному акціонерному товариству "Херсонський завод карданних валів" за березень, квітень, травень, жовтень 2012 року.

Стягнути із державного бюджету на користь Публічного акціонерного товариства "Херсонський завод карданних валів" (ід. код 05743013) бюджетне відшкодування податку на додану вартість за березень 2012р. у сумі 77698,0 грн., за квітень 2012р. у сумі 166980,0 грн., за травень 2012р. у сумі 433716,0 грн., за жовтень 2012 року у сумі 38356,0 грн.

Стягнути із державного бюджету на користь Публічного акціонерного товариства "Херсонський завод карданних валів" (ід. код 05743013) понесені судові витрати по сплаті судового збору у сумі 2294,0 грн. згідно платіжного доручення № 351 від 25.01.2013р.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 06 березня 2013 р.

Суддя Морська Г.М.

кат. 8.2.3