ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/397/13-а
04 березня 2013 року 12год. 00хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зозулі Д. П. за участю секретаря судового засідання Минько Н.З. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не з'явився,
відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Млинівської міжрайонної державної податкової інспекції Рівненської області Державної податкової служби доФізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ :
Млинівська міжрайонна державна податкова інспекція Рівненської області Державної податкової служби звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості в сумі 1913, 62 грн.
До початку судового розгляду справи позивач подав клопотання, в якому просив розглянути справу без участі представника податкового органу, зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив. Про дату, час і місце судового розгляду справи судом повідомлявся належним чином.
Судом не визнавалася обов'язковою участь сторін в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши у відкритому судовому засіданні подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення.
ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа-підприємець Млинівською районною державною адміністрацією Рівненської області 18.11.2005 року (а.с.4). Перебуває на обліку в Млинівській міжрайонній державній податковій інспекції Рівненської області Державної податкової служби, як платник податків з 29.01.1999 року за № 327 (а.с. 5).
Судом встановлено, що у відповідача наявна заборгованість зі сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, а саме ресторанного господарства в розмірі 1913, 62 грн., яка виникла внаслідок несплати в установлені строки сум збору.
Відповідачем 31.03.2011 року до податкового органу була подана заявка на придбання двох торгових патентів, у якій зазначено вид торговельної діяльності - ресторанне господарство в тому числі продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Адреси пунктів торговельної діяльності - АДРЕСА_1; АДРЕСА_2 (а.с.6).
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Пункт 1.1 статті 1 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року (далі - Податковий кодекс України) зазначає, що Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до підпункту 14.1.246 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України торговельна діяльність для цілей розділу XII цього Кодексу - роздрібна та оптова торгівля, діяльність у торговельно-виробничій (ресторанне господарство) сфері за готівку, інші готівкові платіжні засоби та з використанням платіжних карток.
Підпунктом 14.1.250 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено поняття торгового патенту для цілей розділу XII цього Кодексу - державне свідоцтво з обмеженим строком дії на провадження певного виду підприємницької діяльності та користування яким передбачає своєчасне внесення до бюджету відповідного збору.
Розділ ХІІ Податкового кодексу України передбачає види місцевих податків і зборів, зокрема статтею 267 Податкового кодексу України передбачений збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності, який є одним із видів місцевих зборів.
Згідно з пунктом 10.3 статті 10 Податкового кодексу України місцеві ради обов'язково установлюють податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, єдиний податок та збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності.
Відповідно до підпункту 267.1.1 пункту 267.1 статті 267 Податкового кодексу України платниками збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності є суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому цією статтею порядку торгові патенти та провадять такі види підприємницької діяльності: а) торговельна діяльність у пунктах продажу товарів; б) діяльність з надання платних побутових послуг за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України; в) торгівля валютними цінностями у пунктах обміну іноземної валюти; г) діяльність у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей).
Як вбачається з підпункту 267.3.1 пункту 267.3 статті 267 Податкового кодексу України ставка збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг встановлюється сільськими, селищними та міськими радами (далі у цьому пункті - органами місцевого самоврядування) з розрахунку на календарний місяць у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року (далі - мінімальна заробітна плата), визначеному цим пунктом, з урахуванням місцезнаходження пункту продажу товарів та асортименту товарів, пункту з надання платних послуг та виду платних послуг. Підпунктом 267.3.2 зазначеної статті Податкового кодексу України передбачено, що ставка збору за провадження торговельної діяльності (крім провадження торговельної діяльності нафтопродуктами, скрапленим та стиснутим газом із застосуванням пістолетних паливно-роздавальних колонок на стаціонарних, малогабаритних і пересувних автозаправних станціях, заправних пунктах) та діяльності з надання платних послуг встановлюється в таких межах:
а) на території міста Києва та обласних центрів - від 0,08 до 0,4 розміру мінімальної заробітної плати;
б) на території міста Севастополя, міст обласного значення (крім обласних центрів) і районних центрів - від 0,04 до 0,2 розміру мінімальної заробітної плати;
в) на території інших населених пунктів - від 0,02 до 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
Підпунктом 267.4.1 пункту 267.4 статті 267 Податкового кодексу України передбачено, що для провадження передбачених цією статтею видів підприємницької діяльності суб'єкт господарювання подає до органу державної податкової служби за місцем сплати збору заявку на придбання торгового патенту, яка повинна містити такі відомості: а) найменування суб'єкта господарювання, код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) та прізвище, ім'я, по батькові суб'єкта господарювання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичної особи); б) юридична адреса (місцезнаходження) суб'єкта господарювання, а у разі якщо патент придбається для відокремленого підрозділу, - місцезнаходження такого відокремленого підрозділу згідно з документом, що засвідчує право власності (оренди); в) вид підприємницької діяльності, для провадження якої придбається торговий патент; г) вид торгового патенту; ґ) найменування документа про повну або часткову сплату збору; д) назва та фактична адреса (місцезнаходження) пункту продажу товарів, пункту з надання платних послуг, пункту обміну іноземної валюти, грального місця, позначення "виїзна торгівля"; е) назва, дата, номер документа, що засвідчує право власності (оренди); є) період, на який придбається торговий патент.
Підпункт 267.5.1 пункту 267.5 статті 267 Податкового кодексу України передбачає порядок сплати збору платниками збору, які, зокрема, провадять торговельну діяльність або надають платні послуги (крім пересувної торговельної мережі) - збір сплачується за місцезнаходженням пункту продажу товарів або пункту з надання платних послуг.
Згідно із підпунктом 267.5.2 пункту 267.5 статті 267 Податкового кодексу України за провадження торговельної діяльності (крім торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту), діяльності з надання платних послуг, здійснення торгівлі валютними цінностями передбачено строк сплати збору щомісяця не пізніше 15 числа, який передує звітному місяцю.
Відповідно до підпункту 267.5.3 пункту 267.5 статті 267 Податкового кодексу України під час придбання торгового патенту суб'єкт господарювання вносить суму збору за один місяць (квартал). На суму збору, сплачену під час придбання торгового патенту, зменшується сума збору, яка підлягає внесенню в останній місяць (квартал) його дії.
Із заявки на придбання торгового патенту від 31.03.2011 року вбачається, що відповідачем внесено часткову плату за придбання торгових патентів у сумі 393 грн. 45 коп. На підставі наданої заявки від 31.03.2011 року відповідачу було видано торгові патенти серії НОМЕР_2 та НОМЕР_3.
Рішенням сесії Підлозцівської сільської ради від 08.12.2011 року № 110 (а.с. 7, 7 на звороті) встановлена ставка збору на 2012 рік за провадження торговельної діяльності на території сільської ради у сфері ресторанного господарства - 107 грн. щомісяця (0,1 % від мінімальної заробітної плати, установленої законом на 01 січня календарного року - станом на 01.01.2012 року 1073 грн.).
Відповідно до підпункту 267.5.5 пункту 267.5 статті 267 Податкового кодексу України суми збору, не сплачені в установлені строки, вважаються податковим боргом і стягуються до бюджету згідно з положеннями цього Кодексу.
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Наявність у відповідача податкового боргу на час розгляду справи підтверджена податковим органом шляхом надання суду зворотного боку облікової картки платника податків станом на 24.01.2013 року, з якого вбачається, що сума заборгованості зі сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності (ресторанного господарства) складає 1913 грн. 62 коп. (а.с. 8-12).
Доказів сплати податкового боргу відповідач суду не надав.
Таким чином, суд дійшов висновку, що у відповідача існує заборгованість зі сплати збору за провадження торговельної діяльності (ресторанного господарства) у розмірі 1913 грн. 62 коп., яка підлягає стягненню на користь місцевого бюджету.
Згідно статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Оцінивши надані позивачем докази, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані належними та допустимими доказами, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у зв'язку з чим підлягають до задоволення.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути із фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) податковий борг зі сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності в сумі 1913 (одна тисяча дев'ятсот тринадцять) грн. 62 коп. (код бюджетної класифікації 18040600) на рахунок № 31411518700262 УК у Млинівському районі (с. Підлозці), ЄДРПОУ 37914958, банк одержувача ГУ ДКУ в Рівненській області, МФО 833017.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Зозуля Д. П.