ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26
ПОСТАНОВА
про визнання боржника банкрутом
"24" грудня 2012 р. Справа № Б8/136-12
Господарський суд Київської області в складі судді Скутельника П.Ф., при секретарі Каплі А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу №Б8/136-12
за заявою комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства міста Василькова», ідентифікаційний код юридичної особи: 37397876, місцезнаходження: 08600, Київська обл., м. Васильків, вул. Гоголя, буд. 32,
про банкрутство комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства міста Василькова», ідентифікаційний код юридичної особи: 37397876, місцезнаходження: 08600, Київська обл., м. Васильків, вул. Гоголя, буд. 32,
учасники провадження у справі про банкрутство:
арбітражний керуючий Климов О.Ю.;
Васильківська міська рада (ідентифікаційний код юридичної особи: 34627780, місцезнаходження: 08600, м. Васильків, вул. Володимирська, буд. 2);
за участю представників учасників судового провадження у справі про банкрутство:
від Заявника / Боржника: не з'явився;
від Васильківської міської ради: не з'явився;
від арбітражного керуючого Климова О.Ю.: не з'явився, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні господарського суду Київської області перебуває справа за заявою комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства міста Василькова», ідентифікаційний код юридичної особи: 37397876, місцезнаходження: 08600, Київська обл., м. Васильків, вул. Гоголя, буд. 32, (надалі Заявник / Боржник) б/№, б/дати про порушення справи про банкрутство комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства міста Василькова», ідентифікаційний код юридичної особи: 37397876, місцезнаходження: 08600, Київська обл., м. Васильків, вул. Гоголя, буд. 32, на підставі ст. ст. 1, 7, 8, 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (надалі за текстом: «Закон про банкрутство») щодо якого прийняте рішення про ліквідацію та майна якого недостатньо для задоволення вимог кредиторів, порушена ухвалою господарського суду Київської області від 11 грудня 2012 року, якою призначено справу до розгляду на 24 грудня 2012 року; витребувано від Заявника /Боржника документальні докази у справі; зобов'язано Боржника провести аудит за останні 12 календарних місяці його господарської діяльності та надати аудиторський висновок суду; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів у порядку ст. 12 Закону про банкрутство. Доказом направлення копії ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство Боржнику, Управлінню з питань банкрутства Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України; Управлінню Пенсійного Фонду України у Васильківському районі Київської області, Васильківській ОДПІ Київської області ДПС; Васильківському відділенню виконавчої дирекції у Київській області Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві; Васильківській районній виконавчій дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності; Васильківському міськрайонному центру зайнятості; Васильківській міській раді Київської області; Публічному акціонерному товариству "АЕС КИЇВОБЛЕНЕРГО" Васильківський РП; ТОВ "УКРВТОРЕНЕРГОРЕСУРС"; комунальному підприємству "Васильківводоканал"; комунальному підприємству "Васильківтепломережа" та іншим особам та повідомлення про місце і час судового засідання є відбиток відділу діловодства господарського суду Київської області №1086 на зворотному боці останнього аркушу ухвали суду про порушення провадження у справі про банкрутство.
24 грудня 2012 року через відділ діловодства господарського суду Київської області від арбітражного керуючого Климова О.Ю. надійшла заява про участь у справі про банкрутство від 24 грудня 2012 року (вх. №21170 від 24 грудня 2012 року) з доданими документами.
24 грудня 2012 року в судове засідання Заявник / Боржник, представник Васильківської міської ради не з'явились, про причини неявки суд не повідомили, хоча належним чином були повідомлені про місце та час судового засідання, Боржник вимоги ухвали господарського суду Київської області від 11 грудня 2012 року не виконав.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що Боржником не надано суду аудиторського висновку, вимог ухвали господарського суду Київської області у даній справі від 11 грудня 2012 року не виконано, про причини невиконання вимог суду пояснень не надано. Директор Боржника Бочкович Е.О. в судове засідання не з'явилась та про причини неявки суд не повідомила.
Відповідно абз. 2 п. 10 ст. 11 Закону про банкрутство, відсутність аудиторського висновку не зупиняє провадження у справі про банкрутство та не є підставою для припинення провадження у справі.
Відповідно до ч. 2 ст. 82 Господарського процесуального кодексу України, рішення приймається господарським судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та іншими учасниками господарського процесу, а також доказів, які були витребувані господарським судом, у нарадчій кімнаті.
Статтею 75 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.
В зв'язку з невиконанням Боржником вимог ухвали господарського суду Київської області від 11 грудня 2012 року про порушення провадження у цій справі, суд розглядає справу виходячи з наявних матеріалів справи.
Згідно п. 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про банкрутство» №15 від 18 грудня 2009 року (надалі за текстом «Постанова»), порядок припинення провадження у справі про банкрутство врегульовано спеціальною нормою з питань банкрутства - статтею 40 Закону про банкрутство.
Керуючись ст. 40 Закону про банкрутство, дослідивши матеріали справи судом встановлено, що відповідно до наявних матеріалів справи, відсутні підстави для припинення провадженні у цій справі про банкрутство.
Судом встановлено, що Боржник - комунальне підприємство «Управління житлово-комунального господарства міста Василькова» перебуває в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що підтверджено копією виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії ААБ №416797, яка видана 07 листопада 2012 року, є суб'єктом підприємницької діяльності та є суб'єктом банкрутства.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 5 Закону про банкрутство, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України. Провадження у справах про банкрутство окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності регулюється з урахуванням особливостей, передбачених розділом VI цього Закону.
Статтею 41 розділу VI «Особливості банкрутства окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності» Закону про банкрутство встановлено, що відносини, пов'язані з банкрутством містоутворюючих, особливо небезпечних, сільськогосподарських підприємств, страховиків, інших категорій суб'єктів підприємницької діяльності, регулюються цим Законом з урахуванням особливостей, передбачених цим розділом. Регулювання застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником належить до зазначеного розділу VI вказаного Закону.
Частиною 1 ст. 51 Закону про банкрутство передбачено, що якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Відповідно до п. 5 ст. 7 Закону про банкрутство, боржник зобов'язаний звернутися в місячний строк до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство у разі виникнення таких обставин: задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами; орган боржника, уповноважений відповідно до установчих документів або законодавства прийняти рішення про ліквідацію боржника, прийняв рішення про звернення в господарський суд з заявою боржника про порушення справи про банкрутство; при ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі; в інших випадках, передбачених цим Законом. Боржник за невиконання вимог цієї частини несе відповідальність згідно із законом.
Згідно заяви про порушення справи про банкрутство б/н, б/д (вх. №4263 від 06 грудня 2012 року), Боржник звернувся до суду в зв'язку з тим, що рішенням тридцять першої сесії шостого скликання Васильківської міської ради Київської області від 02.11.12 року було прийнято рішення провести процедуру ліквідації «Управління житлово-комунального господарства міста Василькова» відповідно до Закону про банкрутство. Директором Боржника в ході аналізу фінансового стану Боржника було встановлено, станом на 01.11.12 року згідно аналізу фінансового стану Боржника основних засобів на балансу не перебуває; директором встановлено суму вимог перед кредиторам за грошовими зобов'язаннями, які не оспорюються Боржником, а саме станом на 01.11.12 року, загальна сума грошових зобов'язань становить 3 254 741,21 грн., в тому числі: ПДВ - 1 354 673,35 грн., заробітна плата - 607 940,10 грн., єдиний соціальний внесок з працівника 3,6% - 25 994,34 грн., єдиний соціальний внесок з фонду з/п 36,77 % - 253 693,71 грн., єдиний соціальний внесок з фонду з/п (інваліди) - 2 675,37 грн., єдиний соціальний внесок з фонду з/п (лікарняні) 33,2% - 6 809,61 грн. та встановлено неможливість Боржника задовольнити вимоги кредиторів за грошовими зобов'язаннями; дебіторська заборгованість Боржника становить 1 519 100,00 грн. Заявник вказує, що кредиторська заборгованість Боржника перевищує суму вартості майна Боржника. Заявник вказує на те, що рішенням тридцять першої сесії шостого скликання Васильківської міської ради Київської області від 02.11.12 року, майно, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста перебувало на балансі Боржника було передано на баланс комунального підприємства «Комбінат комунальних підприємств міста Василькова».
Дослідивши матеріали справи судом встановлено наступне.
Відповідно до довідки управління статистики у Васильківському районі Головного управління статистики у Київській області серії АБ № 582014 від 08.11.12 року, Боржник - комунальне підприємство «Управління житлово-комунального господарства міста Василькова» за організацій-правовою формою є комунальним підприємством.
Відповідно до арк. 2 Статуту Боржника, затвердженого рішенням 16 сесії Васильківської міської ради 6 скликання від 28.10.11 року № 05.0-2-16-VІ, Боржник заснований Васильківською міською радою на комунальній власності територіальної громади м. Василькова Київської області у відповідності до рішення 6 сесії 6 скликання Васильківської міської ради від 27.01.11 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 327 Цивільного кодексу України, управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 8 ст. 5 Закону про банкрутство, положення цього Закону не застосовуються до юридичних осіб - підприємств, що є об'єктами права комунальної власності, якщо стосовно них виключно на пленарному засіданні відповідної ради органів місцевого самоврядування прийняті рішення щодо цього.
Відповідно до абз. 1 п. 30 ч. 1 ст. ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна; затвердження місцевих програм приватизації, а також переліку об'єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації; визначення доцільності, порядку та умов приватизації об'єктів права комунальної власності; вирішення питань про придбання в установленому законом порядку приватизованого майна, про включення до об'єктів комунальної власності майна, відчуженого у процесі приватизації, договір купівлі-продажу якого в установленому порядку розірвано або визнано недійсним, про надання у концесію об'єктів права комунальної власності, про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідної територіальної громади.
Відповідно до матеріалів справи, Заявником надано Рішення тридцять першої сесії шостого скликання Васильківської міської ради Київської області від 02.11.12 року прийнятого в порядку та на підставі абз. 1 п. 30 ч. 1 ст. ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 59 Господарського кодексу України, ст. 327 Цивільного кодексу України, - «Про ліквідацію комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства м. Василькова», за підписами Міського голови Іващенка С.Г., Скиби О.С., Крикунова О.В., Маркова В.С., Полянської Т.П., Старікова В.В., яким на підставі розглянутої заяви директора Боржника Бочкович Е.О. про фінансовий стан підприємства, міська рада прийняла рішення: доручити директору Боржника провести ліквідацію Боржника шляхом банкрутства у відповідності до Закону про банкрутство.
Факт перебування Бочкович Ельвіри Олександрівни на посаді керівника Боржника підтверджено випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії ААБ № 416797 від 07.11.12 року.
Частиною 3 ст. 110 Цивільного кодексу України визначено, що якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 6 Закону про банкрутство, право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.
Відповідно до п. 5 ст. 7 Закону про банкрутство, боржник зобов'язаний звернутися в місячний строк до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство у разі виникнення таких обставин: задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами; орган боржника, уповноважений відповідно до установчих документів або законодавства прийняти рішення про ліквідацію боржника, прийняв рішення про звернення в господарський суд з заявою боржника про порушення справи про банкрутство; при ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі; в інших випадках, передбачених цим Законом. Боржник за невиконання вимог цієї частини несе відповідальність згідно із законом.
Відповідно до ч.ч. 1-2 ст. 51 Закону про банкрутство, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. У разі виявлення обставин, зазначених у абзаці першому цієї частини, після прийняття рішення про ліквідацію до створення ліквідаційної комісії (призначення ліквідатора) заява про порушення справи про банкрутство подається власником майна боржника (уповноваженою ним особою). За результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора.
Відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону про банкрутство, у разі звернення до суду боржника із заявою про порушення справи про банкрутство у підготовчому засіданні з'ясовуються ознаки його неплатоспроможності.
Як зазначено, Боржник у своїй заяві про порушення справи про банкрутство б/н, б/д звертається до суду на підставі ст. 51 Закону про банкрутство у зв'язку із наявністю визнаної Боржником заборгованості за грошовими зобов'язаннями у сумі 3 254 741,21 грн., в тому числі: податок на додану вартість у розмірі 1 354 673,35 грн., заробітна плата у розмірі 607 940,10 грн., єдиний соціальний внесок з працівника 3,6% у розмірі 25 994,34 грн., єдиний соціальний внесок з фонду заробітної плати 36,77% у розмірі 253 693,71 грн., єдиний соціальний внесок з фонду заробітної плати (інваліди) 8,41% на суму 2 675,37 грн., єдиний соціальний внесок з фонду заробітної плати (лікарняні) 33,2% у розмірі 6 809,61 грн. Поряд з цим, Боржник вказує, що ним встановлено, що дебіторська заборгованість Боржника становить 1 519 100,00 грн.; виявлена кредиторська заборгованість перевищує суму вартості майна Боржника.
Дослідивши обставини на які посилається Заявник, судом встановлено наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 51 Закону про банкрутство, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Згідно ст. 1 Закону про банкрутство, безспірними вимогами кредиторів є вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
Відповідно до абз. 2 п. 4.6. Рекомендацій Президії Вищого Господарського Суду України господарським судам «Про деякі питання практики застосування Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» №0-5/1193 від 04 червня 2004 року, ініціювання боржником порушення справи про банкрутство свідчить про відсутність між боржником та його кредиторами спору про наявність і неоплатність (реальну чи потенційну) боргу, оскільки сам боржник визнає ці обставини. Тому від боржника не вимагається подання доказів його неплатоспроможності на момент звернення до господарського суду.
В заяві Боржника про порушення справи про банкрутство Боржником визнано його заборгованість перед кредиторами у загальній сумі 3 254,7 тис. грн., в тому числі: по сплаті податку на додану вартість у розмірі 1 354 673,35 грн., по виплаті заробітної плати у розмірі 607 940,10 грн., по сплаті єдиного соціального внеску з працівника 3,6% у розмірі 25 994,34 грн., по сплаті єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати 36,77% у розмірі 253 693,71 грн., сплаті єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати (інваліди) 8,41% на суму 2 675,37 грн., сплаті єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати (лікарняні) 33,2% у розмірі 6 809,61 грн. Також Заявник вказує на наявність дебіторської заборгованості у сумі 1 519 100,00 грн. Відповідно до висновку за результатом аналізу економічно-фінансового стану Боржника, складеного директором Боржника Бочкович Е.Л., станом на 02.11.12 року майно, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста та перебувало на балансі Боржника відсутнє.
Відповідно до ст. 1 Закону про банкрутство, для цілей цього Закону терміни вживаються у наступному значенні: неплатоспроможністю є неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності.
Таким чином, відповідно до матеріалів справи Боржник має визнану ним кредиторську заборгованість у загальній сумі 3 254 741,21 грн., яка у відповідності до ст. 1 Закону про банкрутство належить до безспірної в зв'язку з її визнанням Боржником; Боржник має дебіторську заборгованість згідно відомостей наданих Боржником у сумі 1 519 100,00 грн. та Боржник не має на балансі основних засобів. Розмір дебіторської заборгованості є меншим за розмір кредиторської заборгованості.
Перевіряючи платоспроможність чи неплатоспроможність Боржника суд також дійшов наступних висновків.
Відповідно до п. 3 Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених Наказом Міністерства економіки України від 19 січня 2006 року № 14 у редакції наказу Міністерства економіки України від 26 жовтня 2010 року № 1361, - «Аналіз наявності (відсутності) ознак дій з приховування чи доведення до банкрутства або фіктивного банкрутства підприємства та визначення ознак втрати або відновлення платоспроможності», - ч. 3 п. п 3.3. - ознаками стійкої фінансової неспроможності можуть вважатися: збитковість діяльності протягом двох років; відхилення показників ліквідності від граничного значення; зупинення платежів, що триває понад три місяці, за наявності боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали; наявність значної (понад триста мінімальних розмірів заробітної плати) суми непогашених боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали більше як три місяці тому; наявність значної суми непогашених боргових зобов'язань, визнаних юридичною особою - боржником або підтверджені виконавчими документами; наявність у підприємства значної суми непогашених штрафів, пені, неустойки, визнаних у судовому порядку, за невиконання умов договорів та недотримання вимог законодавства; наявність заяви про порушення провадження у справі про банкрутство даної юридичної особи, прийнятої до розгляду господарським судом, або провадження у справі про банкрутство цієї юридичної особи.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність ознак, які вказують на фінансову неплатоспроможність Боржника, зокрема: наявність значної суми непогашених боргових зобов'язань, визнаних юридичною особою - боржником; наявність заяви про порушення провадження у справі про банкрутство даної юридичної особи, прийнятої до розгляду господарським судом, або провадження у справі про банкрутство цієї юридичної особи.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про те, що відповідно до матеріалів справи, Боржник у відповідності до ст. 1 Закону про банкрутство, має безспірну заборгованість перед кредиторами у сумі 3 254 741,21 грн., визнану Боржником, стосовного якого уповноваженим органом прийнято рішення про ліквідацію, та майна якого не достатньо для задоволення вимог кредиторів. Зазначені обставини вказують на нездатність Боржника своєчасно та в повному обсязі задовольнити вимоги кредиторів. На підставі вищенаведених досліджених ознак у сукупності, наявних матеріалів справи, суд дійшов висновку про те, що відповідно до норми абз. 1 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», яким визначено поняття неплатоспроможності для цілей вказаного закону, п. 3 Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених Наказом Міністерства економіки України від 19 січня 2006 року № 14 у редакції наказу Міністерства економіки України від 26 жовтня 2010 року № 1361, Боржник на момент подачі Заяви про порушення справи про банкрутство та на момент винесення даної постанови є неплатоспроможним відповідно до Закону про банкрутство, виходячи з чого, наявні підстави передбачені ст. 51 Закону про банкрутство для визнання боржника банкрутом.
Згідно з ч. 1 ст. 22 Закону про банкрутство, у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.
Відповідно до ч. 2 ст. 51 Закону про банкрутство, за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності в нього ліцензії.
Дослідивши матеріали справи судом встановлено, що безпосередньо від Заявника до суду не надходило заяв чи згоди від нього стосовно призначення його ліквідатором Боржника.В судове засідання Заявник / Боржник не з'явився, хоча явка Бочкович Е.О. була визнана судом обов'язковою.
В ході провадження у справі через відділ діловодства господарського суду Київської області надійшла заява арбітражного керуючого Климова О.Ю. про участь у справі про банкрутство від 24 грудня 2012 року б/н (вх. №21170 від 24 грудня 2012 року) з доданими документами, в якій арбітражний керуючий Климов О.Ю. просить призначити його ліквідатором у справі про банкрутство №Б8/136-12 комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства м. Василькова».
Інших заяв про призначення інших кандидатур арбітражних керуючих ліквідатором комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства міста Василькова» до суду не надходило.
Підпунктами 1, 2, 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України встановлено, що Основними засадами судочинства є: законність; рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст. 1 Закону про банкрутство, учасниками провадження у справі про банкрутство є сторони, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство, Фонд державного майна України, державний орган з питань банкрутства, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа акціонерів або учасників товариств з обмеженою чи додатковою відповідальністю.
Відповідно до ст. ст. 42, 43 Господарського процесуального кодексу України, правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом; судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.
В свою чергу ст. 6 Конституції України встановлено, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.
Детально дослідивши матеріали справи, керуючись нормами ст. ст. 6, 129 Конституції України, ст. 41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», з урахуванням особливостей встановлених ст. 51 вказаного Закону, суд дійшов висновку про те, що в даній справі підлягає розгляду подана в цій справі заява щодо призначення ліквідатором Боржника.
Частиною 2 п.п. 11.3. Рекомендацій Президії Вищого господарського Суду України від 04 квітня 2004 року № 04-5/1193 «Про деякі питання практики застосування Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (надалі за текстом: «Рекомендації») роз'яснено, що згідно з частиною 1 статті 24 Закону у постанові про визнання боржника банкрутом господарський суд зазначає про відкриття ліквідаційної процедури, призначає ліквідатора. При призначенні ліквідатора суду слід враховувати ті ж обставини, що й при призначенні розпорядника майна.
Згідно абз. 1 ч. 1 ст. 3?, ч. 3 ст. 3?, абз. 1 ч. 2 ст. 3? Закону про банкрутство, якщо інше не передбачено цим Законом, арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну або економічну освіту, володіє спеціальними знаннями та не є зацікавленою особою щодо боржника і кредиторів; арбітражними керуючими не можуть бути призначені: особи, які згідно з цим Законом вважаються заінтересованими; особи, які мають конфлікт інтересів, - особи, в яких виникає суперечність між особистими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого, що може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання повноважень арбітражного керуючого; особи, які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, за винятком випадків, коли з дня усунення цієї особи від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років, якщо інше не встановлено цим Законом; особи, яким заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади; особи, які мають судимість за вчинення корисливих злочинів. До призначення арбітражним керуючим особа має подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб. Якщо інше не передбачено цим Законом, арбітражні керуючі діють на підставі ліцензії арбітражного керуючого, виданої уповноваженим органом у порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч. 3 ст. 13 Закону про банкрутство, якщо інше не передбачено цим Законом, розпорядником майна може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну чи економічну освіту або володіє спеціальними знаннями, не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів відповідно до статті 1 цього Закону і яка має ліцензію арбітражного керуючого, що видається в установленому законодавством порядку.
Як встановлено судом, безпосередньо від ініціюючого кредитора - Заявника до суду не надходило заяв чи згоди від нього стосовно призначення його ліквідатором Боржника, в зв'язку з чим, суд не має права покладати на нього обов'язки ліквідатора Банкрута у справі. Жодних заяв, клопотань від ініціюючого кредитора про призначення конкретної кандидатури арбітражного керуючого ліквідатором боржника, до суду не надходило. Крім того, вирішуючи питання призначення ліквідатора у справі суд бере до уваги повне невиконання Заявником/Боржником вимог суду, викладених в ухвалі про порушення провадження у справі, також невиконання вимог п. 4 резолютивної частини ухвали господарського суду Київської області від 11.12.12 року Бочкович Е.О.
Відповідно до ч. 4 ст. 7 Закону про банкрутство, боржник подає заяву в господарський суд за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат, якщо інше не передбачено цим Законом.
Доказів достатності майна для покриття судових витрат у справі, Заявником не надано.
Дослідивши заяву арбітражного керуючого Климова О.Ю. про участь у справі про банкрутство від 24 грудня 2012 року б/н, судом встановлено наступне. В своїй заяві про участь у справі про банкрутство від 24 грудня 2012 року б/н, арбітражний керуючий Климов О.Ю. повідомляє суду низку відомостей, в тому числі про те, що має ліцензію на право провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) серії АД №077518, видану Міністерством юстиції України 07 вересня 2012 року і має необмежений строк дії; за час провадження діяльності арбітражного керуючого порушень законодавства та ліцензійних умов провадження діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) не допускав; відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» - не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів; заборони суду здійснювати діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), займати керівні посади та судимостей за вчинення корисливих злочинів - не має; управління боржником раніше не здійснював. Також до заяви арбітражного керуючого Климова О.Ю. про участь у справі про банкрутство від 24 грудня 2012 року б/н додано Інформацію про кандидатуру арбітражного керуючого від 24 грудня 2012 року б/н, в якій арбітражний керуючий Климов О.Ю. просить суд при розгляді його кандидатури в якості арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) врахувати низку відомостей, в тому числі те, що: на даний момент має безстрокову ліцензію на право здійснення діяльності арбітражних керуючих, яка видана Міністерством юстиції України 07 вересня 2012 року; за час здійснення професійної діяльності арбітражного керуючого призначався ліквідатором на підприємствах приватного сектору економіки; за період від дня отримання ліцензії до теперішнього часу скарг на його діяльність не надходило; має у власності легковий автомобіль, права категорії «Б», а також необхідну технічну базу для повноцінної роботи в якості арбітражного керуючого; на даний час може виконувати функції арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора). Також до заяви арбітражного керуючого Климова О. Ю. про участь у справі про банкрутство від 24 грудня 2012 року б/н додано належним чином завірені копії: ліцензії на право провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) серії АД №077518, яка видана Міністерством юстиції України 07 вересня 2012 року; свідоцтва про присвоєння кваліфікації арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №3; виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АА №910183; довідки головного управління статистики у м. Києві від 03 серпня 2012 року №3584; довідки департаменту інформаційних технологій Міністерства внутрішніх справ України серії МВС №2250239; договору добровільного страхування відповідальності перед третіми особами арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) від 19 грудня 2012 року №15-000989-82.
Дослідивши заяву та долучені документи арбітражного керуючого Климова О.Ю., суд дійшов висновку про те, що кандидатура арбітражного керуючого Климова О.Ю. відповідає встановленим законодавчим вимогам до особи ліквідатора та він може бути призначений ліквідатором у справі про банкрутство.
На підставі викладеного, зважаючи на встановлену відповідність кандидатури арбітражного керуючого Климова О.Ю. встановленим Законом про банкрутство вимогам, враховуючи відсутність конкуренції кандидатур арбітражних керуючих у справі, враховуючи відсутність клопотань, заяв від ініціюючого кредитора на призначення його ліквідатором Банкрута та згоди на це, а також повне невиконання Боржником та його посадовими особами вимог суду, суд, керуючись ст.ст. 3-1, 13 Закону про банкрутство, ст. 43 ГПК України, ч. 2 п.п. 11.3. Рекомендацій, дійшов висновку про доцільність призначення ліквідатором у цій справі про банкрутство арбітражного керуючого Климова Олексія Юрійовича, яким документально підтверджено його відповідність встановленим вимогам.
Керуючись ст.ст. 6, 129 Конституції України, ст. ст. 1, 3?, 5, 7, 11, 13, 22-24, 40, 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. ст. 4?, 4?, 33, 34, 75, 82 Господарського процесуального кодексу України, Рекомендаціями Президії Вищого Господарського Суду України господарським судам «Про деякі питання практики застосування Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» № 0-5/1193 від 04 червня 2004 року, Постановою Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про банкрутство» №15 від 18 грудня 2009 року, Методичними рекомендаціями щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених Наказом Міністерства економіки України від 19 січня 2006 року № 14 у редакції наказу Міністерства економіки України від 26 жовтня 2010 року № 1361, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Визнати комунальне підприємство «Управління житлово-комунального господарства міста Василькова» (ідентифікаційний код юридичної особи: 37397876, місцезнаходження: 08600, Київська обл., м. Васильків, вул. Гоголя, буд. 32) банкрутом.
2. Задовольнити заяву арбітражного керуючого Климова О.Ю. про участь у справі про банкрутство від 24 грудня 2012 року б/н.
3. Відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства міста Василькова» (ідентифікаційний код юридичної особи: 37397876, місцезнаходження: 08600, Київська обл., м. Васильків, вул. Гоголя, буд. 32) арбітражного керуючого Климова Олексія Юрійовича (ідентифікаційний номер: 2563412194, місце проживання: м. Київ, вул. Політехнічна, буд. 5, кв. 93, ліцензія на право провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) серії АД №077518, видана Міністерством юстиції України 07 вересня 2012 року).
Зобов'язати протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора банкрута у цій справі - директора/керівника Банкрута передати ліквідатору Банкрута всю бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута.
Ліквідаторові протягом 15 днів з моменту отримання цієї постанови прийняти бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки, штампи, матеріальні та інші цінності.
До завершення строку ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів, передбачених ст. ст. 25-32, 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» з урахуванням особливостей передбачених ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
4. Зобов'язати ліквідатора комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства міста Василькова» арбітражного керуючого Климова О.Ю. (ідентифікаційний номер: 2563412194, місце проживання: м. Київ, вул. Політехнічна, буд. 5, кв. 93, ліцензія на право провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) серії АД №077518, видана Міністерством юстиції України 07 вересня 2012 року) у п'ятиденний строк з моменту отримання цієї постанови подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України «Голос України» чи Кабінету Міністрів України «Урядовий кур'єр» оголошення про банкрутство боржника, про що надати суду відповідні докази. Примірник газети у п'ятиденний термін після публікації подати до господарського суду.
Газетне оголошення має містити повне найменування боржника, визнаного банкрутом, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування та адресу господарського суду, номер справи, відомості про ліквідатора Банкрута, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури із застереженням про те, що кредитори мають право заявити свої претензії до боржника, який ліквідується, в місячний строк з дня опублікування оголошення.
5. Зобов'язати керівника, засновника комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства міста Василькова» забезпечити виконання ліквідатором вимог законодавства, передати ліквідаторові бухгалтерську та іншу документацію, печатки, штампи, матеріальні та інші цінності.
6. Припинити повноваження засновників (учасників) комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства міста Василькова» та органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.
7. Призначити наступне засідання для розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута на 04.11.2013 року на 14 год. 15 хв., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. Комінтерну, 16, зал судових засідань № 2).
Ліквідатору надати суду до 21.10.2013 року звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, а також докази вжитих ним заходів в ході ліквідаційної процедури.
8. Постанову надіслати: ліквідатору Банкрута - арбітражному керуючому Климову О.Ю. (м. Київ, вул. Політехнічна, буд. 5, кв. 93); Відділу державної виконавчої служби Васильківського міськрайонного управління юстиції (08600, Київська обл., м. Васильків, вул. Луначарського, 5); Державному реєстратору виконавчого комітету Васильківської міської ради Київської області;
Копію постанови надіслати: Банкруту; Управлінню з питань банкрутства Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України; Управлінню Пенсійного Фонду України у Васильківському районі Київської області (08600, м. Васильків, вул. Соборна, буд. 105), Васильківській ОДПІ Київської області ДПС (08600, м. Васильків, вул. Декабристів, буд. 45); Васильківському відділенню виконавчої дирекції у Київській області Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві (08600, м. Васильків, вул. Соборна, буд. 93); Васильківській районній виконавчій дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (08600, м. Васильків, вул. Юних Комунарів, буд. 4-а); Васильківському міськрайонному центру зайнятості (08600, м. Васильків, вул. Грушевського, буд. 17); Васильківській міській раді Київської області (08600, Київська область, м. Васильків, вул. Володимирська, буд. 2); Публічному акціонерному товариству "АЕС КИЇВОБЛЕНЕРГО" Васильківський РП (08600, Київська область, м. Васильків, вул. П.Комуни, буд. 82; 08132, Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Київська, буд. 2-в); ТОВ "УКРВТОРЕНЕРГОРЕСУРС"(08637, Київська область, Васильківський район, сільрада Погребівська, комплекс будівель та споруд № 1); комунальному підприємству "Васильківводоканал" (08600, Київська область, м. Васильків, В/М 11, буд. 11); комунальному підприємству "Васильківтепломережа" (08600, Київська область, м. Васильків, вул. Декабристів, буд. 60а).
Дата набрання чинності постановою - 24 грудня 2012 року.
Термін пред'явлення виконавчого документу до виконання - до 24 грудня 2013 року.
Суддя Скутельник П.Ф.