Постанова № 29724150, 22.02.2013, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.02.2013
Номер справи
2а-0770/3359/12
Номер документу
29724150
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Cправа № 2a-0770/3359/12

Рядок статзвітності № 8.1.5

Код 05

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 лютого 2013 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гаврилка С.Є.

при секретарі судового засідання Скуба В.І.

за участю сторін:

представника позивача - Бурі Олександра Олександровича;

представника відповідача - Кравченко Ніни Ничипирівни,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за зміненою позовною заявою Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області Державної податкової служби до Державного підприємства Міністерства оборони України "Мукачівська госпрозрахункова дільниця" про стягнення коштів з рахунків платника у банках у розмірі 155825,72 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 22 лютого 2013 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 27 лютого 2013 року.

До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася Мукачівська об'єднана державна податкова інспекція Закарпатської області Державної податкової служби з позовною заявою до Державного підприємства Міністерства оборони України "Мукачівська госпрозрахункова дільниця", та змінивши позовні вимоги остаточно просить суд, стягнути з рахунків Державного підприємства Міністерства оборони України "Мукачівська госпрозрахункова дільниця" в обслуговуючих банках кошти у розмірі 155825,72 грн..

Обґрунтовуючи свої вимоги позивач вказує наступне. Державне підприємство Міністерства оборони України "Мукачівська госпрозрахункова дільниця" допустило заборгованість у розмірі 155825,72 грн., яка складається з сум нарахованих податковими деклараціями (розрахунками), сум визначених податковими повідомленнями-рішеннями та з суми нарахованої пені.

Під час судового розгляду представник позивача підтримав змінений адміністративний позов, просив задовольнити його в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні визнав змінений адміністративний позов, про що надав суду відповідну заяву (а.с. 200).

З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що змінений адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Судом встановлено, що Державне підприємство Міністерства оборони України "Мукачівська госпрозрахункова дільниця" було зареєстроване виконавчим комітетом Мукачівської міської ради Закарпатської області 08 липня 1998 року, про що було видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії НОМЕР_1 (а.с. 6).

Відповідно до вказаного свідоцтва та довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) № 223512 (а.с. 7) місцезнаходженням відповідача є: Закарпатська область, м. Мукачеве, вул. Берегівська, буд. 1-А.

Суми податкового боргу відповідача складаються з податку на прибуток, податку на додану вартість, надходження прибутку державних підприємств, податку з власників транспортних засобів, комунального податку, збору за паркування автотранспорту, земельного податку та збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод.

Податковий борг по податку на прибуток підтверджується деклараціями з податку на прибуток підприємства № 25048 від 11 травня 2010 року, № 46489 від 07 серпня 2010 року та № 55467 від 10 травня 2011 року (а.с.а.с. 52-54). Також відповідачу було нараховано пеню по податку на прибуток в розмірі 6,16 грн..

Податковий борг з податку на додану вартість підтверджується податковими деклараціями з податку на додану вартість № 9000228911 від 17 лютого 2010 року, № 9001055209 від 16 квітня 2010 року, № 9001760371 від 17 травня 2010 року, № 9002111045 від 17 червня 2010 року, № 9002584484 від 16 липня 2010 року, № 9003366116 від 18 серпня 2010 року, № 9003801434 від 17 вересня 2010 року, № 9004354376 від 19 жовтня 2010 року, № 9005273852 від 19 листопада 2010 року, № 9005530168 від 16 грудня 2010 року, № 9006212530 від 18 січня 2011 року, № 9000612329 від 21 лютого 2011 року, № 9002011138 від 18 квітня 2011 року, № 9003429076 від 19 травня 2011 року, № 9004213464 від 20 червня 2011 року, № 9004820549 від 18 липня 2011 року, № 9007140583 від 22 серпня 2011 року, № 9007708423 від 19 вересня 2011 року, № 9008770651 від 18 жовтня 2011 року, № 9011227048 від 17 листопада 2011 року, № 9012501907 від 19 грудня 2011 року, № 9013826663 від 19 січня 2012 року, № 9006495978 від 18 лютого 2012 року, № 9012366865 від 17 березня 2012 року, № 9019329463 від 17 квітня 2012 року, № 9027738242 від 18 травня 2012 року, 9034573090 від 19 червня 2012 року, № 9042127404 від 19 липня 2012 року, № 9049416029 від 16 серпня 2012 (а.с.а.с. 55-82, 87-104, 107-118), уточнюючими розрахунками податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9004396514 від 24 червня 2011 року, № 9004396393 від 20 червня 2011 року, 9011989795 від 18 лютого 2012 року (а.с.а.с. 83-86, 105, 106) та податковим повідомленням-рішенням № 0002961640 від 02 грудня 2011 року (а.с. 192). Також відповідачу було нараховано пеню з податку на додану вартість в розмірі 1783,75 грн..

Податковий борг з надходження прибутку державних підприємств підтверджується розрахунком частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2009 році № 105268 від 09 лютого 2010 року (а.с. 119).

Податковий борг по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів підтверджується розрахунком суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів № 5896 від 02 березня 2010 року (а.с.а.с. 133, 134), та податковими повідомленнями-рішеннями № 0006311740 від 06 березня 2010 року, № 0018321740 від 12 грудня 2011 року (а.с. 193). Також відповідачу було нараховано пеню по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 101,17 грн..

Податковий борг по комунальному податку підтверджується податковими розрахунками комунального податку № 9004596910 від 22 жовтня 2010 року та № 94446 11 лютого 2011 року (а.с.а.с. 120, 121).

Податковий борг по збору за паркування автотранспорту підтверджується податковими розрахунками збору за припаркування автотранспорту № 9004861092 від 08 листопада 2010 року, № 75444 від 13 грудня 2010 року, № 9005958831446 від 11 січня 2011 року (а.с.а.с. 122-124) та податковими повідомленнями-рішеннями № 0029451840/0 від 29 листопада 2010 року, № 0029461840/0 від 03 грудня 2010 року та № 0000231840 від 16 січня 2012 року (а.с.а.с. 12, 194). Також відповідачу було нараховано пеню по збору за припаркування автотранспорту в розмірі 2,19 грн..

Податковий борг по земельному податку підтверджується податковим розрахунком земельного податку № 2040 від 29 січня 2010 року, податковими деклараціями з плати за землю № 2981 від 03 лютого 2011 року та № 9006531198 від 18 лютого 2012 року, та податковими повідомленнями-рішеннями від 28 травня 2010 року №№ 0019601840/0 та 0019611840/0 (а.с. 195).

Податковий борг зі збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод підтверджується податковою декларацією збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод № 9046386442 від 06 серпня 2012 року (а.с. 132).

Вказаний податковий борг відповідача підтверджується також обліковими картками платника (а.с.а.с. 16-51).

Як перша податкова вимога від 05 лютого 2009 року № 1/148, так і друга податкова вимога від 12 березня 2009 року № 2/278 були вручені уповноваженим особам відповідача (а.с. 11).

Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.39 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.156 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.175 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до статті 57 пункту 57.1 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до статті 54 пункту 54.3 підпунктів 54.3.1-54.3.6 Податкового кодексу України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо: платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію; дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках; згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган; рішенням суду, що набрало законної сили, особу визнано винною в ухиленні від сплати податків; дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом; результати митного контролю, отримані після закінчення процедури митного оформлення та випуску товарів, свідчать про заниження або завищення податкових зобов'язань, визначених платником податків у митних деклараціях.

Відповідно до статті 57 пункту 57.3 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до статті 129 пункту 129.1 підпункту 129.1.1 Податкового кодексу України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.18 Податкового кодексу України, органи Державної податкової служби мають право, зокрема звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Крім того, відповідач визнав позовні вимоги повністю.

Відповідно до статті 136 КАС України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статтею 112 цього Кодексу.

Відповідно до статті 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Зважаючи на вказані норми Податкового кодексу України, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.

Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області Державної податкової служби до Державного підприємства Міністерства оборони України "Мукачівська госпрозрахункова дільниця" - задовольнити.

Стягнути з рахунків Державного підприємства Міністерства оборони України "Мукачівська госпрозрахункова дільниця" (89643, Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Берегівська, 1-А, ідентифікаційний код 22995957) в обслуговуючих банках кошти у розмірі 155825,72 (ста п'ятдесяти п'яти тисяч восьмиста двадцяти п'яти грн. 72 коп.) грн..

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Головуючий Гаврилко С.Є.