Копія
Справа № 2270/8631/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 квітня 2012 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіКовальчук О.К. при секретарі Бесарабі І.А. за участі:представника позивача Майстра І.П. представника відповідача Коромисліченко А.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Державної фінансової фінспекції в Хмельницькій області до Летичівської центральної районної лікарні про про стягнення коштів та зобов"язання вичинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
В поданій до суду позовній заяві Контрольно-ревізійне управління в Хмельницькій області на підставі п.10 ч.1 ст.10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» просить стягнути з Летичівської центральної районної лікарні кошти в сумі 262416,98 грн. відповідно до п.7 Вимоги "Про усунення порушень виявлених ревізією" від 04.01.2011 року №10-33/1, 2773,83 грн. у відповідності до п.11 Вимоги, 4436,06 грн. у відповідності до п.12 Вимоги та зобов»язати відповідача виконати пункт 5 Вимоги.
Заявою від від 12.10.2011 року вх. №44758 позивач змінив та збільшив позовні вимоги та просить суд зобов» відповідачва виконати пункти 5, 11 та 12 Вимоги "Про усунення порушень виявлених ревізією" від 04.01.2011 року №10-33/1.
На підставі ст.55 КАС України протокольною ухвалою від 24.04.2012 року за клопотанням позивача суд замінив позивача (Контрольно-ревізійне управління в Хмельницькій області) його правонаступником - Державною фінансовою інспекцією в Хмельницькій області.
В процесі судового розгляду справи позивач відкликав позовні вимоги в частині позовних вимог про стягнення з позивача коштів в сумі 262416,98 грн. відповідно до п.7 Вимоги у зв»язку з виконанням її позивачем в добровільному порядку.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та підтвердив обставини на які посилається у позовній заяві, просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі, з врахуванням поданого уточнення.
Представник відповідача проти позову заперечив, вважає, що Вимога "Про усунення порушень виявлених ревізією" від 04.01.2011 року №10-33/1 в частині пунктів 5, 11 і 12 не відповідає вимогам бюджетного законодавства, а тому не підлягає виконанню.
Заслухавши представників сторін, дослідивши зідрані в матеріалах справи докази в їх взаємному зв»язку та сукупності, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити з урахуванням наведеного нижче.
Суд встановив, що відповідно до п.1.3.1 плану роботи на ІІІ квартал 2010 року та на підставі направлень №№37 і 38 від 20.09.2010 року працівниками контрольно-ревізійного відділу в Летичівському районі проведена ревізія фінансово-господарської діяльності та дотримання вимог бюджетного законодавства Летичівської центральної районної лікарні за період з 01.01.2007 року по 30.06.2010 року, результати якої оформлені актом №10-42/33 від 17.12.2010 року.
Перевіркою встановлені та відображені в акті №10-42/33 від 17.12.2010 року порушення відповідачем бюджетного законодавства, зокрема:
в порушення п.3.4.4 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров»я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров»я від 05.10.2005 року №308/519 (надалі - Наказ №308/519) при нарахуванні доплати за використання в роботі дезінфікувальних засобів працівникам протягом жовтня-грудня 2009 року, січня-червня 2010 року всупереч Колективному договору, затвердженому протоколом конференції трудового колективу №2 від 14.09.2006 року, доплата в розмірі 10% до посадового окладу працівникам не проводилась, що призвело до недоотримання працівниками лікарні заробітної плати на загальну суму 133728,18 грн.;
в порушення п.п.20, 28 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 28.02.2002 року №228 (надалі - Порядку №228) завищення розрахункової потреби, зайве затвердження кошторисом і використання бюджетних асигнувань по КФК 08030 КЕКВ 2220 «оплата праці працівників бюджетних установ» на загальну суму 2033,60 грн., по КЕКВ 1120 «нарахування» на заробітну плату» - 740,23 грн. у зв»язку з безпідставними нарахуванням та виплатою заробітної плати водію лікарні ОСОБА_6 за роботу на посаді водія автомобіля Грушковецької амбулаторії загальної медицини;
в порушення вимог п.1 абз.2 Порядку №228 використання бюджетних коштів в сумі 4436,06 грн., передбачених загальним фондом кошторису доходів і видатків на 2007-2010 роки за КЕКВ 1133 «оплата транспортних послуг на утримання бюджетних установ», на цілі, не пов»язані з виконанням функцій установи, у зв»язку придбанням дизельного палива на зазначену суму за період з 01.01.2007 року по 30.06.2010 року для легкового автомобіля, який використовувався головним лікарем ОСОБА_7 у вихідні, святкові та інші неробочі дні для цілей, не пов»язаних з діяльністю лікарні.
Враховуючи те, що виявлені ревізією порушення законодавства не були усунуті, на підставі п. 46 постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 року N 548 "Про затвердження Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою" 04.01.2011 року Контрольно-ревізійний відділ у Летичівському районі вручив уповноваженій особі відповідача Вимогу №10-33/1 «Про усунення порушень виявлених ревізією», якою зобов»язав відповідача зокрема нарахувати та виплатити доплату в розмірі 10% посадового окладу працівникам, які використовують дезінфікувальні засоби, в сумі 133728,18 грн. (п.5 вимоги); стягнути осіб, винних у безпідставних виплатах, кошти в сумі 2773,83 грн. (п.11 вимоги) та відшкодувати з винних осіб кошти в сумі 4436,06 грн. (п.12. вимоги).
Акт ревізії №10-42/33 від 17.12.2010 року і Вимогу "Про усунення порушень виявлених ревізією" від 04.01.2011 року №10-33/1 відповідач отримав у день їх оформлення. При цьому акт ревізії підписаний керівником та головним бухгалтером Летичівської ЦРЛ без зауважень.
Вимогу про "Про усунення порушень виявлених ревізією" від 04.01.2011 року №10-33/1, частково виконавши, відповідач не оскаржив.
Суд вважає,що зазначені дії позивача після складання акту ревізії та отримання Вимоги від 04.01.2011 року №10-33/1 свідчать про його згоду висновками ревізії та вимогами позивача про її усунення.
Відповідно до ч. ч. 1,2,5 ст. 2 Закону України "Про контрольно-ревізійну службу в Україні" головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування.
Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.
Відповідно до ч. 6 ст. 2 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" порядок проведення державною контрольно-ревізійною службою державного фінансового аудиту та інспектування встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 35 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 року N 550 (надалі - Порядку №550), визначено, що виявлені допущені об'єктом контролю порушення законодавства, контроль за дотриманням якого віднесено до компетенції служби, фіксуються в констатуючій частині акта ревізії з обов'язковим посиланням на норми законів чи інших нормативно-правових актів, які порушено, та зазначенням винних у їх допущенні осіб.
Відповідно до п. 46 Порядку №550, якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, органом служби у строк не пізніше ніж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у разі надходження заперечень (зауважень) до нього - не пізніше ніж 3 робочих дні після надіслання висновків на такі заперечення (зауваження) надсилається об'єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування.
Згідно з п. 49 Порядку №550 у разі коли діями чи бездіяльністю працівників об'єкта контролю державі або підконтрольній установі заподіяна матеріальна шкода, орган служби ставить вимоги перед керівником об'єкта контролю та органом його управління щодо пред'явлення цивільних позовів до винних осіб.
Отже, встановивши, що державному підприємству задано шкоду, управління ставить вимоги перед керівником об'єкта контролю та органом його управління щодо пред'явлення цивільних позовів до винних осіб
За змістом ст. 10 Закону України "Про контрольно-ревізійну службу в Україні" органи державної контрольно-ревізійної служби за результатами проведеної ревізії, звертаються до суду в інтересах держави щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджені належними доказами, відповідають вимогам чинного законодавства, а тому підлягають до задоволення.
Керуючись Законом Про контрольно-ревізійну службу в Україні", ст.ст. 11, ст. 99, 100, 158 - 163, 167, 186, 254 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Зобов"язати Летичівську центральну районну лікарню виконати пункти 5, 11 та 12 Вимоги "Про усунення порушень виявлених ревізією" від 04.01.2011 року №10-33/1.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 28 квітня 2012 року
Суддя/підпис/О.К. Ковальчук"Згідно з оригіналом" Суддя О.К. Ковальчук