ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" грудня 2006 р. Справа № 10/226
За позовом Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці
до приватного підприємця ОСОБА_1, м. Чернівці
про стягнення заборгованості по сплаті фінансових санкцій у сумі 170 грн.
Суддя Т.І. Ковальчук
За участю представників:
Від позивача -Чорней Т.В., завідуюча юридичним сектором, дор. № 526/01 від 01.02.2006 р.
Від відповідача -ОСОБА_1
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся з позовом до відповідача про стягнення заборгованості по сплаті фінансових санкцій у сумі 170 грн., застосованих рішенням НОМЕР_1 за порушення строків подання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування за 2005 рік.
Ухвалою від 10.11.2006 р. розгляд справи в судовому засіданні призначено на 05.12.2006 р. за участю представників сторін, від відповідача витребувано пояснення на позов.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду в установленому порядку, однак порушив указане зобов'язання, не подав звіт за 2005 р., у зв'язку з чим до нього застосовано штрафні санкції, які відповідач добровільно не сплатив.
Письмових пояснень на позов відповідач не надав.
У судовому засіданні 05.12.2006 р. представник позивача позов підтримав, відповідач позов визнав, пояснив, що дійсно не подав звіт за 2005 рік.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини між сторонами, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Судовим розглядом справи встановлено, що відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Першотравневому районі як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і згідно з п. 4 ч. 2 ст. 17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі -Закон) зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом (а.с. 6).
Порядок подання такої звітності визначено Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України НОМЕР_2
У відповідності до пп.11.12 цієї Інструкції за підсумками року страхувальники фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності (крім тих, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок)), надають органу Пенсійного фонду за місцем проживання розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за звітний рік до 1 квітня наступного за звітним роком за формою згідно з додатком 25 цієї Інструкції.
Згідно з довідкою ДПІ у м. Чернівці від 24.10.2006 р. № НОМЕР_3 відповідач перебуває на загальній системі оподаткування (а.с. 10).
Актом від 05.06.2006 р., складеним позивачем за наслідками камеральної перевірки дотримання відповідачем строків подання розрахунку сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, зафіксовано, що відповідачем не подано до Управління Пенсійного фонду в Першотравневому районі м. Чернівці звіт за 2005 рік (а.с.8).
Абз. 5 ч. 9 ст. 106 Закону передбачено, що за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Рішенням НОМЕР_1 про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством, від 05.06.2006 р. позивачем на відповідача накладено штраф у розмірі 170 грн. (а.с. 7).
Вказану суму в установлені строки відповідач не сплатив, рішення про застосування фінансових санкцій НОМЕР_1 не оскаржував.
Оскільки за наслідками розгляду справи судом установлено порушення відповідачем вимог Закону щодо подання звітності до територіального органу Пенсійного фонду, фінансові санкції застосовані позивачем з дотриманням вимог Закону і не сплачені відповідачем у добровільному порядку, позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 4-12, 160-163, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1, (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_4) на користь Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці (м. Чернівці, вул. Головна, 245, р/р 256093013757 в ЧОУ ВАТ “Державний ощадний банк України”, код 21430549) 170 грн. штрафу.
3. З набранням постановою законної сили видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративого судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена в повному обсязі, проголошена і підписана 05 грудня 2006 року.