ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
01 березня 2013 року № 826/2436/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1 до Державної виконавчої служби України провизнання протиправними та скасування постанов, зобов'язання вчинити діїВ С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної виконавчої служби України про визнання протиправними дій, визнання протиправною і скасування постанови №29778819 від 01.11.2012 про стягнення виконавчого збору, визнання протиправною та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження №29778819 від 27.11.2012 в частині виділення в окреме провадження постанови № 29778819 про стягнення виконавчого збору від 01.11.2012, зобов'язати головного державного виконавця Роєнко Р.В. ВПВР ДВС України виключити з тексту постанови про закінчення виконавчого провадження №29778819 від 27.11.2012 інформацію щодо стягнення виконавчого збору і виділення його в окреме провадження для подальшого виконання, визнання протиправною та скасувати постанову №35562002 про відкриття виконавчого провадження від 05.12.2012 згідно постанови 29778819, заборону ДВС України вчиняти будь-які дії стосовно майна ОСОБА_1 в межах виконання виконавчого листа №2-1007/11, виданого 16.06.2011, постанови про стягнення з боржника виконавчого збору від 01.11.2012 № 29778819, постанови про відкриття виконавчого провадження від 05.12.2012 №35562002.
Відповідно до частини другої статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України, якою визначено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Адміністративний позов до Окружного адміністративного суду міста Києва позивачем було подано 26.02.2013, тобто з порушенням встановленого строк звернення до суду.
Разом з адміністративним позовом позивачем було подано клопотання про визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними та та його поновлення, у якому позивач обґрунтовує пропущення строку тим, що Печерським районним судом м. Києва було відкрито провадження у справі та задоволено його скаргу на попередню постанову державного виконавця про стягнення виконавчого збору.
Отримавши постанову про стягнення виконавчого збору від 01.11.2012, позивач оскаржив її також до Печерського районного суду м. Києва. За його скаргою судом було відкрито провадження та скасовано вказану постанову державного виконавця, але ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 03.12.2012 ухвалу Печерського районного суду м. Києва було скасовано, а провадження у справі закрито у зв'язку з тим, що дана категорія справ належить до розгляду в межах адміністративної юрисдикції.
З огляду на викладене, позивач зазначає, що дізнався про необхідність звернення до Окружного адміністративного суду м. Києва після отримання вказаної ухвали Апеляційного суду м. Києва,
Як вбачається з матеріалів справи, а саме з копії ухвали Апеляційного суду м. Києва від 03.12.2012, у судовому засіданні був присутній представник позивача. Таким чином позивач дізнався про рішення суду апеляційної інстанції 07.02.2013.
Адміністративний позов до Окружного адміністративного суду міста Києва позивачем було подано 26.02.2013, тобто, позивачем було порушено десятиденний строк звернення до суду, встановлений частиною другою статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України, навіть після того, як йому стало відомо про необхідність звернення до адміністративного суду.
Відповідно до статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
З огляду на викладене, оскільки позивач звернувся з пропущенням встановленого Кодексом адміністративного судочинства України строку звернення до адміністративного суду та враховуючи те, що суд на підставі поданими ним позовної заяви та доданих до неї матеріалів не вбачає підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без розгляду
На підставі викладеного, керуючись статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Державної виконавчої служби України.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.П. Огурцов