Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 грудня 2012 р. Справа № 2а/0570/15071/2012
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17
Донецькій окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чучко В.М., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Петровському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 9180,00 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Петровському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби (далі - ДПІ у Петровському районі м. Донецька, позивач) звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою про стягнення заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 9180,00 грн. з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1, відповідач).
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач має заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 9180,00 грн., яка виникла у зв'язку з несплатою відповідачем узгодженої суми нарахованих штрафних (фінансових) санкцій згідно податкового повідомлення-рішення від 31.07.2012 року за № 0004551741, винесеного за результатами акту камеральної перевірки від 12.07.2012 року. Приймаючи до уваги факт несплати ФОП ОСОБА_1 суми заборгованості у строк, встановлений чинним законодавством України, позивач просить стягнути наведені суми у судовому порядку.
У відповідності до ч. 4 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
З урахуванням наведеного, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення до нього, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_3 ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Донецької міської ради Донецької області 22.01.2010 року за № 2 266 000 0000 056368, ідентифікаційний номер - НОМЕР_2, місце проживання - 83111, АДРЕСА_1. Згідно з довідкою про взяття на облік платника податків ФОП ОСОБА_1 перебуває на податковому обліку в ДПІ у Петровському районі м. Донецька з 25.01.2010 року за № 10307.
Як вбачається з матеріалів справи, ДПІ у Петровському районі м. Донецька проведено камеральну перевірку щодо неподання або несвоєчасного подання податкової звітності, про що складений акт від 12.07.2012 року за № 335/17/НОМЕР_2 (далі - акт перевірки від 12.07.2012 року). За висновком цього акту встановлено порушення пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, внаслідок того, що відповідачем неподані податкові декларація з податку на додану вартість:
- за вересень 2011 року по терміну подання 20.10.2011 року;
- за жовтень 2011 року по терміну подання 21.11.2011 року;
- за листопад 2011 року по терміну подання 20.12.2011 року;
- за грудень 2011 року по терміну подання 20.01.2012 року;
- за січень 2012 року по терміну подання 20.02.2012 року;
- за лютий 2012 року по терміну подання 20.03.2012 року;
- за березень 2012 року по терміну подання 20.04.2012 року;
- за квітень 2012 року по терміну подання 21.05.2012 року;
- за травень 2012 року по терміну подання 20.06.2012 року.
За результатами цього порушення позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення 31.07.2012 року за № 0004551741 про застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій за платежем з податку на додану вартість у розмірі 9180,00 грн. (1020,00 грн. х 9).
Згідно картки облікового рахунку відповідача станом на 17.10.2012 року, що міститься в матеріалах справи, вбачається про несплату відповідачем вказаної суми..
При цьому, в матеріалах справи відсутні докази щодо оскарження відповідачем зазначеного податкового повідомлення-рішення у судовому або адміністративному порядку.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Приписами статті 16 Податкового кодексу України визначені зобов'язання платників податків, один з яких зобов'язує, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
На підставі пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п. 110.1 ст. 110 ПКУ), зокрема: фінансову відповідальність (пп. 111.1.1 п. 111.1 ст. 111 ПКУ).
Фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з Податковим кодексом України та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (п. 111.2 ст. 111 ПКУ).
Відповідно до п. 113.3 ст. 113 Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Так, п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Станом на день розгляду даної адміністративної справи сума податкового боргу у розмірі 9180,00 грн. (штрафні (фінансові) санкції за неподання податкових декларацій з податку на додану вартість) відповідачем не сплачена.
Податковим кодексом України (далі - ПКУ) встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання ( пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
З огляду на наведене, оскільки штрафні (фінансові) санкції за платежем з податку на додану вартість ФОП ОСОБА_1 не сплачені в установлені строки, таке зобов'язання є податковим боргом.
Приписами Податкового кодексу України встановлені обов'язки платників податків, такі як, виконання законних вимог контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів.
Згідно зі п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Відповідно до статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Беручи до уваги те, що суму заборгованості відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується даними облікової картки та розрахунком податкового боргу; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158 - 162, 183-2 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у Петровському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 9180,00 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код юридичної особи - НОМЕР_2, місце проживання - 83111, АДРЕСА_1) на р/р 31117029700010, код платежу 14010100, отримувач Державний бюджет, банк Головне Управління Державної казначейської служби України в Донецькій області, код ЄДРПОУ 38034020, МФО 834016, кошти в сумі 9180,00 грн. (дев'ять тисяч сто вісімдесят грн.. 00 коп.) в рахунок погашення штрафни (фінансових) санкцій за платежем з податку на додану вартість згідно податковому повідомленню-рішенню від 31.07.2012 року за № 0004551741.
Постанову виготовлено у нарадчій кімнаті 12 грудня 2012 року.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя Чучко В.М.