ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
______________
Головуючий у 1-й інстанції: Тарасенко М.П.
Суддя-доповідач:Шевчук С.М.
УХВАЛА
"26" лютого 2013 р. Справа № 2а/283/275/2013
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Шевчук С.М.,
розглянувши апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Малинської районної державної адміністрації Житомирської області на постанову Малинського районного суду Житомирської області від "30" січня 2013 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області, Управління праці та соціального захисту населення Малинської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії ,-
ВСТАНОВИВ:
Апеляційна скарга подана без додержання вимог ст. 187 КАС України, зокрема не надано документ про сплату судового збору.
Управлінням праці та соціального захисту населення Малинської районної державної адміністрації разом з поданням апеляційної скарги на постанову Малинського районного суду Житомирської області від 15.02.2013 року було заявлено письмове клопотання про звільнення від сплати судового збору за подачу апеляційної скарги.
Законодавець в ст. 5 Закону України "Про судовий збір" визначив пільги щодо сплати судового збору. Зокрема в п. 20 ч. 1 ст. 5 цього Закону встановлено, що органи праці та соціального захисту населення звільняються від сплати судового збору за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством.
Згідно з п.13 Постанови Пленуму ВАС №4 від 16.03.2012 р. "Про судову практику вирішення адміністративними судами спорів, що виникають у зв'язку із застосуванням статей 39,48,50,52,54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за змістом п.20 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" органи праці та соціального захисту населення звільняються від сплати судового збору лише у конкретних випадках та виключно за умови їх звернення до суду з позовом. Отже у разі оскарження рішень судів, ухвалених у справах, в яких ці органи є відповідачами, в апеляційному або касаційному порядку, органи праці та соціального захисту населення повинні сплачувати судовий збір на загальних підставах.
При цьому, суд звертає увагу, що законодавцем не встановлено підстав для звільнень від сплати судового збору органів праці та соціального захисту населення, у випадку покликання таких органів про відсутність кошторисних призначень на оплату судового збору при поданні апеляційних скарг. Суд не вправі підміняти органи законодавчої влади та вводити додаткові підстави для звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Натомість, УПСЗН Малинської РДА при поданні клопотання про звільнення від сплати судового збору не надало жодних доказів, що підтверджують його тяжкий майновий стан або відсутність кошторисних призначень по сплаті судового збору на поточний та на наступний бюджетний рік. Не надано заявником і доказів внесення подань розпоряднику бюджетних коштів щодо фінансування таких видатків з бюджету, як і доказів відмови у наданні бюджетного фінансування за обумовленими статтями видатків. Отже, заявлене клопотання про звільнення від сплати судового збору є необґрунтованим, не підтвердженим належними доказами, а відтак не підлягає задоволенню.
Виходячи з вищевикладеного, відповідачу необхідно надати документ про сплату судового збору.
Відповідно до п.п.2 п.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору за подання апеляційної скарги, зокрема на рішення суду, становить 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви.
Згідно з п.п.1 п.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору встановлена у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2013 року складає 1147 грн. 00 коп.
Таким чином, розмір судового збору, який має бути сплачено за подання скарги, становить 17,21 грн.
Номер рахунку 31216206781002, Найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, Банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, Код ЄДРПОУ отримувача 38035726, Код класифікації доходів бюджету 22030001, Призначення платежу: Судовий збір за позовом ____ ( П.І.Б. чи назва установи, організації позивача), ЖААС, код 37446362, Код платника - платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою
Керуючись ст. ст. 108, 187, ч.3 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Малинської районної державної адміністрації Житомирської області залишити без руху.
Надати Управлінню праці та соціального захисту населення Малинської районної державної адміністрації Житомирської області строк до "18" березня 2013 р. для усунення зазначених недоліків.
Роз'яснити Управлінню праці та соціального захисту населення Малинської районної державної адміністрації Житомирської області , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя С.М. Шевчук
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу ОСОБА_3 АДРЕСА_1
3- відповідачу Управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області пл. Соборна, 12 А,м. Малин,Житомирська область,11601
Управління праці та соціального захисту населення Малинської районної державної адміністрації Житомирської області вул.Тараскіна, 5,м.Малин,Житомирська область,11601