Постанова № 29650207, 23.01.2013, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.01.2013
Номер справи
2а-4181/12/1470
Номер документу
29650207
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв.

23 січня 2013 року. Справа № 2а-4181/12/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Мельника О. М.

за участю секретаря судового засідання Зощака В.В. розглянувши адміністративну справу

за позовомМиколаївської районної державної насіннєвої інспекції, вул. Урожайна, 38, м.Миколаїв,54036

доОчаківської об'єднаної державної податкової інспекції Миколаївської області державної податкової служби, вул. Шкрептієнка, 27, м.Очаків, Миколаївська область,57500

проскасування податкового повідомлення - рішення від 23.04.2012р. № 0000122301, В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся з позовом про скасування податкового повідомлення - рішення форми «Р» від 23.04.2012 року №0000122301.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Миколаївська обласна державна насіннєва інспекція подавала податкову звітність про використання бюджетних коштів до Державної податкової служби Центрального району, за місцем знаходження Централізованої бухгалтерії Миколаївської обласної державної насіннєвої інспекції. В дану податкову звітність включалася інформація стосовно Миколаївської районної державної насіннєвої інспекції. Податкова звітність подавалася Миколаївською обласною державною насіннєвою інспекцією в строки передбачені п.п.4.1.4.п.4.ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який втратив чинність на підставі Податкового Кодексу України №2755-УІ від 02.12.2010 та ст.49 Податкового Кодексу України.

Відповідач просив відмовити в задоволенні адміністративного позову, вважає що податкове повідомлення-рішення є правомірним, оскільки позивачем, що юридичною особою, не подавалась податкова звітність про використання бюджетних коштів.

Суд вивчив доводи адміністративного позову та заперечень на адміністративний позов, дослідив обставини справи в їх сукупності на підставі дослідження наявних в справі доказів та встановив наступне.

У квітні - березні 2012 року фахівцями Очаківської ОДПІ була проведена позапланова документальна перевірка Миколаївської районної державної насіннєвої інспекції з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.04.09 р. по 27.03.12 р.

За результатами проведення перевірки складено акт перевірки №114/23-00713208 від 09.04.2012 року, згідно висновків якого було встановлено порушення: пп. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України від 21.12.2000 року №2181-111 „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" зі змінами та доповненнями (далі Закон №2181) - не надано до ДПІ у Миколаївському районі Податкові звіти про використання коштів неприбутковими установами й організаціями за II квартал 2009 року, III квартал 2009 року, IV квартал 2009 року, І квартал 2010 року, II квартал 2010 року, III квартал 2010 року, IV квартал 2010 року; - п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 п.49.19. ст.49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-ГУ" зі змінами та доповненнями (далі - ПК України) - не надано до ДПІ у Миколаївському районі Податкові звіти про використання коштів неприбутковими установами й організаціями за І квартал 2011 року, II квартал 2011 року, III квартал 2011 року, IV квартал 2011 року.

На підставі акту перевірки №114/23-00713208 від 09.04.2012 року відповідачем було видано податкове повідомлення - рішення форми «Р» від 23.04.2012 року №0000122301.

Суть порушень полягає в тому, що Миколаївська районна державна насіннєва інспекція не надавала до ДПІ у Миколаївському районі податкові звіти про використання коштів неприбутковими установами та організаціями за 2,3,4 квартали 2009 року, 1,2,3,4 квартал 2010 року, та за 1,2,3,4 квартали 2011 року.

Суд вважає позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню з огляду на таке.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до ч.3 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою ці повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з п. 11.1 ст. 11 Закону України від 28.12.94 №334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» зі змінами та доповненнями, для податку на прибуток встановлено такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.

Відповідно до п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону №2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу.

Нормами п.п. 7.11.12 п. 7.11 ст. 7 Закону №334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» центральний податковий орган встановлює порядок обліку і подання податкової звітності про використання коштів неприбуткових організацій та вирішує питання про виключення організацій з реєстру неприбуткових організацій і оподаткування їх доходів у разі порушення ними положень цього Закону та інших законодавчих актів про неприбуткові організації.

Пунктом 152.9 статті 152 Податкового кодексу для податку на прибуток встановлено такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.

Згідно п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПК України: «Податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі у разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя)».

Відповідно до п. 157.14 ст. 157 ПК України центральний орган державної податкової служби встановлює порядок обліку і подання податкової звітності про використання коштів неприбуткових організацій та вирішує питання про виключення організацій із Реєстру неприбуткових організацій та установ і оподаткування їх доходів у разі порушення ними положень цього Кодексу та інших законодавчих актів про неприбуткові організації.

Згідно з п.п. 4.2 п. 4 Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.98 №80, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.12.98 за №791/3231, зі змінами та доповненнями (далі - Порядок №80) неприбуткові організації, які повністю фінансуються з бюджету, обслуговуються централізованими бухгалтеріями в частині розрахунків оплати праці працівників та перерахування до бюджету податків, зборів, інших обов'язкових платежів і не мають власних поточних рахунків у фінансових установах, можуть не обліковуватись в органах державної податкової служби. Установа або організація, яка обслуговується централізованою бухгалтерією, надає до органу державної податкової служби підтвердження від централізованої бухгалтерії факту її обслуговування.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме акту перевірки №114/23-00713208 від 09.04.2012 року: станом на 01.04.09 Миколаївська районна державна насіннєва інспекція мала відкритий рахунок №29091300224 у Миколаївському відділенні ВАТ «ОЩАДБАНК», знаходилась у реєстрі неприбуткових організацій та подавала до ДПІ у Миколаївському районні податкову звітність про використання коштів неприбутковими установами й організаціями. Після закриття рахунку 20.10.09 Миколаївська районна державна насіннєва інспекція з 20.10.09 припинила подавати звітність про використання коштів неприбутковими установами й організаціями. При цьому довідку про обслуговування централізованою бухгалтерією не подавала, з реєстру неприбуткових організацій ДПІ у Миколаївському районі не виключалась, заяву про зняття з податкового обліку як платника податків не подавала.

Таким чином, Миколаївська районна державна насіннєва інспекція мала подавати податкову звітність про використання коштів неприбутковими установами й організаціями за II, III, IV квартали 2009 року, І, II, III, IV квартали 2010 року, І, II, III, IV квартали 2011 року.

Відповідно до п.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно з ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

З огляду на викладене відповідачем відповідно до вимог статті 71 КАС України доведено, що повідомлення-рішення від 23.04.2012р. №0000122301 прийняте в межах його повноважень з дотриманням вимог ч.3 статті 2 КАС України, тому позов не підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову Миколаївської районної державної насіннєвої інспекції до Очаківської об'єднаної державної податкової інспекції Миколаївської області державної податкової служби про скасування податкового повідомлення - рішення від 23.04.2012р. № 0000122301-відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Суддя О.М. Мельник