ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
16 січня 2013 року 16:30 № 2а-16701/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Винокурова К.С. при секретарі судового засідання Луцишині Ю.М., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
За позовом Київського міського центру зайнятості
до ОСОБА_1
про стягнення коштів
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Київський міський центр зайнятості (далі- КМЦЗ, позивач) звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1, відповідач) незаконно отриману допомогу по безробіттю в сумі 1684,18 грн.
Ухвалою суду від 10.12.2012 р. було відкрито провадження у справі та призначено до судового розгляду.
Представник позивача, який був присутній у судових засіданнях надав пояснення по суті адміністративного позову та просив задовольнити у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про час та місце слухання справи, оскільки на адресу зазначену в адміністративному позові здійснювались надсилання рекомендованої кореспонденції.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 зареєструвався 18.07.2012 р. в Дніпровському районному центрі зайнятості м.Києва, як такий, що шукає роботу, а 25.07.2012 р. звернувся із заявою про статусу безробітного у який зазначалось, що він не є найманим працівником, не укладав договорів цивільно-правового характеру, не отримує пенсій на пільгових умовах і не зареєстрований як фізична особа-підприємець.
Наказом Дніпровського районного центру зайнятості № НТ 120725 від 25.073.2012 р. на підставі ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення» та ст.ст. 22, 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (редакція Закону станом на момент виникнення спору) відповідачеві був наданий статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю, яку він отримував у період з 25.07.2012 р.
31.07.2012 р. ОСОБА_1 звернувся до директора Дніпровського РЦЗ з проханням направити його на навчання водія тролейбуса до комбінату КП «Київпастранс» у зв'язку з чим був укладений відповідний договір № 026612073100002.
Як вбачається з корінця направлення на навчання № 81814 від 31.07.2012 р. ОСОБА_1 наказом від 31.07.2012 р. № 86-у зараховано до складу навчальної групи № 498.
На підставі Наказу навчально-курсового комбінату КП «Київпастранс» №116-у від 24.09.2012 р. відповідача було відраховано з навчального закладу у зв'язку із невідвідуванням занять без поважних причин з 24.09.2012 р.
На підставі наказу № НТ121029 від 29.10.2012 р. відповідача було знято з обліку з 29.10.2012 р., відповідно до абзацу 4 пп.2 п.20 «Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних», затвердженого постановою КМУ від 14.02.2007 р. №219, відповідно до якого громадяни, що шукають роботу та безробітні, знімаються з обліку у разі: невідвідуванням безробітним центру зайнятості протягом 30 і більше календарних днів без поважних причин після закінчення встановленого строку відвідування.
Відповідно до п.п.3.1.2 Договору № 026612073100002 зазначено, що у разі припинення навчання без поважних причин або відмови працювати за професією (спеціальністю), набутої в результаті професійного навчання з громадянина стягується загальна сума витрат на професійне навчання, включаючи суму виплаченої матеріальної допомоги у період професійного навчання, витрат на проїзд до місця навчання і назад (включаючи оплату щоденного проїзду) та витрат на проживання.
Згідно довідки-розрахунку від 19.10.2012 р. № 5121/07/23/1 та листа КМЦЗ № 03-7341 від 05.10.2012 р. за навчання ОСОБА_1 сплачено - 1684,18 грн., із врахуванням вартості медичного обстеження, яке складає 277,39 грн.
Правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальної гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю визначаються Законом № 803 «Про зайнятість населення».
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення» громадяни, які працюють по найму на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності, у міжнародних та іноземних організаціях в Україні та за кордоном, у фізичних осіб, громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, належать до зайнятого населення та не можуть бути визнані безробітними.
Відповідно до пунктів 1 та 3 статті 18 цього Закону для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення. Діяльність державної служби зайнятості фінансується за рахунок коштів державного фонду сприяння зайнятості населення, передбачених на ці цілі.
Дніпровський районний центр зайнятості надіслав рекомендований лист від 19.10.2012 р. №5117-07/23 ОСОБА_1 з проханням повернути у добровільному порядку незаконно отримані кошти у розмірі 1684,18 грн., але кошти сплачені не були.
Відповідно до ст. ст. 7, 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» допомога по безробіттю здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.
При цьому суд звертає увагу на те, що чинним законодавством не передбачено проведення центром зайнятості перевірки даних, які є підставою для надання статусу безробітного безпосередньо при наданні такого статусу, а на застрахованих осіб, зареєстрованих в установленому порядку як безробітні, Законом покладено обов'язок своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Станом на час розгляду спору відповідачем не надано доказів сплати заборгованості, доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163, 254 КАС України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_1 (02218, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Київського міського центру зайнятості (01033, м.Київ, вул. Жилянська, 47б, р/р 37179301900001 ГУ ДКУ у м.Києві, МФО 820019, код 03491091) виплаченої допомоги у розмірі 1684,18 грн. (одна тисяча шістсот вісімдесят чотири грн. 18 коп.).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.С. Винокуров
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі - 06.02.2013 р.