Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 січня 2013 р. Справа № 2а/0570/17259/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 09 год. 50 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Христофорова А.Б.
при секретарі Попові А.М.,
за участю :
представника позивача - не з'явився,
представника відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Пролетарському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби до Приватного підприємства «Карбоком» про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач, Державна податкова інспекція у Пролетарському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби, звернувся до суду з позовною заявою до Приватного підприємства «Карбоком» про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
В обґрунтування позову зазначив, що станом на момент звернення до суду за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом у загальній сумі 34968,94 гривень.
Вказує, що постановою Донецького окружного адміністративного суду від 20.08.2012 року у справі № 2а/0570/9477/2012 задоволено позовні вимоги Прокурора Пролетарського району м. Донецька в інтересах Державної податкової інспекції у Пролетарському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби до Приватного підприємства "Карбоком" про стягнення коштів у банках, обслуговуючих Приватне підприємство "Карбоком" на суму податкового боргу в розмірі 20 464,43 грн.
Позивачем на підставі рішення суду були виставлені платіжні вимоги, які банком не були виконані.
Зазначає, що відповідач не сплачуючи заборгованість порушує інтереси держави, тому враховуючи викладене просить задовольнити позовні вимоги.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду заяву, згідно до якої просив розглянути справу без його участі.
З огляду на те, що в матеріалах справи міститься достатньо доказів, що стосуються спірних правовідносин, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутність представника позивача.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, заяв про відкладення розгляду справи не надавав, причини неявки до суду не повідомив.
З огляду на зазначені обставини, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутність представника відповідача.
Суд, заслухавши пояснення сторін, що з'явилися, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову, встановив наступне.
Згідно абз.1-2 ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні",- завданнями органів державної податкової служби є, зокрема здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно п. 1 ч.1 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні",- державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції зокрема виконують такі функції як здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.
Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України,- органи державної податкової служби мають право, зокрема звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.п. 41.1.1. п.4.1 ст.41 Податкового кодексу України,- контролюючими органами є, зокрема органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Відповідно до п.п. 14.1.137 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України,- орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п.4.15 ст.41 Податкового кодексу України,- органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Таким чином, позивач, Державна податкова інспекція у Пролетарському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби, - є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йому Податковим кодексом та Законом України „Про державну податкову службу в Україні".
Відповідач, Приватне підприємство «Карбоком» (вул. Шахтна, б. 2а, м. Донецьк, 83034, ІК,- 24812102), - є юридичною особою, з 23.05.1997 року перебуває на податковому обліку, станом на момент розгляду справи знаходиться на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Пролетарському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби (а.с. 9).
Представник позивача надав до суду розрахунок податкового боргу станом на 27.12.2012 року, згідно до якого заборгованість відповідача перед бюджетом на суму 33147,55 гривень, складається з несплачених податку на додану вартість у сумі 25585,66 гривень, та земельного податку з юридичних осіб у сумі 7561,89 гривень.
Заборгованість відповідача перед бюджетом по податку на додану вартість утворилась у зв'язку із несвоєчасною сплатою у повному обсязі у встановлений законом строк узгоджених податкових зобов'язань визначених :
Самостійно у вигляді основного платежу на суму 24433,81 гривень, згідно поданих податкових декларацій
№ 9020899585 від 30.04.2012 року на суму 4873,00 гривень,
№ 9028031828 від 30.05.2012 року на суму 3926,00 гривень,
№ 9034952394 від 30.06.2012 року на суму 4898,00 гривень,
№ 9042164161 від 20.07.2012 року на суму 5023,00 гривень,
№ 9049830992 від 30.08.2012 року на суму 3517,00 гривень,
№ 9056589530 від 30.09.2012 року на суму 4702,00 гривень,
№ 9064922281 від 30.10.2012 року на суму 2465,00 гривень;
податковим органом у вигляді пені на суму 389,99 гривень, у вигляді штрафної (фінансової) санкції на суму 761,86 гривень застосованої на підставі прийнятих податкових повідомлень-рішень
№ 0000871600 від 10.07.2012 року на суму 446,66 гривень,
№ 0000721600 від 21.05.2012 року на суму 170,00 гривень,
№ 0000711600 від 21.05.2012 року на суму 145,20 гривень.
Заборгованість відповідача перед бюджетом з земельного податку утворилась у зв'язку із несвоєчасною сплатою у повному обсязі у встановлений законом строк узгоджених податкових зобов'язань визначених :
самостійно у вигляді основного платежу на суму 5769,23 гривень, згідно поданого розрахунку № 1371 від 25.02.2011 року на суму 18585,09 гривень,
податковим органом у вигляді пені на суму 469,84 гривень, у вигляді штрафної (фінансової) санкції на суму 1322,82 гривень застосованої на підставі прийнятих податкових повідомлень-рішень
№ 0001621501 від 06.06.2012 року на суму 400,00 гривень,
№ 0000011501 від 01.07.2012 року на суму 218,16 гривень,
№ 0001721501 від 10.07.2012 року на суму 704,66 гривень.
Заборгованість щодо якої пред'явлено вимоги підтверджується розрахунком податкового боргу станом на 27.12.2012 року та зворотнім боком облікової картки платника податків станом на 15.01.2013 року.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п.п. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України,- платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України,- платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України,- у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до п.п. 14.1.156. п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України,- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до п.п. 14.1.175. п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України,- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Таким чином, станом на момент розгляду справи, сума податкових зобов'язань у розмірі 33147,55 гривень,- є податковою заборгованістю.
Судом встановлено, що постановою Донецького окружного адміністративного суду від 20.08.2012 року у справі № 2а/0570/9477/2012 задоволено у повному обсязі позовні вимоги Прокурора Пролетарського району м. Донецька в інтересах Державної податкової інспекції у Пролетарському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби до Приватного підприємства "Карбоком" про стягнення коштів у банках, обслуговуючих Приватне підприємство "Карбоком" на суму податкового боргу в розмірі 20 464,43 грн., внаслідок чого,-
стягнуто кошти Приватного підприємства «Карбоком» з рахунків у банках, обслуговуючих Приватне підприємство «Карбоком» на суму податкового боргу в розмірі 106,35 грн. з податку на прибуток приватних підприємств на користь державного бюджету, з зарахуванням на р/р № 31114009700011, код платежу - 11021000, банк отримувача ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 34686940;
стягнуто кошти Приватного підприємства «Карбоком» з рахунків у банках, обслуговуючих Приватне підприємство «Карбоком» на суму податкового боргу в розмірі 14 119,01 грн. з податку на додану вартість, на користь державного бюджету, з зарахуванням на р/р № 31116029700011, код платежу - 14010100, банк отримувача ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 34686940;
стягнуто кошти Приватного підприємства «Карбоком» з рахунків у банках, обслуговуючих Приватне підприємство «Карбоком» на суму податкового боргу в розмірі 6 239,07 грн. з орендної плати за землю з юридичних осіб, на користь місцевого бюджету, з зарахуванням на р/р № 33213812700011, код платежу - 13050200, банк отримувача ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 34686940.
Судом встановлено, що на виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду податковим органом були виставлені банкам платіжні вимоги, які були повернуті без виконання у зв'язку із відсутністю коштів на рахунках (а.с. 43-49).
Податковий орган, в підтвердження неможливості виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду Донецького окружного адміністративного суду від 20.08.2012 року у справі № 2а/0570/9477/2012, надано платіжні вимоги, які повернуто без виконання у зв'язку із відсутністю коштів на рахунку підприємства (а.с. 43-49).
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Судом встановлено, що станом на момент розгляду справи, відповідачем заборгованість щодо якої пред'явлено позовні вимоги, у повному обсязі не погашена.
Згідно п. 95.2. Податкового кодексу України,- стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Судом вставлено, що на адресу відповідача направлена та вважається врученою податкова вимога № 35 від 23.08.2011 року (а.с.38).
Актом опису майна № 6005/10/19-013 від 16.07.2012 року, проведено опис майна ПП «Карбоком» на загальну суму 30647,50 гривень (а.с. 40).
Згідно витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 18.07.2012 року, активи ПП «Карбоком», описані актом опису майна № 6005/10/19-013 від 16.07.2012 року, перебувають у податковій заставі (а.с.39).
Відповідно до п. 16.1.4 ст.16 Податкового кодексу України,- обов'язком платника податків є сплата податків та зборів в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.1 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»,- однією з функцій державної податкової інспекції є здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Пунктом 89.2 ст.89 ПК України встановлено, що з урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.
У разі якщо балансова вартість такого майна не визначена, його опис здійснюється за результатами оцінки, яка проводиться відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».
У разі збільшення суми податкового боргу складається акт опису до суми, відповідної сумі податкового боргу платника податків, у порядку, передбаченому цією статтею.
Право податкової застави не поширюється на майно, визначене підпунктом 87.3.7 пункту 87.3 статті 87 цього Кодексу, на іпотечні активи, що належать емітенту та є забезпеченням відповідного випуску іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, на грошові доходи від цих іпотечних активів до повного виконання емітентом зобов'язань за цим випуском іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, а також на склад іпотечного покриття та грошові доходи від нього до повного виконання емітентом зобов'язань за відповідним випуском звичайних іпотечних облігацій.
Джерелами погашення податкового боргу платника податків, згідно з пунктами 87.1 і 87.2 статті 87 ПК України, є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу майна.
Відповідно до пункту 95.1 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України,- стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Таким чином, з огляду на вищенаведене, суд надає дозвіл Державній податковій інспекції у Пролетарському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби на погашення усієї суми податкового боргу ПП «Карбоком» за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
За таких обставин, суд приходить висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Позов Державної податкової інспекції у Пролетарському районі м. Донецька Донецької області Державній податкової служби до Приватного підприємства «Карбоком» про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі,- задовольнити.
Надати Державній податковій інспекції у Пролетарському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу Приватного підприємства «Карбоком» по податку на додану вартість у сумі 25585,66 гривень (двадцять п'ять тисяч п'ятсот вісімдесят п'ять) гривень 66 коп., та земельного податку з юридичних осіб у сумі 7561,89 гривень (сім тисяч п'ятсот шістдесят одна) гривень 89 коп., за рахунок майна Приватного підприємства «Карбоком», що перебуває у податковій заставі відповідно до акту опису майна № 6005/10/19-013 від 16.07.2012 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Христофоров А.Б.