Рішення № 29639915, 28.02.2013, Оболонський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
28.02.2013
Номер справи
2605/18146/12
Номер документу
29639915
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

28.02.2013 Справа № 2605/18146/12

Ун.№2605/18146/12

Пр.№2/756/568/13

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 лютого 2013 року Оболонський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді - Майбоженко А.М.

при секретарі - Воіновій А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Житлосервіс «Куренівка» Оболонського району у м.Києві до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість за житлово-комунальні послуги. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідачу на праві власності належить квартира АДРЕСА_1. Даний будинок знаходиться на балансі позивача та обслуговується ЖЕК-514. Заборгованість за житлово-комунальні послуги за період з 01.01.2010 року по 01.10.2012 року становить 2 722,82 грн. Відповідача неодноразово попереджалось про необхідність погашення заборгованості, однак ним заборгованість не погашено. Просить стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за житлово-комунальні послуги, яку зарахувати на особовий рахунок боржника, а також стягнути судові витрати.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила позов задовольнити.

Відповідач в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував, просив відмовити у їх задоволенні. Відповідачем подані письмові заперечення проти заявлених позивачем позовних вимог. В судовому засіданні 25.02.2013 року відповідач уточнив зміст своїх заперечень та зазначив, що нарахована позивачем заборгованість утворилась у зв'язку з розбіжністю щодо того, який нормативно-правовий акт має застосовуватись при обрахунку тарифів щодо житлово-комунальних послуг. З 2010 року по вересень 2012 року тарифи розраховувались по Розпорядженням КМДА, які не були зареєстровані в ГУ юстиції в м.Києві, а тому не є обов'язковими до виконання споживачем послуг. Тарифи за послуги щодо гарячого та холодного водопостачання, водовідведення та опалення вірно нараховуються з 01.07.2011 року, з того часу сплачуються відповідачем в повному обсязі. За послуги з утримання будинку та прибудинкової території відповідач сплачує по розпорядженню КМДА №748 від 19.05.2000 року, оскільки зміни, які вносились до нього в подальшому не були зареєстровані в ГУ юстиції. За добровільним бажанням відповідач сплачує дещо більшу суму коштів в рахунок даних витрат, визначаючи розмір доплати на власний розсуд. Квитанції, які надходять на його адресу передруковуються ним, змінюючи при цьому суми, необхідні до сплати. Постановою Верховного Суду України від 28.11.2011 року підтверджено, що всі розпорядження КМДА щодо тарифів мають пройти державну реєстрацію. Дана постанова обов'язкова до виконання.

Суд, заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у зв'язку з наступним.

Судом встановлено, що відповідачу на праві власності належить квартира АДРЕСА_1.

Даний будинок знаходиться на балансі позивача та обслуговується ЖЕК-514.

Заборгованість за житлово-комунальні послуги за період з 01.01.2010 року по 01.10.2012 року становить 2 722,82 грн., що підтверджується розрахунком заборгованості.

Згідно п.5 ч.3 ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 року, споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 року, п. 1,3 ст. 30 та ст. 18 Постанови Кабінету міністрів від 25.07.2005 року № 630 «Про затвердження правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення і водовідведення», споживач повинен дотримуватись вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг та зобов'язаний оплачувати послуги в установлені договором або законом строки. Розрахунковим періодом для оплати є календарний місяць, плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим.

Згідно із ст. 66, 67 ЖК Української РСР, плата за користування житлом обчислюється виходячи з загальної площі квартири, та плата за комунальні послуги береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами.

Статтею 322 ЦК України передбачено, що власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Судом встановлено, що відповідач з січня 2010 року квартирну плату та плату за комунальні послуги сплачує не в повному обсязі, що спричинило утворення заборгованості в сумі 2 722,82 грн.

З огляду на викладене, суд вважає обґрунтованими позовні вимоги, що свідчить про необхідність їх задоволення судом.

Заперечення відповідача щодо нечинності тарифів, по яким обчислювалась житлово-комунальні послуги у зв'язку з непроходженням відповідними розпорядженнями КМДА державної реєстрації, суд вважає необґрунтованими, такими, що не є підставою для відмови у задоволенні позовних вимог у зв'язку з наступним.

З метою впорядкування видання міністерствами, іншими органами виконавчої влади нормативно-правових актів, забезпечення охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, підприємств, установ та організацій видано Указ Президента України «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади»від 03 жовтня 1992 року № 493/92.

Статтею 1 Указу установлено, що з 1 січня 1993 року нормативно-правові акти, які видаються міністерствами, іншими органами виконавчої влади, органами господарського управління та контролю і які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації.

Статтею 3 вищевказаного Указу передбачено, що нормативно-правові акти, зазначені в статті 1 цього Указу, набувають чинності через 10 днів після їх реєстрації, якщо в них не встановлено пізнішого строку надання їм чинності.

Відповідно до п. 15 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731, органи виконавчої влади направляють для виконання нормативно-правові акти лише після їх державної реєстрації та офіційного опублікування. У разі порушення зазначених вимог нормативно-правові акти вважаються такими, що не набрали чинності, і не можуть бути застосовані.

Однак, відповідно до преамбули та п. 1 Указу Президента України «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади»та п. 1 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, до предмета регулювання цих актів не віднесено акти органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів.

Таким чином, суд приходить до висновку, що нормативно-правові акти Київської міської державної адміністрації (виконавчого органу Київради) щодо встановлення цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги є чинними, у судовому порядку не чинними не визнавались, та є обов'язковими до виконання всіма органами місцевого самоврядування, установами, підприємствами, організаціями, розташованими на території міста, в тому числі і для споживачів таких послуг на території Оболонського району.

Оцінюючи заперечення відповідача та його посилання на наявність постанови Верховного Суду України від 28.11.2011 року (справа за позовом фізичної особи до Київської міської державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання скасувати рішення), суд виходить з наступного.

Вказана постанова Верховного Суду України була прийнята в порядку Кодексу адміністративного судочинства, на відміну від даної справи, розгляд якої здійснюється судом в порядку цивільного процесуального Кодексу України.

Дійсно, відповідно до ст. 244-2 КАС України рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, в тому числі для всіх судів України.

Разом з тим, суд звертає увагу, що постановою Верховного Суду України від 28.11.2011 року відмовлено у задоволенні заяви про такий перегляд, а тому, в порядку, визначеному ст. 244-2 КАС України, тобто з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах воно прийнято не було.

Крім того, суд звертає увагу відповідача, що обов'язковими для виконання, відповідно до ЦПК України є рішення Верховного Суду України, прийняті за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, що врегульовано ст. 360-7 ЦПК України.

Посилання відповідача на наявність постанови Верховного Суду України від 28.11.2011 року не заслуговує на увагу також у зв'язку з тим, що предметом розгляду Верховного суду України по згадуваній позивачем справі є позов фізичної особи до Київської міської державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання скасувати рішення, на відміну від даного позову про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, а тому правовідносини подібними вважатись не можуть.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 214,60 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 66-67 ЖК України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», ст. ст. 322, 526 ЦК України, ст. ст. 10, 15, 60, 88, 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Києва, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_2, ІПН НОМЕР_1 на користь Комунального підприємства «Житлосервіс «Куренівка» Оболонського району у м.Києві 2 722 (дві тисячі сімсот двадцять дві) грн. 82 коп. заборгованості за житлово-комунальні послуги шляхом зарахування коштів на особовий рахунок боржника: №1995, ЖЕК-514, КП ГІОЦ, р/р 2603000018106 в ПАТ КБ «Хрещатик», МФО 300670, код ЄДРПОУ 04013755.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства «Житлосервіс «Куренівка» Оболонського району у м.Києві (р/р 26002060295160 в Печерській філії «Приватбанк», МФО 300711, код ЄДРПОУ 33597216) 214 (двісті чотирнадцять) гривень 60 копійок судових витрат.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається Апеляційному суду м.Києва через Оболонський районний суд м.Києва протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя: А.М.Майбоженко