Постанова № 29634702, 27.12.2011, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.12.2011
Номер справи
2270/6068/11
Номер документу
29634702
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

Справа № 2270/6068/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 грудня 2011 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіГнап Д.Д. при секретарі Тимощуку І.П. за участі:представників сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом прокурора Ізяславського району в інтересах держави в особі Ізяславської міжрайонної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю "Зоря" про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Ізяславського району в інтересах держави в особі Ізяславської міжрайонної державної податкової інспекції звернувся з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Зоря" про стягнення заборгованості в сумі 89 633, 98 грн.

Позовні вимоги мотивує тим, що за відповідачем рахується заборгованість з податку з доходів фізичних осіб на загальну суму 89 633, 98 грн., в тому числі 54 806, 95 грн. - податку з доходів фізичних осіб із заробітної плати, 34 827, 03 грн. - податку з доходів фізичних осіб-власників земельних паїв. Зазначає, що податковим законодавством не передбачено узгодження зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб, а тому стягненню підлягає сума визначена під час перевірки довідками про результати планових перевірок ТОВ "Зоря" з питань дотримання податкового законодавства, які є підтвердженням наявної заборгованості.

Прокурор, представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримували повністю, просили позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, пояснив, що заборгованість по податку з доходів фізичних осіб у підприємства відсутня, про що подано декларацію до податкових органів, яка Ізяславською МДПІ була прийнята, зауважень до неї не було. Позивачем не додано будь-яких належних доказів існування заборгованості по податку з доходів фізичних осіб. Зазначена в позові заборгованість визначена ще в попередніх актах перевірки за період до 2008 року, яка на даний момент відсутня про що свідчить акт звірки, видані позивачем довідки за 2008, 2009, 2010 роки, а тому просив в задоволені позову відмовити.

Суд, заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що в задоволені позову слід відмовити з наступних підстав.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Зоря" є юридичною особою та відповідно платником податків, зборів (обов'язкових платежів), що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, довідкою з ЄДРПОУ.

Ізяславською міжрайонною державною податковою інспекцією неодноразово проводились планові податкові перевірки відповідача, про що складалися відповідні акти.

Зокрема, на підставі направлення від 26.10.2006 року № 389, виданого ДПІ в Ізяславському районі, з 26.10.2006 по 08.11.2006 року було проведено планову перевірку відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2004 року по 30.06.2006 року. Перевіркою своєчасності перерахування до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб встановлено несвоєчасне перерахування податку з доходів фізичних осіб за період з 01.07.2004 р. по 30.06.2006 р. в розмірі 34084, 14 грн. та неперерахування до бюджету податку в сумі 29423, 84 грн., чим порушено вимоги п.п. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі Закон) , про що складено акт № 235-23/1-30626757 від 13.11.2006 року.

На підставі проведеної планової перевірки за період з 01.07.2006 року по 31.12.2008 року з питань дотримання відповідачем вимог податкового законодавства позивачем було складено акт № 109-23/1-30626757 від 06.03.2009 року. За висновками даного акту ТОВ "Зоря" було порушено п.п. 8.1.2 п. 8.1 ст.8 Закону, а саме несвоєчасно перераховано до бюджету податок з доходів фізичних осі з нарахованої та виплаченої заробітної плати працівників за період з 01.07.2006 року по 31.12.2008 року в розмірі 52224, 58 грн. та не перераховано до бюджету податку в сумі 54605, 14 грн.; сальдо на 01.01.2009 року по ПДФО склало 57250, 14 грн, з яких 29423, 84 грн. сальдо на 01.07.2006 року.

Також перевіркою встановлено, що в порушення п.п. 8.1.4 п. 8.1 ст. 8 Закону несвоєчасно перераховано до бюджету податок з доходів фізичних осіб з нарахованих та виплачених доходів громадян від здачі ними в оренду земельних та майнових паїв за період з 01.07.2006 року по 31.12.2008 року в розмірі 13000 грн. та неперерахування до бюджету податку в сумі 57243, 98 грн. чим порушено вимоги п.п. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 Закону.

Згідно ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції виконують такі функції: здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів; подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За наслідками зазначених вище перевірок (акт № 235-23/1-30626757 від 13.11.2006 року та акт № 109-23/1-30626757 від 06.03.2009 року) будь-яких дій щодо стягнення зазначеної заборгованості позивачем не вчинялось.

В період з 20.12.2010 р. по 18.01.2011 року позивачем проведено планову виїзну перевірку відповідача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2009 р. по 30.09.2010 р.. Акт № 22-23/1-30626757 за результатами перевірки складено 25 січня 2011 року, в якому зокрема відображено, що позивачем в порушення вимог пп. 8.1.2 п.8.1 ст.8 Закону, станом на 30.09.2010 року, не сплачено до бюджету податок з доходів фізичних осіб в сумі 58184, 16 грн., в тому числі 3784, 53 грн. - сума податку визначена за вересень місяць 2010 року, термін сплати якої станом на 30.09.2010 року не настав. Крім того, несвоєчасно сплачено до бюджету податку з доходів фізичних осіб із заробітної плати в сумі 48050, 46 грн. та за несвоєчасну сплату податку визначено пеню в сумі 10552, 48 грн.

Порушено п.п. 8.1.4 п. 8.1 ст. 8 Закону, а саме ТОВ "Зоря" не сплачено станом на 30.09.2010 року до бюджету податок з доходів фізичних осіб визначений із сум орендної плати за користування земельними частками (паями) в сумі 34827, 03 грн.

Крім того, відповідачем несвоєчасно сплачено до бюджету податок з доходів фізичних осіб в сумі 42607,15 грн. та на підставі ст. 129 Податкового Кодексу за несвоєчасність сплати податку визначено пеню в сумі 5058, 49 грн.

Відповідно до ст. 43 акту перевірки від 25.01.2011 року в 2009 році ТОВ "Зоря" нараховано податку з доходів фізичних осіб із заробітної плати працівників в сумі 30035,93 грн., перераховано до бюджету 31679, 56 грн.; за 2010 р. нараховано 48984, 48 грн., перераховано 48050,46 грн. Станом на 01.01.2009 року заборгованість складала 57250, 14 грн.

На стор. 45 даного акту відображено, що за ТОВ "Зоря" станом на січень 2009 року рахується заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 57243 грн.; в 2009-2010 роках нараховано податку в розмірі 20190, 2 грн. за кожен рік на загальну суму 40380,4 грн., перераховано товариством в 2009 році - 37026 грн., в 2010 році - 5581,15 грн, всього 42607, 15 грн.

За розрахунками відповідача сума його заборгованості станом на 01.06.2006 р. складає 0 грн., станом на 01.01.2007 року - 3357, 49 грн. Дана обставина також встановлена актом звірки сторін. При цьому до матеріалів справи надані довідки, видані податковим органом, згідно з якими станом на 06.03.2007 року у ТОВ "Зоря" існує заборгованість з орендної плати з юридичних осіб в сумі 5213, 41 грн. та зі сплати податку з доходів найманих працівників в сумі 1910, 57 грн.; інша заборгованість відсутня. Станом на 26.11.2008 р., 12.01.2009 р., 20.12.2010 р. та 04.03.2011 року у відповідача податкова заборгованість відсутня.

Згідно п. 95.1. ст. 95 Податкового Кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно п. 14.1.175 ст. 14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідачем згідно вимог Податкового кодексу України подавався податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку, однак будь-яких зауважень у позивача стосовно поданого розрахунку не було.

Тобто самостійно узгодженою сумою податкового боргу станом на I квартал 2011 року була 4921, 90 грн., яка виникла в першому кварталі 2001 року і на яку стягнення не заявлялося.

Відповідно до п. 59.1. ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Всупереч зазначеним вище вимогам законодавства позивач, провівши в 2011 року перевірку, вважаючи, що у відповідача існує заборгованість по податках, не виконав вимогу законодавства та не визначив відповідачу податковий борг, який підлягає до сплати шляхом надіслання вимоги про сплату боргу, наявність якої після 01.01.2011 року є обов'язковою для стягнення боргу в судовому порядку.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунт її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на те, що вимогу суду про надання доказів на підтвердження наявності у відповідача податкового боргу на загальну суму 89633, 98 грн. позивач не виконав, судом таких доказів не здобуто, а тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позову прокурора Ізяславського району в інтересах держави в особі Ізяславської міжрайонної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю "Зоря" про стягнення заборгованості - відмовити

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 30 грудня 2011 року

Суддя/підпис/Д.Д. Гнап"Згідно з оригіналом" Суддя