Рішення № 29633273, 25.02.2013, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
25.02.2013
Номер справи
914/75/13
Номер документу
29633273
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.02.13 Справа№ 914/75/13

За позовом: Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Львів;

до відповідача: Львівського комунального підприємства «№ 504», м. Львів

про стягнення штрафу та пені.

Суддя П. Манюк

при секретарі Н. Чорній

за участю представників:

від позивача: Оленюк С.Л. - представник

від відповідача: Гуль Л.С. - представник

Зміст ст. 22 ГПК України представникам позивача та відповідача роз'яснено.

Суть спору: Розглядається справа за позовом Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до Львівського комунального підприємства «№ 504» про стягнення штрафу у розмірі 10 000, 00 грн. та пені у розмірі 9 900, 00 грн.

Ухвалою господарського суду Львівської області від 08.01.2013 року порушено провадження у справі та призначено до розгляду в судовому засіданні на 22.01.2013 року.

В судовому засіданні оголошувалася перерва.

В судове засідання, яке відбулося 25.02.2013 року представники сторін з'явилися. Представник позивача позовні вимоги підтримав, просив їх задоволити з підстав наведених у позовній заяві та усних поясненнях наданих в судових засіданнях. Представником відповідача подано клопотання в якому він просить розстрочити виконання рішення щодо стягнення штрафу та пені у розмірі 19 900, 00 грн. на 10 місяців.

Розглянувши матеріали справи суд встановив наступне:

Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (надалі - позивач) звернулося з позовом до Львівського комунального підприємства «№ 504» (надалі - відповідач) про стягнення штрафу у розмірі 10 000, 00 грн. та пені у розмірі 9 900, 00 грн.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що ним проводилося дослідження ринку послуг з приймання банками готівкових платежів від фізичних осіб (населення) за житлово-комунальні послуги, в зв'язку з чим на підставі ст.ст. 3, 7, 17, 22, 22-1 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» відповідачу було надіслано вимогу від 11.04.2012 року № 13/04-181 про надання інформації про перелік банків, структурних підрозділів УДППЗ «Укрпошта», власників кіосків (терміналів) самообслуговування, з якими підприємство має укладені договори про приймання готівкових платежів від фізичних осіб за послуги; суми коштів, отриманих товариством за надані населенню послуги; суми коштів та їх питому вагу в загальному обсязі сплачених товариству коштів населенням по кожному окремому банку, УДППЗ «Укрпошта», власнику кіосків (терміналів) самообслуговування; суми коштів (комісійної винагороди), які були сплачені товариством банківським установам, структурним підрозділам УДППЗ «Укрпошта» тощо; копії договорів про прийом готівкових платежів тощо.

26.07.2012 року рішенням адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 66 встановлено, що відповідач порушив вимоги законодавства про захист економічної конкуренції, зокрема п. 13 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», а саме не подав вищезазначену інформацію у встановлені головою Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України строки, за що на нього накладено штраф у розмірі 10 000, 00 грн.

27.07.2012 року позивачем на адресу відповідача було направлено рішення від 26.07.2012 року № 66, яке отримано відповідачем 28.07.2012 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 79005 05813070.

Відповідно до ч. 3 ст. 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції» відповідачу необхідно було сплатити штраф, вказаний у п. 2 рішення від 26.07.2012 року № 66 у двомісячний строк з дня одержання вказаного рішення, тобто з 29.07.2012 року по 01.10.2012 року

Зважаючи на те, що відповідачем штраф у розмірі 10 000, 00 грн. у встановлений двомісячний строк не був сплачений, позивачем згідно ч. 5 ст. 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції» була нарахована пеня у розмірі 1,5 % за кожний день прострочення сплати зазначеного штрафу, що становить 9 900, 00 грн.

В усних пояснення, наданих в судових засіданнях, відповідач позовні вимоги не заперечив, однак просив розстрочити виконання рішення щодо стягнення штрафу та пені у розмірі 19 900, 00 грн. на 10 місяців.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення виходячи із наступних мотивів:

Відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону України "Про захист економічної конкуренції", державний контроль за додержанням законодавства про захист економічної конкуренції, захист інтересів суб'єктів господарювання та споживачів від його порушень здійснюються органами Антимонопольного комітету України.

Згідно з ч. 6 ст. 40 ГК України, Антимонопольний комітет України та його територіальні відділення у встановленому законом порядку розглядають справи про недобросовісну конкуренцію та інші справи щодо порушення антимонопольно-конкурентного законодавства, передбачені законом.

Приписами ст. 7 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" передбачено, що у сфері здійснення контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції Антимонопольний комітет України має, зокрема, повноваження розглядати заяви і справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та проводити розслідування за цими заявами і справами.

Як вбачається з матеріалів справи, Адміністративною колегією Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України була розглянута справа № 2-13-129/2012, та 26.07.2012 року було винесено рішенням № 66 «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу», відповідно до резолютивної частини якого було вирішено: визнати дії Львівського комунального підприємства «№ 504», що полягають у неподанні до Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України відповіді на вимогу від 11.04.2012 року № 13/04-181 про подання інформації у встановлені Головою відділення строки, порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим п. 13 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

За вказане порушення на відповідача накладено штраф в розмірі 10 000,00 грн., який він зобов'язаний був сплатити у двомісячний строк з дня одержання рішення.

Згідно ч. 1 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" рішення, розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень надається для виконання шляхом надсилання або вручення під розписку чи доведення до відома в інший спосіб.

Як вбачається з повідомлення про вручення поштового відправлення, рішення Антимонопольного комітету від 26.07.2012 року № 66 відповідач отримав 28.07.2012 року.

Відповідно до ч. ч. 2 та 3 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковими до виконання. Особа, на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу.

Частиною 8 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" встановлено, що протягом п'яти днів з дня сплати штрафу суб'єкт господарювання зобов'язаний надіслати до Антимонопольного комітету України або його територіального відділення документи, що підтверджують сплату штрафу.

Згідно ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Суду не подано доказів того, що відповідач у встановлений строк сплатив штраф за порушення законодавства про захист економічної конкуренції та надав позивачу документи про сплату штрафу.

Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України "Про захист економічної конкуренції" особи, які беруть (брали) участь у справі про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, мають право оскаржувати рішення Антимонопольного комітету в порядку, визначеному законом. Суду не подано доказів того, що зазначене рішення Антимонопольного комітету відповідачем було оскаржено, переглянуто органами Антимонопольного комітету в порядку ст. 58 Закону України "Про захист економічної конкуренції" або господарським судом в порядку ст. 60 вказаного Закону, і за результатами перегляду змінено або скасовано.

За таких обставин вимога позивача про стягнення з відповідача суми штрафу в розмірі 10 000,00 грн. за порушення законодавства про захист економічної конкуренції є обґрунтованою, законною та такою, що підлягає до задоволення.

Крім того, позивач просить суд стягнути з відповідача пеню в сумі 9 900, 00 грн. за прострочення сплати штрафу. Щодо зазначеної вимоги суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 5 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції", за кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України. Нарахування пені припиняється з дня прийняття господарським судом рішення про стягнення відповідного штрафу.

Судом встановлено, що відповідач повинен був оплатити штраф з 29.07.2012 року по 01.10.2012 року. Оскільки відповідачем у зазначений строк штраф сплачено не було, позивачем здійснено нарахування пені з 02.10.2012 року по 06.12.2012 року, розмір якої становить 9 900, 00 грн., та яка підлягає до стягнення з відповідача.

Частиною 7 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" передбачено, що у разі несплати штрафу у строки, передбачені рішенням, та пені, органи Антимонопольного комітету України стягують штраф та пеню в судовому порядку.

Відповідно до частини 9 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" суми стягнутих штрафів та пені зараховуються до державного бюджету.

Оскільки, спір виник внаслідок неправомірних дій відповідача, судовий збір покладається на нього повністю.

Відповідно до п. 6 ст. 83 ГПК України господарський суд приймаючи рішення має право відстрочити або розстрочити виконання рішення.

Розглянувши клопотання представника відповідача про розстрочку рішення, заслухавши думку представників сторін, суд вважає, що виконання рішення слід розстрочити терміном на 10 місяців шляхом сплати Львівським комунальним підприємством «№ 504» на користь Державного бюджету України суми штрафу та пені в розмірі 19 900, 00 грн. наступним чином:

- березень 2013 р. - 1 990, 00 грн.

- квітень 2013 р. - 1 990, 00 грн.

- травень 2013 р. - 1 990, 00 грн.

- червень 2013 р. - 1 990, 00 грн.

- липень 2013 р. - 1 990, 00 грн..

- серпень 2013 р. - 1 990, 00 грн.

- вересень 2013 р. - 1 990, 00 грн.

- жовтень 2013 р. - 1 990, 00 грн.

- листопад 2013 р. - 1 990, 00 грн.

- грудень 2013 р. - 1 990, 00 грн.

Враховуючи вищезазначене, керуючись, ст. 7 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», ст.ст. 40, 50, 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції", ст. 40 Господарського кодексу України, ст.ст 33, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

вирішив:

1. Позовні вимоги задоволити повністю.

2. Стягнути з Львівського комунального підприємства «№ 504» (79038, м. Львів, вул. Пасічна, 64, код ЄДРПОУ 20822365) в дохід Державного бюджету України 19 900, 00 грн. з яких: 10 000, 00 грн. штрафу; 9 900, 00 грн. пені та розстрочити виконання судового рішення терміном на 10 місяці шляхом сплати Львівським комунальним підприємством «№ 504» (79038, м. Львів, вул. Пасічна, 64, код ЄДРПОУ 20822365) на користь Державного бюджету України суми штрафу та пені в розмірі 19 900, 00 грн. наступним чином:

- березень 2013 р. - 1 990, 00 грн.

- квітень 2013 р. - 1 990, 00 грн.

- травень 2013 р. - 1 990, 00 грн.

- червень 2013 р. - 1 990, 00 грн.

- липень 2013 р. - 1 990, 00 грн..

- серпень 2013 р. - 1 990, 00 грн.

- вересень 2013 р. - 1 990, 00 грн.

- жовтень 2013 р. - 1 990, 00 грн.

- листопад 2013 р. - 1 990, 00 грн.

- грудень 2013 р. - 1 990, 00 грн.

3. Стягнути з Львівського комунального підприємства «№ 504» (79038, м. Львів, вул. Пасічна, 64, код ЄДРПОУ 20822365) в дохід Державного бюджету України 1 720, 50 грн. судового збору.

4. Накази видати відповідно до ст. 116 ГПК України.

Суддя Манюк П.Т.