справа №2-168/13р.
2/138/168/13
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
27 лютого 2013 року м. Могилів-Подільський
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого, судді Романова П.Ф.,
з участю секретаря Алексєєвої Н.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області цивільну справу за позовом ПАТ «Вінницяобленерго» в особі структурної одиниці «Могилів-Подільські електричні мережі» до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в Могилів-Подільський міськрайсуд з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією, посилаючись на те, що 26 лютого 2010 року представниками позивача було проведено перевірку дотримання побутовими споживачами Закону України « Про електроенергетику». В процесі перевірки виявлено, що відповідач ОСОБА_1 при користування електричною енергією в своєму домоволодінні за АДРЕСА_1 зірвав пломбу енергопостачальної організації з послідуючою викруткою гвинта котушки напруги, що привело до того, що спожита електроенергія відповідачем не враховувалась при її споживанні.
На підставі Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, яка не була облікована внаслідок порушення відповідачем правил користування електричною енергією,затвердженої Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 4.05.2006 року за № 562, комісією позивача було нараховано відповідачу завданих ним збитків позивачу на суму 568 гривень 80 копійок.
В судовому засіданні представник позивача Первак О.В. позовні вимоги підтримала в повному обсязі і просила їх задовільнити.
Відповідач ОСОБА_1 позовні вимоги не визнав. Заперечував, що він особисто зірвав пломбу з електролічильника та викрутив з нього гвинта котушки напруги, але не заперечував, що в цей період безобліково користувався електричною енергією. Визнав, що в грудні 2009 року та в березні 2010 року займався крадіжкою електроенергії шляхом накиду проводів на лінію електропередач. Дані порушення допускав для безоплатного користування електроенергією.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
26 лютого 2010 року представниками позивача було проведено перевірку дотримання побутовими споживачами Закону України « Про електроенергетику». В процесі перевірки виявлено, що відповідач ОСОБА_1 при користування електричною енергі-єю в своєму домоволодінні за АДРЕСА_1 зірвав пломбу енергопостачальної організації з послідуючою викруткою гвинта котушки напруги, що привело до того, що спожита електроенергія від-повідачем не враховувалась при її споживанні.
На підставі Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, яка не бу-ла облікована внаслідок порушення відповідачем правил користування електричною енергією,затвердженої Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 4.05.2006 року за № 562, комісією позивача було нараховано відповідачу за-вданих ним збитків позивачу на суму 568 гривень 80 копійок.
Відповідач ОСОБА_1 позовні вимоги не визнав. Заперечував, що він особисто зірвав пломбу з електролічильника та викрутив з нього гвинта котушки напруги, але визнав, що в цей період безобліково користувався електричною енергією. Погодився, що в грудні 2009 року та в березні 2010 року займався крадіжкою електроенергії шляхом накиду проводів на лінію електропередач. Дані порушення допускав для безоплатного користування електроенергією.
Порушення відповідачем Правил користування електричною енергією підтверджується поясненням представника позивача Первак О.В., матеріалами справи-актом № 021512 від 26.02.2010 року про виявлення в будинку відповідача зриву на лічильнику пломби енергопостачальної організації з викручуванням гвинта котушки напруги, що привело до того, що спожита електроенергія відповідачем не враховувалась при її споживанні та розрахунком завданих збитків енергопостачальнику /л.с.4 /,визнанням відповідача, що він займався крадіжкою електроенергії та використав без облікову електроенергію при непрацюючому лічильнику в 2009-2010 роках, копіями актів про порушення відповідачем Правил користування електричною енергією /л.с.13-14 /.
Зібрані в судовому засіданні докази свідчать, що відповідач ОСОБА_1 порушив Правила користування електричною енергією та завдав енергопостачальній організації матеріальну шкоду на суму 568 гривень 80 копійок, яка відповідно до ст. 1166 ЦК України відшкодовується в повному обсязі особою, що її завдала, а тому є всі підстави для задоволення позовних вимог.
Відповідно до ст. 79, 81 ЦПК суд стягує з відповідача на користь позивача судовий збір.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 10,60,81,88,209, 212, 213 , 294, 296 ЦПК України, ст. 1166 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ПАТ "АК Вінницяобленерго" ( п/р зі спеціальним режимом використання № 260323012858 в ОПЕРВ філії Вінницьке управління ВАТ "Ощадбанк"МФО 302247, код 25510334) завдані збитки в сумі 568 (п'ятсот шістдесят вісім) гривень 80 копійок, а також судовий збір в сумі 229 (двісті двадцять дев'ять) гривень,40 копійок.
Рішення може бути оскаржено на протязі 10 днів до апеляційного суду Вінницької області з дня його оголошення.
СУДДЯ:
Судове рішення № 29604112, Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області було прийнято 27.02.2013. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти ключові відомості про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити ключові відомості.
Це рішення відноситься до справи № 2-168/13. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа: