Копія:
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 лютого 2013 р. справа № 818/878/13-a
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Бондар С.О., розглянувши в письмовому провадженні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Шосткинського міськрайонного центру зайнятості населення до ОСОБА_1 про стягнення допомоги по безробіттю,-
В С Т А Н О В И В:
Шосткинський міськрайонний центр зайнятості населення звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення допомоги по безробіттю в сумі 10245,70грн. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач, під час перебування на обліку в центрі зайнятості, працював в ТОВ "Транс-Маркет", що вплинуло на умови виплати йому забезпечення та надання соціальних послуг. Отже, виплачена допомога по безробіттю підлягає поверненню.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.22). В письмовому клопотанні, що надійшло до суду, представник позивача позовні вимоги підтримує в повному обсязі, справу просить розглядати без його участі (а.с.24).
Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.23), про причину неявки, всупереч ч.2 ст.40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.
Відповідно до вимог ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження). Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.
Суд, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного:
Судом встановлено, що наказом Шосткинського МРЦЗ від 21.09.2011року №НТ110921 ОСОБА_1 наданий статус безробітного з призначенням допомоги по безробіттю (а.с.17).
Наказом Шосткинського МРЦЗ від 12.06.2012року №НТ120612 ОСОБА_1 припинено виплату допомоги по безробіттю у зв"язку з поданням безробітним письмової заяви про відмову від послуг ДСЗ, відповідно до пп.10 п.1 ст.31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (а.с.17).
На підставі виявлених розбіжностей при обміні інформацією служби зайнятості з Державною податковою адміністрацією України, 27.11.2012року посадовою особою Шосткинського міськрайонного центру зайнятості проведена перевірка ТОВ "Транс-Маркет".
За результатом вказаної перевірки складений акт №191 розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 27.11.2012року, яким встановлено, що ОСОБА_1, в період перебування на обліку в центрі зайнятості, знаходився у трудових відносинах з ТОВ "Транс-Маркет" з 22.12.2011року по 26.01.2012року та отримав заробітну плату за грудень 2012року - 488,3грн., за січень 2012року - 153,98грн. (а.с.11).
Відповідно до ст.2 Закону України "Про зайнятість населення" (далі-Закон №803-XII) зазначено, що безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Громадяни, які забезпечують себе роботою самостійно, у тому числі підприємці, належать до зайнятого населення (пп. "б" ч.3 ст.1 Закону № 803-XII).
Відповідно до п.1 ч.1 ст.1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (далі по тексту - Закон №1533-III) загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Згідно пп.8 п.1 ст.31 Закону №1533-III виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі працевлаштування безробітного.
Відповідно до ч.2, 3 ст.36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно абз.11 п.1 ст.20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007року №219 (далі - Порядок), для одержання статусу безробітного громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня виявлення факту подання недостовірних даних, що мав місце під час перебування особи на обліку як безробітної. Кошти, отримані обманним шляхом такими особами підлягають поверненню.
Факт працевлаштування ОСОБА_1 в період з 22.12.2011року по 26.01.2012року в ТОВ "Транс-Маркет", підтверджується копіями наказів про прийняття та звільнення з роботи, розрахунковими листами по заробітній платі та актом розслідування страхових випадків (а.с.9-16).
Враховуючи викладене, ОСОБА_1, під час перебування на обліку в центрі зайнятості, не надав інформацію центру зайнятості про працевлаштування та незаконно отримав 10845грн. 70коп. допомоги по безробіттю.
Згідно довідки Шосткинського МРЦЗ від 05.12.2012року за період з 22.12.2011року по 10.06.2012року ОСОБА_1, під час перебування на обліку як безробітний в Шосткинському МРЦЗ, отримав кошти в розмірі 10845,70грн. (а.с.20).
Шосткинським міськрайонним центром зайнятості на адресу ОСОБА_1 була надіслана претензія від 05.12.2012року №06-06/2579 про повернення Шосткинському міськрайонному центру зайнятості незаконно отриманої допомоги по безробіттю за період з 22.12.2011року по 11.06.2012року в сумі 10845грн. 70коп. (а.с.8), проте у встановлений строк кошти не сплачені.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем частково сплачений борг в розмірі 600грн. Тому позивач просить стягнути 10245грн. 70коп.
Таким чином, із ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь Шосткинського міськрайонного центру зайнятості незаконно отриману допомогу по безробіттю в сумі 10245грн. 70коп.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Шосткинського міськрайонного центру зайнятості населення до ОСОБА_1 про стягнення допомоги по безробіттю - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Шосткинського міськрайонного центру зайнятості населення (41100, Сумська область, м.Шостка, вул.9 Січня, 7, ідентифікаційний код 21112660) допомогу по безробіттю в сумі 10245грн. 70коп. /десять тисяч двісті сорок п"ять грн. 70коп./.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.О. Бондар
З оригіналом згідно:
Суддя С.О. Бондар