Ухвала суду № 29590613, 18.02.2013, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.02.2013
Номер справи
2а-1256/12/0170/11
Номер документу
29590613
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Ухвала

Іменем України

Справа № 2а-1256/12/0170/11

18.02.13 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Єланської О.Е.,

суддів Кучерука О.В. ,

Кукти М.В.

розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим ДПС на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Москаленко С.А.) від 16.02.12 року по справі № 2а-1256/12/0170/11

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецпромрезерв" (вул. Севастопольська, 245, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95053)

до Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим ДПС (вул. Мате Залки 1/9, м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95053)

про визнання неправомірними дій та спонукання до виконання певних дій.

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Москаленко С.А.) від 16.02.2012 року у справі № 2а-1256/12/0170/11 адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецпромрезерв" до Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим ДПС про визнання неправомірними дій та спонукання до виконання певних дій, задоволено.

Визнано протиправними дії Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим ДПС щодо невизнання як податковий звіт декларації з податку на додану вартість за грудень 2011 року Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецпромрезерв».

Зобов'язано Державну податкову інспекцію в м. Сімферополі АР Крим відобразити показники декларації з податку на додану вартість за грудень 2011 року Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецпромрезерв» в картці особового рахунку з податку на додану вартість.

Не погодившись з зазначеною постановою суду, представник відповідача подав на адресу суду апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 16.02.2012 року та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог позивачу відмовити.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 09.07.12 зупинено провадження по справі № 2а-1256/12/0170/11 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецпромрезерв" до Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим ДПС про визнання неправомірними дій та спонукання до виконання певних дій до розгляду Вищим адміністративним судом України касаційної скарги Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим ДПС на постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 08.02.2010 року по справі №2а-12145/09/9/0170 та ухвали Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 13.07.2010 року по справі №2а-12145/09/9/0170.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 15.01.13 провадження по справі № 2а-1256/12/0170/11 поновлено.

Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

У судове засідання 18.02.2013 сторони, їх представники не з'явились, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені в встановленому законом порядку.

Суд, керуючись положеннями пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, визнав за можливе перейти до письмового провадження по справі.

Колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Матеріали справи свідчать, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Спецпромрезерв"є юридичною особою (ІН 34058632), що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (а.с. 39), з 21.02.2006р. знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції в м.Сімферополь як платник податків, що підтверджується довідкою Ф.4-ОПП (а.с.43).

ТОВ"Спецпромрезерв" до Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим була надана податкова декларація з податку на додану вартість за грудень 2011р. із додатками. Декларація підписана керівником та скріплена печаткою (а.с.8-21).

Відповідно до Договору № 040120121 від 10.01.2012 року, укладеного між позивачем та ДПІ в м. Сімферополі позивач має можливість подавати до органу ДПС податкові документи у електронному вигляді.

Згідно п.3.1. зазначеного договору, орган ДПС, яким у даному випадку є відповідач, зобов'язаний забезпечити приймання електронних документів в електронному вигляді(а.с.22-23).

18.01.2012 року ТОВ"Спецпромрезерв" було надано до Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим декларацію з податку на додану вартість за грудень 2011 року в електронному вигляді. Зазначена декларація не прийнята шлюзом прийому звітності із зазначенням помилки: ІПН 340586301096 не був платником ПДВ в період грудень 2011 року. (а.с.10).

Отже, відповідно до п. 46.1 ст. 46 ПК України податкова декларація - це документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 ПК України встановлено, що податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити:

тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий);

звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація;

звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку);

повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами;

код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер;

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);

місцезнаходження (місце проживання) платника податків;

найменування органу державної податкової служби, до якого подається звітність;

дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми);

ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток посадових осіб платника податків;

підписи платника податку - фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених цим Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).

У окремих випадках, коли це відповідає сутності податку або збору та є необхідним для його адміністрування, форма податкової декларації додатково може містити такі обов'язкові реквізити:

відмітка про звітування за спеціальним режимом;

код виду економічної діяльності (КВЕД);

код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ;

індивідуальний податковий номер та номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість згідно з даними реєстру платників податку на додану вартість за звітний (податковий) період.

Пунктом 49.11 статті 49 ПК України передбачено, що у разі подання платником податків до органу державної податкової служби податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу, такий орган державної податкової служби зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови:

у разі отримання такої податкової декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв'язку, - протягом п'яти робочих днів з дня її отримання; у разі отримання такої податкової декларації особисто від платника податку або його представника - протягом трьох робочих днів з дня її отримання.

Отже, відповідно до декларації з податку на додану вартість ТОВ "Спецпромрезерв" за грудень 2011 року - вона містить всі обов'язкові реквізити (а.с.8-9).

Згідно із пунктом 10 розділу 1 наказу від25.01.2011 № 41 Порядку заповнення та подання податкової декларації з ПДВ, податкова звітність подається до органу державної податкової служби особою, яка зареєстрована платником податку на додану вартість згідно з вимогами розділу V Податкового кодексу України, за винятком розрахунку податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України, який подається особою, не зареєстрованою платником податку на додану вартість, і тільки за той звітний (податковий) період (календарний місяць), у якому такі послуги отримано.

08.10.2009 року Державною податковою інспекцією в м. Сімферополь АР Крим було складено акт № 208/15-2 про анулювання реєстрації позивача як платника податку на додану вартість. Підставою для прийняття такого рішення стало те, що позивач не знаходиться за юридичною адресою, чим порушує п. 4 ч. 1 ст. 1, п. 3 ст. 4, ст. 9, ст.45 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців". У зв'язку з цим на підставі ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість" вирішено анулювати реєстрацію ТОВ "Спецпромрезерв" як платника податку на додану вартість у зв'язку з незнаходженням товариства за юридичною адресою, відсутністю основних засобів.

Проте, 08.02.2010 року постановою Окружного адміністративного суду АР Крим у справі №2а-12145/09/9/0170, яку залишено без змін ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 13.07.2010 року було визнано протиправним та скасовано рішення Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецпромрезерв", оформлене актом № 208/15-2 від 08.10.2009 року.

Відповідно до ч. 5 ст. 124 Конституції України, ч. 1 ст. 255 КАС України, ч. 2 ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Оскільки станом на час подання позивачем документів податкової звітності за грудень 2011 року (18.01.2012 року) набрало законної сили судове рішення про скасування рішення податкового органу про анулювання реєстрації позивача як платника податку на додану вартість, підстав вважати позивача особою, не зареєстрованою платником ПДВ у відповідача не було.

Таким чином, суд першої інстанції правильно дійшов до висновку, що відмова у визнанні декларації з податку на додану вартість є невмотивованою та нерозсудливою, відповідач діяв упереджено, без урахування усіх обставин, що мають значення для вирішення справи, у зв'язку із чим, позовні вимоги в частині визнання неправомірними дій щодо невизнання податковою звітністю декларації з ПДВ за грудень 2011р. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Інструкцію про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України (далі - Інструкція), затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 18.07.2005 року N 276, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02.08.2005 року за N 843/11123.

З метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами державної податкової служби на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками (п. 3.1 Інструкції), таким чином, відомості зазначені у декларацій з ПДВ за грудень 2011р. та подані позивачем до ДПІ в м. Сімферополі АР Крим підлягають відображенню в картці особового рахунку позивача з податку на додану вартість, яка ведеться ДПІ в м. Сімферополі АР Крим.

Зважаючи на наведене, колегія суддів дійшла висновку, що правова оцінка, яку дав суд першої інстанції обставинам справи, не суперечить чинному законодавству.

Судове рішення не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.

Згідно статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 195,196, пунктом 1 частини першої статті 198, п.1 частини першої статті 205, статтями 200, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим ДПС на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 16.02.12 року по справі № 2а-1256/12/0170/11 - залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 16.02.12 року по справі № 2а-1256/12/0170/11 - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Ухвалу може бути оскаржено до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя підпис О.Е.Єланська

Судді підпис О.В.Кучерук

підпис М.В. Кукта

З оригіналом згідно

Головуючий суддя О.Е.Єланська