Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 лютого 2013 р. Справа № 805/112/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Галатіна О.О., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбаська Логістична Група» про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу, -
В С Т А Н О В И В:
Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України звернулось до суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбаська Логістична група» про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу, мотивуючи свої вимоги тим, що 5 листопада 2012 року рішенням Департаменту САТ ДПА України № 000336 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбаська Логістична Група» застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі - 1700 грн. за порушення ст.16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме, за неподання звіту про обсяги обігу тютюнових виробів за вересень 2012 року. Рішення про застосування фінансових санкцій було направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням та отримано відповідачем 12.11.2012р. Рішення про застосування фінансових санкцій є чинним, але сума штрафу не сплачена відповідачем. Посилаючись на вказані обставини, позивач просить суд стягнути з відповідача фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі - 1700 грн.
Письмових заперечень на позовну заяву відповідачем не надано.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, суд вважає, що у даному випадку наявні достатні підстави для задоволення позовних вимог з огляду на наступне.
Частиною 1 статті 16 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлено, що контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Преамбулою Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" визначено, що цей Закон визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ратифікованим виноградним, спиртом етиловим ратифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.
Відповідно до приписів частини 3 статті 16 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", суб'єкти господарювання, які отримали передбачені цим Законом ліцензії, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.
Судом встановлено, що на 22.10.2012 року у Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбаська Логістична Група» діє ліцензія на право оптової торгівлі тютюновими виробами реєстраційний номер 001473 терміном дії з 28 листопада 2011 року до 28 листопада 2016 року.
Відповідно до довідки про неподання чи несвоєчасне подання звіту про обсяги виробництва та/або обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів відповідач, відповідач не подавав звіт про обсяги придбання та реалізації (в тому числі імпорту та експорту) тютюнових виробів за вересень 2012 року, чим порушив вимоги статті 16 вказаного закону.
Статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, - у розмірі 1700 гривень.
На підставі статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» позивач рішенням про застосування фінансових санкцій від 5 листопада 2012 року № 000336 застосував до відповідача штраф у розмірі - 1700 грн.
Вказане рішення отримано відповідачем 12.11.2012р., що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься у матеріалах справи.
Станом на день звернення до суду доказів оскарження вказаного рішення відповідачем не надано, штраф, визначений зазначеним рішенням, не сплачено.
Відповідно до вимог ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Таким чином суд задовольняє позов позивача у повному обсязі та стягує з відповідача суму визначену рішенням про застосування фінансових санкцій від 5 листопада 2012 року № 000336 у сумі - 1700 грн.
Керуючись статтями 2, 17, 94, 158-163, 167, 185-186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбаська Логістична Група» про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбаська Логістична Група» фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок на користь Державного бюджету України (код платежу 21081100, р/р 31110106700004, ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, код од. 38033949).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано, та підлягає негайному виконанню.
У разі подання апеляційної скарги постанова суду першої інстанції, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Галатіна О.О.