Ухвала суду № 29581655, 03.12.2012, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.12.2012
Номер справи
2а-14876/11/0170/23
Номер документу
29581655
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-14876/11/0170/23

03.12.12 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Кучерука О.В.,

суддів Дадінської Т.В. ,

Курапової З.І.

секретар судового засідання Руднєва А.В.

за участю сторін:

прокурор, Прокурора Київського району м. Сімферополя- не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

відповідач, Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні"- не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

представник відповідача, Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора № 3"- Бабенко Ірина Миколаївна, довіреність № 1 від 01.08.11

розглянувши матеріали справи № 2а-14876/11/0170/23 за апеляційною скаргою Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора № 3" на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Алексєєва Т.В. ) від 11.01.12

за позовом Прокурора Київського району м. Сімферополя (вул. С-Ценського 26,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95000)

Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні" (вул. Набережна, 69,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95000)

до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора № 3" (вул. Гарнаєва, 75,Феодосія,Автономна Республіка Крим,98112)

про стягнення 5100,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 11.01.12 позовні вимоги Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні"- задоволені.

Стягнуто з Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора № 3"(вул. Гарнаєва, 75,Феодосія,98112, р/р 26002527239141 в УСБ, ЄДРПОУ 05450825, МФО 324010) в дохід державного бюджету (код платежу 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", р/р 31112106700024, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740709, банк одержувача Головне Управління Державного казначейства Укріїни в АР Крим, м. Сімферополь) штраф у сумі 5100,00 грн.

Не погодившись з рішенням суду, Комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційна контора № 3" звернулося з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 11.01.12 та прийняти нове рішення, якім позивачу у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.

Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 27.08.2012 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора № 3"

Прокурор та відповідач в судове засідання не з'явилися, про дату, час та місце судового розгляду сповіщені належним чином та своєчасно.

Чинне законодавство не обмежує коло представників осіб, які беруть участь у справі, при апеляційному розгляді адміністративної справи.

Крім того, згідно з частиною четвертою статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

При викладених обставинах, враховуючи те, що прокурор та відповідач викликалися в судове засідання, але в суд не з'явилися, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності нез 'явившихся сторін.

На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, розглянувши справу, судова колегія встановила наступне.

Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Кримському регіоні" створено відповідно до Положення про відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Кримському регіоні" Державного Підприємства НЕК "Укренерго", затвердженого наказом НЕК "Укренерго" від 20.02.2006 року № 63 "Про утворення відокремлених підрозділів НЕК "Укренерго" і здійснює свою діяльність у складі ДП НЕК "Укренерго".

Відповідно до Положення метою і завданням ВП "Держенергонагляд у Кримському регіоні" є сприяння забезпеченню належного функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави й здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання і споживачами електричної енергії, вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, поставки й споживання електричної та теплової енергії.

Обов'язки і відповідальність споживачів електричної енергії передбачені статтею 26 Закону України "Про електроенергетику".

Споживач енергії зобов'язаний додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії. Безпечну експлуатацію енергетичних установок споживача та їх належний технічний стан забезпечує сам споживач. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.

Правила користування електричною і тепловою енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Споживач забезпечує безперешкодний доступ відповідальних представників енергопостачальника, підприємства, що здійснює передачу електричної енергії, до власних електричних установок для контролю за рівнем споживання електричної енергії, а також для виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого порядку. В разі перешкоди у доступі зазначених представників до електричних установок споживача посадові особи такого споживача несуть відповідальність відповідно до закону.

Правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність (стаття 27 Закону).

Суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці у тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.

Оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку.

Порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання передбачений відповідним положенням, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України 21 липня 1999 року № 1312 (далі -Положення).

Згідно з пунктом 7 Положення рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами НКРЕ, та акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Держенергонагляду.

Рішення про накладення штрафу оформляється постановою НКРЕ, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж і постановою (розпорядженням) Держенергонагляду.

Постанова або розпорядження про накладення штрафу складається у двох примірниках. Перший примірник постанови або розпорядження залишається в органі, який її оформив. Другий примірник у 3-денний термін після оформлення постанови або розпорядження надсилається (видається повноважному представнику) для сплати штрафу суб'єкту господарювання.

Комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційна контора № 3"зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності, ідентифікаційний номер 05450825, про що свідчить довідка з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с. 16).

Приписом посадової особи позивача № 04/06-0184 від 14.12.2010 року (а.с. 9-15) на підставі статті 9 Закону України "Про електроенергетику" та акту перевірки від 14.12.2010 року № 04/06-0083 директору Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора № 3"Чернікову М.М. приписано усунути порушення вимог чинного законодавства в сфері електроенергетики у встановлені строки (встановлено термін повідомлення про усунення порушень до 01.03.2011 року).

Припис було направлено на адресу відповідача поштою, та отримано відповідачем 16.12.2010 року про що свідчить позначка позивача на останній сторінки припису (а.с. 15).

Матеріали справи свідчать про те, що старшим державним інспектором Східного відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Кримському регіоні проведено перевірку з питань виконання вимог припису 04/06-0184 від 14.12.2011 року, за наслідками якої встановлено, що частково вимоги цього припису не виконані, складено акт від 11.04.2011 року №04/06-43-024 (а.с. 5-8).

На підставі зазначеного акту перевірки 20.07.2011 року позивачем прийнята постанова № 145кр (а.с.4) про накладення на відповідача штрафу у розмірі 5100,00 грн. за порушення статті 27 Закону України "Про електроенергетику" і статті 31 Закону України "Про теплопостачання" в частині невиконання припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Судова колегія, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідальність за відхилення від виконання або несвоєчасне виконання припису передбачене ст. 17 Закону України "Про електроенергетику" і Постановою Кабінету Міністрів України № 1312 від 21.06.1999 року "Про затвердження положення про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства про електроенергетику".

Згідно з пунктом 10 Положення суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.

Відповідно до пункту 11 Положення рішення про накладення на суб'єктів господарювання штрафів може бути оскаржене в установленому законом порядку.

Відповідно до пункту 10 Положення у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Відповідачем у порядку, встановленому статтею 71 КАС України не було надано жодного доказу на підтвердження того, що постанову про накладення штрафу було винесено з порушенням вимог чинного законодавства, доказів сплати штрафу, накладеного за вказаною постановою.

Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.

Керуючись ст.195; ст.196; п.1 ч.1 ст.198; ст.200; п.1 ч.1 ст.205; ст.206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора № 3" залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 11.01.12 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 10 грудня 2012 р.

Головуючий суддя підпис О.В.Кучерук

Судді підпис Т.В. Дадінська

підпис З.І.Курапова

З оригіналом згідно

Головуючий суддя О.В.Кучерук