Копія
Справа № 822/721/13-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 лютого 2013 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Салюка П.І. розглянув у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головдержавтотрансінспекції у Хмельницькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду із позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, у якому просить суд стягнути з відповідача 1700 грн. фінансової санкції застосованої згідно постанови №151237 від 14.08.2012 року про застосування фінансових санкцій винесеної за результатами проведеної перевірки 10.07.2012 року.
На адресу відповідача надсилалась копія ухвали про відкриття скороченого провадження, яка ним отримана, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
У строк, передбачений нормами КАС України, заперечень на адміністративний позов суду подано не було.
Дослідивши матеріали справи та надані докази у їх єдності, взаємному зв'язку та сукупності, суд дійшов наступних висновків.
10.07.2012 р. державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області на підставі завдання на перевірку №107948 від 09.07.2012 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №031929 від 10.07.2012 року. Вказаним актом встановлено, що водій здійснював регулярні перевезення пасажирів за маршрутом м. Хмельницький - с. Мацьківці, у тому числі зафіксовано порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: відсутня ліцензійна картка та квитково-касовий лист.
14.08.2012 р. головним спеціалістом відділу державного контролю Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області винесено постанову №151237 про застосування фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. на підставі абз.3 ст.60 Закону - надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів. перелік яких визначений ст. 39, 48 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Вказана постанова направлена відповідачу та була вручена йому 23.08.2012 р., про що свідчить підпис на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення.
У зв'язку із несплатою наявної санкції у добровільному порядку, позивач звернувся до суду.
Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Статтею 6 Закону передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті відповідно до пункту 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року №1190, є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.
Процедуру здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування передбачено Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 (далі - Порядок).
Пунктами 3, 4 Порядку передбачено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Укртрансінспекція, її територіальні органи - управління в Автономній Республіці Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські, районні управління. Державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Під час проведення перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.
Статтею 39 Закону встановлено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Так, відповідно до абз. 3 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт". надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п.37 Порядку, керівник органу державного контролю та його заступник має право виносити обов'язкові для виконання суб'єктами господарювання приписи і постанови.
Таким чином, правомірним є те, що за результатами перевірки, за порушення законодавства про автомобільний транспорт винесено постанову про застосування до відповідача відповідно до абз. 3 ст. 60 Закону фінансових санкцій в розмірі 1700 грн..
Доказів, які б спростовували встановлені позивачем факти порушень відповідач не подав.
За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт підтверджені матеріалами справи та належать до задоволення.
Крім того, ухвалою суду по даній справі від 05.02.2013 року на підставі ст. 88 КАС України задоволено клопотання позивача та відстрочено сплату судового збору до прийняття рішення по справі.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 161 КАС України, під час прийняття постанови суд вирішує питання розподілу між сторонами судових витрат.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 року за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру справляється збір у розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Частиною 4 ст. 94 КАС України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, а тому позовна вимога позивача щодо стягнення із відповідача судового збору за подання до суду даного позову задоволенню не підлягає.
Таким чином, з позивача необхідно стягнути судовий збір в сумі 114 грн. 70 коп., який підлягав сплаті при зверненні до суду із даним позовом.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задоволити частково.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області (м. Хмельницький, вул. Львівське шосе 10/1) фінансову санкцію в розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень) в дохід Державного бюджету України.
Стягнути з Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (м. Київ, вул. Проспект Перемоги, 14) в дохід Державного бюджету України судовий збір у розмірі 114 грн. 70 коп. (сто чотирнадцять грн. 70 коп.) на наступні реквізити: отримувач коштів УК у м.Хмельницькому/м.Хмельницький/22030001, скорочена назва отримувача (38 знаків) УК у м.Хмельниц./м.Хмельниц./22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38045529, рахунок отримувача 31217206784002, банк отримувача ГУ ДКСУ у Хмельницькій області, код банку отримувача 815013, призначення платежу Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи (організації) позивача), Хмельницький окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35173158.
У решті позовних вимог - відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя "Згідно з оригіналом" Суддя П.І. Салюк