УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
21 лютого 2013 року№ 812/1793/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Мирончук Н.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Малого приватного підприємства «Риф» до Державної податкової інспекції в м.Лисичанську Луганської області про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення від 18 травня 2012 року №0000132200,-
ВСТАНОВИВ:
18 лютого 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Малого приватного підприємства «Риф» до Державної податкової інспекції в м.Лисичанську Луганської області про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення від 18 травня 2012 року №0000132200.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов наступного.
Згідно зі статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення);
6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.2 ст.107 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі. Адміністративний позов підсудний Луганському окружному адміністративному суду.
Згідно з частиною першою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху для усунення недоліків з наступних підстав.
З позову вбачається, що він підписаний ОСОБА_1, однак крім підпису, дати та печаті підприємства в позові більш нічого не зазначено.
Отже, позивачу необхідно надати суду належним чином завірені копії документів, а саме: наказ про призначення директора, статут Підприємства.
Також, позивачу необхідно надати суду копію свідоцтва про реєстрацію та довідки про взяття на облік до ДПІ.
З позову вбачається, що 14.08.2012 року позивачем була подана скарга до ДПС України згідно якої МПП «Риф» про скасування податкові повідомлення-рішення №0000142200 та №0000132200, однак доказів на підтвердження цього ним суду не надано.
Окрім цього, в інформаційному листі Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 №165/11/13-12 про надання роз'яснення щодо застосування підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» повідомляється таке.
Відповідно до зазначеної норми за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
При визначенні характеру адміністративного позову як майнового судам необхідно враховувати таке.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України» вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI, який набрав чинності з 01 листопада 2011 року, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 відсотку розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
З наданої квитанції вбачається, що позивачем сплачено судовий збір лише в сумі 57,35грн.
Отже, позивачу слід сплати судовий збір за подання позову майнового характеру.
Крім того, позивачем в додатках до позову зазначено, що ним додаються матеріали для відповідача, але вони до позову позивачем не були долучені.
Виходячи з вище викладено, адміністративний позов Малого приватного підприємства «Риф» підлягає залишенню без руху.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Малого приватного підприємства «Риф» до Державної податкової інспекції в м.Лисичанську Луганської області про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення від 18 травня 2012 року №0000132200- залишити без руху.
Позивачу, протягом п'яти днів з дня отримання ухвали суду, необхідно надати суду документи про сплату судового збору, у встановленому Законом України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI розмірі при зверненні до суду з майновими вимогами за наступними реквізитами:
Отримувач: УДКСУ у м. Луганську
Код ОКПО: 37991503
МФО: 804013
Банк отримувача: ГУДКСУ у Луганській області
Рахунок: 31213206784006
По коду класифікації доходів (ККД): 22030001
Символ звiтностi банку: 206
Призначення платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація, 050).
Також позивачу необхідно надати суду, зазначені позивачем в додатках до позову матеріали для відповідача, які були зазначені, але до позову позивачем не були долучені.
Крім того, необхідно надати належним чином завірені копії документів: наказ про призначення директора, статут Підприємства, свідоцтва про реєстрацію та довідки про взяття на облік до ДПІ, скарги до ДПС України від 14.08.2012 року, на яку позивач посилається у позові.
Зазначені документи необхідно надати суду відповідно до кількості відповідачів у справі, супровідним листом з посиланням на номер справи.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому проваджені або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяН.В. Мирончук