ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2013 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/8203/12
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гіглави О.В.,
при секретарі - Дрижирук М.І.,
за участю:
представника позивача - Бойка Є.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Юнігрейн-Агро" до Хорольської міжрайонної державної податкової інспекції Полтавської області Державної податкової служби (Семенівське відділення) про скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В:
26 грудня 2012 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Юнігрейн-Агро" /далі - ТОВ "Юнігрейн-Агро", позивач/ звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Хорольської міжрайонної державної податкової інспекції Полтавської області Державної податкової служби (Семенівське відділення) /далі - Хорольська МДПІ, відповідач/ про скасування податкових повідомлень-рішень №0000052301 від 16.08.2012 та №0000052301/1 від 24.10.2012.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказував на безпідставність висновків Хорольської МДПІ в акті перевірки №430/22/31818075 від 06.08.2012 щодо порушення вимог підпункту 7.3.1 пункту 7.3 статті 7, статті 81 Закону України "Про податок на додану вартість". Позивач вважає, що ним як сільськогосподарським підприємством у відповідності до статті 81 Закону України "Про податок на додану вартість" та постанови Кабінету Міністрів України №23 від 21.01.2009 "Про затвердження переліку видів діяльності, на які поширюються норми статті 81 Закону України "Про податок на додану вартість", правомірно включено до скорочених декларацій з податку на додану вартість суму ПДВ в загальному розмірі 42877,00 грн, яка нарахована на вартість поставлених ним населенню сільськогосподарських послуг.
Представник позивача в ході розгляду справи підтримував позовні вимоги та просив суд їх задовольнити з підстав, викладених в позовній заяві.
Представники відповідача в судових засіданнях 07.02.2013 та 12.02.2013 заперечували проти позову та просили суд відмовити у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування своїх заперечень посилалися на те, що позаплановою виїзною перевіркою встановлено порушення позивачем вимог підпункту 7.3.1 пункту 7.3 статті 7, статті 81 Закону України "Про податок на додану вартість", в результаті чого занижено податок на додану вартість за період з 01.04.2010 по 31.03.2012 в сумі 42877,00 грн. А отже, податкові повідомлення-рішення №00010052301 від 16.08.2012 та №0000052301/1 від 24.10.2012 винесені на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України, тобто правомірно, що обґрунтовано нормами права та підтверджено доказами.
В судове засідання, призначене на 19.02.2013, відповідач явку свого уповноваженого представника не забезпечив, будучи належно повідомленим про дату, час та місце судового розгляду справи, направив до суду клопотання, у якому просив розглянути справу за відсутності уповноваженого представника Хорольської МДПІ.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши та дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ТОВ "Юнігрейн-Агро" (ідентифікаційний код за ЄДРПОУ 31818075) зареєстроване відповідно до рішення Семенівської районної державної адміністрації Полтавської області від 16.01.2001 №212, зміни 29.10.2003 №548. Свідоцтво про державну реєстрацію від 16.01.2002 №15791200000000076, код форми власності - 10 "Приватна власність". Відповідно до свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість від 29.01.2002 №40040616, від 16.01.2010 №100193131, від 03.11.2011 №200008186, виданого Хорольською МДПІ, індивідуальний податковий номер - 318180716268.
01.01.2009 сільськогосподарське підприємство ТОВ "Юнігрейн-Агро" зареєстровано суб'єктом спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість, що підтверджується наявними у матеріалах справи копіями відповідних свідоцтв (а.с. 142, 145).
У період з 10.07.2012 по 30.07.2012 Хорольською МДПІ, на підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 та підпункту 78.1.7 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України, відповідно до наказу начальника Хорольської МДПІ №292 від 09.07.2012 (наказ на продовження №309 від 24.07.2012), проведено позапланову виїзну перевірку ТОВ "Юнігрейн-Агро" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2010 по 31.03.2012, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2010 по 31.03.2012
За результатами перевірки податковим органом 06.08.2012 складено акт №430/22/31818075, в якому зафіксовано, зокрема, порушення позивачем вимог підпункту 7.3.1 пункту 7.3 статті 7, статті 81 Закону України "Про податок на додану вартість", в результаті чого занижено податок на додану вартість за період з 01.04.2010 по 31.03.2012 в сумі 42877,00 грн, в тому числі: за квітень 2010 року - 9275,00 грн; за травень 2010 року - 3984,00 грн; за червень 2010 року - 3307,00 грн; за липень 2010 року - 4623,00 грн; за серпень 2010 року - 1168,00 грн; за вересень 2010 року - 4028,00 грн; за жовтень 2010 року - 14544,00 грн; за листопад 2010 року - 1948,00 грн (а.с. 9-59).
На підставі висновку акта перевірки №430/22/31818075 від 06.08.2012, Хорольською МДПІ 16.08.2012 прийнято податкове повідомлення-рішення №0000052301, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем: податок на додану вартість на суму 57884,25 грн, у тому числі 42877,00 грн - за основним платежем та 15007,25 грн - за штрафними (фінансовими) санкціями (а.с. 60).
За наслідками оскарження вказаного податкового повідомлення-рішення в адміністративному порядку, ДПС у Полтавській області прийнято рішення про результати розгляду скарги №2590/10/10-215 від 11.10.2012, відповідно до якого податкове повідомлення-рішення Хорольської МДПІ №0000052301 від 16.08.2012 скасовано в частині фінансової санкції з ПДВ в розмірі 4288,00 грн та висновку стосовно завищення суми перевищення податкового кредиту над сумою податкового зобов'язання скороченої декларації з ПДВ за березень 2012 року в сумі 43693,00 грн. В іншій частині податкове повідомлення-рішення Хорольської МДПІ №0000052301 від 16.08.2012 залишено без змін, а скарга ТОВ "Юнігрейн-Агро" - без задоволення (а.с. 61-64).
У зв'язку із частковим скасуванням ДПС у Полтавській області податкового повідомлення-рішення №0000052301 від 16.08.2012, Хорольською МДПІ 24.10.2012 прийнято нове податкове повідомлення-рішення №0000052301/1, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем: податок на додану вартість на суму 53596,25 грн, у тому числі 42877,00 грн - за основним платежем та 10719,25 грн - за штрафними (фінансовими) санкціями (а.с. 67).
В результаті оскарження податкового повідомлення-рішення №0000052301 від 16.08.2012 та рішення, прийнятого за розглядом первинної скарги, в адміністративному порядку до ДПС України, скарга позивача залишена без задоволення, а податкове повідомлення-рішення №0000052301 від 16.08.2012 з урахування рішення, прийнятого за розглядом первинної скарги, залишено без змін (рішення про результати розгляду повторної скарги №5545/0/61-12/10-2115 від 19.11.2012 а.с. 65-66).
Позивач, не погоджуючись із висновками акта перевірки, правомірністю збільшення йому суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість, правомірністю застосування штрафних (фінансових) санкцій, звернувся до суду з вимогою про скасування податкових повідомлень-рішень №0000052301 від 16.08.2012 та №0000052301/1 від 24.10.2012.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Завданням адміністративного судочинства, згідно частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, є захист прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Як слідує зі змісту акта перевірки №430/22/31818075 від 06.08.2012, висновок про заниження позивачем податку на додану вартість в сумі 42877,00 грн податкова інспекція обґрунтовує тим, що ТОВ "Юнігрейн-Агро" за період з 01.04.2010 по 31.03.2012 проводило операції з надання послуг населенню за готівку, в рахунок паю та безкоштовному обробітку присадибних ділянок орендодавцям земельних ділянок, в тому числі з використання сільськогосподарської техніки, на суму 257264,21 грн (ПДВ 42877,37 грн), а саме: за квітень 2010 року - 9275,00 грн; за травень 2010 року - 3984,00 грн; за червень 2010 року - 3307,00 грн; за липень 2010 року - 4623,00 грн; за серпень 2010 року - 1168,00 грн; за вересень 2010 року - 4028,00 грн; за жовтень 2010 року - 14544,00 грн; за листопад 2010 року - 1948,00 грн.
В податкові зобов'язання спеціальних (скорочених) декларацій з податку на додану вартість сільськогосподарського товаровиробника ТОВ "Юнігрейн-Агро" включено суму ПДВ у розмірі 42877,00 грн та використано вказану суму ПДВ для власної господарської діяльності.
В обґрунтування своїх висновків відповідач посилається на положення підпункту 81.15.2 пункту 81.15 статті 81 Закону України "Про податок на додану вартість", яким визначено, що діяльністю у сфері сільського господарства є виробництво продукції тваринництва та рослинництва. Тобто, на думку контролюючого органу, операції з надання послуг суб'єктом спеціального режиму оподаткування іншим платникам податків, в тому числі з використання сільськогосподарської техніки, не можуть бути віднесені до діяльності у сфері сільського господарства, на яку поширюються норми статті 81 Закону і, відповідно, у податковому обліку обсяги поставок таких послуг відображаються у податковій декларації з ПДВ згідно з якою здійснюються розрахунки з бюджетом.
Отже, ТОВ "Юнігрейн-Агро" в податкові зобов'язання декларації з податку на додану вартість загальної (бюджетної) декларації не включено суму ПДВ 42877,00 грн від операцій з надання послуг іншим платникам податків, у тому числі з використання сільськогосподарської техніки, чим порушено підпункт 7.3.1 пункту 7.3 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" та занижено податкові зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 42877,00 грн.
Перевіряючи юридичну та фактичну обґрунтованість таких висновків податкового органу, суд приходить до наступного.
У 2010 році платників податку на додану вартість, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподаткованих та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету визначав Закон України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 №168/97-ВР.
Згідно з підпунктом 7.3.1 пункту 7.3 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
- або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а у разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку;
- або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.
Статтею 81 вказаного Закону визначено, що резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства та відповідає критеріям, встановленим у пункті 81.6 цієї статті (далі - сільськогосподарське підприємство), може обрати спеціальний режим оподаткування.
Відповідно до пункту 81.2 статті 81 Закону України "Про податок па додану вартість" згідно із спеціальним режимом оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів (послуг), не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається у розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.
Згідно з пунктом 81.6 статті 81 Закону України "Про податок на додану вартість" сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є поставка вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих виробничих потужностях, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів (послуг) становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів (послуг), поставлених протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно.
При цьому, пункт 81.15 статті 81 даного Закону визначає, що для цілей цієї статті застосовуються такі терміни, зокрема, як виробничі фактори:
б) послуги, супутні поставці сільськогосподарського товару, який вирощується, відгодовується, виловлюється або збирається (заготовлюється) безпосередньо платником податку:
сіяння та саджання рослин, збирання врожаю, його брикетування чи складування, проведення інших польових робіт, включаючи внесення добрив та засобів захисту рослин;
пакування та підготовка до продажу, в тому числі сушіння, очищення, розмелювання, дезінфекція та силосування сільськогосподарської продукції;
зберігання сільськогосподарської продукції;
вирощування, розведення, відгодівля та забій свійських сільськогосподарських тварин, застосування засобів захисту тварин, проведення протиепізоотичних заходів;
надання послуг іншим сільськогосподарським підприємствам з використання сільськогосподарської техніки, крім надання її у фінансову оренду (лізинг);
надання послуг, супутніх веденню сільськогосподарської діяльності, а саме з питань оподаткування, бухгалтерської звітності та обліку, організації внутрішнього виробничого управління;
знищення бур'яну та шкідливих комах, оброблення посівів і сільськогосподарських площ засобами захисту рослин, а також використання засобів захисту тварин;
експлуатація меліоративних зрошувальних та осушувальних систем для посівних площ та сільськогосподарських угідь;
розділ м'яса для товарної кондиції;
Крім того, підпунктом 81.15.2 пункту 81.15 статті 81 Закону визначено, що діяльністю у сфері сільського господарства є:
а) виробництво продукції рослинництва, а саме рослинних культур, а також вирощення фруктів та овочів, квітів та декоративних рослин (у відкритих або закритих ґрунтах), грибів, насіння, прянощів, саджанців та водоростей, а також їх обробка, переробка та/або консервація;
б) виробництво продукції тваринництва, а саме свійських сільськогосподарських тварин, птахівництва, кролівництва, бджільництва, а також розведення шовкопрядів, змій та інших плазунів або слимаків та інших наземних ссавців, безхребетних та комах; а також їх обробка, переробка та/або консервація.
Таким чином, операції з надання послуг суб'єктом спеціального режиму оподаткування фізичним особам, а не іншим сільськогосподарським підприємствам, в тому числі з використання сільськогосподарської техніки, не можуть бути віднесені до діяльності у сфері сільського господарства, на яку поширюються норми статті 81 Закону і, відповідно, у податковому обліку обсяги поставок таких послуг відображаються у податковій декларації з ПДВ, згідно з якою здійснюються розрахунки з бюджетом.
Як слідує з матеріалів справи, ТОВ "Юнігрейн-Агро" включило до складу податкових зобов'язань скорочених декларацій з податку на додану вартість операції з надання послуг населенню за готівку, в рахунок паю та безкоштовному обробітку присадибних ділянок орендодавцям земельних ділянок, в тому числі з використання сільськогосподарської техніки, на суму 257264,21 грн, в тому числі ПДВ 42877,37 грн (за квітень 2010 року - 9275,00 грн; за травень 2010 року - 3984,00 грн; за червень 2010 року - 3307,00 грн; за липень 2010 року - 4623,00 грн; за серпень 2010 року - 1168,00 грн; за вересень 2010 року - 4028,00 грн; за жовтень 2010 року - 14544,00 грн; за листопад 2010 року - 1948,00 грн), тоді як повинно було включити до загальних декларацій з податку на додану вартість за відповідні періоди, оскільки надання послуг суб'єктом спеціального режиму оподаткування фізичним особам з використанням сільськогосподарської техніки разом з обслуговуючим персоналом не відповідає вимогам підпункту 81.15.1 пункту 81.15 статті 81 Закону України "Про податок на додану вартість". Відтак, надані суб'єктом спеціального режиму оподаткування послуги фізичним особам не можуть бути віднесені до діяльності у сфері сільського господарства, на яку поширюються норми статті 81 цього Закону і, відповідно, у податковому обліку обсяги поставок таких послуг відображаються у податкових деклараціях з ПДВ, згідно з якими здійснюються розрахунки з бюджетом.
Враховуючи наведене, висновок відповідача щодо заниження ТОВ "Юнігрейн-Агро" податку на додану вартість в сумі 42877,00 грн, що викладений в акті перевірки №430/22/31818075 від 06.08.2012, суд вважає юридично та фактично обґрунтованим.
Відповідно до підпункту 54.3.2 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.
Згідно з пунктом 123.1 статті 123 Податкового кодексу України у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
Суд вважає, що на підставі вказаної норми відповідачем правомірно застосовано до позивача податковим повідомленням-рішенням від 24.10.2012 №0000052301/1 штрафні (фінансові) санкції в сумі 10719,25 грн, що становить 25 відсотків суми нарахованого грошового зобов'язання.
З огляду на викладене, суд дійшов до висновку, що податкове повідомлення-рішення від 24.10.2012 №0000052301/1 прийняте Хорольською МДПІ на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що встановлені законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано та обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення. А відтак позовні вимоги про його скасування задоволенню не підлягають.
Суд зауважує, що при прийнятті рішення у даній справі враховано правову позицію Харківського апеляційного адміністративного суду в аналогічній категорії справ, викладену в ухвалі від 14.09.2011 у справі №2а-1008/11/2070 за позовом ТОВ "Сподобівка" до Куп'янської ОДПІ у Харківській області про скасування податкового повідомлення-рішення та пені.
Щодо позовних вимог про скасування податкового повідомлення-рішення №0000052301 від 16.08.2012, то вони також задоволенню не підлягають з огляду на таке.
Так, відповідно до підпункту 14.1.157 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент прийняття вказаного податкового повідомлення-рішення) податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.
Згідно з положеннями статті 58 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Пунктом 56.1 статті 56 Податкового кодексу України встановлено, що рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, податкове повідомлення-рішення №0000052301 від 16.08.2012, що прийняте на підставі висновків акту перевірки №430/22/31818075 від 06.08.2012, оскаржувалось позивачем в адміністративному порядку до ДПС у Полтавській області.
За наслідками такого оскарження, ДПС у Полтавській області 11.10.2012 прийнято рішення про результати розгляду скарги №2590/10/10-215, відповідно до якого податкове повідомлення-рішення Хорольської МДПІ №0000052301 від 16.08.2012 скасовано в частині фінансової санкції з ПДВ в розмірі 4288,00 грн. В іншій частині податкове повідомлення-рішення Хорольської МДПІ №0000052301 від 16.08.2012 залишено без змін, а скарга ТОВ "Юнігрейн-Агро" - без задоволення (а.с. 61-64).
У зв'язку із частковим скасуванням податкового повідомлення-рішення №0000052301 від 16.08.2012, Хорольською МДПІ 24.10.2012 прийнято податкове повідомлення-рішення №0000052301/1, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем: податок на додану вартість на суму 53596,25 грн, у тому числі 42877,00 грн - за основним платежем та 10719,25 грн - за штрафними (фінансовими) санкціями (а.с. 67). Вказане податкове повідомлення-рішення, як пояснив представник позивача, отримане платником податків 01.11.2012.
Відповідно до підпункту 60.1.3 пункту 60.1 статті 60 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними, якщо контролюючий орган зменшує нараховану суму грошового зобов'язання раніше прийнятого податкового повідомлення-рішення або суму податкового боргу, визначену в податковій вимозі.
У випадках, визначених підпунктами 60.1.3 і 60.1.5 пункту 60.1 цієї статті, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними з дня надходження до платника податків податкового повідомлення-рішення або податкової вимоги, які містять зменшену суму грошового зобов'язання або податкового боргу (пункт 60.4 статті 60 Податкового кодексу України).
Таким чином, податкове повідомлення-рішення Хорольської МДПІ №0000052301 від 16.08.2012, з огляду на положення статті 60 Податкового кодексу України, з 01.11.2012 вважається відкликаним, а відтак, позовні вимоги про його скасування задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Юнігрейн-Агро" до Хорольської міжрайонної державної податкової інспекції Полтавської області Державної податкової служби (Семенівське відділення) про скасування податкових повідомлень-рішень - відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 25 лютого 2013 року.
Суддя О.В. Гіглава