Ухвала суду № 29536104, 21.02.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
21.02.2013
Номер справи
826/2013/13-а
Номер документу
29536104
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

21 лютого 2013 року № 826/2013/13-а

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Катющенко В.П., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами ОСОБА_1 до Військової частини А-2788 про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дію, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Військової частини А-2788, в якому просить суд: визнати бездіяльність відповідача з ненадання запитуваної позивачем інформації щодо самого себе відносно належних йому за нормами забезпечення предметів речового майна і вартість цих предметів по роках (за 2008-2012 роки) протиправною; зобов'язати відповідача надати позивачу запитувану публічну інформацію щодо самого себе відносно належних йому за нормами забезпечення предметів речового майна і вартість цих предметів по роках (за 2008-2012 роки).

Стаття 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачає, що суддя, після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником), чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними), чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до вимог частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, її подано без додержання вказаних вимог.

Позивачем в адміністративному позові заявлено позовні вимоги немайнового характеру, при цьому, докази сплати судового збору позивач суду не надав.

При цьому, у позовній заяві позивач, посилаючись на пункт 16 частини другої статті 5 Закону України «Про судовий збір» вважає, що його звільнено від сплати судового збору оскільки подання даного позову зумовлено отриманням публічної інформації, пов'язаної з виконанням позивачем військового обов'язку.

Разом з тим, суд звертає увагу позивача, що відповідно до пункту 16 частини першої статті 5 Закону «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори і проходять службу у військовому резерві, - за подання позовів, пов'язаних з виконанням військового обов'язку.

Предметом же даної позовної заяви є оскарження бездіяльності військової частини А-2788 з ненадання запитуваної у останньої публічної інформації та зобов'язання військової частини А-2788 надати позивачу запитувану публічну інформацію.

Суд звертає увагу позивача, що саме Закон України «Про доступ до публічної інформації» визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес, строки розгляду запитів на інформацію, а також право на оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації.

Таким чином, правовідносини між позивачем та відповідачем виникли у зв'язку з направленням позивачем запиту на отримання публічної інформації й дані правовідносини врегульовані Законом України «Про доступ до публічної інформації».

Враховуючи наведене, позивачу слід сплатити судовий збір за подання даного адміністративного позову.

Відповідно до листа Державної судової адміністрації України від 05.04.2012 року № 11-1801/12, з 6 лютого 2012 року відкриті нові доходні рахунки щодо сплати судового збору. У зв'язку з чим, Окружному адміністративному суду міста Києва присвоєно наступні реквізити рахунку: отримувач: УДКСУ у Печерському районі м. Києва 22030001; код отримувача 38004897; рахунок отримувача 31218206784007; банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві; код банку отримувача 820019.

Згідно частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенню до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно до статті 13 Закону України «Про Державний бюджет на 2012 рік» розмір мінімальної заробітної плати з січня 2012 року встановлено 1147,00 грн.

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Зазначені недоліки позовної заяви повинні бути усунуті шляхом подання до суду документу про сплату судового збору за вимогу немайнового характеру.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків до 01 березня 2013 року, але не більше ніж 5 дні з моменту отримання ухвали.

Згідно з частиною 2 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

У Х В А Л И В:

1.Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 01 березня 2013 року, але не більше ніж 5 днів з моменту отримання ухвали.

3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.

4.Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.П. Катющенко