ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
______________
Головуючий у 1-й інстанції: Токарева М.С.
Суддя-доповідач:Одемчук Є.В.
УХВАЛА
іменем України
"13" лютого 2013 р. Справа № 0670/544/12
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Одемчука Є.В.
суддів: Майора Г.І.
Шевчук С.М.,
при секретарі Самченко В.М. ,
за участю сторін:
розглянувши апеляційну скаргу Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Житомирської області Державної податкової служби на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "28" серпня 2012 р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Церсаніт Інвест" до Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Житомирської області Державної податкової служби, Головного управління Державної казначейської служби України в Житомирській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення , зобов'язання вчинити певні дії ,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Церсаніт Інвест" звернулось з позовом до Новоград - Волинської об'єднаної державної податкової інспекції, Головного управління Державної казначейської служби України в Житомирській області про визнання протиправним, скасування податкового повідомлення рішення № 0005872330 від 18 червня 2010 року, та стягнення суми бюджетного відшкодування.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 28 серпня 2012 року позовні вимоги задоволено.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції, Новоград-Волинська об'єднана державна податкова інспекція з апеляційною скаргою в якій покликаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просила скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову, якою відмовити в задоволені позовних вимоги в повному обсязі.
Заслухавши суддю доповідача, перевіривши матеріали справ, та обґрунтування апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню на підставі наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що Новоград-Волинською об'єднаною державною податковою інспекцією було проведено позапланову виїзну перевірку товариства з обмеженою відповідальністю "Церсаніт Інвест" з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів за березень 2010 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось в період з 01.02.2010 року по 28.02.2010 року, якою встановлено порушення п.1.3, п.1.8 ст.1, п.п.7.4.1 п.7.4., п.п.7.7.1, п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" ТОВ "Церсаніт Інвест" завищено суму бюджетного відшкодування за березень 2010 року в розмірі 448941,00 грн.
За результатами даної перевірки складено акт від 18.06.2010 року за № 786/05-53/23-30/33529350 на підставі якого було прийнято податкове повідомлення-рішення від 18.06.2010 року за № 0005872330/0, яким було зменшено ТОВ "Церсаніт Інвест" суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за березень 2010 року у розмірі 448941,00 грн.
Колегія суддів підтримує висновок суду першої інстанції щодо неправомірності винесеного податкового повідомлення рішення на підставі наступного.
Відповідно до положень п.1.7.ст.1 Закону України "Про податок на додану вартість" податковий кредит - сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначена згідно з цим Законом.
Відповідно до положень пп.7.5.1. п.7.5. ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій: або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків; або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).
В силу вимог підпункту 7.4.5 пункту 7.4 цієї статті Закону не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів ( послуг), не підтвердженні податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту).
За змістом абзацу другого підпункту 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 вказаного Закону відповідальність платника податку настає у випадку не підтвердження сум податку, включеного до податкового кредиту, на момент перевірки платника податків.
Відповідно до підпункту 7.2.6 пункту 7.2 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" саме податкова накладна є підставою для нарахування податкового кредиту.
Податковий кодекс України не ставить в залежність виникнення у платника податку на додану вартість права на податковий кредит від дотримання вимог податкового законодавства іншим суб'єктом господарювання, тому неподача податкової декларації з ПДВ контрагентами позивача не є підставою для не включення таких сум ПДВ до складу податкового кредиту платником податку-покупцем і не може бути підставою для притягнення останнього до відповідальності.
Позивачем при здійсненні господарських операцій з контрагентами ТОВ "ПоліссяГазЕнерго", ТОВ "МАРТ-2005", ВАТ "Львівський проектний інститут 14", ПП "Спецголовсптехпостач", ТОВ "КІМО Консалтинг" було отримано податкові накладні виписані протягом лютого 2010 року на підставі яких сформовано було податковий кредит за березень 2010 року. Правильність оформлення даних податкових накладних відповідачем не заперечувалась.
Необхідність підтвердження господарських операцій первинними документами визначено п.1.2 ст. 1, п.2.1 ст.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95р. зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.06.95р. за № 168/704, первинні документі - це письмові свідоцтва, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації на їх проведення.
Законом України "Про податок на додану вартість" або ж іншим нормативно-правовим актом не встановлено будь-яких обмежень, ніж наявність належним чином оформленої податкової накладної, щодо включення до податкового кредиту суми сплаченого податку, не встановлено обов'язку для позивача здійснювати контроль за веденням господарської діяльності та зобов'язань сплати податку до бюджету контрагентами.
Зважаючи на викладені обставини, колегія суддів підтримує висновок суду першої інстанції, що відповідач неправомірно зробив висновок, про завищення позивачем суми бюджетного відшкодування, що потягло за собою зменшення від'ємного значення суми бюджетного відшкодування.
Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Житомирської області Державної податкової служби залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "28" серпня 2012 р. - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Є.В.Одемчук
судді: Г.І. Майор С.М. Шевчук
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу Товариство з обмеженою відповідальністю "Церсаніт Інвест" вул. Чижівська, 4,с. Чижівка,Новоград-Волинський район, Житомирська область,11708 (рекомендоване з повідомленням)
3- відповідачу Новоград-Волинська об'єднана державна податкова інспекція Житомирської області Державної податкової служби вул.Ушакова,3,м. Новоград-Волинський,Житомирська область,11700 (рекомендоване з повідомленням)
4- відповідачу Головне управління Державної казначейської служби України в Житомирській області вул. 1-го Травня,24,м.Житомир,10008 (рекомендоване з повідомленням)