КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
25006, м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 40
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 лютого 2013 року Справа № 811/52/13-а
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Жука Р.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом
Приватного акціонерного товариства “МТС Україна”
до
Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби
про
визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство “МТС Україна” звернулось до суду з адміністративним позовом до Кіровоградської ОДПІ Кіровоградської області ДПС, в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 13.12.2012р. №0003291500, яким збільшено грошове зобов'язання за платежем: плата за землю (орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) на загальну суму 1020,00 грн., в т.ч. за штрафними (фінансовими) санкціями - 1020,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що посадовою особою відокремленого структурного підрозділу відповідача, а саме Кіровоградського відділенням Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби, проведено камеральну перевірку, за результатом якої складено акт та винесено податкове повідомлення-рішення, яким збільшено грошове зобов'язання (штраф) за неподання податкової декларації по платі за землю (орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 рік.
Позивач вважає, що оскаржуване рішення є протиправним, висновки акта перевірки містять недостовірну інформацію. Податкова декларація за 2012 рік з орендної плати за земельні ділянки, які розташовані на території Грузьківської сільської ради Кіровоградської області, у строки, встановлені законом, подана позивачем в електронній формі до Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби, про що свідчать квитанції.
Представник відповідача подав заяву про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження.
Позивач до судового засідання не з’явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи неприбуття позивача та положення частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, беручи до уваги відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, в судовому засіданні 19 лютого 2013 року суд ухвалив перейти до розгляду справи в письмовому провадженні.
Суд, дослідивши надані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Приватне акціонерне товариство “МТС Україна” зареєстроване як юридична особа Печерською районною у місті Києві державною адміністрацією 18 жовтня 2004 року, що підтверджується витягом з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців АБ №459493 (а.с.23-25).
Посадовою особою Кіровоградського відділення Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби проведено камеральну перевірку податкової звітності позивача.
За результатами перевірки складено акт від 05 грудня 2012 року №336/1500/14333937 (а.с.10), в якому встановлено, що платником не подано податкову декларацію по платі за землю (орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 рік, чим порушено вимоги п.49.18 ст.49 та п.286.2 ст.286 ПК України, що тягне відповідальність передбачену пунктом 120.1 ст.120 ПК України.
На підставі вказаного акту відповідачем винесено повідомлення-рішення від 13.12.2012р. №0003291500, яким визначено розмір штрафної (фінансової) санкції в сумі 1020 грн. (а.с.8).
Суд зазначає, що доводи позивача щодо відсутності у відповідача права проводити камеральну перевірку, необґрунтовані з наступних підстав.
Пунктом 75.1 статті 75 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Згідно пункту 76.1 статті 76 Податкового кодексу України камеральна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.
Підпунктом 191.1.2 пункту 191.1 статті 191 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби виконують такі функції: здійснюють контроль за своєчасністю подання передбаченої законом звітності (податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та зборів), а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків та зборів.
Щодо висновку відповідача стосовно неподання позивачем декларації з плати за землю, суд зазначає, що даний факт не підтверджується, враховуючи наступне.
Підпунктом 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України передбачено обов'язок платника податків подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно пункту 49.4 статті 49 Податкового кодексу України платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до органу державної податкової служби в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Пунктом 286.2 статті 286 Податкового кодексу України визначено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну податкову службу України, затвердженого Указом Президента України від 12 травня 2011 року №584/2011, до системи органів Державної податкової служби України належать центральний апарат та територіальні органи державні податкові служби в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, округах (на два і більше регіони), державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні, об'єднані та спеціалізовані державні податкові інспекції.
Додатком 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 вересня 2011 року №981 “Про утворення територіальних органів Державної податкової служби” визначено перелік територіальних органів Державної податкової служби, які утворюються шляхом перетворення, в якому, зокрема, зазначено про утворення Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції.
Враховуючи, що місцезнаходженням земельної ділянки орендованої позивачем є Грузьківська сільська рада Кіровоградського району Кіровоградської області, позивач зобов'язаний подавати податкову декларацію до Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Державної податкової служби, а не до її структурного підрозділу.
Приватне акціонерне товариство “МТС Україна”, керуючись пунктом 49.4 статті 49 Податкового кодексу України, як таке що належить до великих підприємств, подало 16.02.2012р. о 14 год.05 хв. в електронній формі до Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби податкову декларацію з плати за землю за 2012 рік, що підтверджується копіями квитанцій №1, №2 (а.с.16-18).
Представником відповідача в судовому засіданні підтверджено факт отримання Кіровоградською об'єднаною державною податковою інспекцією Кіровоградської області Державної податкової служби податкової декларації відповідача з плати за землю за 2012 рік, але вказано, що позивач подав декларацію не до Кіровоградського відділення Кіровоградської ОДПІ Кіровоградської області ДПС, як вимагає того законодавство.
За змістом підпункту 49.11.1 пункту 49.11 статті 49 Податкового кодексу України, у разі подання платником податків до органу державної податкової служби податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу, такий орган державної податкової служби зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови: у разі отримання такої податкової декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв'язку, - протягом п'яти робочих днів з дня її отримання.
Пунктом 49.2 статті 49 Податкового кодексу України визначено, що за умови дотримання вимог, встановлених статтями 48 і 49 цього Кодексу податкова декларація, надана платником, також вважається прийнятою: 49.9.1. за наявності на всіх аркушах, з яких складається податкова декларація та, за бажанням платника податків, на її копії, відмітки (штампу) органу державної податкової служби, яким отримана податкова декларація, із зазначенням дати її отримання, або квитанції про отримання податкової декларації у разі її подання засобами електронного зв'язку, або поштового повідомлення з відміткою про вручення органу державної податкової служби, у разі надсилання податкової декларації поштою; 49.9.2. у разі, якщо орган державної податкової служби із дотриманням вимог пункту 49.11 цієї статті не надає платнику податків повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації або у випадках, визначених цим пунктом, не надсилає його платнику податків у встановлений цією статтею строк.
Представником позивача зазначалося, що за місцезнаходженням позивача (згідно витягу з Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - м. Київ, Печерський р-н, вул. Лейпцизька, буд. 15) жодних листів від відповідача щодо неприйняття ним декларації не отримано. В матеріалах справи міститься копія листа від 16.02.12р. директору ПРАТ “МТС Україна” (а.с.41) та квитанція пошти про його відправлення (а.с.41 зворотній бік). Але суд вбачає, що в листі відсутня адреса ПРАТ “МТС Україна”, а квитанція містить інформацію, що поштове відправлення здійснено в місто Кіровоград, вул. Комарова, 44, а не в місто Київ, Печерський р-н, вул. Лейпцизька, буд. 15. Крім того, представник відповідача, в судовому засіданні пояснив, що на адресу місто Київ, Печерський р-н, вул. Лейпцизька, буд. 15 письмове повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації не направлялось.
За таких умов, враховуючи надані позивачем квитанції, податкова звітність вважається прийнятою Кіровоградською об'єднаною державною податковою інспекцією Кіровоградської області Державної податкової служби.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову.
Частиною першою ст.94 КАС України визначено, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Враховуючи, що позивачем судовий збір сплачено в сумі 107,30 грн., суд присуджує ПАТ “МТС Україна” судові витрати з Державного бюджету України в сумі 107,30 грн.
Керуючись ст. ст. 162, 163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0003291500 від 13.12.2012 року прийняте Кіровоградською об’єднаною державною податковою інспекцією Кіровоградської області Державної податкової служби.
Присудити з Державного бюджету України на користь приватного акціонерного товариства “МТС Україна” судовий збір у розмірі 170,30 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України – протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Р.В. Жук