ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 лютого 2013 року № 2а-10530/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої cудді - Потабенко В.А.
за участю секретаря судових засідань - Гойни Є.А.,
за участі представника позивача - Купчак І.Р., згідно довіреності,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Державної податкової служби до Львівського управління начальника робіт про стягнення коштів з рахунків платника, -
в с т а н о в и в :
ДПІ у Сихівському районі м. Львова, з урахуванням додаткових пояснень від 13.02.2013 року, звернулася до суду з позовом до Львівського управління начальника робіт про стягнення 159594,10 грн. заборгованості з ПДВ з рахунків платника.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, просила позов задовольнити.
Відповідач не забезпечив участі в судовому засіданні уповноваженого представника, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, причини своєї неявки суду не повідомив.
Відтак, суд вважає, справу можливо розглядати за його відсутності на підставі наявних в матеріалах справи доказів, відповідно до ст. 71 КАС України.
Заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши надані докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що Львівське управління начальника робіт зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Львівської міської ради 27.02.2007 року, що підтверджено наявною в матеріалах справи довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, перебуває на обліку в ДПІ в Сихівському районі м. Львова.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за лютий 2010 року № 9466 від 15.03.2010 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 351,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за березень 2010 року № 20919 від 15.04.2010 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 2124,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за квітень 2010 року № 35130 від 17.05.2010 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 7669,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за травень 2010 року № 40557 від 15.06.2010 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 1735,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2010 року № 53136 від 14.07.2010 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 1056,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за липень 2010 року № 67254 від 16.08.2010 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 7646,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за серпень 2010 року № 70648 від 13.09.2010 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 8397,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за вересень 2010 року № 83756 від 18.10.2010 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 14011,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за жовтень 2010 року № 86529 від 15.11.2010 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 2947,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за листопад 2010 року № 100163 від 13.12.2010 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 1429,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за грудень 2010 року № 111633 від 14.012011 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 2360,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за січень 2011 року № 3093 від 15.02.2011 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 3781,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за лютий 2011 року № 12816 від 09.03.2011 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 1234,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за березень 2011 року № 37451 від 15.04.2011 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 1284,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за квітень 2011 року № 47928 від 16.05.2011 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 14289,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за травень 2011 року № 50797 від 15.06.2011 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 2429,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2011 року № 59350 від 14.07.2011 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 2561,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за липень 2011 року № 71593 від 17.08.2011 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 4700,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за серпень 2011 року № 73587 від 15.09.2011 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 6584,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за вересень 2011 року № 82957 від 19.10.2011 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 2727,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за жовтень 2011 року № 92331 від 15.11.2011 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 7843,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за листопад 2011 року № 9012170702 від 14.12.2011 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 6693,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за грудень 2011 року № 9013493770 від 17.01.2012 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 7250,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за січень 2012 року № 9005554948 від 15.02.2012 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 7061,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за лютий 2012 року № 9010103030 від 06.03.2012 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 3414,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за березень 2012 року № 9019180275 від 17.04.2012 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 2251,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за квітень 2012 року № 9026538688 від 15.05.2012 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 4184,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за травень 2012 року № 9034474773 від 18.06.2012 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 8829,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2012 року № 9041236108 від 17.07.2012 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 2438,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за липень 2012 року № 9049033511 від 15.08.2012 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 3986,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за серпень 2012 року № 9056004060 від 17.09.2012 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 2504,00 грн.
Згідно самостійно поданої відповідачем звітної податкової декларації з податку на додану вартість за вересень 2012 року № 9063641266 від 16.10.2012 року, до сплати Львівському управлінню начальника робіт належало 1338,00 грн.
З матеріалів справи вбачається, що податкові повідомлення-рішення відповідачем оскарженими не були.
Відповідно до ст. 16 Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (надалі - ПК України), платник податків зобов'язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
У п. 31.1 ст.31 ПК України визначено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Пунктом 1 ст. 36 ПК України передбачено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. А також, податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Відповідно до п. 54.1 ст. 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У відповідності до п. 1 ст. 109 Кодексу, податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Згідно з п. 59.1 ст.59 ПК України у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п. 14.1.175 ст. 14 ПК України, податковим боргом є сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Отже, безспірними вимогами органів стягнення слід вважати узгоджену суму податкового зобов'язання, не сплачену платником податків у строки, визначені статтею 57 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 1.1 ст. 1 ПК України, він регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п. 41.1 ст. 41 ПК України, органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Згідно п. 20.1.28 ст. 20 ПК України, органи державної податкової служби наділені, зокрема, правом застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.3 ст. 95 ПК України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 87.1 ст. 87 ПК України, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Згідно наявної в матеріалах справи довідки від 05.11.2012 року № 12524, станом на 01.11.2012 року заборгованість Львівського управління начальника робіт з податку на додану вартість із виготовлених в Україні товарів (робіт, послуг) становить всього 259224,67 грн. Сума заборгованості відповідача перед бюджетом, яку ДПІ в Сихівському районі м. Львова заявляє до стягнення, складає 159594,10 грн. за лютий 2010 року - вересень 2012 року.
Вказаний розмір боргу підтверджено також наявним в матеріалах справи зворотнім боком облікової картки платника податку та історією недоїмок АІС "Облік податків і платежів".
На даний час вказана сума податкового зобов'язання є узгодженою та у встановлені законом строки до бюджету не сплаченою, тобто визнається сумою податкового боргу, а, відтак, підлягає стягненню в примусовому порядку.
Відповідно до абзацу першого п. 95.3 ст. 95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Враховуючи все вищенаведене, а також п. 20.1.18 ст. 20 ПК України, згідно якого органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають, відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України.
Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 33-35, 69-71, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків Львівського управління начальника робіт (ЄДРПОУ 22995851, що зареєстроване за адресою: 79034, м. Львів, вул. Луганська, 3) № 2604221373 в ПАТ АКБ "Львів" МФО 325268 (українська гривня), № 2600821373 в ПАТ АКБ "Львів" МФО 325268 (українська гривня) до бюджету податковий борг в сумі 159594 (сто п'ятдесят дев'ять тисяч п'ятсот дев'яносто чотири) гривні 10 коп.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 18.02.2013 року.
Суддя Потабенко В.А.