У Х В А Л А
про залишення подання без руху
Справа № 817/592/13-а
20 лютого 2013 року м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Кравчук Т.О., розглянувши подання
Державної податкової інспекції у м. Рівному Рівненської області Державної податкової служби
про стягнення коштів за податковим боргом
В С Т А Н О В И В:
До Рівнененського окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція у місті Рівному Рівненської області Державної податкової служби з поданням про стягнення коштів за податковим боргом Приватного підприємства-фірми "Делфай" з податку на додану вартість у сумі 6299,34 грн.
Вирішуючи питання про відкриття провадження за поданням, суд перевіряє дотримання податковим органом вимог частини третьої статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, а також наявність підстав для відмови у прийнятті подання, що передбачені частиною п’ятою статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до пункту третього частини третьої статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України подання повинно містити найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, якщо такий відомий, відносно сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою цієї статті.
Згідно частини восьмої статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню. Розгляд подання відбувається за участю органу державної податкової служби, митного органу, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено. Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Частиною одинадцятою 11 статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що на обчислення строків, установлених цією статтею, не поширюються правила статті 103 цього кодексу. Строки, встановлені цією статтею, обчислюються годинами і закінчуються із закінченням години, на яку припадає таке закінчення.
Таким чином, стаття 1833 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює стислі строки відкриття провадження та прийняття постанови по суті заявлених вимог у поданні органів державної податкової служби.
За статтею 49 Кодексу адміністративного судочинства України особам, які беруть участь у справі, надано рівні процесуальні права і обов'язки.
Так, відповідно до частини третьої статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають право, зокрема, знати про дату, час і місце судового розгляду справи, заявляти клопотання і відводи, давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення, користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
Отже, зважаючи на стислі строки вирішення судом питання про відкриття провадження за поданням податкового органу, його розгляд по суті та прийняття рішення у справі, суд вживає оперативних заходів щодо повідомлення особи, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, про дату, час і місце судового розгляду подання, а саме, телефонограмою, що здійснюється у порядку, згідно частини третьої статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України.
Однак, у поданні податковий орган не зазначив номер засобу зв’язку сторони, до якої застосовується стягнення коштів за податковим боргом на підставі подання податкового органу, що унеможливлює здійснення судом повідомлення сторони про відкриття провадження за поданням та дату, час і місце його розгляду у суді належним чином.
При цьому, за таких обставин є очевидним, що направлення процесуальних документів стороні, у відношенні якої застосовується стягнення коштів за податковим боргом на підставі подання податкового органу, рекомендованою кореспонденцією засобами поштового зв’язку, враховуючи певний проміжок часу поштового обігу, позбавить сторону права знати про дату, час і місце судового розгляду, а також можливості брати участь у судовому розгляді та користуватись усіма процесуальними правами, наданими їй Кодексом адміністративного судочинства України.
Суд зазначає, що у відповідності до статті десятої Кодексу адміністративного судочинства України усі учасники адміністративного процесу є рівними перед законом і судом.
Згідно частини першої статті одинадцятої Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Таким чином, дотримуючись принципових засад здійснення адміністративного судочинства, суд прийшов до висновку, що подання не відповідає вимогам частини третьої статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частиною четвертою статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України в разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.
При цьому, в силу статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, яка субсидіарно застосовується до провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень, суддя постановляє ухвалу про залишення подання без руху, у якій зазначає недоліки подання, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
Недоліки подання можуть бути усунуті шляхом надання до канцелярії суду подання податкового органу з відповідними вимогами із зазначенням засобу зв’язку сторони, до якої застосовується стягнення коштів за податковим боргом на підставі подання податкового органу.
Керуючись статтями 108, 160, 165, 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Подання Державної податкової інспекції у м. Рівному Рівненської області Державної податкової служби про стягнення податкового боргу Приватного підприємства-фірми "Делфай" у сумі 6299,34 грн., - залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків подання до 18:30 год. 20 лютого 2013 року
3. Повідомити податковий орган про встановлений судом строк для усунення недоліків подання засобами телефонного зв’язку.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кравчук Т.О.