Постанова № 29436565, 19.02.2013, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.02.2013
Номер справи
821/301/13-а
Номер документу
29436565
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 лютого 2013 р. Справа № 821/301/13-а Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних санкцій,

встановив:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Херсонській області (далі - позивач, РУ Департаменту САТ ДПС України у Херсонській області) звернулося із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому, з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог, просить стягнути з відповідача 3700 грн. штрафних санкцій.

Свої вимоги мотивує тим, що 18.09.2012 р. посадовими особами регіонального управління Департаменту САТ ДПС України у Херсонській області проведено перевірку магазину "ІНФОРМАЦІЯ_1 розташованого за адресою: АДРЕСА_1 що належить ФОП ОСОБА_1. За результатами перевірки складено акт, в якому зафіксовано: роздрібну торгівлю алкогольними напоями, за цінами нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої, що є порушенням вимог ст.18 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та постанови КМУ "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва" від 30.10.2008 р. № 957; зберігання алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку, що, в разі відповідних висновків експертизи, є порушенням ст.11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". За вказані порушення до відповідача застосовано фінансові санкції в розмірі 5000 грн. та 1700 грн. У зв'язку із частковою сплатою відповідачем заборгованості у розмірі 3000 грн. просить стягнути з ФОП ОСОБА_1 3700 грн. фінансових санкцій.

Відповідач письмових заперечень на позов не надала, була належним чином повідомлена про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 18.09.2012 р. посадовими особами регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Херсонській області на підставі направлення на перевірку № 104 від 17.09.2012 р. проведено перевірку магазину ІНФОРМАЦІЯ_1 розташованого за адресою: АДРЕСА_1 що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1

Перевірка проводилась в присутності продавця ОСОБА_2 Під час перевірки здійснено розрахункову операцію, за результатами якої було продано одну пляшку напою медового "Горілочка клюква", 0,7 л за ціною 34,20 грн., що підтверджується фіскальним чеком № 7188 від 18.09.2012 р. Також, згідно з додатком до акту перевірки в магазині знаходилось: напій медовий "Горілочка клюква", 0,7 л - 1 пляшка; горілка "Істинна" прозора, 1 л - 1 пляшка; горілка особлива "Білий налив", 0,5 л - 3 пляшки; горілка люкс "Білий налив", 0,5 л - 6 пляшок. Також встановлено зберігання алкогольних напоїв, які марковані марками акцизного податку з візуальними ознаками підробки.

За результатами перевірки складено акт № 90/21/11/НОМЕР_1 від 18.09.2012 р., в якому зафіксовано порушення вимог ст.18 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон № 481/95-ВР), та постанови КМУ "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва" від 30.10.2008 р. № 957. Продавцем акт перевірки підписано без зауважень.

Рішенням начальника регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Херсонській області № 210020-2119-21 від 30.10.2012 р. до ФОП ОСОБА_1 за роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні ціни на алкогольні напої застосовано штраф у розмірі 5000 грн.

Суд вважає рішення позивача про застосування до відповідача штрафних санкцій за роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні ціни на алкогольні напої застосовано штраф у розмірі 5000 грн. правомірним з наступних підстав.

Суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами повинні дотримуватись законодавчо встановлених правил здійснення зазначеної діяльності, а у разі їх порушення нести відповідальність передбачену законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 р. № 957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв" встановлено мінімальну ціну горілки та лікеро-горілчаних виробів у розмірі 130,50 грн.

Під час перевірки магазину, що належить відповідачу, встановлено роздрібну торгівлю алкогольними напоями, за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої.

Згідно ст.17 Закону № 481/95-ВР до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень.

Таким чином, до відповідача правомірно застосовано фінансову санкцію у розмірі 5000 грн.

Крім того, в акті перевірки № 90/21/11/НОМЕР_1 від 18.09.2012 р. зафіксовано, що в ході перевірки при візуальному огляді акцизних марок на горілці, що знаходилася в реалізації, виник сумнів щодо їх автентичності маркам акцизного збору встановленого зразка. Перевіряючими відібрані для проведення експертизи марки акцизного збору, що перелічені в додатку до акту перевірки від 18.09.2012 р., який складений в присутності продавця ОСОБА_2 та нею підписаний.

Відповідно до висновку акта експертизи марок акцизного податку для маркування алкогольних напоїв вітчизняного виробництва від 17.10.2012 р. № 452-09-12 надані на експертизу марки акцизного податку:

- АВ, 20 АААШ № 203893, 12/10, 3,940 грн.;

- АВ, 05АААД № 009726, 01/11, 8,424 грн.;

- АВ, 05АААД № 009991, 01/11, 8,424 грн.;

- АВ, 20ААБО № 182027, 04/11, 8,424 грн.;

- АВ, 20АААЯ № 295739, 01/12, 8,424 грн.

підроблені шляхом видалення реквізитів (індексу регіону, серії, дати виготовлення, суми акцизного податку) з автентичних марок та нанесення нових.

Надана на експертизу марка акцизного податку для маркування алкогольних напоїв вітчизняного виробництва з реквізитами:

- АВ, 20ААБМ № 011710, 04/11, 16,848 грн. виготовлена державним підприємством "Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів" і є автентичною.

Про вказані висновки Міністерство фінансів України листом від 19.10.2012 р. № 51-13020-32-18/25317 повідомило РУ Департаменту САТ ДПС України у Херсонській області.

Рішенням начальника регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Херсонській області № 210020-2119-21 від 30.10.2012 р. до ФОП ОСОБА_1 за зберігання алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку застосовано штраф у розмірі 1700 грн.

Статтею 17 Закону № 481/95-ВР передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу до суб'єкта підприємницької діяльності за зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

Оскільки під час перевірки виявлено зберігання та реалізація алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного збору, що є порушенням вимог ст.11 Закону № 481/95-ВР, до ФОП ОСОБА_1 правомірно застосовано фінансову санкцію у розмірі 1700 грн., що відповідає вимогам п.13 ч.2 ст.17 Закону.

Відповідно до ст.17 Закону № 481-95-ВР та п.10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 р. № 790, у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Рішення про застосування фінансових санкцій надіслано поштою з повідомленням про вручення суб'єкту підприємницької діяльності 31.10.2012 р. та отримано ФОП ОСОБА_1 01.11.2012 р.

Оскільки ФОП ОСОБА_1 частково сплачено заборгованість у розмірі 3000 грн., позовні вимоги щодо стягнення штрафних санкцій у розмірі 3700 грн. підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) до державного бюджету (код виду сплати 135, код платежу 21081100, код банку 38053504, УДКСУ у Херсонській області, р/р 31117106700012, МФО 852010) 3700 (три тисячі сімсот) грн. фінансових санкцій.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Бездрабко О.І.

кат. 8.1.5