Рішення № 29427655, 11.02.2013, Господарський суд Донецької області

Дата ухвалення
11.02.2013
Номер справи
5006/10/29пд/2012
Номер документу
29427655
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

11.02.13 р. Справа № 5006/10/29пд/2012

Господарський суд Донецької області у складі:

головуючий - суддя Харакоз К.С.,

при помічнику судді Дубовик А.Є.,

розглянувши справу за позовом Горлівської міської ради, м. Горлівка, Донецька область,

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, м. Горлівка, Донецька область,

про внесення змін до договорів оренди землі, -

За участю:

представник позивача Гамзатова М.Г. за довіреністю;

представник відповідача не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

Позивач Горлівська міська рада, м. Горлівка, Донецька область, звернулась до господарського суду Донецької області з позовом до відповідача фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, м. Горлівка, Донецька область, про внесення змін до договорів оренди землі №040715200249 від 11.09.2007 року та №040915200305 від 19.05.2009 року у зв'язку з затвердженням нормативної грошової оцінки землі.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на договори оренди земельних ділянок №040715200249 від 11.09.2007 року та №040915200305 від 19.05.2009 року, висновок державної експертизи землевпорядної документації від 12.12.2008 року №1447-08, рішення Горлівської міської ради від 27.05.2011 року №VI/9-23 «Про врегулювання питань з перегляду умов діючих договорів оренди землі щодо зміни орендної плати за землю у зв'язку з затвердженням технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Горлівка», лист Управління Держкомзему у м. Горлівка вих.№1/5-2203 від 28.12.2009 року, лист Горлівської міської ради від 22.07.2011 року вих.№1-2169.

Позивач просив суд внести зміни до договорів оренди землі від №040715200249 від 11.09.2007 року та №040915200305 від 19.05.2009 року, укладених з відповідачем, а саме затвердити додаткові угоди, якими вносяться зміни до п.п.5,9 та 13 договорів оренди землі.

16.10.2012 року від позивача надійшла заява про зменшення розміру позовних вимог в частині внесення змін до договору оренди землі №040715200249 від 11.09.2007 року, оскільки закінчився строк його дії. Оскільки Господарським процесуальним кодексом України не передбачено порядку зменшення немайнових позовних вимог, суд розцінює подану позивачем заяву як заяву про відмову від частини позовних вимог.

Розпорядженням голови господарського суду Донецької області від 31 жовтня 2012 року у зв'язку з відрядженням судді Харакоза К.С. справу №5006/10/29пд/2012 було передано на розгляд судді Сковородіній О.М.

Розпорядженням заступника голови господарського суду Донецької області від 04 грудня 2012 року справу №5006/10/29пд/2012 передано на розгляд судді Харакозу К.С. у зв'язку з його поверненням з відрядження.

Ухвалою суду від 29.01.2013 року за клопотанням представника позивача розгляд справи було продовжено на 15 днів до 19.02.2013 року.

Представник позивача в судовому засіданні 11.02.2013 року підтримала заявлені позовні вимоги в частині внесення змін до договору оренди землі №040915200305 від 19.05.2009 року, просила позов у даній частині задовольнити.

Відповідач в судове засідання 11.02.2013 року, як і в попередні судові засідання, не з'явився, представника не направив, своїм правом на участь в судовому засіданні не скористався. Про дату, час та місце розгляду справи відповідач повідомлявся про судовий розгляд належним чином шляхом своєчасного надсилання ухвал суду за адресою, визначеною у якості його місцезнаходження за матеріалами справи та відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що підтверджується залученими до матеріалів справи поштових конвертів, які було повернуто до суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання» (а. с. 39, 40, 44, 45, 61, 62). Розгляд справи неодноразово відкладався у зв'язку з неявкою відповідача.

Враховуючи, що наявних в матеріалах справи документів та пояснень достатньо для прийняття рішення, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача за наявними в ній матеріалами справи в порядку ст.75 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд -

ВСТАНОВИВ:

19.05.2009 року між Горлівською міською радою (орендодавець) та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (орендар) було укладено договір оренди земельної ділянки, за умовами п.п.1,2 якого орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 0,0034 га (а.с.8-10).

26.05.2009 року зазначену земельну ділянку було передано орендарю за актом приймання-передачі №305.

Відповідно до п.5 договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідно до Витягу №2982 з технічної документації про нормативну грошову оцінку від 17.04.2009 року складає 16987 гривень (499,62 грн/кв.м).

Договір укладено на десять років (п.8 договору).

Пунктом 9 договору передбачено, що орендна плата вноситься орендарем у вигляді грошових внесків у розмірі 42,47 гривень на місяць.

Відповідно до п.13 договору розмір орендної плати переглядається щорічно у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.

29.11.2005 року укладений договір було зареєстровано у Горлівському міському відділі Донецької регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 26.05.2009 року за №040915200305.

27.05.2011 року рішенням Горлівської міської ради №VI/9-23 «Про врегулювання питань з перегляду умов діючих договорів оренди землі щодо зміни орендної плати за землю у зв'язку з затвердженням технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Горлівка» на виконання вимог ст.23 Закону України «Про оцінку земель» було затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель м. Горлівка, розроблену в червні 2008 року (а.с.13).

Дане рішення Горлівської міської ради на виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» було оприлюднено шляхом опублікування його в газеті «Вечерняя Горловка» від 09.06.2011 року (а.с.28).

Відповідно до пункту 2 вказаного рішення вирішено внести зміни до договорів оренди землі, укладених між міською радою та фізичними і юридичними особами, шляхом доповнення переліку підстав для перегляду орендної плати за землю підставою «зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки».

Рішення міської ради від 28.01.2011 року № VI/4-38 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки м. Горлівка Донецької області» визнано таким, що втратило чинність з моменту набрання чинності рішенням від 27.05.2011 року № VI/9-23 (п.4 вказаного рішення).

Управління Держкомзему у м. Горлівка в листі від 28.12.2009 року вих. №1/5-2203 зазначила інформацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, за якою нормативна вартість земельної ділянки, яка перебуває в оренді відповідача за договором №040915200305, площею 34 кв.м. складає 43 064 гривень (1266,58 грн/м2) (а.с.15-16).

Листом від 22.07.2011 року вих.№1-2169, докази направлення якого долучені до матеріалів справи, Горлівською міською радою на адресу фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 було надіслано проект додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки з відповідними змінами щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки (а.с.12, 11).

Зважаючи на необхідність внесення відповідних змін до договору та залишення без відповіді вищевказаної пропозиції щодо внесення змін до договору оренди земельної ділянки, орендодавець був змушений звернутися до суду.

Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про оренду землі» оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Згідно зі ст.13 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Частиною 1 ст. 15 Закону України «Про оренду землі» визначено істотні умови договору оренди землі, якими є: об'єкт оренди (місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 3 червня 2008 року за №309-VI внесено зміни до ч.ч.4, 5 ст.21 Закону України «Про оренду землі», відповідно до яких річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю»; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю». Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може перевищувати 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки. При цьому у разі визначення орендаря на конкурентних засадах може бути встановлений більший розмір орендної плати, ніж зазначений у цій частині

У зв'язку із введенням в дію з 1 січня 2011 року Податкового кодексу України Закон України «Про плату за землю» втратив чинність (ч.2 прикінцевих положень Податкового кодексу України).

Статтею 288 Податкового кодексу України встановлено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Розмір орендної плати встановлюється в договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом, та не може перевищувати: для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - З відсотки нормативної грошової оцінки; для земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності та надані для будівництва та/або експлуатації аеродромів - чотирикратний розмір земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

Відповідно до ст. 274 Податкового кодексу України ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності.

Нормативна грошова оцінка є складовою земельного податку, який встановлюється у відсотковому відношенні до неї та в розмірі якого визначена орендна плата у договорі, укладеному між сторонами, а тому у разі зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки змінюється відповідно і розмір земельного податку.

Згідно з ч. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України, до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, в тому числі, переданих у приватну власність) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради.

До виключної компетенції міської ради належить вирішення питань регулювання земельних відносин в межах міста (п. 34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Згідно з ч. 1 ст. 59 зазначеного Закону, рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Акти міської ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території (ч. 1 ст. 79 зазначеного Закону).

Відповідно до п.2.19 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 року №6 «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин», у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.

Таким чином, рішення Горлівської міської ради від 27.05.2011 року №VI/9-23 «Про врегулювання питань з перегляду умов діючих договорів оренди землі щодо зміни орендної плати за землю у зв'язку з затвердженням технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Горлівка» не може не братися судом до уваги при вирішенні даного спору. Докази скасування даного рішення в матеріалах справи відсутні.

Отже, встановлення ст.288 Податкового кодексу України граничних розмірів річної орендної плати за земельну ділянку є підставою для приведення положень спірного договору оренди земельної ділянки у відповідність до вимог закону в частині визначення розміру орендної плати.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст. 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.

Пунктом 13 спірного договору було передбачено випадки, за наявності яких договір може бути змінено, а саме у разі зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до ст. 30 Закону України «Про оренду землі» зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.

Таким чином, як сторонами у договорі, так і законом передбачено можливість внесення змін у договір оренди щодо зміни розміру орендної плати.

Відповідно до ч.ч.2-4 ст.188 Господарського кодексу України сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Як вже зазначалось, листом від 22.07.2011 року вих.№1-2169, докази направлення якого долучені до матеріалів справи, Горлівською міською радою на адресу фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 було надіслано проект додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки з відповідними змінами щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки (а.с.12, 11). Проте дану пропозицію було залишено відповідачем без відповіді, у зв'язку з чим наявні підстави для внесення судом змін до договору оренди землі.

До того ж, рішенням Конституційного Суду України від 9 липня 2002 року № 15-рп/2002 (справа про досудове врегулювання спорів) визначено, що положення ч.2 ст.124 Конституції України стосовно поширення юрисдикції судів на всі правовідносини, що виникають у державі, необхідно розуміти так, що право особи (громадянина України, іноземця, особи без громадянства, юридичної особи) на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами. Встановлення законом або договором досудового врегулювання спору за волевиявленням суб'єктів правовідносин не є обмеженням юрисдикції судів і права на судовий захист. Обрання певного засобу правового захисту, у тому числі і досудового врегулювання спору, є правом, а не обов'язком особи, яка добровільно, виходячи з власних інтересів, його використовує.

На цьому наголошує і Верховний суд України у постанові від 20 листопада 2012 року по справі № 28/5005/640/2012, який зазначає, що недотримання позивачем вимог ч.2 ст.188 ГК України щодо обов'язку надсилання іншій стороні пропозицій про зміну умов договору оренди земельної ділянки не позбавляє його права звернутися до суду з позовом до відповідача про зміну умов договору за наявності спору, тобто відсутності згоди на зміну умов договору.

У даному випадку, як вбачається з обставин справи, спір між сторонами наявний, відповідачем згоди на внесення змін до договору надано не було. Це свідчить про необхідність судового захисту, що є результатом поширення юрисдикції суду на всі правовідносини, що виникають у державі.

Зважаючи на положення вищевказаних правових норм та умов договору, суд прийшов до висновку про наявність підстав для внесення змін до пунктів 5, 9 та 13 спірного договору.

Позовні вимоги Горлівської міської ради, м. Горлівка, Донецька область, до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, м. Горлівка, Донецька область, про внесення змін до договору оренди землі №040915200305 від 19.05.2009 року підлягають задоволенню.

При розгляді даної справи предмет доказування доведений позивачем відповідними доказами, при чому, їх аналіз дозволяє зробити висновок про те, що вони є належними, допустимими та достовірними як кожний окремо, так і у взаємному зв'язку у їх сукупності.

Разом з тим, суд не погоджується з вимогою позивача внести зміни до договору оренди з дати прийняття рішення Горлівської міської ради №VI/9-23 від 27.05.2011 року «Про врегулювання питань з перегляду умов діючих договорів оренди землі щодо зміни орендної плати за землю у зв'язку з затвердженням технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Горлівка», оскільки відповідно до ч.5 ст.188 Господарського кодексу України, якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.

Відповідно до ч.3 ст.653 Господарського кодексу України у разі зміни або розірвання договору зобов'язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

При цьому, провадження в частині позовних вимог про внесення змін до договору оренди землі №040715200249 від 11.09.2007 року підлягає припиненню у зв'язку з відмовою позивача від заявленої вимоги. В судовому засіданні позивачем відмову від позову було підтримано.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.80 Господарського процесуального кодексу України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято господарським судом.

На виконання вимог ч.2 ст.78 Господарського процесуального кодексу України суд роз'яснив позивачу наслідки відмови від позову та перевірив повноваження на вчинення даних процесуальних дій.

Згідно з положеннями ст. 49 Господарського процесуального кодексу України суд стягує судові витрати з відповідача на користь позивача.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 1, 13, 15, 30 Закону України «Про оренду землі», ст. ст. 18, 23 Закону України «Про оцінку землі», ст. ст. 632, 653 Цивільного кодексу України, ст. ст. 14, 274, 288 Податкового кодексу України, ст. 188 Господарського кодексу України, ст.ст. 1, 2, 22, 33, 43, 49, 75, 80, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Горлівської міської ради, м. Горлівка, Донецька область, до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, м. Горлівка, Донецька область, про внесення змін до договору оренди землі №040915200305 від 19.05.2009 року - задовольнити.

Внести зміни до договору оренди земельної ділянки від 19.05.2009 року, зареєстрованого 26.05.2009 року у Горлівському міському відділі Донецької регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах» за №040915200305, в редакції додаткової угоди від 08.07.2011 року:

«ДОДАТКОВА УГОДА № 1

до договору оренди земельної ділянки від 19.05.2009 року

(зареєстрований 26.05.2009 року за №040915200305)

місто Горлівка, Донецька область, Україна, восьме липня

дві тисячі одинадцятого року

«Орендодавець» Горлівська міська рада, яка діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», в особі міського голови Клеп Євгена Вікторовича, з однієї сторони, та «Орендар» фізична особа-підприємець ОСОБА_2, з другої сторони, уклали цю додаткову угоду про нижченаведене:

На виконання пункту 13 договору оренди землі від 19.05.2009 (зареєстрований 26.05.2009 року за №040915200305), рішення міської ради від 27.05.2011 № VI/9-23 «Про врегулювання питань з перегляду умов діючих договорів оренди землі щодо зміни орендної плати за землю у зв'язку з затвердженням технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Горлівка Донецької області» сторони вирішили внести зміни до договору оренди землі від 19.05.2009 (зареєстрований 26.05.2009 року за № 040915200305), а саме:

1. п.5 викласти в новій редакції:

«Нормативна грошова оцінка земельної ділянки складає 45605 грн. (1341,32 грн/м2)».

2. п.9 викласти в новій редакції:

«Орендна плата вноситься ОРЕНДАРЕМ на рахунок одержувача: ВДК у м. Горлівка, в місцевий бюджет Центрально-Міського району р/р № 33211815700021 в УДК у Донецькій області м. Донецьк, код ОКПО 34686448, МФО 834016, код плати за оренду землі 13050500 в розмірі 114,01 гривень у місяць».

Розрахунок розміру орендної плати: таблиця №1 - додається і є невід'ємною частиною додаткової угоди.

3. пункт 13 викласти в новій редакції:

Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:

- зміни умов господарювання, передбачених договором;

- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;

- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;

- зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки;

- в інших випадках передбачених законом.

4. Розрахунок розміру орендної плати (таблиця №1) викласти в новій редакції (додається і є невід'ємною частиною додаткової угоди №1).

5. Ця додаткова угода є невід'ємною частиною договору оренди земельної ділянки від 19.05.2007 (зареєстрований 26.05.2009 року за №040915200305), набуває чинності після підписання сторонами та її державної реєстрації.

«Орендодавець» «Орендар»

Горлівська міська рада фізична особа-підприємець

адреса: пр. Перемоги, 67, м. Горлівка ОСОБА_2

Донецька обл., 84646 паспорт: серія НОМЕР_2,

Ідентифікаційний код 04052749 виданий Ц-Міським РВ Горлівського МУ

України Донецькій області 27.12.1996 адреса: АДРЕСА_2

дентифікаційний номер НОМЕР_1

Міський голова Є.В.Клеп Фізична особа-підприємець ОСОБА_2»

Провадження в частині позовних вимог Горлівської міської ради, м. Горлівка, Донецька область, про внесення змін до договору оренди землі №040715200249 від 11.09.2007 року - припинити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Горлівської міської ради (84646, Донецька обл., м. Горлівка, пр. Перемоги, 67, ідентифікаційний код 04052749) судовий збір у розмірі 1073 (одна тисяча сімдесят три) гривні 00 копійок.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано до Донецького апеляційного господарського суду через господарський суд Донецької області протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повний текст рішення складено та підписано 13 лютого 2013 року.

Суддя Харакоз К.С.