Постанова № 29408440, 14.02.2013, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.02.2013
Номер справи
824/63/13-а
Номер документу
29408440
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

Іменем України

14 лютого 2013 р. м. Чернівці Справа № 824/63/13-а

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Спіжавки Г.Г.,

при секретарі судового засідання: Червоняк У.С.

за участю сторін:

від позивача - Меренчук Є.В.,

від відповідача - не з"явився ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Регіонального Управління Департаменту САТ ДПА України в Чернівецькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Чернівецькій області звернулося до суду з позовом до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі 82072 грн. до Державного бюджету України.

Позов мотивовано тим, що відповідач в порушення ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" здійснював транспортування тютюнових виробів без наявності відповідних ліцензій та не сплатив штрафну санкцію в сумі 82072 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та наполягав на їх задоволенні.

Відповідач в судове засідання не з'явився.

Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців - відповідач зареєстрований за адресою: 60444, Чернівецька обл., Глибоцький р-н., с.Черепківці

Згідно протоколу огляду місця події УПМ ДПС України у Чернівецькій області від 18.07.2012 р., та протоколу Державної прикордонної служби України від 18.07.2012 року встановлено факт транспортування суб'єктом господарювання ОСОБА_2 на автомобілі марки «РАФ 2203» державний номерний знак НОМЕР_1 тютюнових виробів марки «Viceroy» («Вайсрой») в кількості 10259 з марками акцизного податку з візуальними ознаками підробки.

У відповідності до Висновку спеціаліста від 24.07.2012 №6/5320, усі надані на дослідження зразки марок акцизного податку не відповідають аналогічним, що перебувають в офіційному обігу.

Згідно маркування на пачці виявлених та вилучених у СГ ОСОБА_2 тютюнових виробів марки «Viceroy» («Вайсрой») максимальна роздрібна ціна однієї пачки цигарок становить 8 гривень.

Загальна вартість партії товару, вилучених у фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 тютюнових виробів складає 10 259 пачок х 8 грн. = 82 072 грн.

Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року № 790 (далі - Порядок).

За результатами розгляду матеріалів перевірки від 18.07.2012 року, у відповідності до абз. 15 ч. 2 ст. 17 Закону № 481, керуючись Порядком, регіональним управлінням Департаменту САТ ДПС України у Чернівецькій області застосовано до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 82 072 гривень (рішення про застосування фінансових санкцій від 30.11.2012 року № 240103).

Рішення про застосування фінансових санкцій від 30.11.2012 року №240103 отримане відповідачем 04.12.2012 року.

До вказаних правовідносин суд застосує такі положення законодавства та робить наступні висновки по суті спору.

Законом України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» із змінами та доповненнями (далі - Закон № 481) визначено основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.

Статтею 226 Податкового кодексу України передбачено порядок виготовлення, зберігання, продажу марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Згідно із ст. 226.1 Податкового кодексу України, у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів чи ввезення таких товарів на митну територію України платники податку зобов'язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару.

Ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування прийняття на комісію з метою продажу та продаж на митній території України не маркованих в установленому порядку алкогольних напоїв та тютюнових виробів забороняються (ст. 226.11 Податкового кодексу України).

Відповідно до ч. 4 ст. 11 Закону № 481, алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також ті, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.

Абзацом 15 ч.2 ст. 17 Закону № 481 передбачено, що у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 100 відсотків вартості товару, але не менше, ніж 1700 гривень.

Відповідно до положень п. 10 та 11 Порядку № 790 у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом тридцяти днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду. Суми фінансових санкцій, стягнені відповідно до цього Порядку, зараховуються до державного бюджету.

З огляду на матеріали справи, рішення про застосування фінансових санкцій у встановленому Законом порядку відповідачем не оскаржено, у добровільному порядку розмір накладеної на відповідача фінансової санкції не сплачено.

Судом з достовірністю встановлено наявність з боку відповідача порушень вимог чинного законодавства України в частині несвоєчасної сплати фінансової санкції у вигляді штрафу за роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій в сумі 82072 грн.

Згідно із п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідач не довів належними та допустимими доказами відсутності або погашення ним в добровільному порядку заборгованості.

Оскільки, спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), відповідно до ст. 94 КАС України, стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.71, 79, 86, 94, 160,163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи-підпримця ОСОБА_2 (інд.код НОМЕР_2) фінансову санкцію у вигляді штрафу в сумі 82072 грн. до Державного бюджету України (УДКС у Глибоцькому районі, код одержувача 36751529 р/р 31117106700040, банк одержувач: ГУДКС у Чернівецькій області, МФО 856135, код платежу 21081100, код сплати 135).

Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова складена у повному обсязі 19 лютого 2013 року.

Суддя Г.Г. Спіжавка