ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" лютого 2013 р.Справа № 5023/5673/12
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Жельне С.Ч.
при секретарі судового засідання Федорова Т.О.
розглянувши справу
за позовом Харківської міської ради, м. Харків до Акціонерного товариства закритого типу "ГЕЯ", м. Харків про внесення змін до договору оренди землі за участю представників сторін:
позивача - Щолокова Н.О. за дов. № 08-11/60/2-13 від 03.01.13 року;
відповідача - не з'явився;
ВСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Харківської міської ради, м. Харків до Акціонерного товариства закритого типу "Гея", м. Харків полягають у внесенні змін до договору оренди землі укладеним між позивачем та відповідачем №7907/04 від 30.04.2004р. шляхом визнання договору про зміну до вказаного вище договору.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що рішенням 17 сесії Харківської міської ради 5 скликання в від 25.12.2007р. № 335/07 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 року", рішеннями 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008 року № 42/08 "Про затвердження "Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 року" та № 41/08 "Про затвердження "Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в м Харкові" зі змінами та доповненнями, внесеними на протязі 2008-2009 років з 01.03.2008 року змінюється базова вартість 1 кв.м. земель м. Харкова та запроваджується новий порядок визначення розміру орендної плати за користування земельними ділянками, крім того позивач посилається на положення ст.ст. 13, 144 Конституції України, ст.ст. 12, 83, 124 та п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України, ст.ст. 15, 30 Закону України "Про оренду землі", ст.ст. 5, 13, 15, 21 Закону України "Про оцінку земель", ст.ст. 629, 649, 651, 653, 654, 792 Цивільного кодексу України, ст.ст. 179, 188, 193 Господарського кодексу України.
Представник позивача у судове засідання 05.02.2012р. з'явився, просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач не скористався правом участі у судовому засіданні, свого представника не направив, про дату та місце слухання справи був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, що повернулося на адресу господарського суду Харківської області з відміткою про отримання.
Судом виконано процесуальний обов'язок щодо повідомлення учасників процесу про дату, час та місце розгляду справи відповідно до вимог пункту 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Вищого господарського суду України від 10.12.2002 р. № 75 (з подальшими змінами), а тому суд вважає можливим розглядати справу за наявними в ній матеріалами, як це передбачено статтею 75 Господарського процесуального кодексу України.
Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною в позовній заяві (роз'яснення Президії Вищого Арбітражного суду України від 18.09.97 № 02-5/289 із змінами "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України").
У пункті 3.9.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" зазначено, що в разі, якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
У пункті 11 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 15.03.2007р. N 01-8/123 "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2006 році" зазначено, що до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи.
Водночас, законодавство України, в тому числі Господарський процесуальний кодекс України (надалі - ГПК України), не зобов'язує й сторону у справі, зокрема позивача, з'ясовувати фактичне місцезнаходження іншої сторони (сторін) у справі (якщо воно не співпадає з її місцезнаходженням, визначеним згідно із статтею 93 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України) та зазначати таке фактичне місцезнаходження в позовній заяві чи інших процесуальних документах.
Беручи до уваги, що відповідно до статті 33 ГПК України обов'язок доказування і подання доказів покладено на сторони, суд згідно за статтею 75 ГПК України розглядає справу за наявними матеріалами.
З'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, всебічно і повно дослідивши матеріали справи та вислухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступне.
На підставі п.3.32 рішення 17 сесії Харківської міської ради ХХІV скликання від 19.11.2003р. №231/03 "Про припинення та надання в користування земельних ділянок юридичним та фізичним особам" між Харківською міською радою (позивач) та АТЗТ "ГЕЯ" (відповідач) 22.04.2004р. був укладений Договір оренди №7907/04 (далі - Договір), зареєстрований 30.04.2004р. за №7907/04 в ХРФ ДП "Центр ДЗК при Держкомітеті України по земельних ресурсах", відповідно до умов якого відповідачу передано в строкове платне користування земельну ділянку за адресою: м. Харків, вул. Службова, 107, для обслуговування нежитлових будівель.
Відповідно до п. 1.1 Договору в оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,4797 га, у т.ч.: під забудовою 0,1403 га, інших угідь 0,3394 га.
В п. 2.2 Договору визначено розмір орендної плати, що сплачується відповідачем, згідно з довідкою №8/04 від 06.02.2004р.
Відповідно до п.2.3 Договору розмір грошової оцінки не є сталим і змінюється в зв'язку з проведенням її щорічної індексації на підставі інших вимог діючого законодавства. У зв'язку з проведенням щорічної грошової оцінки земельної ділянки розмір грошової оцінки земельної ділянки змінюється без внесення змін, доповнень до цього договору.
Відповідно до п.2.4 Договору Орендна плата за землю збільшується при зміні розміру земельного податку відповідно до законів України, при цьому сторони укладають додаткову угоду, яка є невід'ємною частиною цього договору оренди.
У відповідності до п.1.2 Договору його укладено строком до 01.12.2028 року для обслуговування нежитлових будівель.
Згідно з п.2.1 орендна плата за земельну ділянку вноситься орендарем у грошовій формі на рахунок відділу Державного казначейства у м. Харкові.
Відповідно до п.4.1 Договору зміна умов договору оренди землі можлива за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди, спір вирішується в судовому порядку.
Згідно з рішеннями 17 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 25.12.2007р. № 335/07 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 року", рішень 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008р. № 42/08 "Про затвердження "Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 року" та № 41/08 "Про затвердження "Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в м. Харкові" зі змінами та доповненнями, внесеними на протязі 2008-2009 років з 01.03.2008 року змінюється базова вартість 1 кв.м. земель м. Харкова та запроваджується новий порядок визначення розміру орендної плати за користування земельними ділянками.
Так, рішенням Харківської міської ради "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 року" від 25.12.2007р. № 335/07 затверджено базову вартість одного квадратного метра земель міста Харкова у сумі 253,30 грн., яка отримана на підставі витрат на освоєння і облаштування території міста станом на 01.01.2007р. та підлягає в подальшому індексації в порядку, встановленому законодавством України.
Також встановлено, що плата за землю на підставі даних "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007р." вводиться в дію з 1 березня 2008 року.
Рішенням 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008р. №42/08 затверджено Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007 р.
Пункт 1.1. Положення регламентує надання підприємствам, установам та організаціям міста, фізичним особам інформації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок для обчислення земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та здійснення цивільно-правових угод із земельними ділянками.
Пунктом 2. Положення регламентовані обов'язки суб'єктів процесу встановлення плати за землю:
Юридичні особи - землекористувачі та власники земельних ділянок - на підставі даних державного земельного кадастру щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок самостійно обчислюють земельний податок за встановленою формою та надають її до відповідної податкової інспекції разом з податковою декларацією на поточний рік, сплачують земельний податок згідно з встановленими строками.
Відповідно до п. 3.1. Положення замовник (землекористувач):
- підготовлює копії документів на право власності чи користування земельною ділянкою або проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
- подає заяву на виконання робіт з підготовки вихідних даних для нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки та виготовлення інформаційного файлу земельної ділянки у встановленому форматі до Підприємства - оцінювача;
- подає заяву, підготовлені вихідні дані для нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки та інформаційний файл земельної ділянки у встановленому форматі до Управління Держкомзему у місті Харків для надання інформації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки у формі Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.
Статтею 21 Закону України "Про оренду землі" Орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Статтею 1 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок визначена як капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.
Згідно з частиною 5 статті 5 Закону України "Про оцінку земель", нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України "Про плату за землю", використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.
Для приведення розміру орендної плати у відповідність до вимог чинного законодавства щодо нормативно - грошової оцінки земель та укладання договору про зміну договору оренди землі від 30.04.2004 р. № 7907/04 управління земельних відносин Харківської міської ради листом від 14.03.2008 р. № 24.03 повідомило відповідача, що з 01.03.2008 р. змінюється базова вартість 1 кв.м. земель м. Харкова та запроваджується новий порядок визначення орендної плати за користування земельними ділянками, в зв'язку з чим відповідачу необхідно замовити витяг із технічної документації про визначення такої оцінки і надати його управлінню земельних відносин для приведення зазначеного розміру у відповідність до чинного законодавства та оформлення договору про зміни договору оренди земельної ділянки. Вказаний лист відповідач отримав 30.05.2008 року, про що свідчить засвідчена копія поштового повідомлення, що долучена до матеріалів справи.
Управління земельних відносин Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин Харківської міської ради згідно з рішенням 1 сесії Харківської міської ради 6 скликання «Про затвердження структури виконавчих органів Харківської міської ради 6 скликання» від 24.11.2010 р. є самостійним виконавчим органом Харківської міської ради.
Управління відповідно до покладених, згідно розділу 4 Положення, на нього завдань, здійснює наступні повноваження:
- здійснення заходів з роз'яснення юридичним та фізичним особам питань щодо порядку оформлення права власності або користування на земельні ділянки для експлуатації об'єктів містобудування;
- виявлення земель, що використовуються не за цільовим призначенням та з порушенням вимог земельного законодавства;
- підготовка пропозицій щодо плати за землю, виконання розрахунку орендної плати для оформлення договорів оренди землі;
- оформлення договорів оренди землі;
- здійснення інших функцій, що випливають з покладених на управління завдань.
Листом - попередженням від 01.10.2009 р. № 8123/0/84-09, управління земельних відносин Харківської міської ради повідомило відповідача про обов'язковість укладення договору про зміну договору оренди землі в зв'язку з запровадженням нового порядку визначення розміру орендної плати за користування земельних ділянок, зазначило, що відповідачу необхідно замовити витяг із технічної документації про визначення грошової оцінки земельної ділянки і надати його управлінню земельних відносин для приведення зазначеного розміру у відповідність до чинного законодавства що, а також зазначило, що у разі невиконання вказаних вимог у місячний термін дане питання буде вирішуватися в судовому порядку. Вказаний лист відповідач отримав 09.11.2009 р.
Листом-пропозицією від 15.08.2012 р. № 9890/0/84-12 управління земельних відносин Харківської міської ради направило АТЗТ «ГЕЯ» на розгляд та погодження три примірника договору про зміну договору оренди землі від 30.04.2004 р. №7907/04 та три примірника розрахунку орендної плати в зв'язку зі зміною розміру орендної плати, з пропозицією повернути у двадцятиденний строк після одержання пропозиції до управляння земельних відносин для подальшої їх передачі до Управління Держкомзему у місті Харків для проведення державної реєстрації в установленому законодавством порядку. Вказану пропозицію відповідач отримав 22.08.2012 року, про що свідчить наявне поштове повідомлення.
Відповідачем пропозиції про укладення додаткової угоди були залишені без задоволення, відповіді на них не надані.
Згідно листа КП „Харківського міського бюро технічної інвентаризації " від 25.05.2012 р. № 4495 за АТЗТ «ГЕЯ» код ЄДРПОУ 14103904 по вул. Службова, 107 зареєстровано нежитлові будівля літ. «А-1» площею 152, 5 кв.м, літ. «Б-1» площею 449, 2 кв.м, літ. «В-1» площею 351, 7 кв.м, літ. «Ж-1» площею 153, 8 кв.м, літ. «К-2» площею 294, 6 кв.м, на підставі свідоцтва від 02.12.2002 р. про право власності.
З метою удосконалення порядку розрахунку розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди земельних ділянок, орендодавцем яких, згідно із земельним законодавством, виступає Харківська міська рада та збільшення надходжень до бюджету від орендної плати за землю, рішенням 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008р. №41/08 затверджено Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в м. Харкові.
Вищезазначене Положення розроблено з метою створення єдиних організаційно-правових та економічних засад визначення та справляння орендної плати за земельні ділянки, орендодавцями яких згідно із земельним законодавством виступає Харківська міська рада.
У разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін щодо ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть бути не взяті судом до уваги лише у разі скасування такого рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.
Згідно акту обстеження земельної ділянки від 22.06.2012р. № 2375/11 по вул. Службовій, 107 у м. Харкові встановлено, що зазначена ділянка використовується АТЗТ «ГЕЯ» в межах та на умовах договору оренди землі від 30.04.2004 року № 7907/04. Додаткова угода до договору оренди землі від 30.04.2004 року № 7907/04. АТЗТ «ГЕЯ» не укладена.
Згідно п.3 ч.1 ст. 3 ЦК України однією із загальних засад цивільного законодавства є свобода договору. Статтею 627 ЦК України (свобода договору) встановлено наступне. Відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
У відповідності до ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами. Згідно ст.ст. 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ч.1 ст.193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Положеннями ч.1 ст.651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до положень статті 188 Господарського кодексу України, зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду. Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.
Також, слід зазначити, що стаття 30 Закону України "Про оренду землі", передбачає, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Згідно ст. 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Отже, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом. Оскільки сторонами в договорі оренди передбачена можливість збільшення розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною.
Аналогічна правова позиція викладена в Постанові Верховного Суду України від 6 грудня 2010 року по справі №2-1/10068-2008.
Слід зазначити, що при розгляді спору про внесення змін до договору, зацікавлена сторона або прокурор в її інтересах повинен ставити перед судом питання про внесення змін до договору, а не про зобов'язання відповідача внести такі зміни до договору. Оскільки відповідно до частини 1 статті 626 ЦК України, договір є узгодженим волевиявленням двох або більше сторін, зобов'язання в судовому порядку другої сторони за договором внести до нього зміни суперечить законодавству.
Слід також звернути увагу на те, що у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін щодо ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть бути не взяті судом до уваги лише у разі скасування такого рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку. При цьому, згідно з частиною 3 статті 653 ЦК України якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
Аналогічна правова позиція викладена в Рекомендаціях Президії Вищого господарського суду України № 04-06/15 від 02.02.2010 "Про практику застосування господарськими судами земельного законодавства".
Суд вважає, що у разі зміни розміру орендної плати за землю, про що орендар був повідомлений, але ухилявся від вчинення дій, спрямованих на внесення відповідних змін до договору оренду землі, слід враховувати вказані нормативні акти при вирішенні спорів про внесення змін до договорів у частині зміни орендних ставок.
Аналогічна правова позиція викладена в "Узагальненні судової практики розгляду господарськими судами справ у спорах, пов'язаних із земельними правовідносинами" Вищого господарського суду України від 01.01.2010 року.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги законними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Втім, суд зауважує, що наразі відсутні правові підстави вважати спірний договір про зміну договору оренди землі №7907/04 від 30.04.2004р. укладеним у році, вказаному позивачем - "2012", котрий на час розгляду справи вже минув. Це суперечить положенням ст. 653 Цивільного кодексу України та ч.5 ст. 188 Господарського кодексу України (якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду).
З урахуванням наведених норм чинного законодавства, матеріалів справи, суд приходить до висновку про необхідність виключення з 2 абзацу тексту редакції спірного Договору про зміну посилання на "2012" рік. Відповідно, в цій частині позовних вимог позивачеві слід відмовити.
Натомість суд визначає, що у відповідності до положень ст. 653 Цивільного кодексу України та ч.5 ст. 188 Господарського кодексу України датою набуття чинності спірним Договором про зміну Договору оренди землі зареєстрованого №7907/04 від 30.04.2004р. у Харківській регіональній філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельних ресурсах" є дата набрання законної сили даним рішенням суду.
Відповідно до статей 44, 49 Господарського процесуального кодексу України, при задоволені позовних вимог, витрати по сплаті судового збору у сумі 1073 грн. необхідно покласти на відповідача.
Керуючись ст. ст. 1, 2, 12, 15, 22, 33, 43, 44, 49, 75. 82-85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити частково.
Внести зміни до договору оренди землі №7907/04 від 30.04.2004р. шляхом визнання договору про зміну до вказаного договору оренди землі укладеним у наступній редакції:
"ДОГОВІР ПРО ЗМІНУ
Договору оренди земельної ділянки, посвідченого приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Колядою Т.Г. «22» квітня 2004 року в реєстрі за № 2-460 зареєстрованого «30» квітня 2004 р. за № 7904/04 у Харківській регіональній філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах»
«____» ______ _____р.
1. Відповідно до Податкового кодексу України, Закону України «Про оренду землі», рішення 17 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 25.12.2007 р. № 335/07 «Про затвердження «Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007 р.», рішень 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008 р. № 42/08 «Про затвердження «Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007 р.» та № 41/08 «Про затвердження «Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в м. Харкові», рішення 25 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 10.09.2008 р. № 242/08 «Про внесення змін до рішення 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008 р. №41/08 „Про затвердження „Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в м. Харкові", рішення 10 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 28.09.2001 р. № 437/11 «Про затвердження Порядку оформлення договорів оренди землі у місті Харкові», листа Державного агентства земельних ресурсів України від 12.01.2012 р. № 355/22/6-12, пункти 2.1, 2.2, 2.3, 2.4 та 5.1 г) договору оренди земельної ділянки, зареєстрованого 30 квітня 2004 р. за №7907/04 змінити, пункти 2.5 та 2.6 видалити, розділ 3. «Права та обов'язки сторін» доповнити пунктом 3.1.2 в) та викласти розділ 2. «Плата за землю» у такій редакції:
"2.1. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідно до витягу з технічної документації (додаток до листа №4649/08 від 18.07.2011 р.) становить 6773700грн. (шість мільйонів сімсот сімдесят три тисячі сімсот гривень).
При змінах в нормативній грошовій оцінці земель за рішенням міської ради Орендар за свій рахунок виконує розрахунок оновленої грошової оцінки земельної ділянки і направляє один екземпляр відповідному органу державної податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки.
2.2.Орендна плата за земельну ділянку вноситься Орендарем щомісячно у грошовій формі на рахунок Державного казначейства у Харківській області. Інформація щодо реквізитів отримується у відповідному органі державної податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки.
Розмір орендної плати за земельну ділянку згідно з розрахунком № 302/12 від 09.04.2012 р. на рік становить 5,6 % від її нормативної грошової оцінки і складає 379327,20 грн. (триста сімдесят дев'ять тисяч триста двадцять сім гривень двадцять копійок), або в місяць - 31610,60 грн. (тридцять одна тисяча шістсот десять гривень шістдесят копійок).
2.3.Орендар самостійно здійснює обчислення розміру орендної плати за землю з урахуванням індексації нормативної грошової оцінки, визначеної законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами.
2.4. Розмір орендної плати переглядається у разі:
а) зміни умов господарювання, передбачених договором;
б) зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни
коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
в) зміни нормативної грошової оцінки;
г) внаслідок інфляції - щорічно;
д) погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря що підтверджено документами;
е) в інших випадках, передбачених законом.";
"3.1.2 в) у разі ухилення Орендаря від перерахунку орендної плати при настанні умов, передбачених п.2.4 договору, Орендодавець має право звернутися до суду для визнання договору про зміну договору оренди землі укладеним в зміненій редакції.";
"5.1. г) За несвоєчасну сплату орендної плати нараховується пеня відповідно до чийого законодавства. Пеня повинна сплачуватись разом з заборгованістю з поточних платежів орендаря."
2. Цей договір про зміну є невід'ємною частиною договору оренди земельної ділянки, посвідченого приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Колядою Т.Г. "22" квітня 2004 року в реєстрі за № 2-460, зареєстрованого "30" квітня 2004 р. за № 7907/04 у Харківській регіональній філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" і складений та підписаний в чотирьох примірниках, один з яких зберігається у справах нотаріуса, другий залишається у органі, який провів його державну реєстрацію, а два інших видаються сторонам по договору.
ОРЕНДОДАВЕЦЬ ОРЕНДАР
Харківська міська рада АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО
Харківської області ЗАКРИТОГО ТИПУ «ГЕЯ»
м. Харків м-н Конституції, 7 61010, м. Харків, вул.
код 04059243 Гордієнківська, буд. 23
р/рах 26005301634 в АКБ «Золоті
ворота» МФО 321931
код 14103904
В особі міського голови В особі директора
_____Г.А. Кернес ___Л.Г. Рубльова".
/підпис/ /підпис/
Стягнути з Акціонерного товариства закритого типу "ГЕЯ" (61010, м. Харків, вул. Гордієнківська, буд. 23, код в ЄДРПОУ 14103904, р/р 26005301634 в АКБ «Золоті ворота» МФО 321931) на користь Харківської міської ради (61200, м. Харків, м-н Конституції, 7, код в ЄДРПОУ 04059243, відомості про відкриті рахунки в банківських установах в матеріалах справи відсутні) - 1073,00 грн. витрат по сплаті судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
В частині включення до другого абзацу запропонованої позивачем редакції Договору про зміну Договору оренди земельної ділянки, посвідченого приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Колядою Т.Г. «22» квітня 2004 року в реєстрі за № 2-460 зареєстрованого «30» квітня 2004 р. за №7904/04 у Харківській регіональній філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах» року "2012" в задоволенні позову відмовити.
Повне рішення складено 11.02.2013 р.
Суддя Жельне С.Ч.