Постанова № 29372580, 25.01.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.01.2013
Номер справи
2а-18001/12/2670
Номер документу
29372580
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

25 січня 2013 року № 2а-18001/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Смолія І.В. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справуЗа позовомКиївського міського центру зайнятостідо Державної екологічної інспекції у Київській областіпро стягнення коштів 2970,00 грн.,В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся Державна Київський міський центр зайнятості до Державної екологічної інспекції у Київській області про стягнення коштів 2970,00 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 грудня 2012 року було відкрито скорочене провадження в адміністративній справі № 2а-18001/12/2670.

Надіслана на адресу відповідача копія ухвали була вручена відповідачу 14 січня 2013 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.

Таким чином, відповідач належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, а також про його права та обов'язки, зокрема про право надати свої заперечення проти позову або заяву про визнання позову.

У строк, встановлений судом, відповідач не скористався своїми правами та не подав до канцелярії суду заперечення проти позову або заяву про визнання позову.

Згідно з ч. 4 ст. 1832 Кодексу адміністративного судочинства України справа в порядку скороченого провадження розглядається суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

З огляду на викладене, справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для розгляду справи в порядку скороченого провадження та прийняття рішення по справі, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі з огляду на наступне.

В Деснянському районному центрі зайнятості 07 березня 2012 року був зареєстрований, як такий що шукає роботу ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідно до ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення" 14.03.2012р. гр. ОСОБА_1 було надано статус безробітного та згідно ст.ст. 22, 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" призначено допомогу по безробіттю як застрахованій особі з 14.03.2012р. Останнім місцем роботи ОСОБА_1 була Державна екологічна служба у Київській області (код ЄДРПОУ 38039191), з якого він був звільнений 16.02.2012 р. за п.1 ст.36 Кодексу законів про працю України.

Під час перебування гр. ОСОБА_1 на обліку в Деснянському районному центрі зайнятості розглядалась адміністративна справа в Окружному адміністративному суді м. Києва за позовом ОСОБА_1 до Державної екологічної інспекції у Київській області про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, середньомісячного заробітку за затримку розрахунку при звільненні та середньомісячного заробітку за затримку видачі трудової книжки. Постановою №2а-3684/12/2670 від 03.05.2012р. Окружного адміністративного суду м. Києва позов гр. ОСОБА_1 до Державної екологічної інспекції у Київській області задоволено частково, а саме: суд вирішив поновити гр. ОСОБА_1 на посаді начальника відділу інструментально-лабораторного контролю - старшого державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Київської області Державної екологічної інспекції у Київській області з 17 лютого 2012 року та стягнути середньою заробітну плату.

Державна екологічна інспекція у Київській області на підставі постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 03.05.2012р. №2а-3684/12/2670 поновила ОСОБА_1 на посаді начальника відділу інструментально-лабораторного контролю - старшого державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Київської області Державної екологічної інспекції у Київській області з 17.02.2012р.

Згідно довідки центру зайнятості сума виплаченого матеріального забезпечення гр. ОСОБА_1 складає 2 970,00 грн.

Відповідно до п.4 ст.35 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", із роботодавця утримується сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг безробітному у разі поновлення його на роботі за рішенням суду.

Відповідно до ст. 7 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" видами забезпечення є допомога по безробіттю, матеріальна допомога у період професійної підготовки, видами соціальних послуг є професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації та профорієнтації.

Відповідно до ст. ст.7, 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» допомога по безробіттю здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.

Позивачем, до Державної екологічної інспекції у Київській області було надіслано претензію № 08-7704 від 18.10.2012 р. з пропозицією повернути кошти в сумі 2 970 грн. 00 коп. (дві тисячі дев'ятсот сімдесят грн. 00 коп.) та зазначену претензію відповідачем було отримано 22.10.2012 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.

Проте, сума коштів у розмірі 2 970,00 грн., відповідачем сплачена не була.

Відповідно до ст. 39 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» спори, що виникають із правовідносин за цим законом, вирішуються в судовому порядку.

Таким чином, в результаті несплати відповідачем вказаних коштів, до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, не надходять кошти спрямовані на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг, що зачіпає інтереси держави.

Відповідно до частини другої статті 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Відповідно до пункту 2 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 24.06.1991 №47 основними завданнями державної служби зайнятості є:

розробка та здійснення заходів щодо реалізації державної політики зайнятості, які забезпечують зайнятість працездатного населення та матеріальну допомогу громадянам у разі безробіття;

систематичне вивчення процесів, що відбуваються на ринку праці, у сфері професійної зайнятості та професійного навчання, і розробка на цій основі необхідних прогнозів для вироблення і вжиття заходів щодо регулювання ринку праці та зайнятості робочої сили;

раціональне й ефективне використання державного фонду сприяння зайнятості населення;

контроль за дотриманням законодавства про зайнятість підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності.

Згідно з підпунктом "ф" пункту 4 Положення про державну службу зайнятості державна служба зайнятості відповідно до покладених на неї завдань: здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності законодавства про зайнятість населення, вживає заходів до запобігання незаконному використанню робочої сили.

За таких обставин позовна заява підлягає задоволенню.

Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на викладене та керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Державної екологічної інспекції у Київській області (код ЄДРПОУ 38039191), на користь Київського міського центру зайнятості кошти в розмірі 2 970,00 грн. (дві тисячі дев'ятсот сімдесят грн. 00 коп.).

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова прийнята у скороченому провадженні виконується негайно.

Суддя І.В. Смолій