КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-10618/12/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Літвінова А.В. Суддя-доповідач: Мацедонська В.Е.
У Х В А Л А
Іменем України
12 лютого 2013 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мацедонської В.Е.,
суддів Грищенко Т.М., Лічевецького І.О.,
при секретарі Горяіновій Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві справу за апеляційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю «Сфера Кіно» на постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 09 листопада 2012 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Сфера Кіно» до Київської регіональної митниці про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 07 червня 2012 року №№155, 156,-
в с т а н о в и в:
Постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 09 листопада 2012 року у задоволення позовних вимог товариства з обмеженою відповідальністю «Сфера Кіно» до Київської регіональної митниці про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 07 червня 2012 року №№155, 156 відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції з мотивів порушення норм матеріального права та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги. Свої вимоги апелянт обґрунтовує тим, що відповідач, прийнявши митну декларацію, подану позивачем під час пропуску товару через митний кордон України, погодився із зазначеними відомостями про товар, визначивши його вартість у межах сплаченої ТОВ «Сфера Кіно» суми, а тому податкові повідомлення-рішення є протиправними.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника апелянта, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного:
Судом першої інстанції встановлено, що в період з 26 квітня 2012 року по 10 травня 2012 року Київською регіональною митницею було проведено невиїзну документальну перевірку дотримання ТОВ «Сфера Кіно» законодавства України з питань митної справи при декларуванні товару «Атракціони для дітей та дорослих: інформаційно-розважальний модуль ИРМ-Т1, 1 шт.» за вантажною митною декларацією від 25 грудня 2009 року №100000007/9/132621, за результатами якої складено акт №н/40/12/100000000/35911075 від 10 травня 2012 року, яким встановлено порушення вимог абз.10 ст.267 Митного кодексу України, зокрема, перевіркою встановлено факт заниження позивачем митної вартості товарів, імпортованих на територію України згідно за договором поставки від 09 грудня 2009 року, укладеного між компанією «Victoria Alliance Ltd» (Велика Британія) та ТОВ «Сфера Кіно» та, відповідно, п.4.3 ст.4 Закону України «Про податок на додану вартість».
Перевіркою було встановлено, що ТОВ «Сфера Кіно» задекларовано недостовірні дані щодо митної вартості товару «Атракціони для дітей та дорослих: інформаційно-розважальний модуль ИРМ-Т1, 1 шт.», що призвело до заниження митної вартості імпортованих товарів та заниження податкового зобов'язання з мита на товари, що ввозяться на територію України, на суму 57964,03 грн. та з податку на додану вартість на суму 127520,87 грн.
На підставі акту перевірки №н/40/12/100000000/35911075 від 10 травня 2012 року відповідачем були винесені податкові повідомлення-рішення форми «Р» №155 від 07 червня 2012 року, яким за порушення абз.10 ст.267 Митного кодексу України визначено суму податкового зобов'язання з мита на товари, що ввозяться на територію України суб'єктами підприємницької діяльності, на загальну суму 72455,04 грн., у тому числі за основним платежем 57964,03 грн., за штрафними санкціями 14491,01 грн.; №156 від 07 червня 2012 року, яким за порушення абз.10 ст.267 Митного кодексу України, Закону України «Про податок на додану вартість» визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість з товарів, увезених на територію України суб'єктами підприємницької діяльності, на загальну суму 159401,09 грн., у тому числі за основним платежем 127520,87 грн., за штрафними санкціями 31880,22 грн.
Рішенням Державної митної служби України №111/2-15-1/9270 від 15 серпня 2012 року скаргу ТОВ «Сфера Кіно» на податкові повідомлення-рішення від 07 червня 2012 року №155 та №156 залишено без задоволення, а податкові повідомлення-рішення - без змін.
Суд першої інстанції, відмовляючи в задоволенні позовних вимог, виходив з того, що відповідачем доведено факт заниження позивачем митної вартості товарів, імпортованих на територію України, а тому при прийнятті оскаржуваних податкових повідомлень-рішень відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством України.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції з наступних підстав:
У відповідності до пп.41.1.2 п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України митні органи є контролюючими органами стосовно мита, акцизного податку, податку на додану вартість, інших податків, які відповідно до податкового законодавства справляються у разі ввезення (пересилання) товарів і предметів на митну територію України або територію вільної митної зони або вивезення (пересилання) товарів і предметів з митної території України або території вільної митної зони.
Статтею 69 Митного кодексу України (в редакції, що була чинною на час спірних правовідносин) визначено, що незалежно від закінчення операцій митного контролю, оформлення та пропуску товарів і транспортних засобів митний контроль за ними може здійснюватися, якщо є достатні підстави вважати, що мають місце порушення законодавства України чи міжнародного договору України, укладеного в установленому законом порядку, контролю за виконанням яких покладено законом на митні органи. Такий контроль здійснюється на підставі письмового розпорядження керівника митного органу або особи, яка його заміщує.
Згідно ст.259 Митного кодексу України митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є їх ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, обчислена відповідно до положень цього Кодексу.
Статтею 262 Митного кодексу України передбачено, що митна вартість товарів і метод її визначення заявляються (декларуються) митному органу декларантом під час переміщення товарів через митний кордон України шляхом подання декларації митної вартості. Порядок та умови декларування митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, встановлюються Кабінетом Міністрів України, а порядок заповнення декларацій митної вартості - спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи.
Відповідно до ч.1 ст.264 Митного кодексу України заявлена декларантом митна вартість товарів i подані ним відомості про її визначення повинні базуватися на об'єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню.
Згідно приписів ст.265 МК України митний орган здійснює контроль правильності визначення митної вартості товарів згідно з положеннями цього Кодексу. Такий контроль може здійснюватися в установленому порядку із застосуванням різних форм, у тому числі відповідно до ст.ст.60, 69 цього Кодексу, після закінчення операцій митного контролю, оформлення та пропуску через митний кордон України товарів і транспортних засобів. Порядок контролю правильності визначення митної вартості товарів після закінчення операції митного контролю, оформлення та пропуску через митний кордон України товарів і транспортних засобів та донарахування обов'язкових платежів визначається Кабінетом Міністрів України.
Порядком здійснення контролю за правильністю визначення митної вартості товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 квітня 2008 року №339 (в редакції, що була чинною на час проведення перевірки), визначено, що контроль за правильністю визначення митної вартості товарів після завершення операцій їх митного контролю, митного оформлення та пропуску через митний кордон України здійснюється митним органом, зокрема, шляхом проведення перевірок, у тому числі невиїзних документальних, системи звітності та обліку товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України;
У відповідності до п.п.2, 3 Порядку проведення митними органами невиїзних документальних перевірок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 року №71 (в редакції, що була чинною на час проведення перевірки), перевірка проводить після пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України згідно із ст.69 Митного кодексу України. Перевірка проводиться у разі: виявлення ознак, що свідчать про можливе порушення податкового законодавства за результатами аналізу електронних копій митних декларацій, інформації, що стосується товарів, митне оформлення яких завершено, отриманої від суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та виробників таких товарів, з Інтернету, наукової літератури, висновків акредитованих відповідно до законодавства експертів тощо; надходження від уповноважених органів іноземних держав документально підтвердженої інформації про непідтвердження автентичності поданих митному органові документів щодо товарів, митне оформлення яких завершено, недостовірність відомостей, що в них містяться, а також запитів стосовно надання інформації про зовнішньоекономічні операції, які здійснювалися за участю суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності - резидентів України. Під час проведення перевірки посадові особи митного органу: вивчають, аналізують та порівнюють: відомості, зазначені у митних деклараціях та/або їх електронних копіях, що містяться в Єдиній автоматизованій інформаційній системі Держмитслужби, а також належних до таких декларацій комплектах товаросупровідних документів; дані, що містяться в документах, отриманих від уповноважених органів іноземних держав, та інформацію, що стосується товарів, митне оформлення яких завершено, отриману від суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та виробників таких товарів, з Інтернету, наукової літератури, висновків акредитованих відповідно до законодавства експертів тощо; приймають рішення щодо правильності визначення заявлених у митних деклараціях кодів товарів згідно з УКТЗЕД, їх митної вартості та країни походження, підстав для звільнення від оподаткування тощо; роблять висновок щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних та інших платежів (п.6 вищезазначеного Порядку).
Як вбачається з матеріалів справи, виробником товару «Інформаційно-розважальний модуль ИРМ-Т1» є ЗАТ «Транзас Новые Технологии» (Російська Федерація). Згідно з рахунком-фактурою №14 від 11 грудня 2009 року до договору №09/029 від 27 листопада 2009 року ЗАТ «Транзас Новые Технологии» (Російська Федерація) виступило відправником вищезазначеного товару для замовника «Flowermont Ltd» (Кіпр). У свою чергу, компанія «Flowermont Ltd» (Кіпр) виступила відправником зазначеного товару за договором поставки, укладеним з компанією «Victoria Alliance Ltd» (Велика Британія), одержувачем вантажу за дорученням компанії «Flowermont Ltd» (Кіпр) виступала компанія «MMD Serviss Ltd» (Латвія), яка у подальшому, за дорученням компанії «Flowermont Ltd», відправила вказаний товар ТОВ «Сфера Кіно».
ЗАТ «Транзас Новые Технологии» (Російська Федерація) здійснило митне оформлення товару «Інформаційно-розважальний модуль ИРМ-Т1» за вантажною митною декларацією від 18 грудня 2009 року ЕК-1 №10210140/181209/0031345 та задекларувало фактурну вартість товару у сумі 70000,00 євро.
Відповідно до листа митних органів Латвійської Республіки від 10 травня 2010 року, компанія «MMD Serviss Ltd» (Латвія) отримала товар «Інформаційно-розважальний модуль ИРМ-Т1» на підставі транзитної декларації від 21 грудня 2009 року Т1 №09ЕЕ4700ЕЕN0843093 за фактурною вартістю 70000,00 євро та за дорученням компанії «Flowermont Ltd» (Кіпр) здійснила відправку цього вантажу ТОВ «Сфера Кіно» згідно інвойсу від 09 грудня 2009 року №01/12 за фактурною вартістю 10000,00 доларів США.
Згідно інформації Санкт-Петербурзької митниці від 05 лютого 2010 року собівартість товару «Інформаційно-розважальний модуль ИРМ-Т1» становить 3155145,00 рублів.
Таким чином, відповідачем встановлено інформацію щодо країни походження товару, а також щодо вартісних характеристик, які мають значення для оподаткування товару, ввезених на митну територію України, які відрізняються від задекларованих під час митного оформлення.
У відповідності до п.54.4 ст.54 Податкового кодексу України у разі надходження від уповноважених органів іноземних держав документально підтверджених відомостей щодо країни походження, вартісних, кількісних або якісних характеристик, які мають значення для оподаткування товарів і предметів при ввезенні (пересиланні) на митну територію України або територію спеціальної митної зони або вивезенні (пересиланні) товарів і предметів з митної території України або території спеціальної митної зони, які відрізняються від задекларованих під час митного оформлення, митний орган має право самостійно визначити базу оподаткування та податкові зобов'язання платника податків шляхом проведення дій, визначених пунктом 54.3 цієї статті, на підставі відомостей, зазначених у таких документах.
За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позивачем в порушення ст.267 Митного кодексу України було невірно задекларовано митну вартість товару, який ввозився на територію України, а тому податкові повідомлення-рішення форми «Р» Київської регіональної митниці №155 від 07 червня 2012 року, яким визначено суму податкового зобов'язання з мита на товари, що ввозяться на територію України суб'єктами підприємницької діяльності, на загальну суму 72455,04 грн., у тому числі за основним платежем 57964,03 грн., за штрафними санкціями 14491,01 грн., та №156 від 07 червня 2012 року, яким визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість з товарів, увезених на територію України суб'єктами підприємницької діяльності, на загальну суму 159401,09 грн., у тому числі за основним платежем 127520,87 грн., за штрафними санкціями 31880,22 грн., винесені правомірно, на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством.
На підставі вищенаведеного, приймаючи до уваги, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, висновки суду першої інстанції доводами апелянта не спростовані, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для зміни або скасування постанови суду.
Керуючись ст.ст.195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд,-
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Сфера Кіно» - залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 09 листопада 2012 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складення в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Повний текст ухвали виготовлено 18 лютого 2013 року.
Головуючий суддя В.Е.Мацедонська
Судді Т.М.Грищенко
І.О.Лічевецький
Головуючий суддя Мацедонська В.Е.
Судді: Лічевецький І.О.
Грищенко Т.М.