Постанова № 29369983, 15.02.2013, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.02.2013
Номер справи
821/339/13-а
Номер документу
29369983
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 лютого 2013 р. Справа № 821/339/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючої судді: Братичак У.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до Комунального закладу "Генічеська центральна районна лікарня" про стягнення штрафу,

встановив:

Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" (далі- позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Генічеської центральної районної лікарні (далі-відповідач) про стягнення штрафу в розмірі 7500, 00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем порушено норми Закону України "Про електроенергетику", за що на Генічеську центральну районну лікарню накладено штраф в сумі 7500,00 грн., накладення штрафу було оформлено постановою № 05/32-01-0016 від 27.11.2012 року.

Ухвала суду про відкриття скороченого провадження від 30.01.2013 отримана відповідачем 04.02.2013.

Відповідач письмових заперечень на позов не надав, про свою правову позицію суд не повідомив.

Згідно з п.4 ч.1 ст. 183-2 КАС скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Розглянувши подані документи і матеріали, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є частково обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Приписом № 05/32-02-0489 від 14 листопада 2011 року, виданого інспекцією Держенергонагляду в Херсонській області, Східне відділення під час позапланової перевірки було зобов'язано відповідача провести заходи щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду.

21.11.2012 року старшим державним інспектором з енергетичного нагляду Савичем В.В. проведено позапланову перевірку виконання суб'єктом господарювання приписів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду, в ході якої встановлено невиконання вимог вказаного Припису від 14.12.2011 року № 05/32-02-0489. Перевірка проведена в присутності головного лікаря Фетієва Ельдара Леннуровича.

За невиконання вказаних порушень, Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Херсонській області Східне відділення, винесено постанову № 05/32-01-0016 від 27.11.2012 року про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.

Не виконання Припису є правопорушенням визначеним ст. 27 Закону України "Про електроенергетику".

27 листопада 2012 року позивачем було винесено постанову №05/32-01-0016 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання в сумі 7500,00 грн. за ухилення від виконання вимог Припису від 14.12.2011 року № 05/32-02-0489, виданого інспекцією Держенергонагляду в Херсонській області, Східним відділенням.

Другий примірник постанови було направлено 28.11.2012 року за вих. № 17/28-332 рекомендованим поштовим відправленням відповідачу.

Відповідно до Указу Президента України "Про Міністерство палива та енергетики України" від 14.04.2000 р. № 598/2000 Міністерство палива та енергетики України є центральним органом виконавчої влади та головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому та нафтогазовому комплексах.

Національна енергетична компанія "Укренерго" Міністерства палива та енергетики України - державне підприємство, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно- технологічне) управління об'єднаною енергетичною системою України, підрозділом якої в південному peгіоні є відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Південному peгіоні".

Відокремлений Підрозділ "Держенергонагляд у Південному peгіоні" здійснює свою діяльність відповідно до Положення про ВП "Держенергонагляд у Південному peгіоні" та на підставі довіреності, яку видає ДП "НЕК "Укренерго".

Згідно з вищезазначеним Положенням, державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної i теплової енергії в Херсонській області є одним із структурних підрозділів ВП "Держенергонагляд у Південному peгіоні".

Наказом Міністерства палива та енергетики України № 422 від 03.11.2006 р. "Про державний енергетичний нагляд" встановлено, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної i теплової енергії (Держенергонагляд) безпосередньо підпорядкована Міністерству палива та енергетики щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, що регламентується Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної i теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.96 р.

Метою Державного енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових i нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної i теплової енергії, посилення впливу на суб'єктів відносин у сфері теплопостачання та споживачів щодо дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання i споживання енергії та забезпечення споживачами належного технічного стану електричних та тепловикористовуючих установок i теплових мереж.

Так, за порушення законодавства "Про електроенергетику" суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за порушення, в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Відповідно до п. 7 ч. 2 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної i теплової енергії, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 р., керівники структурних підрозділів інспекції та їх заступники є старшими державними інспекторами з енергетичного нагляду; інші спеціалісти, що виконують функції держаного енергетичного нагляду, є державними інспекторами.

Згідно з п. п. 5, 6 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 № 1312 визначене коло посадових осіб, які можуть накладати штрафи та граничні розміри сум штрафних санкцій. Такими посадовими особами є старші державні інспектори та державні інспектори з енергетичного нагляду.

Так, за порушення Закону України "Про електроенергетику" на відповідача згідно з п.п. 2,8 "Положення про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. № 1312, накладено штраф в сумі 7500,00 грн., що було оформлено Постановою № 05/32-01-0016 від 27.11.2012 р.

Згідно п. 10 "Положення про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику" суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. Постанова відповідачем не оскаржувалась.

На час розгляду справи штраф в сумі 7500,00 грн. не сплачений. В цій частині позовні вимоги підлягають задоволенню

Стосовно стягнення з відповідача судових витрат, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. В цій частині позовні вимоги не підлягають задоволенню

Керуючись ст. ст. 8, 9, 19, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з комунального закладу "Генічеська центральна районна лікарня", (код ЄДРПОУ 02003971) штраф в сумі 7500 (сім тисяч п'ятсот) грн. 00 коп. на р/р 31114106700112, одержувач - Держбюджет Генічеського району, 21081100, код ОКПО 37934859, одержувач ГУДКСУ у Херсонській області, МФО 852010.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Братичак У.В.

кат. 5.8.2