Ухвала суду № 29345209, 14.02.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
14.02.2013
Номер справи
826/1730/13-а
Номер документу
29345209
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

14 лютого 2013 року № 826/1730/13-а

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Донець В.А., ознайомившись з позовною заявою

Заступника прокурора Голосіївського району міста Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Голосіївському районі міста Києва Державної податкової службидоКомунального підприємства "Київський іподром"про стягнення 10509069,27 грн.,ВСТАНОВИВ:

Заступник прокурора Голосіївського району міста Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Голосіївському районі міста Києва Державної податкової служби звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з Комунального підприємства "Київський іподром" заборгованості з земельного податку в розмірі 10509069,27 грн.

Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу (пункт 3 частини першої). Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга).

Згідно зі статтею 106 КАС України у позовній заяві зазначаються, зокрема: зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів (пункт 4 частини першої). На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів (частина друга). Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника (частина п'ята).

Матеріали позову свідчать, що представником позивача вказаних вимог КАС України не дотримано.

Так, відповідно до абзацу другого частини другої статті 60 КАС України прокурор, який звертається до адміністративного суду в інтересах держави, в позовній заяві (поданні) самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що адміністративний позов поданий заступником прокурора в інтересах Державної податкової інспекції у Голосіївському районі міста Києва Державної податкової служби, які полягають в забезпеченні стягнення з платника податків податкового боргу для його надходження до Державного бюджету України.

Згідно з частиною п'ятою статті 105 КАС України адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках, встановлених законом.

Оскільки позивачем в даній справі є орган державної податкової служби, то відповідні повноваження щодо його звернення з позовом про стягнення податкового боргу платника податків до суду визначені статтею 20 Податкового кодексу України, з якої не убачається, що позов органу державної податкової служби може містити вимоги про стягнення з платника податків заборгованості з певного виду податків. Тому, за висновком суду, позовні вимоги про стягнення з Комунального підприємства "Київський іподром" заборгованості з земельного податку в розмірі 10509069,27 грн. не відповідають вимогам статті 20 Податкового кодексу України. Таким чином, представником позивача не дотримано вимог статті 106 КАС України в частині викладу змісту позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 КАС України.

Також, у позовній заяві зазначено, що з метою погашення податкового боргу відповідачу вручено податкові вимоги від 07.03.2006 р. №1/897 та від 18.04.2006 р. №2/1505. При цьому, як убачається зі змісту позовної заяви, податковий борг відповідача з земельному податку з часу надіслання йому податкових вимог не переривався. Проте, позивачем до позовної заяви не долучено відповідних доказів на підтвердження вказаної обставини, не зазначено про неможливість надання таких доказів та не вказано відповідних причин, що не відповідає вимогам статті 106 КАС України стосовно підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги відповідними доказами.

Відповідно до частини восьмої статті 56 КАС України як законні представники діють також органи та інші особи, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.

Згідно з частиною другою статті 58 КАС України повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють. Засвідчені підписом судді копії цих документів приєднуються до справи.

З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позовна заява підписана та заступником прокурора Голосіївського району міста Києва ОСОБА_1, проте доказів на підтвердження зайняття ОСОБА_1 вказаної посади до позовної заяви не додано.

Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

На підставі наведеного, суд залишає позовну заяву без руху. Представнику позивача слід подати до суду заяву на усунення недоліків, яка повинна відповідати статті 106 КАС України. До заяви на усунення недоліків слід долучити адміністративний позов в якому необхідно привести позовні вимоги у відповідність до частини п'ятої статті 105 КАС України з урахуванням повноважень органів державної податкової служби, встановлених статтею 20 Податкового кодексу України. До заяви на усунення недоліків слід додати докази (зворотній бік облікових карток платника податків) на підтвердження безперервності існування у відповідача податкового боргу з земельному податку з часу надіслання йому другої податкової вимоги від 18.04.2006 р. №2/1505, а також докази на підтвердження повноважень законного представника. Крім того, до заяви на усунення недоліків позовної заяви потрібно додати доказ направлення відповідачу цієї заяви з додатками.

Вказані недоліки позовної заяви позивачу необхідно усунути протягом п'яти днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 105, 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

УХВАЛИВ:

Залишити позовну заяву заступника прокурора Голосіївського району міста Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Голосіївському районі міста Києва Державної податкової служби без руху.

Надати позивачу п'ять днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.

Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 КАС України, за яким позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 185-187 цього Кодексу.

Суддя В.А. Донець