ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(за результатами скороченого провадження в порядку ст.183-2 КАС України)
15 лютого 2013 р. м. Чернівці Справа № 824/213/13-а
Чернівецький окружний адміністративний суд в особі головуючого судді - Бойко О.Я., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Чернівецькій області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,-
ВСТАНОВИВ:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Чернівецькій області звернулося до суду з позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі 5000,00 грн. до Державного бюджету України.
Позов мотивовано тим, що відповідач в порушення вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30.12.2008 року №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» та ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" здійснював роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої та не сплатив штрафну санкцію в сумі 5000,00 грн.
У відповідності до вимог ч. 3 ст. 183-2 КАС України, на адресу відповідача було направлено ухвалу про відкриття скороченого провадження та запропоновано подати заперечення на позов або заяву про визнання позову.
Вказану ухвалу відповідач отримав 04.02.2013 року, про що свідчить відмітка в повідомлені про вручення поштового відправлення (а.с.13).
Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців - відповідач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 (а.с.10).
07 грудня 2012 року головним державним податковим ревізором-інспектором, були проведені заходи по виявленню факту порушення діючого законодавства у сфері здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої в магазині НОМЕР_2, який належить ПП ОСОБА_1, та знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.5).
В ході перевірки встановлено, що відповідачем здійснювалась роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої, а саме реалізовано:
- відповідно до фіскального чека від 27.11.2012 року №5607 реалізовано одну пляшку горілки «Вільна», місткістю 0,5 л., міцністю 40% об. за ціною 28,00 грн.;
- відповідно до фіскального чека від 29.11.2012 року №5611 реалізовано дві пляшки горілки «Престиж», місткістю 0,5 л., міцністю 40% об. за ціною 28,00 грн. за пляшку на загальну суму 56,00 грн.;
- відповідно до фіскального чека від 01.12.2012 року №5613 реалізовано дві пляшки горілки «Престиж», місткістю 0,5 л., міцністю 40% об. за ціною 28,00 грн. за пляшку на загальну суму 56,00 грн.;
- відповідно до фіскального чека від 01.12.2012 року №5615 реалізовано одну пляшку горілки «Вільна», місткістю 0,5 л., міцністю 40% об. за ціною 28,00 грн.;
- відповідно до фіскального чека від 03.12.2012 року №5618 реалізовано дві пляшки горілки «Престиж», місткістю 0,5 л., міцністю 40% об. за ціною 28,00 грн. за пляшку на загальну суму 56,00 грн.;
- відповідно до фіскального чека від 03.12.2012 року №5619 реалізовано дві пляшки горілки «Престиж», місткістю 0,5 л., міцністю 40% об. за ціною 28,00 грн. за пляшку на загальну суму 56,00 грн.;
- відповідно до фіскального чека від 06.12.2012 року №5620 реалізовано одну пляшку горілки «Вільна», місткістю 0,5 л., міцністю 40% об. за ціною 28,00 грн.;
- відповідно до фіскального чека від 06.12.2012 року №5622 реалізовано одну пляшку горілки «Престиж», місткістю 0,5 л., міцністю 40% об. за ціною 28,00 грн.;
Так, відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30.12.2008 року №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» передбачено, що мінімальна роздрібна ціна за 1 л 100 - відсоткового спирту становить 142,5 грн., а отже мінімальна роздрібна ціна за 1 пляшку горілки місткістю 0,5 літр за міцністю 40% об. складає 142,5 х 40 х 0,5 : 100 = 28,50 грн.
За результатами перевірки складено акт №98/21/НОМЕР_1 від 07.12.2012 р. про результати проведення фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами (а.с.5-7).
14 грудня 2012 року позивач на підставі акту перевірки №98/21/НОМЕР_1 від 07.12.2012 р., ухвалив рішення про застосування фінансових санкцій від 14.12.2012 року про накладення на відповідача фінансової санкції за роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої у вигляді штрафу в розмірі 5000,00 грн. (а.с. 8).
Вказане рішення відповідач отримав 21.12.2012 року, про що свідчить відмітка на повідомлені про вручення поштового відправлення (а.с.9).
До вказаних правовідносин суд застосує такі положення законодавства та робить наступні висновки по суті спору.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України регулюються Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР (далі - Закон № 481/95-ВР).
За порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством (ч.1 ст.17 Закону № 481/95-ВР)
Згідно з приписами абз.13 ч.2 ст.17 Закону № 481/95-ВР передбачено, що у випадку встановлення факту оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої фінансова санкція становить 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000,00 гривень.
Порядок застосування вказаної фінансової санкції передбачений Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження порядку застосування статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 02.06.2003 р. № 790 (далі - Порядок № 790).
Відповідно до положень п. 10 та 11 Порядку № 790 у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом тридцяти днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду. Суми фінансових санкцій, стягнені відповідно до цього Порядку, зараховуються до державного бюджету.
Рішення про застосування фінансових санкцій може бути оскаржено у місячний термін в установленому законодавством порядку (п.13 Порядку № 790).
З огляду на матеріали справи, рішення про застосування фінансових санкцій у встановленому Законом порядку відповідачем не оскаржено, у добровільному порядку розмір накладеної на відповідача фінансової санкції повністю не сплачено.
Таким чином, станом на день розгляду справи, за відповідачем обліковуються застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 5000,00 грн.
Судом з достовірністю встановлено наявність з боку відповідача порушень вимог чинного законодавства України в частині несвоєчасної сплати фінансової санкції у вигляді штрафу за роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій в сумі 5000,00 грн.
Згідно із п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідач не довів належними та допустимими доказами відсутності або погашення ним в добровільному порядку заборгованості.
Оскільки, спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), відповідно до ст. 94 КАС України, стягненню з відповідача не підлягають.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.71, 79, 86, 94, 183-2, 160, 256 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (інд.код НОМЕР_1) фінансову санкцію у вигляді штрафу в сумі 5000 (п'ять тисяч) 00 грн. до Державного бюджету України (УДКС у Сторожинецькому районі, код одержувача 37835756 р/р 31112106700227, банк одержувач: ГУДКС у Чернівецькій області, МФО 856135, код платежу 21081100, код сплати 135).
3. Постанову звернути до негайного виконання.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 183-2, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано у встановлені строки.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку сторонами, а також іншими особами, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.Я.Бойко