9.4.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
08 лютого 2013 року Справа № 812/29/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - Ковальової Т.І.
при секретарі судового засідання - Ворошило О.Є.
за участю :
представника позивача - Врембяк А.Ч.
представника відповідача - Омелаєвої І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом приватного акціонерного товариства «Блакитний екран» до Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування постанови № 294-ДО від 03.08.2012 року, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 10 січня 2013 року відкрито провадження у справі за адміністративним позовом приватного акціонерного товариства «Блакитний екран» до Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування постанови № 294-ДО від 03.08.2012 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Указом Президента України від 23.11.2011 № 1063/2011 року утворено Національну комісію, що здійснює державне регулювання у комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка була внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Однак в положенні про новостворений орган відсутні положення про правонаступництво.
Постановою Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів та фондового ринку № 294-ДО-1-Е від 03.08.2012 р. накладено штрафні санкції за правопорушення на ринку цінних паперів та стягнуто з ЗАТ «Блакитний екран» суму штрафної санкції у розмірі 17000 грн. в дохід Державного бюджету України.
Начальником Луганського територіального управління Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 601-ЛУ від 13. 12.2012р.
Згідно з цього розпорядження, акціонерне товариство повинно було у термін до 27.02.2012 р. усунути порушення чинного законодавства про цінні папери та перевести випуску акцій товариства у без документарну форму у відповідність із нормами Закону України "Про акціонерні товариства", а також подати до Комісії (Луганського територіального управління Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України) пакети документів згідно з вимогами законодавства про цінні папери. Також у термін до 27.02.2012р. проінформувати уповноважену особу Луганського територіального управління Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України про виконання цього розпорядження.
ЗАТ «Блакитний екран» постійно інформувало Луганське територіальне управління Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України про ситуацію в товаристві та проблеми з виконанням розпорядження.
В постанові № 294-ДО-1-Е є протиправне посилання на невиконання розпорядження уповноваженої особи НКЦПФР до ЗАТ «Блакитний екран» та причому обґрунтовується це посиланням на абз.1.п.8 ч.І.ст.11. Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів та фондового ринку» де відповідач вказує: національна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штраф за невиконання або несвоєчасне виконання рішень національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від 17000 грн. до 85000 грн.
Фактично ця норма в Законі викладена по іншому тобто позивач та суд водяться в оману таким вільним трактуванням Закону.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за : п. 8) невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів.
Жодних додаткових повноважень в даній нормі закону не міститься.
З урахуванням того факту що постанова № 294-ДО-1-Е містить посилання на абзац .1 п.8 ч. І ст. ІІ Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штраф за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів та фондового ринку - у розмірі 17000 (сімдесят тисяч) гривень до 85000 (вісімдесят п'яти тисяч) гривень.
Який фактично викладений в офіційному тексті закону іншим чином, а саме Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: 8) невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти неподаткованих мінімумів доходів громадян.
Таким чином для винесення постанови за невиконання або несвоєчасне виконання розпорядження щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів та фондового рахунку Донбаське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку повинно було спочатку винести своє розпорядження Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а вже після його невиконання чи неповідомлення про його виконання застосовувати фінансові санкції.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд визнати дії Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо складання акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 294-ДО -1-Е від 03.08.2012 та винесення постанови Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Серафимовою Л.Є. № 294-ДО-1-Е від 03.08.2012 р. відносно ЗАТ «Блакитний екран» протиправними.
Визнати протиправною та скасувати постанову № 294-ДО від 03.08.2012 р. щодо застосування фінансової санкції до ЗАТ «Блакитний екран».
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надав суду письмові заперечення в яких зазначив, що на думку Відділу, позивач некоректно зазначив назву державного органу, яким винесено розпорядження № 601-ЛУ про усунення порушень законодавства про цінні папери від 13.12.2011р., а саме, замість Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку відповідач зазначив Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України.
На виконання Указу Президента України від 23.11.2011р. № 1061/2011 "Про ліквідацію державної комісії з цінних паперів та фондового ринку" Головою Комісії видано Наказ від 05.12.2011р. № 1103 "Про ліквідацію територіальних органів Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку".
Згідно наказу Голови ліквідаційної комісії ДКЦПФР від 14.12.2011р. № 1135 територіальні органи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку повинні припинити діяльність шляхом ліквідації.
Рішенням ДКЦПФР від 21.02.2012р. скасовані Рішення Комісії про надання повноважень уповноваженої особи начальникам територіальних органів.
Указом Президента України від 23.11.2011р. № 1063/2011 створено Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку.
На виконання Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та відповідно до підпункту 81 пункту 6 Положення НКЦПФР, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011р.№ 1063/2011 "Про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку", Рішенням про НКЦПФР від 26.01.2012р. утворено територіальний орган - Донбаське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку з центром розміщення у м. Донецьк, повноваження якого поширюється на Донецьку та Луганську області.
Згідно свідоцтва про реєстрацію випуску акцій № 74/12/1/98 від 29.05.1998 р. акції ЗАТ "Блакитний екран" існують в документарній формі, що є порушенням вимог ч. 2 ст. 6 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", ч. 2 ст. 20 Закону України "Про акціонерні товариства", згідно яких акції товариств існують виключно в бездокументарній формі.
У зв'язку з цим, 13.12.2011р. Уповноваженою особою Комісії у відношенні ЗАТ "Блакитний екран" було винесено розпорядження № 601-ЛУ про усунення порушень законодавства про цінні папери. Відповідно до зазначеного розпорядження, товариство у термін до 27 лютого 2012 року повинно було усунути порушення чинного законодавства про цінні папери : здійснити переведення випуску акцій товариства документарної форми існування у бездокументарну відповідно до прикінцевих Положень Закону України "Про акціонерні товариства", Положення "Про порядок переведення випуску іменних акцій документарної форми існування у бездокументарну форму існування", затвердженого Рішенням ДКЦПФР від 30.06.2000р № 98 (зі змінами та доповненнями), а також подати до Комісії (територіального управління) пакет документів згідно Порядку заміни свідоцтва (свідоцтв) про реєстрацію випуску (випусків) акцій у зв'язку зі зміною найменування емітента та/або зміною форми існування, затвердженого Рішенням ДКЦПФР від 30.08.2011р. № 1180 та у цей же термін проінформувати Уповноважену особу Комісії про виконання цього розпорядження.
12 липня 2012 року відділом нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області Донбаського територіального управління НКЦПФР у відношенні ЗАТ "Блакитний екран" було порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у зв'язку з невиконанням розпорядження № 601-ЛУ від 13.12.2011р., про що винесено відповідну постанову за вих. № 03/02-09/508/12.
Розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ЗАТ "Блакитний екран" було призначено на 03 серпня 2012 року, про що свідчить постанова про розгляд справи від 24.07.2012р., яка була направлена на адресу товариства: 91000, м. Луганськ, вул. Леніна, 130 (вих № 03/01/5-09/2572/12). На розгляд справи керівник або представник ЗАТ "Блакитний екран" не з'явився, пояснень, доказів або клопотань до Донбаського територіального управління НКЦПФР не надав. Отже справа про порушення законодавства на ринку цінних паперів у відношенні ЗАТ "Блакитний екран" була розглянута без участі представника товариства.
За результатами розгляду вищезазначеної справи, Уповноваженою особою Донбаського територіального управління НКЦПФР була винесена постанова № 294-ДО-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 03.08.2012р. за невиконання розпорядження № 601-ЛУ від 13.12.2011 року та застосовано до ЗАТ "Блакитний екран" фінансову санкцію у розмірі 17 000 грн.
Як вбачається з матеріалів справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ЗАТ "Блакитний екран", 07.12.2011р. до Комісії надійшов лист зазначеного акціонерного товариства з проханням продовжити термін виконання розпорядження № 601-ЛУ від 13.12.2011р. у зв'язку з наявністю корпоративного конфлікту між акціонерами товариства.
Однак, документів, що б підтверджували спроби акціонерного товариства виконати розпорядження № 601-ЛУ, ЗАТ "Блакитний екран" до Комісії надано не було.
З огляду на вищенаведене, вважаємо, що при винесенні постанови № 294-ДО-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 03.08.2012р., Уповноважена особа Комісії діяла на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття цього рішення.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про задоволення позову з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що Приватне акціонерне товариство «Блакитний екран» зареєстровано в якості юридичної особи виконавчим комітетом Луганської міської ради 25.09.1996 року за № 13821200000017049 та внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.20,65,66).
На виконання Указу Президента України від 23.11.2011р. № 1061/2011 "Про ліквідацію державної комісії з цінних паперів та фондового ринку" Головою Комісії видано Наказ від 05.12.2011р. № 1103 "Про ліквідацію територіальних органів Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку", що не заперечують сторони по справі (а.с.71).
Згідно наказу Голови ліквідаційної комісії ДКЦПФР від 14.12.2011р. № 1135 територіальні органи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку повинні припинити діяльність шляхом ліквідації.
Рішенням ДКЦПФР від 21.02.2012р. скасовані Рішення Комісії про надання повноважень уповноваженої особи начальникам територіальних органів.
Указом Президента України від 23.11.2011р. № 1063/2011 створено Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. (а.с.70).
На виконання Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та відповідно до підпункту 81 пункту 6 Положення НКЦПФР, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011р.№ 1063/2011 "Про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку", Рішенням про НКЦПФР від 26.01.2012р. утворено територіальний орган - Донбаське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку з центром розміщення у м. Донецьк, повноваження якого поширюється на Донецьку та Луганську області.(а.с.36-40).
13.12.2011р. Уповноваженою особою Комісії - начальником Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні ЗАТ "Блакитний екран" було винесено розпорядження № 601-ЛУ про усунення порушень законодавства про цінні папери. Відповідно до зазначеного розпорядження, товариство у термін до 27 лютого 2012 року повинно було усунути порушення чинного законодавства про цінні папери : здійснити переведення випуску акцій товариства, а також подати до Комісії (територіального управління) пакет документів згідно Порядку заміни свідоцтва (свідоцтв) про реєстрацію випуску (випусків) акцій у зв'язку зі зміною найменування емітента та/або зміною форми існування, затвердженого Рішенням ДКЦПФР від 30.08.2011р. № 1180 та у цей же термін проінформувати Уповноважену особу Комісії про виконання цього розпорядження (а.с.51).
12 липня 2012 року відділом нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області Донбаського територіального управління НКЦПФР у відношенні ЗАТ "Блакитний екран" було порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у зв'язку з невиконанням розпорядження № 601-ЛУ від 13.12.2011р., про що винесено відповідну постанову за вих. № 03/02-09/508/12 (а.с. 54).
Розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ЗАТ "Блакитний екран" було призначено на 24 липня 2012 року, про що свідчить постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 12.07.2012 року (а.с.54).
24.07.2012 року складено акт № 294-ДО-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів та винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, яка була направлена на адресу товариства: 91000, м. Луганськ, вул. Леніна, 130 (вих № 03/01/5-09/2572/12). На розгляд справи керівник або представник ЗАТ "Блакитний екран" не з'явився, пояснень, доказів або клопотань до Донбаського територіального управління НКЦПФР не надав. Справа про порушення законодавства на ринку цінних паперів у відношенні ЗАТ "Блакитний екран" була розглянута без участі представника товариства (а.с.55,56).
За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ЗАТ "Блакитний екран", Уповноваженою особою Донбаського територіального управління НКЦПФР була винесена постанова № 294-ДО-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 03.08.2012р. за невиконання розпорядження № 601-ЛУ від 13.12.2011 року та застосовано до ЗАТ "Блакитний екран" фінансову санкцію у розмірі 17 000 грн. (а.с.57).
26 грудня 2012 року проведено державну реєстрацію змін до установчих документів позивача, а саме Приватне акціонерне товариство «Блакитний екран» є повним правонаступником щодо всіх прав та обов'язків Закритого акціонерне товариство «Блакитний екран» (а.с.77-101).
Відповідно до абзацу 2 статті 1 Закону України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Згідно зі статтею 5 Закону України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Відповідно до ст. 9 Закону України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Уповноваженими особами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є: Голова та члени Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; уповноважені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадові особи.
Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів юридичні особи несуть відповідальність - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 12 Закону № 448/96-ВР Уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка виявила факт вчинення юридичною особою правопорушення на ринку цінних паперів, складає акт, який разом з письмовими поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та пов'язаними з таким правопорушенням документами протягом п'яти робочих днів подає уповноваженій особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка має право застосовувати санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів.
Санкції застосовуються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення.
У разі якщо під час проведення перевірки уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку проводилося вилучення документів, які підтверджують факт порушення, до акта про правопорушення додаються їх копії, а також протокол про вилучення.
Вилучення документів, що підтверджують факт правопорушення, проводиться на строк до трьох робочих днів з обов'язковим складенням протоколу, в якому зазначаються дата його складення, прізвище і посада особи, яка провела вилучення, перелік вилучених документів та день, у який вони відповідно до цього Закону мають бути повернені. Протокол складається у двох примірниках та підписується уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка провела вилучення документів. Представнику юридичної особи, документи якої вилучені, у момент вилучення документів видається один з примірників протоколу про їх вилучення.
Уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про застосування санкції протягом 30 робочих днів після отримання документів, що підтверджують факт правопорушення. Рішення про застосування санкції оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, до якої застосовано санкцію.
Юридична особа може бути притягнута до відповідальності за вчинення правопорушення на ринку цінних паперів не пізніше трьох років з дня його вчинення незалежно від санкції.
Юридична особа не може бути притягнута до відповідальності за дії, що були предметом перевірки, за результатами якої не було виявлено правопорушень на ринку цінних паперів.
12 липня 2012 року відділом нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області Донбаського територіального управління НКЦПФР у відношенні ЗАТ "Блакитний екран" було порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у зв'язку з невиконанням розпорядження № 601-ЛУ від 13.12.2011 року, винесене Уповноваженою особою Комісії - начальником Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - головою ліквідаційної комісії Луганського територіального управління ДКЦПФР Казаковою О.І., а постанова № 294-ДО-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 03.08.2012р. за невиконання розпорядження № 601-ЛУ від 13.12.2011 року винесена Уповноваженою особою Донбаського територіального управління Національної Комісії з цінних паперів та фондового ринку.
З вищенаведеного вбачається, що Уповноважена особа Донбаського територіального управління Національної Комісії з цінних паперів та фондового ринку не мала права виносити постанову № 294-ДО-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 03.08.2012р., оскільки ніяких розпоряджень, рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів не виносилося.
Судом було встановлено, що начальником Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні ЗАТ "Блакитний екран" було винесено розпорядження № 601-ЛУ від13.12.2011 року про усунення порушень законодавства про цінні папери. Але Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку Указом Президента №1061 від 23.11.2011 року ліквідовано.
Донбаське територіальне управління Національної Комісії з цінних паперів та фондового ринку не є правоприємником Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Таким чином, виходячи з системного аналізу матеріалів справи та норм законодавства України, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Позивач сплатив судовий збір на рахунок УДКСУ у м. Луганську в сумі 202,19 грн.
Судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень.
Відповідно до частини 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету.
Керуючись ст. ст. 2, 11, 17, 18, 87, 94, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги приватного акціонерного товариства «Блакитний екран» до Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування постанови № 294-ДО від 03.08.2012 року, - задовольнити.
Визнати дії Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо складання акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 294-ДО -1-Е від 03.08.2012 та винесення постанови Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Серафимовою Л.Є. № 294-ДО-1-Е від 03.08.2012 р. відносно ЗАТ «Блакитний екран» протиправними.
Визнати протиправною та скасувати постанову № 294-ДО-1-Е від 03 серпня 2012 року щодо застосування фінансової санкції до ЗАТ «Блакитний екран».
Стягнути з Державного бюджету України на користь приватного акціонерного товариства «Блакитний екран» судові витрати у розмірі 202 грн. 19 коп. (двісті дві гривні 19 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено та підписано 13 лютого 2013 року.
Суддя Т.І. Ковальова