Постанова № 29307942, 12.02.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
12.02.2013
Номер справи
826/1197/13-а
Номер документу
29307942
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

12 лютого 2013 року 11:17 № 826/1197/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Аблова Є.В.;

при секретарі Мальчик І.Ю.,

за участю сторін:

представника позивача -Теплюк В.С.,

представника відповідача-1- Куватової Л.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом відкритого акціонерного товариства «Завод опоряджувальних матеріалів» до Державної податкової інспекції в Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби, Головного державного податкового ревізора-інспектора відділу особливо важливих перевірок управління податкового контролю ДПІ у Голосіївському районі м. Києва Нідзельської І.П., Головного державного податкового ревізора-інспектора відділу податкового контролю юридичних осіб управління оподаткування фізичних осіб ДПІ у Голосіївському районі м. Києва Шевчук О.В. про визнання протиправними дій та скасування наказу,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції в Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби, Головного державного податкового ревізора-інспектора відділу особливо важливих перевірок управління податкового контролю ДПІ у Голосіївському районі м. Києва Нідзельської І.П., Головного державного податкового ревізора-інспектора відділу податкового контролю юридичних осіб управління оподаткування фізичних осіб ДПІ у Голосіївському районі м. Києва Шевчук О.В. про визнання протиправними дій та скасування наказу обгрунтовучи свої вимоги тим, що відповідачами під час призначення та проведення перевірки ВАТ «Завод опоряджувальних матеріалів» було допущено ряд суттєвих порушень чинного законодавства, у зв'язку з чим такі дії відповідачів є незаконними.

Позивач в позовній заяві просить суд визнати протиправним та скасування наказ ДПІ Голосіївському районі м. Києва ДПС від 04.12.2012р. №2691 про призначення документальної позапланової виїзної перевірки ВАТ «Завод опоряджувальних матеріалів» з питань дотримання вимог податкового законодавства при здійсненні фінансово-господарських операцій з громадянкою ОСОБА_5 за період з 01.01.2011р. по 30.09.2012р.;

Визнати протиправними дій головного державного податкового ревізора-інспектора відділу особливо важливих перевірок управління податкового контролю ДПІ у Голосіївському районі м. Києва Нідзельської І.П. та головного державного податкового ревізора-інспектора відділу податкового контролю юридичних осіб управління оподаткування фізичних осіб ДПІ у Голосіївському районі м. Києва Шевчук О.В. щодо проведення документальної позапланової виїзної перевірки ВАТ «Завод опоряджувальних матеріалів» з питань дотримання вимог податкового законодавства при здійсненні фінансово-господарських операцій з громадянкою ОСОБА_5 за період з 01.01.2011р. по 30.09.2012р.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю.

Представник відповідача-1 позовні вимоги не визнав повністю з підстав, викладених у запереченнях на позов та просив суд в задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Відповідач-2 та Відповідач-3 в судове засідання не з'явилися, про дату та час розгляду справи були повідомлені належним чином.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, врахувавши норми закону, які діяли на момент виникнення правовідносин між сторонами, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

ВАТ «Завод опоряджувальних матеріалів» (код ЄДРПОУ 24595245) зареєстроване 23.07.1996р. Голосіївською районною в м. Києві державною адміністрацією за №10681200000008784 та взято на податковий облік в органах державної податкової служби за №24595245 від 11.08.1997р., станом на 25.12.2012р. перебуває на обліку в ДПІ у Голосіївському районі м. Києва ДПС.

У період, за який проводилась перевірка, ВАТ «Завод опоряджувальних матеріалів» зареєстрований як платник податку на додану вартість, відповідно до Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість від 13.09.2004р. №37088332. Індивідуальний податковий номер 245952426507.

На підставі наказу про проведення документальної позапланової перевірки ВАТ «Завод опоряджувальних матеріалів» від 04.12.2012р. №2691, наказу про продовження строків позапланової виїзної перевірки ВАТ «Завод опоряджувальних матеріалів» від 18.12.2012р. № 2849 та направлення на проведення перевірки від 05.12.2012р. №2792/22-80 та направлення від 20.12.2012р. №2991/17-50, виданих ДПІ у Голосіївському районі м. Києва ДПС, головним державним податковим ревізором-інспектором відділу особливо важливих перевірок управління податкового контролю ДПІ у Голосіївському районі м. Києва, інспектором податкової служби І рангу Нідзельською І.П. та головним державним податковим ревізором-інспектором відділу податкового контролю юридичних осіб управління оподаткування фізичних осіб ДПІ у Голосіївському районі м. Києва, радником податкової служби ІІІ рангу Шевчук О.В. проведено документальну позапланову виїзну перевірку ВАТ «Завод опоряджувальних матеріалів» з питань дотримання вимог податкового законодавства при здійсненні фінансово-господарських операцій з громадянкою ОСОБА_5 за період з 01.01.2011р. по 30.09.2012р.

Позивач вважає, що наказ про проведення позапланової виїзної документальної перевірки прийнятий з порушенням норм чинного законодавства, оскільки для призначення і проведення перевірки відсутні підстави, передбачені податковим кодексом.

Даючи правову оцінку відносинам, що склалися суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до пп. 20.1.4. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно до п.75.1. ст. 75 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Згідно пп. 75.1.2. п.75.1. ст. 75 Податкового кодексу України, документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Відповідно до пп. 78.1.4. п. 78.1. ст. 78 Податкового кодексу України, документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється якщо виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту.

Пунктом 78.4 ст. 78 Податкового кодексу України зазначено, що про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

Відповідно до п.п. 78.1.1. ст. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України зазначено, документальна позапланова перевірка здійснюється за наслідками податкової інформації перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, ДПІ у Голосіївському районі м. Києва ДПС направило лист від 18.10.12р. №6802/10/16-203, в якому відповідач просить ВАТ «Завод опоряджувальних матеріалів» надати протягом 10 робочих днів з дня отримання даного запиту надати до Управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ДПС у м.Києві, інформацію (пояснення) та документальне підтвердження (належним чином завірені копії документів) стосовно фінансово-господарських операцій з фізичною особою ОСОБА_5 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1) у 2011-2012 роках та додаток до листа 18.10.12р. №6802/10/16-203 з переліком необхідних документів. Листом від 01.11.2012р. ВАТ «Завод опоряджувальних матеріалів», відмовило відповідачу у наданні запитуваної інформації та копій документів.

На підставі п.п. 78.1.1. ст. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, наказом начальника ДПІ у Голосіївському районі м. Києва ДПС від 04.12.2012р. №2691, у зв'язку з ненаданням пояснень та їх документального підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби, призначено документальну позапланову перевірку ВАТ «Завод опоряджувальних матеріалів» з питань дотримання вимог податкового законодавства при здійсненні фінансово-господарських операцій з громадянкою ОСОБА_5 за період з 01.01.2011р. по 30.09.2012р.

Копію наказу ДПІ у Голосіївському районі м. Києва ДПС від 04.12.2012р. №2691 про проведення перевірки, вручено 05.12.2012р. під розписку голові правління ВАТ «Завод опоряджувальних матеріалів» Романчуку В.І., відповідно до вимог чинного законодавства.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В даному випадку відповідачем доведено правомірність своїх дій.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що ДПІ у Голосіївському районі м. Києва ДПС при винесені оскаржуваного наказу та посадові особи ДПІ у Голосіївському районі м. Києва ДПС Нідзельська І.П. та Шевчук О.В. при проведенні перевірки діяли на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а тому суд приходить до висновку про необґрунтованість позовних вимог позивача та відсутність підстав для їх задоволення.

Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України суд,-

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позовних вимог відкритого акціонерного товариства «Завод опоряджувальних матеріалів» - відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Київського апеляційного адміністративного суду.

Якщо апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Повний текст постанови складений та підписаний суддею 13.02.13 р.

Суддя Є.В. Аблов