ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/211/13-а
12 лютого 2013 року 16год. 20хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О. за участю секретаря судового засідання Ціпан О.П. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Павлюк І.А.
відповідача: представник не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Закрите акціонерне товариство "Завод "Технопривод"
до Управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі про визнання протиправним та скасування рішення , -ВСТАНОВИВ :
До Рівненського окружного адміністративного суду звернулося з адміністративним позовом Закрите акціонерне товариство "Завод "Технопривод" до Управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі про визнання протиправним та скасування рішення №1549 від 17.10.2012р. про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску в розмірі 17 858,42 грн.
В обгрунтування позову позивач покликається на те, що до спірного рішення не було додано актів перевірки правильності нарахування єдиного соціального внеску, не складено акту звірки, що підтверджує суму заборгованості.
Представник позивача в судовому засіданні адміністративний позов підтримав з наведених у ньому підстав та просив задовольнити.
Відповідач Управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі позов не визнав, участі уповноваженого представника в судовому засіданні не забезпечив, подав письмове заперечення, яким просив відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі та розглянути справу за відсутності представника відповідача. Судом не визнавалась обов'язковою участь представника відповідача в судовому засіданні.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача, за наявними доказам.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмове заперечення відповідача, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, дослідженими у судовому засіданні, оцінивши їх у сукупності, відповідно до вимог закону, суд дійшов висновку, що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити з таких підстав.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року № 2464-VІ (далі Закон № 2464-VІ) Пенсійний фонд України - орган уповноважений вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування та виконувати інші функції, передбачені законом.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464-VІ платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок. Тобто повнота нарахування та своєчасність сплати єдиного внеску є обов'язком позивача.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464-VІ платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Для вищевказаних платників єдиний внесок нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (п.1 ч.1 ст.7 Закону № 2464-VI).
Сплата єдиного внеску здійснюється виключно у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для його зарахування (ч.5 ст.9 Закону № 2464-VІ).
Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закону № 2464-VІ та пп.4.3.6. п.4.3 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що затверджена Постановою Пенсійного фонду України 27.09.2010р. № 21-5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.10.2010р. за № 994/18289, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Згідно п.4.9. Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування обчислення єдиного внеску органами Пенсійного фонду здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного соціального внеску, звітності, що подається платниками до органів Пенсійного фонду, актів звірок з податковими органами про нараховані суми доходу, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму виплат (доходу), на які нараховується єдиний внесок.
Судом встановлено, що згідно поданого ЗАТ "Завод "Технопривод" до управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі розрахунку суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що підлягає сплаті, становить за березень 2012 року 203682 грн. 01 коп. (а.с.26-27). З дослідження картки особового рахунку платника єдиного внеску встановлено, що позивач несвоєчасно сплатив самостійно розраховану суму єдиного внеску, а саме після завершення базового звітного періоду, що стороною позивача не заперечується, у зв'язку з чим на кінець базового звітного періоду за позивачем рахується недоїмка в сумі 165355,71 грн. (а.с.28).
Відповідно до ч.10 ст.25 Закону № 2464-VІ на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. А пунктом 2 частини 11 цієї статті встановлено, що територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
На підставі ч.14 ст.25 Закону № 2464-VІ відповідачем прийнято рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску № 1549 від 17.10.2012р., щодо ЗАТ "Завод "Технопривод" (а.с.7), правомірність нарахованої суми пені 1322,85 грн. та штрафної санкції на суму 16535,57 грн. підтверджується розрахунками відповідних нарахувань (а.с.8).
За встановлених обставин суд приходить до висновку, що нарахування управлінням Пенсійного фонду України в Рівненському районі позивачу штрафних санкцій та пені згідно з рішенням № 1549 від 17.10.2012р. здійснено суб'єктом владних повноважень на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що установлені законом, добросовісно та розсудливо, з урахуванням відомостей, зазначених безпосередньо платником єдиного внеску у звіті за березень 2012р. Доводи позивача не свідчать про неправомірність спірного рішення та не дають суду підстав для його скасування, у зв'язку з чим позовні вимоги до задоволення не підлягають. Підстави для розподілу судових витрат відповідно до статті 94 КАС України відсутні.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Закритому акціонерному товариству "Завод "Технопривод" в позові до Управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі про визнання протиправним та скасування рішення № 1549 від 17.10.2012р. - відмовити повністю.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Дорошенко Н.О.