ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2013 року 10:15 Справа № 808/45/13-а м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі :
судді Максименко Л.Я.
при секретарі судового засідання Приймаку Є.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою: Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби, м. Запоріжжя
до: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Запоріжжя
про:стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби звернулась із адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість по сплаті штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, регулювання норм обігу готівки та застосування РРО у розмірі 1 765,20 грн.
Позивач обгрунтовує свої вимоги тим, що за відповідачем обліковується заборгованість перед бюджетом у сумі 1 765,20 грн., яка виникла на підставі рішення від 26.01.2010 № 000212303 про застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій, прийнятого ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя за результатом перевірки дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій (акт № 0025/08/29/23/НОМЕР_1 від 19.01.2010). Вказане рішення було отримане особисто відповідачем, але штрафні санкції у розмірі 1 765,20 грн. у встановлені законом строки не сплачені. Тому, позивач просить суд стягнути вказану суму у судовому порядку.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, клопотанням від 01.02.2013 вх. № 4619, просить суд розглянути справу за його відсутності.
Відповідач в судові засідання 17.01.2013 та 01.02.2013 не з'явився, направлена на його адресу ухвала про відкриття провадження у справі та судова повістка повернулись без вручення з приміткою пошти: «Адресат за отриманням не з'явився» та «Адресат не проживає».
Враховуючи те, що ухвала про відкриття провадження та судові повістки направлялись відповідачу за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, то згідно ч. 4 ст. 33 та ч. 11 ст. 35 КАС України вважається, що відповідач був належним чином повідомлений про порушення щодо нього адміністративної справи та необхідність надання відзиву.
На підставі викладеного, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін, за наявними у справі доказами.
Враховуючи неприбуття у судові засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, суд керуючись ч. 1 ст. 41 КАС України, не здійснював фіксування судових засідань за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити повністю виходячи з наступного.
Відповідно до п. 5 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі - Закон № 265/95-ВР), суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема, у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України.
Відповідно до п. 12-13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Як встановлено з матеріалів справи, ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя було проведено перевірку господарської одиниці - кіоску, розташованого за адресою: АДРЕСА_2, що належить ФОП ОСОБА_1 з питань дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій (акт № 0025/08/29/23/НОМЕР_1 від 19.01.2010).
Проведеною перевіркою встановлено, що відповідачем, порушено вимоги п. 5, 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР, а саме: проведення розрахункової операції без використання розрахункових книжок на суму 12,50 грн.; порушення ведення обліку товарів за місцем реалізації на суму 712,60 грн.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265/95-ВР, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах, зокрема, проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання за кожне наступне вчинене порушення - у п'ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).
У відповідності до ст. 20 Закону№ 265/95-ВР, до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
26.01.2010 ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя, на підставі акту перевірки, було прийняте рішення форми «С» № 000212303 про застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1 765,20 грн., яке направлялось відповідачу поштою, але повернулось без вручення з відміткою пошти «Адресат за отриманням не з'явився», про що податковим органом складено акт № 0094/08/29/23/НОМЕР_1.
Відповідно до п. 6.2.4 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 (далі Закон № - 2181-ІІІ) встановлено, що податковий орган чи пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення чи податкові вимоги податковий орган розміщує податкове повідомлення на дошці податкових об'яв. При цьому день розміщення такого податкового повідомлення вважається днем, його вручення.
Вищевказане рішення про застосування штрафних санкцій у відповідності до п. 6.2.4 ст. 6 Закону № 2181-ІІІ та п.п. 4.9 п. 4 «Порядку направлення органами ДПС України податкових повідомлень платникам податків» розміщене на дошці податкових оголошень ДПІ 01.03.2010 і цей день вважається днем , вручення рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Відповідно до ст. 25 Закону № 265/95-ВР, суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
У встановлений строк ФОП ОСОБА_1 вищезазначену суму фінансових санкцій не сплатив, у зв'язку з чим, з урахуванням наявної переплати, у нього утворилась заборгованість у розмірі 1 765,20 грн., що підтверджується друком облікової картки.
Відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20. 1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Згідно із п. 87.11 ст. 87 Податкового кодексу України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя є обгрунтованими підлягають задоволенню.
Згідно п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 158, 161-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (69096, АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь УДКСУ в Ленінському районі м. Запоріжжя (р/р 31119104700006, код платежу 21080900, банк ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, код одержувача 38025423) заборгованість по сплаті штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, регулювання норм обігу готівки та застосування РРО у розмірі 1 765 (одна тисяча сімсот шістдесят п'ять) грн. 20 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.Я. Максименко