ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 лютого 2013 р. Справа № 5010/1532/2012-9/65
Господарський суд Івано-Франківської області у складі: судді Фанди О.М., при секретарі
судового засідання Поліводі С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Фізичної особи-підприємця Глинки Романа Ярославовича, вул. Заводська, 13, смт. Перегінськ, Рожнятівський район, Івано-Франківська область, 77662; поштова адреса: вул. Шевченка, 16/10, смт. Богородчани, Івано-Франківська область, 77701
до відповідача: Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" в особі філії Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" Рожнятівський район електричних мереж, вул. Нафтовиків,12, м. Рожнятів, Івано-Франківська область, 77600
про скасування оперативно-господарської санкції - рішення комісії філії Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" Рожнятівського району електричних мереж від 04.10.2012 року №11 по розгляду акта від 27.09.2012 року №077324 про порушення споживачем "Правил користування електричною енергією", оформленого протоколом № 077324 від 27.09.2012 року, про нарахування фізичній особі-підприємцю Глинці Роману Ярославовичу 17 524грн. 64 коп. вартості необлікованої електроенергії
за участю представників сторін:
від позивача: 1) Глинка Роман Ярославович - фізична особа-підприємець (паспорт серія СЕ 279401 від 06.05.2004 року)
2) Повх Ігор Дмитрович - адвокат (посвідчення № 779 від 20.05.2011 року; договір про надання юридичних послуг № 1-12/2012 від 06.12.2012 року)
від відповідача: 1) Коурова Оксана Євгенівна - юрисконсульт (довіреність № 579 від 10.10.2012 року)
2) Дмитрук Олег Іванович - юрисконсульт відділу з претензійно-позовної роботи (довіреність № 488 від 19.03.2012 року)
встановив: заявлено вимогу про скасування оперативно-господарської санкції - рішення комісії філії ПАТ "Прикарпаттяобленерго" Рожнятівського району електричних мереж від 04.10.2012 року №11 по розгляду акта від 27.09.2012 року № 077324 про порушення споживачем "Правил користування електричною енергією", оформленого протоколом № 077324 від 27.09.2012 року, про нарахування фізичній особі-підприємцю Глинці Роману Ярославовичу 117 524грн. 64 коп. вартості необлікованої електроенергії.
В обґрунтування позову позивач зазначає, що відповідачем не дотримано вимог, передбачених Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією (надалі -Методика), зокрема зазначає, що акт про порушення, на підставі якого прийнято оскаржуване рішення, не є належним доказом у справі, оскільки факт втручання споживача (позивача) в роботу приладів обліку має бути підтверджений у відповідності до закону, - експертизою, а також вказує на ненадання відповідачем по справі достовірних доказів, які б підтверджували протиправність дій позивача, наявності його вини.
Разом з тим, позивач вказує на штучне створення відповідачем підстав, через які позивача притягнуто до відповідальності. Дані твердження позивач обгрунтовує тим, що дверцята ящика, в якому знаходиться електролічильник, не були зачинені та не опломбовувались представниками відповідача взагалі, а отже працівники відповідача мали можливість встановити магніт коли зайшли в підсобні приміщення позивача без супроводу споживача або його представника.
Фізична особа-підприємець Глинка Роман Ярославович стверджує, що при проведенні перевірки дотримання позивачем по справі Правил користування електричною енергією, в магазині-кафе "Клеопатра" магніт не вилучався, оскільки в акті про порушення №077324 не зазначено, що магніт, який додається, - "вилучений з об`єкту контролю". В підтвердження своїх доводів позивач по справі також посилається на запис відеоспостереження, що здійснюється в магазині, від 27.09.2012 року. Компакт-диск долучено до позовної заяви, як один із доказів по справі.
В судовому засіданні 09.01.2013 року оголошувалась перерва до 30.01.2013 року.
30 січня 2013 року оголошено перерву до 06.02.2013 року.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві (а.с. 2-7) та просить суд позов задовольнити.
Представник відповідача проти позовних вимог заперечив, з підстав викладених у відзиві на позовну заяву (а.с.44-45) та просить суд в позові відмовити. В обгрунтування своїх заперечень відповідач посилається на те, що позивач визнав факт порушення ним Правил користування електричною енергією оскільки виконав вимоги складеного Акту, шляхом встановлення лічильника в коробку КДЕ на зовнішній стороні будівлі магазину-кафе "Клеопатра"та виконання електричного вводу кабелем і прокладено видимим шляхом без розривів.
Щодо твердження позивача про те, що бухгалтер Петреній Марія Василівна не була присутня при складанні акта та не підписувала його з відміткою "що зауважень до складеного акту немає", відповідач по справі вважає його голослівним та таким, що не підтверджується жодними доказами у справі.
Посилання позивача на відеозапис, як доказ по справі, відповідач спростовує тим, що наданий позивачем диск з окремими файлами відеозапису не відповідає вимогам закону (статті 34 Господарського процесуального кодексу України) та не є належним та допустимим доказом у справі, оскільки на файлах доданого до матеріалів позовної заяви диску з відеозаписом, що здійснений камерою відеонагляду, не зазначено увесь час перебування працівників у магазині, а надані тільки окремі файли з різницею у фіксувані у часі. Свої твердження відповідач по справі обгрунтовує тим, що позивачем упереджено не надано файли, де камерою відеоспостереження було зафіксовано час приходу у магазин бухгалтера Петреній Марії Василівни, час її присутності у службовому приміщенні разом із працівниками енергопостачальника під час складання (оформлення) ними акта про порушення Правил користування електричною енергією та час її виходу разом із представниками Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" із службового приміщення для проведення замірів навантаження усього задіяного на час перевірки електрообладнання магазину-кафе "Клеопатра" на першому та другому поверхах приміщення.
Розглянувши матеріали справи, із врахуванням вимог Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод стосовно розгляду справи упродовж розумного строку, всебічно і повно з"ясувавши всі обставини, на яких грунтуються вимоги, давши оцінку доказам, які мають значення для справи, суд вважає за правильне взяти до уваги наступне.
29 травня 2012 року між Публічним акціонерним товариством "Прикарпаттяобленерго" (по договору постачальник) та фізичною особою-підприємцем Глинкою Романом Ярославовичем ( по договору споживач) укладено договір про постачання електричної енергії №365, відповідно до умов якого (п.1) постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача з дозволеною потужністю 5,0 кВА (кВт), а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору.
27 вересня 2012 року працівниками центрального офісу ПАТ "Прикарпаттяобленерго" за участю представників філії Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" Рожнятівського району електричних мереж проведено обстеження схеми живлення та обліку електроенергії у приміщенні магазину-кафе "Клеопатра" за адресою: вул. Січових Стрільців, 32, м. Перегінськ, Рожнятівський район Івано-Франківська область.
Проведеною перевіркою встановлено, що споживачем - фізичною особою-підприємцем Глинкою Романом Ярославовичем при користуванні електричною енергією порушено пункт 6.40 Правил користування електричною енергією, виявлено ознаки порушення розрахункового приладу обліку, а саме: встановлення у ящику обліку на дверках неодимовий магніт (Nd-Fe-B) з метою зміни показів розрахункових засобів обліку, внаслідок чого покази електролічильника не змінюються, спожита електроенергія не обліковується.
За наслідками перевірки постачальником електричної енергії відповідачем по справі складено Акт про порушення Правил користування електричною енергією №077324 від 27.09.2012 року (а.с. 24).
За результатами розгляду акту №077324 від 27.09.2012 року, комісією філієї Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" Рожнятівського району електричних мереж прийнято рішення, яке оформлене протоколом №11 від 04.10.2012 року, відповідно до якого підприємцю Глинці Роману Ярославовичу проведено нарахування вартості недоврахованої внаслідок порушення Правил користування електричної енергії. Розрахунок обсягу та вартості електричної енергії проведено від 01.11.2010 року (дати проведення технічної перевірки) до дня складання акту про порушення Правил користування електричною енергією (27.09.12р.) на суму 17 524грн. 63 коп.
Господарсько-правова відповідальність учасників господарських відносин передбачена ст.216 Господарського кодексу України, зокрема учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених Господарським кодексом України, іншими законами та договорами.
Відповідно до ст. 218 Господарського кодексу України підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання. Склад господарського правопорушення включає в себе протиправну поведінку суб"єкта господарювання, наявність шкідливих наслідків, причинний зв"язок між протиправною поведінкою правопорушника і шкодою, вину правопорушника.
В силу статті 235 Господарського кодексу України за порушення господарських зобов"язань до суб"єктів господарювання та інших учасників господарських відносин можуть застосовуватися оперативно-господарські санкції - заходи оперативного впливу на правопорушника з метою припинення або попередження повторення порушень зобов"язання, що використовуються самими сторонами зобов"язання в односторонньому порядку. До суб"єкта, який порушив господарське зобов"язання, можуть бути застосовані лише ті оперативно-господарські санкції, застосування яких передбачено договором.
Разом з тим, статтею 236 вказаного вище кодексу встановлено, що порядок застосування сторонами конкретних оперативно-господарських санкцій визначається договором. Умовою застосування оперативно-господарської санкції відповідно до положень договору та приписів законодавства є порушення відповідного зобов"язання його стороною, що полягає у порушенні споживачем-юридичною особою Правил користування електричною енергією, а саме: самовільне внесення змін у схеми обліку електроенергії; пошкодження засобів обліку електроенергії, втручання в їх роботу, зняття пломб із засобів обліку; споживання електроенергії поза засобами обліку, інші умови, визначені Методикою обчислення обсягу електричної енергії, недоврахованої внаслідок порушення споживачем-юридичною особою Правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 04.05.2006 року №782/12656, за вказаними у цій Методиці тарифами, що діяли протягом споживання електричної енергії з порушенням.
Відповідно до ст. 27 Закону України „Про електроенергетику" порушеннями в електроенергетиці є пошкодження приладів обліку та порушення правил користування електричною енергією.
Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ України від 31.07.1996р. №28 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 02.08.2005р. за №417/1442, відповідальність за технічний стан засобів обліку покладається на організацію, на балансі якої останні перебувають, або на організацію, яка здійснює їх експлуатацію на підставі відповідного договору (п. 3.2); відповідальність за збереження і цілісність розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування покладається на власника (користувача) електроустановки або організацію, на території (у приміщенні) якої вони встановлені (п. 3.3).
Відповідно до п.6.41 Правил користування електричною енергією у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальник електроенергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється акт порушень. В акті також мають бути зазначені зміст виявленого порушення, із посиланням на відповідні пункти цих Правил, та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.
Акт підписується представником енергопостачальної організації та представником споживача. У разі відмови споживача підписати акт в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менш, ніж трьома уповноваженими представниками енергопостачальної організації. Акт підписують особи, які брали участь в технічному огляді чи перевірці.
Відповідно до п.6.42 Правил на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
Відповідно до п.6.40 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.1996 року № 28, у разі виявлення представниками електропередавальної організації або представниками постачальника електричної енергії пошкоджень чи зриву пломб, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів обліку, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів (систем) обліку з метою зміни їх показів перерахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 04.05.2006 року N 562, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04.07.2006 року за N 782/12656. Перерахунок обсягу фактично спожитої електричної енергії та його вартості здійснюється відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 04.05.2006 року № 562, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04.07.2006 року за N782/12656, за тарифами, що діяли протягом споживання електричної енергії з порушенням.
Методика застосовується постачальником електричної енергії за регульованим тарифом при визначенні обсягу та вартості електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення правил користування електричною енергією та/або виявлення фактів крадіжки електричної енергії, самовільного підключення до об'єктів електроенергетики і споживання електричної енергії без приладів обліку. У разі своєчасного (до виявлення порушення представниками енергопостачальника) письмового повідомлення споживачем енергопостачальника про виявлені ним пошкодження або зрив пломб та за відсутності явних ознак втручання в роботу приладів (систем обліку) Методика не застосовується.
Енергопостачальником з метою запобігання розкраданню електричної енергії на прилади обліку електричної енергії споживача можуть бути встановлені індикатори дії впливу постійного (змінного) магнітного або електричного полів (пункти 1.2 та 1.3 Методики).
Підпункт 3 частини 1 пункту 2.1 Методики (в редакції чинній на момент складання акта про порушення) передбачає застосування зазначеної Методики на підставі акта про порушення, складеного в порядку, установленому цією Методикою, з урахуванням вимог ПКЕЕ та в разі виявлення, зокрема, таких порушень ПКЕЕ, як пошкодження приладів обліку (розбите скло, пошкодження цілісності корпусу тощо), інших дій споживача, які призвели до зміни показів приладів обліку (фіксація індикатором впливу постійного (змінного) магнітного або електричного полів (у разі підтвердження факту встановлення та передачі на збереження споживачу цього індикатора), використання фазозсувного трансформатора тощо).
Окрім того, суд зазначає, що факти втручання в роботу розрахункового засобу обліку, що призвели до заниження показань, встановлюються спеціалізованими організаціями (підприємствами), які мають право на проведення відповідної перевірки, із залученням представників Держспоживстандарту. Зазначена вимога передбачена пунктом 3 Порядку визначення розміру і відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок викрадення електричної енергії, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.2006 року за № 122 (надалі -Порядок).
Проте, як вбачається з матеріалів справи, при проведенні обстеження схеми живлення та обліку електроенергії, представники енергопостачальної компанії порушили п. 3 Порядку не залучивши представників Держспоживстандарту для встановлення факту втручання в роботу розрахункового засобу обліку, що призвело до заниження його показань, зафіксованого в акті № 074049 від 11.11.2010 року.
Згідно з п. 1.2 Правил, експертиза засобу обліку - комплекс заходів, які здійснюються з метою отримання даних щодо цілісності пломб, якими опломбовується засіб обліку, їх відповідності пломбам заінтересованих організацій, відповідності засобу обліку метрологічним характеристикам та умовам експлуатації. Пунктом 3.30 Правил експертиза засобу обліку в частині дослідження його відповідності нормованим метрологічним характеристикам та умовам експлуатації здійснюється у присутності уповноважених представників власника засобу обліку або організації, яка відповідає за його збереження, постачальника електричної енергії, електропередавальної організації, представника територіального органу, уповноваженого центральним органом виконавчої влади у сфері метрології на проведення державних приймальних і контрольних випробувань і повірки засобів вимірювальної техніки та на проведення атестації методик виконання вимірювань, що використовуються у сфері та/або поза сферою поширення державного метрологічного нагляду.
В матеріалах справи відсутній експертний висновок спеціаліста щодо відповідності розрахункового засобу обліку метрологічним характеристикам та умовам експлуатації.
Враховуючи вищевикладене, оскільки відповідач не надав належних та допустимих доказів умисного несанкціонованого втручання позивача в роботу розрахункових приладів обліку з метою зменшення показів використання електроенергії, є недоведеним факт порушення позивачем Правил користування електричною енергією, зокрема пункту 6.40 Правил.
Відповідно до ст.ст.32-34 ГПК України підставою для застосування за встановлених судом обставин справи оперативно-господарської санкції у порядку, визначеному зазначеною Методикою, має бути встановлене належними та допустимими доказами порушення, що полягає у здійсненні дій споживача, що призвели до зміни показів приладів обліку під впливом постійного магнітного поля.
Зазначивши у акті про порушення Правил користування електричною енергією про втановлення магніту, відповідач не врахував, що наявність постійного магнітного поля у межах його можливості впливати на засіб обліку фіксується відповідними приладами (індикаторами), а не за наслідками візуального огляду засобів обліку.
В судовому засіданні 09.01.2013 року судом оглянуто представлений представниками відповідача магніт, поміщений в поліетиленовий пакет, який опломбовано номерною пломбою №СН 5973. Одночасно, в пакет поміщено бірку із написом, що магніт вилучений у підприємця Глинки Р.Я. при складанні акту 27.09.2012 року о 15:30 год. про порушення ПКЕЕ №077324. Даний запис стверджено підписами представників ПАТ "Прикарпаттяобленерго" та її філії "Рожнятівський РЕМ". Однак, підпис представника споживача відсутні, хоча відповідач стверджує, що технічний огляд засобів обліку та вилучення магніта зійснено в його присутності.
В долученому до матеріалів справи акті про порушення Правил користування електричною енергією від 27.09.2012 року, зазначено про долучення магніту до акту, без вказівки, що цей магніт вилучений з об"єкту контролю.
Одночасно слід зазначити, що суду подано письмові пояснення працівників позивача з яких вбачається, що на момент проведення працівниками відповідача технічного огляду як споживач та і його представник були відсутні в приміщені магазину-кафе "Клеопатра". В магазині була присутня продавець, яка не приймала участі в перевірці.
З переглянутих в судовому засіданні 30.01.2013 року матеріалів відеоспостереження, що здійснювалось в належному позивачу приміщенні магазину-кафе "Клеопатра", видно, що представники відповідача зайшли в приміщення магазину, посвідчення не пред`явили, продавець здійснює обслуговування покупців, споживач або його представник на момент проведення технічного огляду лічильника відсутні, працівник відповідача заходить (без супроводу будь-кого) за прилавок і входить безперешкодно в двері, які знаходяться за прилавком, а за хвилину повертається назад, в поле зору камери спостереження.
Акт про порушення Правил користування електричною енергією №077324 від 27.09.2012 року підписаний працівником позивача - Петреній М.В. (бухгалтер) після його складання. В своїх поясненнях, остання, а також продавець, вказали, що огляд лічильника здійснено за відсутності споживача або його представника. Про здійснювану перевірку бухгалтер довідалась з телефонної розмови з працівником відповідача, після чого вона в магазин прийшла хвилин через 15.
Відповідно до п. 8.1.4 Правил постачальник має право на безперешкодний доступ (за пред'явленням службового посвідчення) до розрахункових засобів обліку електричної енергії, що встановлені на об'єктах споживачів, для візуального або автоматичного зняття показників розрахункових засобів обліку; відповідно до п.8.1.5 Правил - на безперешкодний доступ (за пред'явленням службового посвідчення) до електричних установок споживача для проведення технічної перевірки засобів обліку, контролю за рівнем споживання електричної енергії, контрольного огляду електричних мереж від межі балансової належності до точки обліку та технічної перевірки засобів обліку споживача відповідно до умов укладених договорів.
Окрім того, слід зазначити, що відповідно до п.2.5 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією у разі виявлення у споживача порушень, зазначених у п.п. 1-3 п. 2.1 цієї Методики величина обсягу споживання визначається за формулою 2.4 Методики, а кількість днів у періоді, за який має здійснюватись перерахунок - за формулою 2.6 Методики (оскільки, представники постачальника електричної енергії під час проведення контрольного огляду приладу обліку мали можливість виявити неодимовий магніт), а саме: від дня останнього контрольного огляду засобу обліку або технічної перевірки (у разі коли технічна перевірка проводилась після останнього контрольного огляду засобу обліку) до дня виявлення порушення, але не більше загальної кількості робочих днів у 6 календарних місяцях, що передували дню виявлення порушення.
Згідно оспорюваного протоколу вартість недоврахованої електроенергії визначена відповідачем по справі за період з 01.11.2010 року до 27.09.12р. на суму 17 524грн. 63 коп.
Останній контрольний огляд спірного приладу обліку проводився 14.05.2012, що підтверджується відповідним актом (а.с. 88). Зазначений акт контрольного огляду вказівок на будь-які порушення позивачем Правил користування електричною енергією не містить, таким чином нарахування відповідно до п. 3.5 Методики належало здійснити за період з 14.05.2012 по 27.09.12.
Системний аналіз вищенаведеного свідчить, що і саме нарахування оперативно-господарських санкцій здійснено з порушенням норм чинного законодавства.
З огляду на наведене, суд вважає вимоги позивача обгрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати по справі слід відшкодувати позивачу.
Керуючись ст. 124 Конституції України, Методикою обчислення обсягу електричної енергії, недоврахованої внаслідок порушення споживачем-юридичною особою Правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 04.05.2006 року №782/12656, Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ України від 31.07.1996р. №28 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 02.08.2005р. за №417/1442, ст. 27 Закону України "Про електроенергетику", ст.ст. 216, 218, 235, 236 Господарського кодексу України, ст.ст. 32, 33, 34, 49, ст. 82, ст.ст. 83-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
в и р і ш и в :
задовольнити позов фізичної особи-підприємця Глинки Романа Ярославовича до Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" в особі філії Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" Рожнятівського району електричних мереж про скасування оперативно-господарської санкції застосованої рішенням комісії філії Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" Рожнятівського району електричних мереж від 04.10.2012 року № 11 по розгляду акта від 27.09.2012 року № 077324 про порушення споживачем "Правил користування електричною енергією", оформленого протоколом № 077324 від 27.09.2012 року, про нарахування 17 524грн. 64 коп. вартості необлікованої електроенергії.
Скасувати оперативно-господарську санкцію застосовану до фізичної особи-підприємця Глинки Романа Ярославовича рішенням комісії філії Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" Рожнятівського району електричних мереж від 04.10.2012 року № 11 по розгляду акта від 27.09.2012 року № 077324 про порушення споживачем "Правил користування електричною енергією", оформлене протоколом № 077324 від 27.09.2012 року, про нарахування 17 524грн. 64 коп. вартості необлікованої електроенергії.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" в особі філії Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" Рожнятівського району електричних мереж (вул. Нафтовиків,12, м. Рожнятів, Івано-Франківська область, 77600, код 25683394) на користь Фізичної особи-підприємця Глинки Романа Ярославовича (вул. Заводська, 13, смт. Перегінськ, Рожнятівський район, Івано-Франківська область,77662, іден. код 2405112572) 1 609грн. 50 коп. (тисячу шістсот дев"ять гривень п"ятдесят копійок) - судових витрат.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 11.02.13
Суддя Фанда О. М.
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
______ Кудлейчук О. В. 11.02.13