Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 2а-12796/09/5/0170
28.01.13 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Єланської О.Е.,
суддів Кучерука О.В.
Кукти М.В.
секретар судового засідання Самбурська Т.В.
за участю сторін:
представник позивача, Кримського республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м.Феодосія"- Майорова Надія Михайлівна, довіреність № 27 від 14.01.13
представник позивача, Кримського республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м.Феодосія"- Вакулич Тетяна Вікторівна, довіреність № 29 від 14.01.13
представник відповідача, Феодосійської об`єднаної державної податкової інспекці АР Крим Державної податкової служби- не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
розглянувши апеляційну скаргу Феодосійської об`єднаної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Сидоренко Д.В. ) від 17.08.12 у справі № 2а-12796/09/5/0170
за позовом Кримського республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Феодосія" (вул. Земська, 8,Феодосія,Автономна Республіка Крим,98100)
до Феодосійської об`єднаної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби (вул. Кримська, 82 В,Феодосія,Автономна Республіка Крим,98112)
про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Сидоренко Д.В. ) від 17.08.12 у справі № 2а-12796/09/5/0170 адміністративний позов - задоволено частково.
Визнано протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м. Феодосії АР Крим:
№ 00018011502/0 від 12.08.2008 року,
№ 0002421502/0 від 23.10.2008 року на суму 111782,03 грн.,
№ 0003201502/0 від 26.12.2008 року на суму 79247,75 грн.,
№ 0000791502/0 від 13.03.2009 року,
№ 0001621502/0 від 15.06.2009 року,
№ 0002341503/0 від 13.04.2009 року ,
№ 0005181503/0 від 25.06.2009 року,
№ 0008151503/0 від 24.11.2008 року.
В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовлено.
Стягнуто з Державного бюджету України на користь КРП «Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Феодосії» судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 3,40 грн. шляхом їх безспірного списання з рахунку Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби.
Не погодившись з постановою суду, представник Феодосійської об`єднаної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби звернувся до Севастопольського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, прийняти нову постанову.
Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.
В судовому засіданні 28.01.13 представники позивача проти задоволення апеляційної скарги позивача заперечували.
Представник відповідача не з'явився, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно.
Згідно з частиною четвертою статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Колегія суддів, обговоривши доводи апеляційних скарг, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Кримське республіканське підприємство «Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Феодосії» перебуває на податковому обліку у Феодосійській об'єднаній державній податковій інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби (правонаступник Державної податкової інспекції в м. Феодосії АР Крим), є платником податків і зборів.
Як вбачається з матеріалів справи. з метою перевірки своєчасності сплати КРП «Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Феодосії» узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість, збору за забруднення навколишнього природного середовища, збору за спеціальне використання водних ресурсів та за користування водами для потреб гідроенергетики податковим Державною податковою інспекцією в м. Феодосії АР Крим було проведено низку невиїзних документальних перевірок позивача.
Посадовими особами ДПІ в м. Феодосії АР Крим 05.06.2009 року було проведено документальну невиїзну перевірку позивача з питання своєчасності сплати податкового зобов'язання з податку на додану вартість за травень 2008 року.
За результатами перевірки складено акт № 1377/15-2/03348086 від 05.06.2009 року, в якому зафіксовано порушення позивачем п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у вигляді несвоєчасної сплати узгоджених податкових зобов'язань за травень 2008 року (т.І, а.с.23-24).
Посадовими особами ДПІ в м. Феодосії АР Крим 03.03.2009 року було проведено документальну невиїзну перевірку позивача з питання своєчасності сплати податкового зобов'язання з податку на додану вартість за грудень 2007 року.
За результатами перевірки складено акт № 552/15-2/03348086 від 03.03.2009 року, в якому зафіксовано порушення позивачем п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у вигляді несвоєчасної сплати узгоджених податкових зобов'язань за грудень 2007 року (т.І, а.с.26-27).
Посадовими особами ДПІ в м. Феодосії АР Крим 29.07.2008 року було проведено документальну невиїзну перевірку позивача з питання своєчасності сплати податкового зобов'язання з податку на додану вартість за червень 2007 року.
За результатами перевірки складено акт № 2059/15-2/03348086 від 29.07.2008 року, в якому зафіксовано порушення позивачем п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у вигляді несвоєчасної сплати узгоджених податкових зобов'язань за червень 2007 року (т.І, а.с.28-29).
Посадовими особами ДПІ в м. Феодосії АР Крим 15.10.2008 року було проведено документальну невиїзну перевірку позивача з питання своєчасності сплати податкового зобов'язання з податку на додану вартість за липень 2007 року, серпень 2007 року, вересень 2007 року та жовтень 2007 року.
За результатами перевірки складено акт № 2782/15-2/03348086 від 15.10.2008 року, в якому зафіксовано порушення позивачем п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у вигляді несвоєчасної сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість за період липень-жовтень 2007 року (т.І, а.с.32-33).
Посадовими особами ДПІ в м. Феодосії АР Крим 15.06.2009 року було проведено документальну невиїзну перевірку позивача з питання своєчасності сплати податкового зобов'язання із збору за забруднення навколишнього природного середовища за період з 19.11.2008 року по 21.05.2009 року.
За результатами перевірки складено акт № 1476/15-3/03348086 від 15.06.2009 року, в якому зафіксовано порушення позивачем п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у вигляді несвоєчасної сплати узгоджених податкових зобов'язань зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за 9 місяців 2008 року (т.І, а.с.47-48).
Посадовими особами ДПІ в м. Феодосії АР Крим 31.03.2009 року було проведено документальну невиїзну перевірку позивача з питання своєчасності сплати податкового зобов'язання із збору за забруднення навколишнього природного середовища за період з 19.08.2008 року по 20.02.2009 року.
За результатами перевірки складено акт № 947/15-3/03348086 від 31.03.2009 року, в якому зафіксовано порушення позивачем п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у вигляді несвоєчасної сплати узгоджених податкових зобов'язань зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за І півріччя 2008 року (т.І, а.с.50-51).
Посадовими особами ДПІ в м. Феодосії АР Крим 17.12.2008 року було проведено документальну невиїзну перевірку позивача з питання своєчасності сплати податкового зобов'язання з податку на додану вартість за листопад 2007 року.
За результатами перевірки складено акт № 3565/15-2/03348086 від 17.12.2008 року, в якому зафіксовано порушення позивачем п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у вигляді несвоєчасної сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість за листопад 2007 року (т.І, а.с.53-56).
Посадовими особами ДПІ в м. Феодосії АР Крим 13.11.2008 року було проведено документальну невиїзну перевірку позивача з питання своєчасності сплати податкового зобов'язання із збору за спеціальне використання водних ресурсів та за користування водами для потреб гідроенергетики за період з 16.10.2006 року по 13.10.2008 року.
За результатами перевірки складено акт № 3033/15-3/03348086 від 13.11.2008 року, в якому зафіксовано порушення позивачем п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у вигляді несвоєчасної сплати узгоджених податкових зобов'язань зі збору за спеціальне використання водних ресурсів та за користування водами для потреб гідроенергетики за 9 місяців 2006 року та за 2006 рік (т.І, а.с.21).
За наслідками виявлених в ході перевірок порушень, керуючись положеннями п.п.17.1.7 п.17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковим органом було зроблено розрахунок штрафних (фінансових) санкцій та прийняті податкові повідомлення-рішення:
№ 00018011502/0 від 12.08.2008 року (т.ІІ, а.с.59) про застосування 94770,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість (по акту № 2059/15-2/03348086 від 29.07.2008 року);
№ 0002421502/0 від 23.10.2008 року (т.ІІ, а.с.66) про застосування 413978,03 грн. штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість (по акту № 2782/15-2/03348086 від 15.10.2008 року);
№ 0003201502/0 від 26.12.2008 року (т.ІІ, а.с.71) про застосування 84845,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість (по акту № 3565/15-2/03348086 від 17.12.2008 року);
№ 0000791502/0 від 13.03.2009 року (т.ІІ, а.с.98) про застосування 39797,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість (по акту № 552/15-2/03348086 від 03.03.2009 року);
№ 0001621502/0 від 15.06.2009 року (т.ІІ, а.с.102) про застосування 73758,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість (по акту № 1377/15-2/03348086 від 05.06.2009 року);
№ 0002341503/0 від 13.04.2009 року (т.І, а.с.58) про застосування 14454,75грн. штрафних (фінансових) санкцій зі збору за забруднення навколишнього природного середовища (по акту № 947/15-3/03348086 від 31.03.2009 року);
№ 0005181503/0 від 25.06.2009 року (т.І, а.с.59) про застосування 15480,94 грн. штрафних (фінансових) санкцій зі збору за забруднення навколишнього природного середовища (по акту № 1476/15-3/03348086 від 15.06.2009 року);
№ 0008151503/0 від 24.11.2008 року (т.І, а.с.65) про застосування 80154,19 грн. штрафних (фінансових) санкцій зі збору за спеціальне використання водних ресурсів та за користування водами для потреб гідроенергетики (по акту № 3033/15-3/03348086 від 13.11.2008 року).
Перевіряючи обґрунтованість дій та рішень органу владних повноважень, судова колегія зазначає наступне.
Приймаючи до уваги, що спірні правовідносини виникли до набрання чинності Податковим кодексом України, тобто до 01.01.2011 року, судова колегія вважає за необхідне керуватися нормами, чинними на момент виникнення спірних правовідносин.
Порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення на час виникнення спірних правовідносин було встановлено Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (далі по тексту - Закон № 2181).
Як вбачається з матеріалів справи, підставою для застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій стало порушення граничних строків сплати узгоджених податкових зобов'язань. До кожного акту перевірки податковим органом було складено розрахунок штрафних (фінансових) санкцій. Сума штрафних санкцій визначена відповідачем у розмірі 50% від суми податкового боргу, сплаченого з порушенням строків на підставі платіжних документів, перелік яких наведено у кожному з актів перевірки № 2059/15-2/03348086 від 29.07.2008 року; № 2782/15-2/03348086 від 15.10.2008 року; № 3565/15-2/03348086 від 17.12.2008 року; № 552/15-2/03348086 від 03.03.2009 року; № 1377/15-2/03348086 від 05.06.2009 року; № 947/15-3/03348086 від 31.03.2009 року; № 1476/15-3/03348086 від 15.06.2009 року; № 3033/15-3/03348086 від 13.11.2008 року.
Пунктом 7.7 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» було встановлено, що податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов'язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обов'язковими платежами) і у рівних пропорціях.
Проте, порядок такого стягнення в Законі не визначений, та не зазначено про те, що вказана заборгованість може погашатися за рахунок інших платежів платника податків.
Разом з тим, аналіз норм Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, затвердженої наказом ДПА України від 18.07.2005 року № 276 свідчить, що контроль за справлянням податкових зобов'язань, що здійснюється органами державної податкової служби України, не передбачає прав податкового органу змінювати призначення платежу, визначеного платником податку у платіжних документах та направляти ці суми на погашення податкового боргу попередніх податкових періодів при веденні оперативного обліку платежів до бюджету.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» кошти існують у готівковій формі (формі грошових знаків) або у безготівковій формі (формі записів на рахунках у банках).
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» банк виконує доручення клієнта у точній відповідності з інформацією, що міститься в розрахунковому документі.
Відповідно до ч. 1 ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на свій власний розсуд. Власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном, що встановлено ст. 391 ЦК України. Відповідно до ст. ст. 22, 41 Конституції України захист права власності гарантується державою. Кожен має право володіти, користуватись та розпоряджуватися своєю власністю. Відповідно до ч. 3 ст. 47 Господарського кодексу України держава гарантує недоторканість майна і забезпечує захист майнових прав.
Враховуючи вищевикладене, судова колегія вважає, що жодна норма податкового законодавства не наділяла органи державної податкової служби правом розпоряджатися коштами платника податків всупереч його волі, вираженій у призначеннях платежів на платіжних дорученнях, на свій власний розсуд.
Таким чином, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про відсутність у відповідача повноважень змінювати призначення платежу, визначене платником податків в платіжних документах.
Згідно з актом № 3033/15-3/03348086 від 13.11.2008 року відповідачем здійснено перевірку з питання своєчасності сплати податкового зобов'язання із збору за спеціальне використання водних ресурсів та за користування водами для потреб гідроенергетики за 9 місяців 2006 року по розрахунку №43223 від 23.10.2006 року та за 2006 рік по розрахунку № 57753 від 23.01.2007 року.
Перевіркою встановлено порушення граничного терміну сплати узгодженого податкового зобов'язання за перевіряємий період у загальній сумі 160308,37 грн. згідно платіжних доручень (т.VI, а.с.37-59):
№ 1181 від 10.07.2008 року на суму 2900,00 грн. за призначенням платежу «збір за використання водних ресурсів за ІІ квартал 2008 року»,
№ 1203 від 11.07.2008 року на суму 5000,00 грн. за призначенням платежу «збір за використання водних ресурсів за ІІ квартал 2008 року»,
№ 1218 від 14.07.2008 року на суму 5000,00 грн. за призначенням платежу «збір за використання водних ресурсів за ІІ квартал 2008 року»,
№ 1232 від 15.07.2008 року на суму 4800,00 грн. за призначенням платежу «збір за використання водних ресурсів за ІІ квартал 2008 року»,
№ 578 від 16.07.2008 року на суму 5000,00 грн. за призначенням платежу «збір за використання водних ресурсів за ІІ квартал 2008 року»,
№ 1300 від 25.07.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «збір за використання водних ресурсів за ІІ-ІІІ квартали 2008 року»,
№ 1292 від 24.07.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «збір за використання водних ресурсів за ІІ квартал 2008 року»,
№ 1287 від 23.07.2008 року на суму 5000,00 грн. за призначенням платежу «збір за використання водних ресурсів за ІІ квартал 2008 року»,
№ 1308 від 28.07.2008 року на суму 5000,00 грн. за призначенням платежу «збір за використання водних ресурсів за ІІІ квартал 2008 року»,
№ 1406 від 13.08.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «збір за використання водних ресурсів за ІІІ квартал 2008 року, в рахунок дебіторської заборгованості по «Технопласт плюс»»,
№ 1459 від 20.08.2008 року на суму 20000,00 грн. за призначенням платежу «збір за використання водних ресурсів за ІІІ квартал 2008 року»,
№ 1386 від 27.08.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «збір за використання водних ресурсів за ІІІ квартал 2008 року»,
№ 1386 від 28.08.2008 року на суму 20000,00 грн. за призначенням платежу «збір за використання водних ресурсів за ІІІ квартал 2008 року, в рахунок дебіторської заборгованості по Феодосійському центральному військовому клінічному санаторію»,
№ 1430 від 16.09.2008 року на суму 15000,00 грн. за призначенням платежу «збір за використання водних ресурсів за ІІІ квартал 2008 року»,
№ 1439 від 17.09.2008 року на суму 5000,00 грн. за призначенням платежу «збір за використання водних ресурсів за ІІІ квартал 2008 року»,
№ 1464 від 22.09.2008 року на суму 2000,00 грн. за призначенням платежу «збір за використання водних ресурсів за ІІІ квартал 2008 року»,
№ 1471 від 23.09.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «збір за використання водних ресурсів за ІІІ квартал 2008 року, в рахунок дебіторської заборгованості по Феодосійському центральному військовому клінічному санаторію»,
№ 1514 від 24.09.2008 року на суму 1000,00 грн. за призначенням платежу «збір за використання водних ресурсів за ІІІ квартал 2008 року, в рахунок дебіторської заборгованості по Феодосійському центральному військовому клінічному санаторію»,
№ 1521 від 25.09.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «збір за використання водних ресурсів за ІІІ квартал 2008 року»,
№ 2236 від 26.09.2008 року на суму 3000,00 грн. за призначенням платежу «збір за використання водних ресурсів за ІІІ квартал 2008 року»,
№ 1552 від 10.10.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «збір за використання водних ресурсів за ІІІ квартал 2008 року»,
№ 1564 від 13.10.2008 року на суму 5000,00 грн. за призначенням платежу «збір за використання водних ресурсів за ІІІ квартал 2008 року».
На перелічених вище платіжних дорученнях проставлена відмітка банківської установи про проведення операцій за призначенням платежу.
Отже, призначення платежу, визначене у названих платіжних документах, не відповідає періоду, за який проведено перевірку позивача, за який встановлене порушення та за який проведено нарахування штрафних санкцій. Так, перевірка проведена за 9 місяців 2006 року та 2006 рік, в той час як платежі згідно названих доручень були спрямовані позивачем на погашення податкового зобов'язання зі збору за використання водних ресурсів за ІІ та ІІІ квартали 2008 року.
Судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, що необґрунтованими є висновки податкового органу, викладені в акті перевірки № 3033/15-3/03348086 від 13.11.2008 року, щодо порушення позивачем граничних строків сплати узгодженого податкового зобов'язання із збору за спеціальне використання водних ресурсів та за користування водами для потреб гідроенергетики за 9 місяців 2006 року та за 2006 рік, оскільки такі висновки зроблені на підставі неналежних первинних документів (платіжних доручень з іншим призначенням платежу).
За таких обставин, протиправним є притягнення позивача до відповідальності на підставі п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» шляхом нарахування 80154,19 грн. штрафних (фінансових) санкцій із збору за спеціальне використання водних ресурсів та за користування водами для потреб гідроенергетики.
Враховуючи зазначене, податкове повідомлення-рішення №0008151503/0 від 24.11.2008 року є таким, що прийнято податковим органом протиправно, у зв'язку з чим підлягає скасуванню.
За результатами вивчення матеріалів справи судова колегія також дійшла висновку про необґрунтованість застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій зі збору за забруднення навколишнього природного середовища з огляду на наступне.
Згідно з актом № 947/15-3/03348086 від 31.03.2009 року відповідачем здійснено перевірку з питання своєчасності сплати податкового зобов'язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за І півріччя 2008 року по розрахунку № 37426 від 08.08.2008 року.
Перевіркою встановлено порушення граничного терміну сплати узгодженого податкового зобов'язання за перевіряємий період у загальній сумі 28909,50 грн. згідно платіжних доручень (т.VI, а.с.175-179):
№ 1760 від 28.11.2008 року на суму 7000,00 грн. за призначенням платежу «збір за забруднення навколишнього природного середовища за ІІІ квартал 2008 року»,
№ 1895 від 29.12.2008 року на суму 4000,00 грн. за призначенням платежу «збір за забруднення навколишнього природного середовища за ІІІ квартал 2008 року»,
№ 116 від 29.01.2009 року на суму 6800,00 грн. за призначенням платежу «збір за забруднення навколишнього природного середовища за IV квартал 2008 року»,
№ 120 від 30.01.2009 року на суму 7800,00 грн. за призначенням платежу «збір за забруднення навколишнього природного середовища за IV квартал 2008 року»,
№ 123 від 20.02.2009 року на суму 5000,00 грн. за призначенням платежу «збір за забруднення навколишнього природного середовища за IV квартал 2008 року».
На перелічених вище платіжних дорученнях проставлена відмітка банківської установи про проведення операцій за призначенням платежу.
Отже, призначення платежу, визначене у названих платіжних документах, не відповідає періоду, за який проведено перевірку позивача, за який встановлене порушення та за який проведено нарахування штрафних санкцій. Так, перевірка проведена за І півріччя 2008 року, в той час як платежі згідно названих доручень були спрямовані позивачем на погашення податкового зобов'язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за ІІІ та IV квартали 2008 року.
Відтак, необґрунтованими є висновки податкового органу, викладені в акті перевірки № 947/15-3/03348086 від 31.03.2009 року, щодо порушення позивачем граничних строків сплати узгодженого податкового зобов'язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за І півріччя 2008 року, оскільки такі висновки зроблені на підставі неналежних первинних документів (платіжних доручень з іншим призначенням платежу).
Враховуючи зазначене, податкове повідомлення-рішення 0002341503/0 від 13.04.2009 року про застосування до позивача 14454,75 грн. штрафних (фінансових) санкцій є таким, що прийнято податковим органом протиправно, у зв'язку з чим підлягає скасуванню.
Згідно з актом № 1476/15-3/03348086 від 15.06.2009 року відповідачем здійснено перевірку з питання своєчасності сплати податкового зобов'язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за 9 місяців 2008 року по розрахунку № 53729 від 24.10.2008 року.
Перевіркою встановлено порушення граничного терміну сплати узгодженого податкового зобов'язання за перевіряємий період у загальній сумі 30961,85 грн. згідно платіжних доручень (т.VI, а.с.179-184):
№ 123 від 20.02.2009 року на суму 5000,00 грн. за призначенням платежу «збір за забруднення навколишнього природного середовища за IV квартал 2008 року»,
№ 134 від 23.02.2009 року на суму 5000,00 грн. за призначенням платежу «збір за забруднення навколишнього природного середовища за IV квартал 2008 року»,
№ 246 від 25.02.2009 року на суму 5000,00 грн. за призначенням платежу «збір за забруднення навколишнього природного середовища за IV квартал 2008 року»,
№ 285 від 25.03.2009 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «збір за забруднення навколишнього природного середовища за IV квартал 2008 року»,
№ 324 від 31.03.2009 року на суму 5000,00 грн. за призначенням платежу «збір за забруднення навколишнього природного середовища за IV квартал 2008 року»,
№ 694 від 21.05.2009 року на суму 12000,00 грн. за призначенням платежу «збір за забруднення навколишнього природного середовища за I квартал 2009 року».
На перелічених вище платіжних дорученнях проставлена відмітка банківської установи про проведення операцій за призначенням платежу.
Отже, призначення платежу, визначене у названих платіжних документах, не відповідає періоду, за який проведено перевірку позивача, за який встановлене порушення та за який проведено нарахування штрафних санкцій. Так, перевірка проведена за 9 місяців 2008 року, в той час як платежі згідно названих доручень були спрямовані позивачем на погашення податкового зобов'язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за IV квартал 2008 року та І квартал 2009 року.
Таким чином, обґрунтованим є висновок суду першої інстанції, що необґрунтованими є висновки податкового органу, викладені в акті перевірки № 1476/15-3/03348086 від 15.06.2009 року, щодо порушення позивачем граничних строків сплати узгодженого податкового зобов'язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за 9 місяців 2008 року, оскільки такі висновки зроблені на підставі неналежних первинних документів (платіжних доручень з іншим призначенням платежу).
Враховуючи зазначене, податкове повідомлення-рішення 0005181503/0 від 25.06.2009 року про застосування до позивача 15480,94 грн. штрафних (фінансових) санкцій є таким, що прийнято податковим органом протиправно, у зв'язку з чим підлягає скасуванню.
Згідно з актом № 1377/15-2/03348086 від 05.06.2009 року відповідачем здійснено перевірку з питання своєчасності сплати податкового зобов'язання з податку на додану вартість за травень 2008 року по декларації № 27131 від 20.06.2008 року.
Перевіркою встановлено порушення граничного терміну сплати узгодженого податкового зобов'язання за перевіряємий період у загальній сумі 147516,00 грн. згідно платіжних доручень (т.V, а.с.6-20):
№ 104 від 28.01.2009 року на суму 50000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за грудень 2008 року»,
№ 115 від 29.01.2009 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за грудень 2008 року»,
№ 92 від 13.02.2009 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за грудень 2008 року»,
№ 100 від 16.02.2009 року на суму 15000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за грудень 2008 року»,
№ 219 від 12.03.2009 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за січень 2009 року»,
№ 232 від 13.03.2009 року на суму 5000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за січень 2009 року»,
№ 256 від 17.03.2009 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за січень 2009 року»,
№ 294 від 25.03.2009 року на суму 30000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за січень 2009 року, в рахунок заборгованості по «Технопласт плюс»,
№ 327 від 31.03.2009 року на суму 15000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за січень 2009 року»,
№ 403 від 13.04.2009 року на суму 4549,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за січень 2009 року»,
№ 509 від 27.04.2009 року на суму 2500,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за січень 2009 року»,
№513 від 28.04.2009 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за січень 2009 року»,
№ 523 від 29.04.2009 року на суму 2000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за січень 2009 року»,
№ 533 від 30.04.2009 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за січень 2009 року»,
№ 529 від 30.04.2009 року на суму 8000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за січень 2009 року».
На перелічених вище платіжних дорученнях проставлена відмітка банківської установи про проведення операцій за призначенням платежу.
Отже, призначення платежу, визначене у названих платіжних документах, не відповідає періоду, за який проведено перевірку позивача, за який встановлене порушення та за який проведено нарахування штрафних санкцій. Так, перевірка проведена за травень 2008 року, в той час як платежі згідно названих доручень були спрямовані позивачем на погашення податкового зобов'язання з ПДВ за грудень 2008 року та січень 2009 року.
Відповідно до викладеного, необґрунтованими є висновки податкового органу, викладені в акті перевірки № 1377/15-2/03348086 від 05.06.2009 року, щодо порушення позивачем граничних строків сплати узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість за травень 2008 року, оскільки такі висновки зроблені на підставі неналежних первинних документів (платіжних доручень з іншим призначенням платежу).
Враховуючи зазначене, податкове повідомлення-рішення 0001621502/0 від 15.06.2009 року про застосування до позивача 73758,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій є таким, що прийнято податковим органом протиправно, у зв'язку з чим підлягає скасуванню.
Згідно з актом № 552/15-2/03348086 від 03.03.2009 року відповідачем здійснено перевірку з питання своєчасності сплати податкового зобов'язання з податку на додану вартість за грудень 2007 року по декларації № 5095 від 07.02.2008 року.
Перевіркою встановлено порушення граничного терміну сплати узгодженого податкового зобов'язання за перевіряємий період у загальній сумі 79594,00 грн. згідно платіжних доручень (т.ІV, а.с.235-240, т.V, а.с.2-6):
№ 1814 від 15.12.2008 року на суму 5000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за вересень 2008 року»,
№ 1823 від 16.12.2008 року на суму 5000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за вересень 2008 року»,
№ 1850 від 17.12.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за вересень 2008 року»,
№1864 від 18.12.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за вересень 2008 року, в рахунок заборгованості по «Технопласт плюс»,
№ 1835 від 19.12.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за вересень 2008 року, в рахунок заборгованості по «Технопласт плюс»,
№ 1878 від 23.12.2008 року на суму 900,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за вересень 2008 року»,
№ 97 від 23.01.2009 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за грудень 2008 року»,
№ 98 від 26.01.2009 року на суму 8000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за грудень 2008 року»,
№ 36 від 26.01.2009 року на суму 2000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за грудень 2008 року»,
№ 44 від 27.01.2009 року на суму 20000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за грудень 2008 року»,
№ 104 від 28.01.2009 року на суму 50000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за грудень 2008 року».
На перелічених вище платіжних дорученнях проставлена відмітка банківської установи про проведення операцій за призначенням платежу.
Отже, призначення платежу, визначене у названих платіжних документах, не відповідає періоду, за який проведено перевірку позивача, за який встановлене порушення та за який проведено нарахування штрафних санкцій. Так, перевірка проведена за грудень 2007 року, в той час як платежі згідно названих доручень були спрямовані позивачем на погашення податкового зобов'язання з ПДВ за вересень та грудень 2008 року.
Відтак, необґрунтованими є висновки податкового органу, викладені в акті перевірки № 552/15-2/03348086 від 03.03.2009 року, щодо порушення позивачем граничних строків сплати узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість за грудень 2007 року, оскільки такі висновки зроблені на підставі неналежних первинних документів (платіжних доручень з іншим призначенням платежу).
Враховуючи зазначене, податкове повідомлення-рішення 0000791502/0 від 13.03.2009 року про застосування до позивача 39797,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій є таким, що прийнято податковим органом протиправно, у зв'язку з чим підлягає скасуванню.
Згідно з актом № 2059/15-2/03348086 від 29.07.2008 року відповідачем здійснено перевірку з питання своєчасності сплати податкового зобов'язання з податку на додану вартість за червень 2007 року.
Перевіркою встановлено порушення граничного терміну сплати узгодженого податкового зобов'язання за перевіряємий період у загальній сумі 189540,00 грн. згідно платіжних доручень (т.ІV, а.с.149-165):
№ 863 від 15.05.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за березень 2008 року»,
№ 868 від 16.05.2008 року на суму 5000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за березень 2008 року»,
№ 913 від 22.05.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за квітень 2008 року»,
№ 943 23.05.2008 року на суму 15000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за квітень 2008 року»,
№ 960 від 26.05.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за квітень 2008 року»,
№ 973 від 27.05.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за квітень 2008 року»,
№ 430 від 28.05.2008 року на суму 5000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за квітень 2008 року»,
№ 433 від 30.05.2008 року на суму 31200,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за квітень 2008 року»,
№ 1035 від 10.06.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за квітень 2008 року»,
№ 1053 від 11.06.2008 року на суму 20000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за квітень 2008 року»,
№ 1060 від 12.06.2008 року на суму 4000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за квітень 2008 року»,
№ 1067 від 13.06.2008 року на суму 15000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за квітень 2008 року»,
№ 1093 від 19.06.2008 року на суму 5000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за квітень 2008 року»,
№ 1102 від 20.06.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за квітень 2008 року»,
№ 1107 від 23.06.2008 року на суму 14000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за квітень 2008 року»,
№ 1116 від 24.06.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за травень 2008 року»,
№ 1117 від 25.06.2008 року на суму 25000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за травень 2008 року».
На перелічених вище платіжних дорученнях проставлена відмітка банківської установи про проведення операцій за призначенням платежу.
Отже, призначення платежу, визначене у названих платіжних документах, не відповідає періоду, за який проведено перевірку позивача, за який встановлене порушення та за який проведено нарахування штрафних санкцій. Так, перевірка проведена за червень 2007 року, в той час як платежі згідно названих доручень були спрямовані позивачем на погашення податкового зобов'язання з ПДВ за березень, квітень та травень 2008 року.
Таким чином, необґрунтованими є висновки податкового органу, викладені в акті перевірки № 2059/15-2/03348086 від 29.07.2008 року, щодо порушення позивачем граничних строків сплати узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість за червень 2007 року, оскільки такі висновки зроблені на підставі неналежних первинних документів (платіжних доручень з іншим призначенням платежу).
Враховуючи зазначене, податкове повідомлення-рішення 0001801502/0 від 12.08.2008 року про застосування до позивача 94770,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій є таким, що прийнято податковим органом протиправно, у зв'язку з чим підлягає скасуванню.
Згідно з актом № 2782/15-2/03348086 від 15.10.2008 року відповідачем здійснено перевірку з питання своєчасності сплати податкового зобов'язання з податку на додану вартість за липень 2007 року, серпень 2007 року, вересень 2007 року та жовтень 2007 року.
Перевіркою встановлено порушення граничного терміну сплати узгодженого податкового зобов'язання за перевіряємий період у загальній сумі 827956,00 грн., у тому числі згідно платіжних доручень (т.ІV, а.с.192-204):
№ 1432 від 05.09.2008 року на суму 25000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за липень 2008 року»,
№ 1410 від 08.09.2008 року на суму 25000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за липень 2008 року»,
№ 1453 від 09.09.2008 року на суму 40000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за липень 2008 року»,
№ 1421 від 10.09.2008 року на суму 20000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за липень 2008 року»,
№ 1470 від 11.09.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за липень 2008 року»,
№ 1476 від 12.09.2008 року на суму 15000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за липень 2008 року»,
№ 1426 від 15.09.2008 року на суму 15000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за липень 2008 року»,
№ 1429 від 16.09.2008 року на суму 25000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за червень 2008 року»,
№ 1436 від 17.09.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за червень 2008 року»,
№ 1463 від 22.09.2008 року на суму 8000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за серпень 2008 року»,
№ 1470 від 23.09.2008 року на суму 20000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за серпень 2008 року, в рахунок дебіторської заборгованості по Феод. ЦВКС»,
№ 1481 від 24.09.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за серпень 2008 року, в рахунок дебіторської заборгованості по Феод. ЦВКС»,
№ 1520 від 25.09.2008 року на суму 33000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за серпень 2008 року».
На перелічених вище платіжних дорученнях проставлена відмітка банківської установи про проведення операцій за призначенням платежу.
Дослідивши перелічені вище платіжні документи, судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що відповідачем безпідставно змінено визначене в них призначення платежу та сплачену відповідно до них суму спрямовано в рахунок погашення заборгованості позивача з ПДВ за липень 2008 року.
За таких обставин, протиправним є застосування до позивача штрафних санкцій у розмірі 50% від суми несвоєчасно сплаченого боргу, що в грошовому еквіваленті становить 111782,03 грн.
Що стосується зарахування відповідачем коштів, сплачених на підставі платіжного доручення № 1 від 30.09.2008 року, в рахунок погашення заборгованості позивача з ПДВ за серпень, вересень та жовтень 2007 року, то суд зазначає наступне.
Згідно платіжного доручення № 1 від 30.09.2008 року (т.ІV, а.с.207) позивачем кошти у розмірі 1000000,00 грн. були спрямовані на погашення податкової заборгованості з ПДВ та додаткової податкової заборгованості з цього податку. При цьому, у призначенні платежу позивачем не було зазначено період, за який сплачується податок на додану вартість.
За таких умов, податковим органом правомірно кошти, сплачені позивачем відповідно до вказаного платіжного доручення, були спрямовані на погашення боргу з податку на додану вартість за серпень 2007 року в сумі 243029,00 грн., за вересень 2007 року в сумі 212755,00 грн. та за жовтень 2007 року в сумі 148608,00 грн.
Враховуючи прострочення позивачем сплати узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість у загальній сумі 604392,00 грн. більш ніж на 90 днів, суд вважає правомірним застосування до нього штрафних санкцій у розмірі 302196,00 грн.
Враховуючи зазначене, податкове повідомлення-рішення №0002421502/0 від 23.10.2008 року в сумі 111782,03 грн. є таким, що прийнято податковим органом протиправно, у зв'язку з чим підлягає скасуванню в цій частині.
Згідно з актом № 3565/15-2/03348086 від 17.12.2008 року відповідачем здійснено перевірку з питання своєчасності сплати податкового зобов'язання з податку на додану вартість за листопад 2007 року.
Перевіркою встановлено порушення граничного терміну сплати узгодженого податкового зобов'язання за перевіряємий період у загальній сумі 169690,00 грн., у тому числі згідно платіжних доручень (т.ІV, а.с.208-226):
№ 1497 від 01.10.2008 року на суму 5000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за серпень 2008 року»,
№ 1553 від 08.10.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за серпень 2008 року»,
№ 1544 від 09.10.2008 року на суму 20000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за серпень 2008 року»,
№ 1553 від 10.10.2008 року на суму 5000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за серпень 2008 року»,
№ 1565 від 13.10.2008 року на суму 5000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за серпень 2008 року»,
№ 1572 від 14.10.2008 року на суму 3000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за серпень 2008 року»,
№ 1568 від 15.10.2008 року на суму 13000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за серпень 2008 року»,
№ 1585 від 16.10.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за серпень 2008 року»,
№ 1600 від 17.10.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за серпень 2008 року»,
№ 1634 від 23.10.2008 року на суму 20000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за вересень 2008 року»,
№ 1641 від 27.10.2008 року на суму 24302,10 грн. за призначенням платежу «ПДВ за вересень 2008 року»,
№ 1702 від 12.11.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за вересень 2008 року»,
№ 1707 від 13.11.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за вересень 2008 року»,
№ 1580 від 14.11.2008 року на суму 13000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за вересень 2008 року»,
№ 1715 від 14.11.2008 року на суму 2000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за вересень 2008 року»,
№ 1582 від 17.11.2008 року на суму 5000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за вересень 2008 року»,
№ 1736 від 18.11.2008 року на суму 5000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за вересень 2008 року»,
№ 1738 від 19.11.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за вересень 2008 року»,
№ 1762 від 27.11.2008 року на суму 10000,00 грн. за призначенням платежу «ПДВ за вересень 2008 року, в рахунок заборгованості по «Технопласт плюс».
На перелічених вище платіжних дорученнях проставлена відмітка банківської установи про проведення операцій за призначенням платежу.
Дослідивши перелічені вище платіжні документи, суд дійшов висновку про те, що відповідачем безпідставно змінено визначене в них призначення платежу та суму у розмірі 158495,51 грн. зараховано в рахунок погашення заборгованості позивача з ПДВ за листопад 2007 року.
За таких обставин, протиправним є застосування до позивача штрафних санкцій у розмірі 50% від суми несвоєчасно сплаченого боргу, що в грошовому еквіваленті становить 79247,75 грн.
Що стосується зарахування податковим органом коштів на підставі платіжного доручення № 1 від 30.09.2008 року (т.ІV, а.с.207), то як було встановлено судом вище, у вказаному платіжному документі відсутнє чітке призначення платежу, а саме не зазначений період, за який відбувається сплата податку на додану вартість.
За таких умов, відповідачем правомірно кошти у розмірі 11194,49 грн. були спрямовані в рахунок погашення боргу позивача з податку на додану вартість за листопад 2007 року.
Враховуючи прострочення позивачем сплати узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість у загальній сумі 11194,49 грн. більш ніж на 90 днів, суд вважає правомірним застосування до нього штрафних санкцій у розмірі 5597,25 грн.
Враховуючи зазначене, податкове повідомлення-рішення №0003201502/0 від 26.12.2008 року в сумі 79247,75 грн. є таким, що прийнято податковим органом протиправно, у зв'язку з чим підлягає скасуванню в цій частині.
Зважаючи на наведене, колегія суддів дійшла висновку, що правова оцінка, яку дав суд першої інстанції обставинам справи, не суперечить чинному законодавству.
Судове рішення не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.
Згідно статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись статтями 195,196, пунктом 1 частини першої статті 198, п.1 частини першої статті 205, статтями 200, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Феодосійської об`єднаної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 17.08.12 у справі № 2а-12796/09/5/0170 - залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 17.08.12 у справі № 2а-12796/09/5/0170 - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 04 лютого 2013 р.
Головуючий суддя підпис О.Е.Єланська
Судді підпис О.В.Кучерук
підпис М.В. Кукта
З оригіналом згідно
Головуючий суддя О.Е.Єланська