копія
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 січня 2013 р. Справа № 804/63/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіЗахарчук Н. В. при секретаріКузнецов С.М. за участю: прокурора представника позивача Несевря Д.С. Малий С.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора Царичанського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції до Комунального підприємства "Царичанське виробниче об`єднання житлово-комунального господарства" про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
03 січня 2013 року Прокурор Царичанського району Дніпропетровської області в особі Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Царичанське виробниче об'єднання житлово - комунального господарства» (далі - відповідач), в якому просить стягнути з Комунального підприємства "Царичанське виробниче об`єднання житлово-комунального господарства" (юридична адреса:51000, Дніпропетровська область, Царичанський район, смт. Царичанка, вул. Робоча, буд. 20, код ЄДРПОУ 25515372) на користь Державного бюджету України заборгованість перед бюджетом у розмірі 122429 (сто двадцять дві тисячі чотириста двадцять дев'ять) грн. 34 коп., а саме: податок на додану вартість в сумі 78541 (сімдесят вісім тисяч п'ятсот сорок одна) грн. 39 коп.; плата за користування надрами в сумі 10253 (десять тисяч двісті п'ятдесят три) грн. 02 коп.; екологічний податок в сумі 33602 (тридцять три тисячі шістсот дві) грн. 92 коп.; пеня за несвоєчасну сплату збору за спеціальне використання води в сумі 32 (тридцять дві) грн. 01 коп.
Прокурор в судове засідання з'явився, адміністративний позов підтримав в повному обсязі.
Представник позивача в судове засідання з'явився, адміністративний позов підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, з клопотанням про перенесення розгляду справи до суду не звертався, заперечення до суду не надавав.
Вивчивши та дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення прокурора та представника позивача, повно та всебічно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, відповідач зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності Царичанською районною державною адміністрацією 28.07.2006 року №12191200000000220 та перебуває на податковому обліку в Дніпродзержинській об'єднаній державній податковій інспекції з 14.10.1998 року відповідно до довідки про взяття на облік платника податків.
Податковий борг з податку на додану вартість виник в результаті подання Комунальним підприємством «Царичанське виробниче об'єднання житлово - комунального господарства» податкових декларації з податку на додану вартість, в яких самостійно визначив зобов'язання: №9049660956 від 16.08.2012 року зобов'язання в сумі 8061, 00 грн.;№9056238400 від 14.09.2012 року - зобов'язання в сумі 21436, 00 грн.;№9064240573 від 18.10.2012 року - зобов'язання в сумі 16660,00 грн.; №972822558 від 19.11.212 року - зобов'язання в сумі 29806, 00 грн., що підтверджується копіями декларацій наявними в матеріалах справи.
За несплату узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість Дніпродзержинською об'єднаною державною податковою інспекцією нараховано пеню в розмірі 955, 07 грн.
Окрім того, як зазначили прокурор та представник позивача у судовому засіданні, відповідно до податкових повідомлень - рішень №0002271540 від 05.11.2012 р., №0001611540 від 16.08.2012 р. та №0002221540 від 19.10.2012 р., копії яких знаходяться в матеріалах справи, позивачем були нараховані штрафні санкції на додану вартість на загальну суму 1623, 32 грн., а тому загальна сума боргу з податку на додану вартість по вказаних деклараціях з урахуванням штрафних санкцій становить 78541,39 грн.
На виконання статті 49, 250 Податкового кодексу відповідачем була подана податкова декларації з екологічного податку № 9054 від 09.08.2012 року, де відповідачем самостійно визначено зобов'язання в сумі 14658,31 та згідно декларації №12274 від 08.011.2012 року з екологічного податку - зобов'язання в сумі 18321, 76 грн.
Окрім того, позивачем була нарахована пеня на суму 622, 85 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед позивачем з екологічного податку з урахуванням штрафних санкцій становить 33602,92 грн.
Порядок подання податкової декларації з екологічного податку та строки розрахунків з бюджетом передбачені статтею 250 Податкового кодексу відповідно до якої, платники податку складають податкові декларації і подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.
Відповідач в строки, встановлені Податковим кодексом, зобов'язання по надходженням від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях не сплатив.
Відповідно до податкових розрахунків з плати за користування надрами для видобування корисних копалин №9051 від 09.08.2012 року відповідач має заборгованість перед бюджетом на суму 4770,35 грн.; №12277 від 08.11.2012 р. - заборгованість на суму 5208, 90 грн.
За несплату узгодженого податкового зобов'язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин Дніпродзержинською об'єднаною державною податковою інспекцією нараховано пеню в розмірі 273, 77 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед позивачем з плати за користування надрами для видобування корисних копалин з урахуванням штрафних санкцій становить 10253, 02 грн.
Представник позивача зазначив суду, що відповідачу за несвоєчасну сплату збору за використання води була нарахована пеня у розмірі 32, 01 грн.
Відповідно до матеріалів справи позивачем та відповідачем був складений акт звірки взаємних розрахунків з бюджетом, яким відповідач має заборгованість перед бюджетом станом на 10.12.2012 року на загальну суму 1222429, 34 грн., яка виникла після 02.08.2012 року.
На виконання вимог ст. 6 Закону України № 2181-ІІІ (чинного на момент виникнення правовідносин) Дніпродзержинською об'єднаною державною податковою інспекцією, було сформовано першу податкову вимогу № 1/331 від 07.12.2007 року та другу податкову вимогу № 2/18 від 21.01.2008 року. Зазначені податкові вимоги були направлені на адресу відповідача, що підтверджується копіями поштових повідомлень, наявними в матеріалах спави.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України у разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилась, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Згідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.90 р. № 509-ХІІ завданнями органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно до п.п. 1, 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів та подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п.п. 36.1 - 36.3 ст. 36 Податкового кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Згідно з п. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України податковим боргом вважається сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п. 41.5. ст. 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Зі змісту п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно до п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу.
Відповідно до п. 240.1 ст. 240 Податкового кодексу України платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються: викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення; скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти; розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини; утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені); тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.
Згідно п. 250.1 - 250.2 ст. 250 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу. Платники податку, крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього Кодексу, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, за винятком податкових агентів, визначених підпунктом 241.2.2 пункту 241.2 статті 241 цього Кодексу, які сплачують податок до або в день подання митної декларації: за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів; за паливо, реалізоване податковими агентами, - за місцем перебування такого податкового агента на податковому обліку в органах державної податкової служби; за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії строк - за місцем перебування платника на податковому обліку в органах державної податкової служби.
Статтею 262 Податкового кодексу України визначено, що плата за користування надрами - загальнодержавний платіж, який справляється у вигляді: плати за користування надрами для видобування корисних копалин; плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин.
Відповідно до п. 263.12 ст. 263 Податкового кодексу України платник протягом десяти календарних днів після закінчення граничного строку подання податкового розрахунку за податковий (звітний) період сплачує податкові зобов'язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин у сумі, визначеній в розрахунку з плати, поданому ним органу державної податкової служби: за місцезнаходженням у межах території України ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини; за місцем обліку платника в разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п. 59.4 ст. 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно до вимог ст. 58.3, 59.1 Податкового кодексу України податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Згідно п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно ст.262 Податкового кодексу України плата за користування надрами - загальнодержавний платіж, який справляється у вигляді: плати за користування надрами для видобування корисних копалин та плати за користування надрами в цілях не пов'язаних з видобуванням корисних копалин.
Відповідно до ст.263 Податкового Кодексу України платниками плати за користування надрами для видобування корисних копалин є суб'єкти господарювання, у тому числі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані відповідно до закону як підприємці, які набули права користування об'єктом ( ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, у тому числі під час геологічного вивчення( або геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою) в межах зазначених у таких спеціальних дозволах об'єктах (ділянках) надр.
Пунктом 263.2 Податкового Кодексу передбачено, що об'єктом оподаткування плати за користування надрами для видобування корисних копалин по кожній наданій у користування ділянці надр, що визначена у відповідному спеціальному дозволі, є обсяг видобутої у податковому періоді корисної копалини ( мінеральної сировини) або обсяг погашених у податковому періоді запасів корисних копалин.
Згідно п.263.10 Податкового Кодексу України до ставок плати за користування надрами для видобування корисних копалин застосовується коригуючи коефіцієнти, які визначаються залежно від виду корисної копалини та умов її видобування.
Наданими розрахунками платник податків самостійно визначив податкові зобов'язання по платі за користування надрами для видобування корисних копалин.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 162 КАС України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.
Крім того, позивач просить звільнити його від сплати судового збору.
Стягнення судових витрат згідно ст.94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 34 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» № 7-93 від 21.01.1993 року.
Оцінюючи усі докази, досліджені судом, у їх сукупності, суд приходить до висновку, що податкове зобов'язання відповідача є узгодженим, Дніпродзержинською об'єднаною державною податковою інспекцією здійснені всі передбачені чинним законодавством заходи щодо стягнення податкового боргу.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Прокурора Царичанського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції до Комунального підприємства «Царичанське виробниче об'єднання житлово - комунального господарства» про стягнення податкового боргує обґрунтованими та такими, які підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 9, 11, 17, 69-72, 86, 94, 158-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора Царичанського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції до Комунального підприємства "Царичанське виробниче об`єднання житлово-комунального господарства" про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства "Царичанське виробниче об`єднання житлово-комунального господарства" (юридична адреса:51000, Дніпропетровська область, Царичаанський район, смт. Царичанка, вул. Робоча, буд. 20, код ЄДРПОУ 25515372) на користь Державного бюджету України заборгованість перед бюджетом у розмірі 122429 (сто двадцять дві тисячі чотириста двадцять дев'ять) грн. 34 коп.:
- на р/р № 31115029700353, код платежу 14010100 - податок на додану вартість в сумі 78541 (сімдесят вісім тисяч п'ятсот сорок одна) грн. 39 коп.;
- на р/р № 33111366700353, код платежу13030100 - плата за користування надрами в сумі 10253 (десять тисяч двісті п'ятдесят три) грн. 02 коп.;
- на р/р № 33112364700354, код платежу 19010301 - екологічний податок в сумі 33602 (тридцять три тисячі шістсот дві) грн. 92 коп.;
на р/р №33117359700353, код платежу 13020401 - пеня за несвоєчасну сплату збору за спеціальне використання води в сумі 32 (тридцять дві) грн. 01 коп.
Одержувач: УДКСУ в Царичанському районі, код 37901650, банк ГУДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012 .
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 04 лютого 2013 року
Суддя (підпис) З оригіналом згідно Постанова не набрала законної сили станом на 04.02.2013 р. СуддяН.В. Захарчук Н.В. Захарчук