Ухвала суду № 29156331, 07.02.2013, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.02.2013
Номер справи
819/278/13-а
Номер документу
29156331
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

Справа № 819/278/13-a

07 лютого 2013 року м. Тернопіль

Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Чепенюк О.В., перевіривши на предмет відповідності вимогам чинного законодавства позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Тернопільхлібпром» до управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області, відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області, третя особа управління Державної казначейської служби України у місті Тернополі про визнання дій протиправними та скасування постанов,

ВСТАНОВИВ:

6 лютого 2013 року товариство з обмеженою відповідальністю «Тернопільхлібпром» в особі представника Зіневича В.Б. звернулося до суду з адміністративним позовом до управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області, відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області, третя особа управління Державної казначейської служби України у місті Тернополі про визнання дій начальника управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області протиправними та скасування постанов від 8 січня 2013 року про передачу зведеного виконавчого провадження ЄДРВП № 13774832 та ЄДРВП № 20229861.

Відповідно до пункту п'ятого частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, а тому позовна заява підлягає залишенню без розгляду на підставі статті 100 КАС України, з огляду на таке.

Згідно з частиною першою статті 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси.

Частиною першою статті 99 КАС України передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до частини другої статті 181 КАС України позовну заяву (у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби) може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Згідно із частиною першою статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи (частина друга статті 100 КАС України).

З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивачем заявлено позовні вимоги про скасування постанов начальника управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області про передачу зведеного виконавчого провадження ЄДРВП № 13774832 та ЄДРВП № 20229861 від 8 січня 2013 року. Позовна заява подана до суду наручно лише 6 лютого 2013 року, що підтверджується реєстраційним штампом суду згідно з Журналом реєстрації вхідної кореспонденції, тобто після закінчення десятиденного строку, встановленого частиною другою статті 181 КАС України. При цьому, позивач не зазначає, коли саме він дізнався про винесення оскаржуваних постанов, що позбавляє суддю можливості встановити, чи поданий адміністративний позов в межах строку звернення до адміністративного суду та чи є підстави для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними в разі подання позову з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду.

Разом з тим, суд враховує, що відповідно до пункту 6.4 розділу VI Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 2 квітня 2012 року № 512/5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 2 квітня 2012 року за № 489/20802, передача виконавчого провадження до іншого органу ДВС або у зв'язку з утворенням виконавчої групи при іншому органі ДВС здійснюється за вмотивованою постановою особи, яка прийняла рішення про передачу матеріалів виконавчого провадження, яка надсилається сторонам виконавчого провадження та до відповідного органу ДВС.

Частиною першою статті 31 Закону України «Про виконавче провадження» від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV (з наступними змінами і доповненнями) визначено, що копії постанов державного виконавця та інші документи виконавчого провадження (далі - документи виконавчого провадження), що державний виконавець зобов'язаний довести до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам із супровідними листами простою кореспонденцією.

Згідно із пунктами 4.1, 4.2 розділу 4 «Нормативні строки пересилання поштових відправлень та поштових переказів» наказу Міністерства транспорту та зв'язку України «Про затвердження Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень та поштових переказів» від 12 грудня 2007 року № 1149, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 грудня 2007 року за № 1383/14650 (з наступними змінами та доповненнями), нормативні строки пересилання простої письмової кореспонденції операторами поштового зв'язку (без урахування вихідних днів об'єктів поштового зв'язку) становлять: для місцевої - «день»+2, пріоритетної - «день»+1, а при пересиланні рекомендованої письмової кореспонденції нормативні строки пересилання збільшуються на один день.

Отже, враховуючи, що на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайдено підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, позивачем не наведено обставин, які б свідчили про поважність пропуску строку звернення до суду, останній не звертався з клопотанням про поновлення строку звернення до суду, а матеріали справи свідчать про пропущення строку звернення до суду, тому на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Тернопільхлібпром» до управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області, відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області, третя особа управління Державної казначейської служби України у місті Тернополі про визнання дій протиправними та скасування постанов слід залишити без розгляду, роз'яснивши позивачу його право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду.

Одночасно з адміністративним позовом товариством з обмеженою відповідальністю «Тернопільхлібпром» було заявлено клопотання про забезпечення позову, яке не підлягає розгляду судом, у зв'язку з залишенням позовної заяви без розгляду через пропущення позивачем строку звернення до адміністративного суду.

Керуючись статтями 99, 100, 107, 165, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Тернопільхлібпром» до управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області, відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області, третя особа управління Державної казначейської служби України у місті Тернополі про визнання дій протиправними та скасування постанов залишити без розгляду.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Чепенюк О.В.

копія вірна

Суддя Чепенюк О.В.