ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 лютого 2013 р. Справа № 821/138/13-а
Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді: Горшкова В.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Херсонського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до відкритого акціонерного товариства "Бериславське АТП -16537" про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
Херсонський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області звернувся до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до відкритого акціонерного товариства "Бериславське АТП -16537" (надалі - відповідач), у якому просить стягнути заборгованість по фінансовим санкціям у розмірі 5 100,00 грн.
Прокурор в обґрунтування своїх позовних вимоги посилається на те, що під час проведення перевірок державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області виявлено порушення відповідальність за яке передбачено ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року № 2344- ІІІ (надалі - Закон України № 2344-ІІІ), надання послуг з перевезення пасажирів на автомобільному транспорті без оформлення документів (ліцензійна картка, тимчасовий реєстраційний талон витяг з напрямом маршруту) визначених ст. 39, 48 Закону України № 2344-ІІІ
Порушення зафіксовані актами перевірок додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт. На підставі складених актів, начальник територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області виніс постанови про застосування фінансових санкцій № 137975 від 23.10.2012 року, № 137983 від 30.10.2012 року, № 137984 від 30.10.2012 року на загальну суму 5 100,00 грн.
Просить суд стягнути з ВАТ "Бериславське АТП -16537" фінансові санкції по постановам № 137975 від 23.10.2012 року, № 137983 від 30.10.2012 року, № 137984 від 30.10.2012 року на загальну суму 5 100,00 грн.
Відповідач письмових заперечень проти позову та заяву про його визнання не надав, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи та було направлено рекомендованим листом за юридичною адресою ВАТ "Бериславське АТП -16537" та отримано уповноваженою особою підприємства під розписку. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу у порядку скороченого провадження за наявними у справі доказами.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Під час проведення перевірки державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області відносно ВАТ "Бериславське АТП -16537" складені наступні акти перевірки:
- акт перевірки від 01.10.2012 року за № 059348 згідно якого виявлено порушення, а саме було надано послуги з перевезення пасажирів на автомобілі IVECO з державним номерним знаком ВТ09-22АА без оформлення документів (ліцензійна картка, тимчасовий реєстраційний талон витяг з напрямом маршруту).
На підставі вказаного акту перевірки начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області 23.10.2012 року винесено постанову № 137975 про застосування до ВАТ "Бериславське АТП -16537" фінансових санкцій у сумі 1 700,00 грн. на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", за порушення ст. 39 та 48 зазначеного Закону.
- акт перевірки від 04.10.2012 року за № 059354 згідно якого виявлено порушення, а саме було надано послуги з перевезення пасажирів на автомобілі MERCEDES - BENS 814 з державним номерним знаком ВТ12-31АХ без оформлення документів (ліцензійна картка, тимчасовий реєстраційний талон витяг з напрямом маршруту).
На підставі вказаного акту перевірки начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області 30.10.2012 року винесено постанову № 137983 про застосування до ВАТ "Бериславське АТП -16537" фінансових санкцій у сумі 1 700,00 грн. на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", за порушення ст. 39 та 48 зазначеного Закону.
- акт перевірки від 05.10.2012 року за № 059370 згідно якого виявлено порушення, а саме було надано послуги з перевезення пасажирів на автомобілі Хаз-325003 з державним номерним знаком ВТ14-03АА без оформлення документів (витяг з напрямом маршруту).
На підставі вказаного акту перевірки начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області 30.10.2012 року винесено постанову № 137984 про застосування до ВАТ "Бериславське АТП -16537" фінансових санкцій у сумі 1 700,00 грн. на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", за порушення ст. 39 та 48 зазначеного Закону.
Копії постанов від 23.10.2012 року за № 137975, від 30.10.2012 року за № 137983, № 137984 позивачем були направлена на адресу відповідача рекомендованою поштовою кореспонденцією для подальшого виконання.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт", центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція) є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується. Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області є територіальним структурним підрозділом Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, діє на підставі Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку № 888 від 14.12.2005 року.
Відповідно до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. Діяльність щодо перевезення пасажирів і вантажів автотранспортом регулюється Цивільним Кодексом України, Господарським кодексом України, Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності ", Законом України "Про автомобільний транспорт", "Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. № 176, "Правилами перевезення вантажів автомобільним транспортом в України ", затвердж. наказом Міністерства транспорту України від 14.10.97 № 363, "Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом" відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт", затверджені наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства транспорту та зв'язку України від 01.02.2008р. № 9/119, та іншими нормативними актами.
Згідно з пунктом 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 1567 від 08.11.2006, під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.
Закону України "Про автомобільний транспорт" (ст. 39) передбачено обов'язок оформлення оформлення таких документів: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником, транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством - України.
Виконання перевезення пасажирів для власних потреб теж потребує оформлення ряду документів. Таким документами відповідно до ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" є: для автомобільного перевізника документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, список пасажирів, яких перевозять, завірений підписом перевізника та печаткою, інші документи, передбачені законодавством. України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на автобус; список пасажирів, яких перевозять, завірений підписом перевізника, та печаткою, інші документи, передбачені законодавством України. Тільки у випадку оформлення коленого із переліку зазначених документів діяльність по перевезенню пасажирів вважається такою, що відповідає вимогам транспортного законодавства.
За не оформлення визначених вище документів статтею 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачена відповідальність у виді застосування до перевізників стягнення штрафу у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян за надання послуг з перевезення пасажирів (вантажів) без оформлення документів, визначених ст. 39 цього Закону.
На час розгляду справи винесені рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем оскаржено не було.
До теперішнього часу відповідачем суми фінансових санкцій не сплачено, доказів сплати до суду не надходило.
З наведених обставин суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 8, 9, 12,183 -2 КАС України -
постановив:
Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Стягнути до Державного бюджету з відкритого акціонерного товариства "Бериславське АТП - 16537" (код ЄДРПОУ 03119121) фінансові санкції по постановах № 137975 від 23.10.2012 року, № 137983 від 30.10.2012 року, № 137984 від 30.10.2012 року на загальну суму 5 100,00 грн. (п'ять тисяч сто грн.).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Горшков В.М.
кат. 3.7.2