Копія
Справа № 2270/8443/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 лютого 2013 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Лабань Г.В. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України до Хмельницької житлово-експлуатаційної контори № 6 про примусове виконання рішення № 158 від 16.05.2011 року та стягнення економічних санкцій, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Хмельницької житлово-експлуатаційної контори № 6 про примусове виконання рішення № 158 від 16.05.2011 року та стягнення економічних санкцій.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що проведеною перевіркою додержання державної дисципліни цін Хмельницькою житлово-експлуатаційною конторою № 6 встановлено необгрунтоване одержання виручки в період з 01.05.2010 року по 31.01.2011 року внаслідок безпідставного включення витрат на паспортизацію до тарифу на послуги з утримання будинків та прибуднкових територій. Тим самим було порушено вимоги ст.20 Закону України „Про житлово - комунальні послуги" від 24.06.2004 р.№1875- ІV., постанови КМУ "Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій". Загальна сума необґрунтовано отриманої виручки становить 88124,49 грн.
На підставі виявленого порушення Державною інспекцією з контролю за цінами в Хмельницькій області прийнято рішення від 16.05.2011 року за № 158 про застосування економічних санкцій-стягнення необґрунтовано отриманої виручки в сумі 99063,86грн. та штрафу в сумі 198127,72 грн.
В добровільному порядку відповідач не сплатив штрафних санкцій, а тому позивач просить стягнути з відповідача за боргованість по економічних санкціях в сумі 99063,86грн. та штрафу в сумі 198127,72 грн.
Відповідно до ухвали Хмельницького окружного адміністративного суду від 06 лютого 2013 року судовий розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 21 липня 2011 року по справі було відкрито провадження та призначено судове засідання на 01.09.2011 року .
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 28 лютого 2012 року за клопотанням сторін було зупинено провадження до визначення законного представника.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 09 січня 2012 року провадження поновлено та призначено судове засідання на 21.01.2013 року.
Дослідивши в сукупності докази по справі, суд вважає, що заявлений позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Хмельницька житлово-експлуатаційна контора № 6, зареєстрована виконавчим комітетом Хмельницької міської ради 21.06.1993 року, свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи № АОО 832385.
Метою діяльності є своєчасне виконання робіт по утриманню, капітальному і поточному ремонту будинків, що знаходиться на балансі, а також внутрішніх мереж водопостачання, каналізації, електромереж, опалення елементів благоустрою дворів та внутрішньо-квартальних територій у відповіднолсті з нормативними строками і технічним станом, несе відповідальність за безаварійне проживання мешканців в житловому фонді ЖЕК; виконання заявок населення з ремонтно-будівельних робіт; забезпечення громадян, які проживають на території ЖЕК №6, документальними матеріалами, довідками, розрахунковими книжками, копіями документів оформлення прописок громадян, які проживають в будинках ЖЕК, згідно існуючими правилами і несе відповідальність за своєчасний і правдивий облік прописки і виписки громадян; проведення роз'яснювальної роботи з мешканцями будинків із задовільного отримання житла, особливо місць загального користування.
Судом встановлено, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Хмельницькій області було проведено планову перевірку відповідача з питань додержання державної дисципліни цін при формуванні та застосуванні плати за утримання будинків, споруд та прибудинкових територій відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України №529 від 20.05.2009 року за період з 01.04.2010 року по 01.04.2011 року.
За результатами перевірки було складено Акт.
У висновку до акту зазначено, що перевіркою питань додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів ЖЕК № 6 порушив вимоги ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Постанови №560 і Постанови №529 та безпідставно включив в тариф вартість послуг з паспортизації в розмірі 0,02 коп. за 1 кв.м. загальної площі квартири , що призвело до отримання ним за вказаний період необґрунтованої виручки в загальному розмірі 99063,86 грн.
На підставі акту перевірки №342 від 11.05.2011 року прийняте Рішення № 158 від 16.05.2011 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у вигляді вилучення у дохід державного бюджету 99063,86 грн. і стягнення штрафу в сумі 198127,72 грн., та Припис №1287 від 16.05.2011 року про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін, яким зобов'язав позивача усунути порушення державної дисципліни цін шляхом приведення цін (тарифів) у відповідність до вимог чинного законодавства.
01.06.2011 року Житлово-експлуатаційної контора № 6 міста Хмельницького, третя особа на стороні позивача Виконавчий комітет Хмельницької міської ради звернулась з позовом до Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області про визнання неправомірними та скасування рішення № 158 від 16.05.2011 року та Припису № 1287 від 16.05.2011 року.
Постановою Хмельницького окружного адімінстративного суду від 26.07.2011 року по справі №2270/7275/11 за позовом Хмельницької житлово-експлуатаційної контори № 6, третя особа на стороні позивача Виконавчий комітет Хмельницької міської ради, до Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області про визнання неправомірними та скасування рішення №158 від 16.05.2011 року та Припису №1287 від 16.05.2011 року , позов задоволено.
Постанова набрала законної сили 22 листопада 2011 року.
Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Правовою підставою для пред'явлення адміністративного позову було рішення №158 від від 16.05.2011 року, яке скасоване Постановою ХОАС від 26.07.2011 року, а відтак відсутні підстави для заявлення позовних вимог.
З урахуванням викладного,позивачем не наведено підстав для правомірності звернення із вимогою, щодо примусового виконання рішення №158 та стягнення економічних санкцій, а тому позовні вимоги не підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст.158-163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні адміністративного позову Міністерства економічного розвитку і торгівлі України до Хмельницької житлово-експлуатаційної контори № 6 про примусове виконання рішення № 158 від 16.05.2011 року та стягнення економічних санкцій- відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/Г.В. Лабань"Згідно з оригіналом" Суддя Г.В. Лабань