Постанова № 291335, 05.12.2006, Господарський суд Вінницької області

Дата ухвалення
05.12.2006
Номер справи
12/404-06
Номер документу
291335
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua

____________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 грудня 2006 р. Справа № 12/404-06

за позовом Липовецької міжрайонної державної податкової інспекції Вінницької області (Вінницька обл., м. Липовець, вул. Леніна, 84 а)

до Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Росошанський»(22542 Вінницька область, Липовецький р-н, с. Росоша, ідент. код 03731419)

про стягнення 37498,69 грн. штрафних санкцій

Суддя М. Кожухар

Секретар судового засідання Т. Геєчко

Представники:

Позивача - Годун К.О. - за дорученням

Відповідача - Скомарівський В.А. – голова кооперативу

ВСТАНОВИВ:

Заявлено позов про примусове стягнення на підставі пп. 3.1.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активів в рахунок погашення податкового боргу в сумі 37498,69 грн. по штрафних санкціях, застосованих рішенням № 0000312301/0 від 14.11.2005 р.

В судовому засіданні 05.12.2006 р. позивачем подано заяву про зміну підстав позову, де він просить стягнути зазначену суму за рахунок майна відповідача на підставі п.11 ст. 10. Закону України «Про державну податкову службу в Україні».

Відповідач письмового відзиву не дав, його представник в судовому засіданні проти позову заперечив без наведення мотивів і обґрунтування.

З наданих матеріалів суд вбачає, що державними податковими інспекторами Липовецької міжрайонної державної податкової інспекції здійснено планову документальну комплексну перевірку дотримання вимог податкового та валютного законодавства СВК «Росошанський»за період з 01.10.2004 р. по 01.09.2005 р., яка оформлена актом № 38/23-03731419 від 10.11.2005 р.

Перевіркою зокрема встановлено:

- несвоєчасне оприбуткування готівки в касі підприємства на суму 4000 грн.;

- перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки, а також видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування, щодо раніше виданих коштів в сумі 4199,76 грн.;

- витрачання готівки з виручки підприємства від реалізації продукції (робіт, послуг) та інших касових надходжень (крім коштів, отриманих із установ банків) на виплати, що пов’язані з оплатою праці (за винятком екстрених (невідкладних) обставин, соціальних виплат на поховання, допомоги при народженні дитини, одиноким та багатодітним матерям на лікування в разі хвороби, компенсацій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи), за наявності податкової заборгованості в розмірі 16448,75 грн.

На підставі цього акту прийнято рішення № 0000312301/0 від 14.11.2005 р. про застосування штрафних санкцій відповідно до ст. 1 Указу Президента України від 12.06.1995 р. № 436/95:

- за несвоєчасне оприбуткування готівки в касі підприємства –у п’ятикратному розмірі неоприбуткованої суми –20000 грн.;

- за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки, а також видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування, щодо раніше виданих коштів у розмірі 25 відсотків виданих під звіт сум –1049,94 грн.;

- за витрачання готівки з виручки підприємства від реалізації продукції (робіт, послуг) та інших касових надходжень (крім коштів, отриманих із установ банків) на виплати, що пов’язані з оплатою праці (за винятком екстрених (невідкладних) обставин, соціальних виплат на поховання, допомоги при народженні дитини, одиноким та багатодітним матерям на лікування в разі хвороби, компенсацій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи), за наявності податкової заборгованості в розмірі здійснених виплат –16448,75 грн.

Рішення отримано відповідачем 02.12.2005 р.

Наведене стверджується:

- актом перевірки № 38/23-03731419 від 10.11.2005 р.

- корінцем податкового рішення № 0000312301/0 від 14.11.2005 р.;

- листом № 2895/10/23-207 про направлення названого податкового рішення з поштовим повідомленням про вручення його відповідачу, -

та не заперечується відповідачем.

Заслухавши представників сторін, дослідивши і оцінивши надані докази, суд дійшов такого висновку.

Відповідно до частини 2 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України ( далі –КАС України) суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Виходячи з цього принципу суд розглядає справу в межах підтриманих позивачем позовних вимог.

Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»податковим органам для здійснення покладених на них функцій надано зокрема право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п. 2.6 Інструкції про порядок застосування штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, затвердженої наказом ДПА України № 110 від 17.03.2001 р., зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23 березня 2001 р. за № 268/5459 (далі –Інструкція № 110), рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій - це рішення керівника органу державної податкової служби (його заступника) щодо виявленого порушення (крім порушення правил оподаткування), яке приймається відповідно до законодавчих актів, якими надано право органам державної податкової служби застосовувати штрафні (фінансові) санкції.

Згідно з чинним законодавством органам державної податкової служби надано зокрема право застосовувати до платників податків штрафні та фінансові санкції у порядку та розмірах, установлених законодавством (п. 6.1 Інструкції № 110).

Відповідно до п. 6.5 Інструкції № 110 у разі порушення юридичними особами та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності норм, визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" ( 265/95-ВР ), законами з питань зовнішньоекономічної діяльності та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служби, штрафні санкції застосовуються в розмірах, передбачених відповідними законодавчими актами.

Штрафні санкції, визначені підпунктами 6.2, 6.5, застосовуються органами державної податкової служби на підставі рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, складання та надсилання (вручення) яких здійснюється у порядку, передбаченому Порядком направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 N 253.

Розміри штрафних санкцій, застосованих до відповідача за допущені ним порушення, передбачені Указом Президента України від 12 червня 1995 року N 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки».

Відповідно до п. 2 цього Указу штрафні санкції, передбачені цим Указом, застосовуються до осіб, зазначених у статті 1 цього Указу, органами державної податкової служби.

Пунктом 3 цього Указу контроль за додержанням особами, зазначеними у статті 1 цього Указу (крім банків), норм з регулювання обігу готівки в національній валюті, що встановлюються Національним банком України, здійснюють органи державної податкової служби, державної контрольно-ревізійної служби, Міністерства внутрішніх справ України та фінансові органи, а банками - Національний банк України.

Позивачем в межах наданих йому повноважень прийнято рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій, які є предметом спору, та надіслано його відповідачу у встановленому законодавством порядку.

Відповідач не скористався наданим йому пунктом 14 Інструкції № 110 правом оскарження рішення у встановленому законодавством порядку, при розгляді даної справи обґрунтованих заперечень проти нього не навів.

Пунктом 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій зокрема віднесено подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

З урахуванням наведеного, позов підлягає задоволенню.

Керуючись розділом УП, ст.ст. 7, 71, 86, 94 ч. 4, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Росошанський»(22542 Вінницька область, Липовецький р-н, с. Росоша, ідент. код 03731419) 37498,69 грн. штрафних санкцій за рахунок його майна.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя М. Кожухар

Повний текст постанови складено 06.12.2006 р.