Головуючий у 1 інстанції - Христофоров А.Б.
Суддя-доповідач - Гайдар А.В.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 січня 2013 року справа №2а/0570/12584/2012 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд колегією в складі
головуючого судді Гайдара А.В.
суддів Ханової Р.Ф.
Яковенка М.М.,
за участю секретаря судового засідання Левченко Г.О.,
представника позивача Пеліхос Є.М. (згідно довіреності)
представника відповідача Лисенкова Д.М., (згідно довіреності)
розглянув у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Донецькміськгаз» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 19 листопада 2012 р. у справі № 2а/0570/12584/2012 (головуючий І інстанції Христофоров А.Б.) за позовом Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Донецькміськгаз» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку Державної податкової служби про визнання протиправним податкового повідомлення-рішення від 15.05.2012 р. за №0000051550/5122/10/15-17/15-1, визнання незаконними дій по віднесенню сплачених коштів, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення, зобов'язання внести зміни в облікову картку платника податків -
В С Т А Н О В И В :
До Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулося Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Донецькміськгаз» (далі - позивач) до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку Державної податкової служби (далі - відповідач) про визнання протиправним податкового повідомлення-рішення від 15.05.2012 р. за №0000051550/5122/10/15-17/15-1, визнання незаконними дій по віднесенню сплачених коштів, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення, зобов'язання внести зміни в облікову картку платника податків. (т.1 а.с.3-10).
Постановою суду першої інстанції від 19.11.2012 року у задоволенні позовних вимог Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Донецькміськгаз» -відмовлено.
Не погодившись з таким рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій зазначив, що постанова суду першої інстанції є необґрунтованою, винесеною з порушенням норм матеріального та процесуального права, у зв'язку з чим підлягає скасуванню та просив прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник позивача у судовому засіданні пдтримав доводи апеляційної скарги, просив її задовольнити, скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти доводів апеляційної скарги, та просила відмовити в задоволенні апеляційної скарги, а рішення суду першої інстанції залишити без змін.
За правилами частини першої статті 195 КАС України перегляд судового рішення суду першої інстанції здійснюється в межах апеляційних скарг.
Заслухавши доповідь судді - доповідача, вислухавши думку сторін, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів встановила наступне.
Позивач Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Донецькміськгаз», - є юридичною особою та згідно ст. 48 КАС України здатний особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.
Відповідач - Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку Державної податкової служби, згідно ст. 48 КАС України здатний особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.
27.04.2012 року податковим органом, за наслідками проведеної камеральної перевірки своєчасності сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Донецькміськгаз» за період з 20.06.2011 року по 29.03.2012 року, встановлені порушення та складено акт № 73/15-17/5-1-03361081 від 27.04.2012 року (Далі за текстом,- акт перевірки) (том 1, а.с. 12-15).
Згідно висновків акту перевірки, податковим органом встановлено порушення п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16, п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України в частині несвоєчасної сплати суми узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість з затримкою термінів сплати на 23-153 днів у загальній сумі 13754668,00 гривень, у т.ч. по деклараціях за травень 2011 року-січень 2012 року всього у розмірі 13754668,00 гривень.
На підставі акту перевірки 15.05.2012 року податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000051550/5122/10/15-17/15-1 (Далі за текстом,- спірне рішення) (том 1, а.с.16).
Спірним рішенням Публічному акціонерному товариству по газопостачанню та газифікації «Донецькміськгаз» за порушення п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України, за затримку менш ніж 30 календарних днів граничного строку сплати суми грошового зобов'язання в розмірі 3 871 570,04 гривень, на підставі п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України, зобов'язано сплатити штраф у розмірі 10 %, на суму 387 157,01 гривень.
Стосовно позовних вимог в частині визнання протиправним спірного податкового повідомлення-рішення колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне.
Оскільки спірне рішення прийнято у зв'язку із несвоєчасною сплатою податкових зобов'язань на суму 3 871 570,04 гривень, а штрафна фінансова санкція нарахована відповідно у розмірі 10 %, судом першої інстанції правомірно надана оцінка висновкам акта перевірки, які сформовано на підставі обставин несвоєчасності сплати грошових зобов'язань із затримкою до 30 днів, визначених за деклараціями :
за січень 2012 року № 9007228018 від 21.02.2012 на суму 1 7390 32,00 гривень (том 1, а.с. 64-65);
за грудень 2011 року № 9014221314 від 20.01.2012 на суму 3 605 329,00 гривень (том 1, а.с. 66-67);
за жовтень 2011 року № 9011790167 від 21.11.2011 року на суму 1 427 997,00 гривень (том 1, а.с. 70-71).
Встановлено, що в рахунок погашення податкового боргу по ПДВ у сумі 1 739 032,00 гривень, згідно декларації № 9007228018 від 21.02.2012, податковим органом спрямовано кошти сплачені позивачем платіжним документом № 1613 від 29.03.2012 на суму 1739032,00 гривень, затримка складає 28 днів.
При цьому ПАТ по газопостачанню та газифікації «Донецькміськгаз» у платіжному документі № 1613 від 29.03.2012 в графі призначення платежу вказало, що перераховуються поточні податкові зобов'язання по ПДВ за лютий 2012 року (том 1, а.с. 63).
В рахунок погашення податкового боргу по ПДВ у сумі 3 605 329,00 гривень, згідно декларації № 9014221314 від 20.01.2012, податковим органом спрямовано кошти сплачені позивачем платіжними документами:
№ 1004 від 03.02.2012 року на суму 270879,46 гривень затримка складає 25 днів;
№ 1005 від 24.02.2012 року на суму 1147344,48 гривень затримка складає 25 днів;
При цьому ПАТ по газопостачанню та газифікації «Донецькміськгаз» у платіжних документах:
№ 1004 від 03.02.2012 року, в графі призначення платежу, вказало, що перераховуються штрафні санкції по ПДВ згідно рішення суду № 2а/0570/11132/2011 від 26.09.2011 року (том 1, а.с. 59).
№ 1005 від 24.02.2012 року, в графі призначення платежу, вказало, що перераховуються пеня по ПДВ за 2011 рік повністю (том 1, а.с. 59).
В рахунок погашення податкового боргу по ПДВ у сумі 1 427 997,00 гривень, згідно з декларацією № 9011790167 від 21.11.2011 року, податковим органом спрямовано кошти сплачені позивачем платіжними документами:
№ 279 від 23.12.2011 року на суму 258 287,10 гривень;
№ 278 від 23.12.2011 на суму 350000,00 гривень;
№ 279 від 26.12.2011 року на суму 106027,00 гривень;
При цьому ПАТ по газопостачанню та газифікації «Донецькміськгаз» у платіжних документах:
№ 279 від 23.12.2011 року в графі призначення платежу вказало, що перераховується заборгованість по ПДВ за постановою Донецького окружного адміністративного суду від 17.11.2011 року справа № 2а/0570/15964/2011 (том 1, а.с. 54);
№ 278 від 23.12.2011 в графі призначення платежу вказало, що перераховується заборгованість по ПДВ за постановою Донецького окружного адміністративного суду від 17.11.2011 року справа № 2а/0570/15964/2011 (том 1, а.с. 53);
№ 279 від 26.12.2011 року в графі призначення платежу вказало, що перераховується заборгованість по ПДВ за постановою Донецького окружного адміністративного суду від 17.11.2011 року справа № 2а/0570/15964/2011 (том 1, а.с. 55).
Колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції, що у даному випадку також підтверджується факт перерозподілу коштів сплачених платником податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.
Згідно абз.1-2 ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні",- завданнями органів державної податкової служби є, зокрема здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно п. 1 ч.1 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні",- державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції зокрема виконують такі функції як здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.
Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України,- органи державної податкової служби мають право, зокрема звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.п. 41.1.1. п.4.1 ст.41 Податкового кодексу України,- контролюючими органами є, зокрема органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Відповідно до п.п. 14.1.137 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України,- орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п.4.15 ст.41 Податкового кодексу України,- органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Згідно п. 87.9. ст. 87 Податкового кодексу України,- у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.
Таким чином, відповідач є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йомуПодатковим кодексом та Законом України „Про державну податкову службу в Україні".
Отже, враховуючи приписи п. 87.9. ст. 87 Податкового кодексу України (Далі- ПКУ), колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції щодо правомірності дій податкового органу по зарахуванню коштів, що сплачені позивачем в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.
Що стосується дій податкового органу в частині зарахування коштів, що сплачені позивачем платіжними документами із напрямом сплати «згідно рішення суду», колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.
Пунктом 1.1. ст. 1 ПКУ встановлено, що він регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Кодексом встановлений перелік певних заходів, які можуть самостійно вживатися податковим органом з метою погашення податкового боргу -стягнення коштів з рахунків у банках, застосування податкової застави та реалізація майна за рахунок майна, що перебуває в заставі, застосування адміністративного арешту активів, накладення арешту на кошти тощо.
Приписами ст.87 ПКУ встановлені джерела сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків, а також обмеження на використання у якості джерел погашення податкового боргу платника податків.
Абзацом другим п 87.9. ПКУ встановлено, що спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Отже, дії податкового органу узгоджуються із приписами ст. 87 ПКУ і не виходять за межі повноважень та вичерпного переліку джерел для погашення податкового боргу платника податків.
Таким чином колегія судів зазначає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку щодо правомірності дій податкового органу в частині зарахування коштів, що сплачені позивачем платіжними документами із напрямом сплати «згідно рішення суду», оскільки такі дії обумовлені наданими йому повноваженнями та покладеними обов'язками і не суперечать приписам ч. 5 ст. 124 Конституції України та ч.1 ст. 255 КАС України.
Згідно абз. 2 п. 58.1 ст. 58 ПК України,- податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість; посилання на норму цьогоКодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов'язань платника податків; суму грошового зобов'язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного (збільшеного) бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення результатів господарської діяльності або від'ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов'язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про наслідки несплати грошового зобов'язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення.
Таким чином, як вбачається із наведеної норми, при прийняті контролюючим органом податкового повідомлення в ньому зазначається підстава такого нарахування.
Згідно п. 55.1. ст. 55 ПК України,- податкове повідомлення-рішення про визначення суми грошового зобов'язання платника податків або будь-яке інше рішення контролюючого органу може бути скасоване контролюючим органом вищого рівня під час проведення процедури його адміністративного оскарження та в інших випадках у разі встановлення невідповідності таких рішень актам законодавства.
Враховуючи вищенаведене, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про відмову у задовленні позовних вимог в частині визнання протиправним податкового повідомлення-рішення від 15.05.2012 року № 0000051550/5122/10/15-17/15-1.
Що стосується позовних вимог в частині визнання незаконними дій по віднесенню сплачених коштів, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення, колегія суддів погоджує висновоку суду першої інстанції з огляду на наступне.
Встановлено, що податковий борг з податку на додану вартість утворився у зв'язку із несвоєчасною сплатою узгоджених податкових зобов'язань визначених позивачем самостійно, згідно поданих податкових декларацій:
декларацією № 9004339711 від 20.06.2011 року на суму 1 369 236,00 гривень (том 1, а.с. 81-82);
декларацією № 1305 від 20.07.2011 року на суму 765466,00 гривень ( том 1, а.с. 79-80);
декларацією № 9007170753 від 22.08.2011 року на суму 806 027,00 гривень (том 1, а.с. 77-78);
декларацією № 9008090174 від 20.09.2011 року на суму 576 085,00 гривень (том 1, а.с. 75-76);
декларацією № 9009354985 від 20.10.2011 року на суму 944 864,00 гривень (том 1, а.с. 73-74);
декларацією № 9011790167 від 21.11.2011 року на суму 1 427 997,00 гривень (том 1, а.с. 70-71);
декларацією № 9012833772 від 20.12.2011 на суму 2 520 632,00 гривень (том 1, а.с. 68-69);
декларацією № 9014221314 від 20.01.2012 на суму 3 605 329,00 гривень (том 1, а.с. 66-67);
декларацією № 9007228018 від 21.02.2012 на суму 1 7390 32,00 гривень (том 1, а.с. 64-65).
Як вбачається із описової частини акта перевірки, податковий орган в рахунок погашення податкового боргу по податку на додану вартість у сумі 1369236,00 гривень, який виник у зв'язку із несвоєчасною сплатою узгоджених податкових зобов'язань визначених декларацією № 9004339711 від 20.06.2011 року, граничний термін сплати 30.06.2011 року, спрямовано кошти сплачені ПАТ по газопостачанню та газифікації «Донецькміськгаз» платіжними документами :
№ 269 від 21.11.2011 року на суму 22549,93 гривень;
№ 6809 від 22.11.2011 року на суму 500 000,00 гривень;
№ 5406 від 22.11.2011 року на суму 20 000,00 гривень;
№ 272 від 22.11.2011 року на суму 40 000,00 гривень;
№ 273 від 22.11.2011 року на суму 40 000,00 гривень;
№ 275 від 23.11.2011 року на суму 50 000,00 гривень;
№ 276 від 23.11.2011 року на суму 50 000,00 гривень;
№ 6413 від 23.11.2011 року на суму 13638,00 гривень;
№ 6933 від 30.11.2011 року на суму 633048,07 гривень.
В рахунок погашення податкового боргу по податку на додану вартість у сумі 765466,00 гривень, який виник у зв'язку із несвоєчасною сплатою узгоджених податкових зобов'язань визначених декларацією № 1305 від 20.07.2011 року, граничний термін сплати 30.07.2011 року, податковим органом спрямовано кошти сплачені ПАТ по газопостачанню та газифікації «Донецькміськгаз» платіжними документами :
№ 6933 від 30.11.2011 року на суму 683 116,18 гривень;
№ 7358 від 22.12.2011 року на суму 82 349,82 гривень.
В рахунок погашення податкового боргу по податку на додану вартість у сумі 806027,00 гривень, який виник у зв'язку із несвоєчасною сплатою узгоджених податкових зобов'язань визначених декларацією № 9007170753 від 22.08.2011 року, граничний термін сплати 30.08.2011 року, податковим органом спрямовано кошти сплачені ПАТ по газопостачанню та газифікації «Донецькміськгаз» платіжним документом № 7358 від 22.11.2011 року на суму 806027,00 гривень.
В рахунок погашення податкового боргу по податку на додану вартість у сумі 576085,00 гривень, який виник у зв'язку із несвоєчасною сплатою узгоджених податкових зобов'язань визначених декларацією № 9008090174 від 20.09.2011 року, граничний термін сплати 30.09.2011 року, податковим органом спрямовано кошти сплачені ПАТ по газопостачанню та газифікації «Донецькміськгаз» платіжним документом № 7358 від 22.11.2011 року на суму 576085,00 гривень.
В рахунок погашення податкового боргу по податку на додану вартість у сумі 944864,00 гривень, який виник у зв'язку із несвоєчасною сплатою узгоджених податкових зобов'язань визначених декларацією № 9009354985 від 20.10.2011 року, граничний термін сплати 30.10.2011 року, податковим органом спрямовано кошти сплачені ПАТ по газопостачанню та газифікації «Донецькміськгаз» платіжним документом № 7358 від 22.11.2011 року на суму 933487,29 гривень, № 279 від 23.12.2011 на суму 11376,71 гривень.
В рахунок погашення податкового боргу по податку на додану вартість у сумі 1427997,00 гривень, який виник у зв'язку із несвоєчасною сплатою узгоджених податкових зобов'язань визначених декларацією № 9011790167 від 21.11.2011 року, граничний термін сплати 30.11.2011 року, податковим органом спрямовано кошти сплачені ПАТ по газопостачанню та газифікації «Донецькміськгаз» платіжним документом № 279 від 22.12.2011 року на суму 258 287,10 гривень, № 278 від 23.12.2011 на суму 350000,00 гривень, № 279 від 26.12.2011 року на суму 106027,00 гривень, № 1 від 03.02.2012 на суму 713 682,90 гривень.
В рахунок погашення податкового боргу по податку на додану вартість у сумі 2520632,00 гривень, який виник у зв'язку із несвоєчасною сплатою узгоджених податкових зобов'язань визначених декларацією № 9012833772 від 20.12.2011, граничний термін сплати 30.12.2011 року, податковим органом спрямовано кошти сплачені ПАТ по газопостачанню та газифікації «Донецькміськгаз» платіжним документом № 2 від 03.02.2012 року на суму 2 497 217,16 гривень, № 1004 від 03.02.2012 року на суму 23414,84 гривень.
В рахунок погашення податкового боргу по податку на додану вартість у сумі 3605329,00 гривень, який виник у зв'язку із несвоєчасною сплатою узгоджених податкових зобов'язань визначених декларацією № 9014221314 від 20.01.2012, граничний термін сплати 30.01.2012 року, податковим органом спрямовано кошти сплачені ПАТ по газопостачанню та газифікації «Донецькміськгаз» платіжними документами
№ 1004 від 03.02.2012 року на суму 270879,46 гривень;
№ 1005 від 24.02.2012 року на суму 1147344,48 гривень;
№ 36150026 від 13.03.2012 року на суму 990944,35 гривень;
№ 6 від 13.03.2012 року на суму 350 000,00 гривень;
№ 7 від 15.03.2012 року на суму 398 087,65 гривень;
№ 1613 від 29.03.2012 року на суму 448073,06 гривень.
В рахунок погашення податкового боргу по податку на додану вартість у сумі 1739032,00 гривень, який виник у зв'язку із несвоєчасною сплатою узгоджених податкових зобов'язань визначених декларацією № 9007228018 від 21.02.2012, граничний термін сплати 01.03.2012 року, податковим органом спрямовано кошти сплачені ПАТ по газопостачанню та газифікації «Донецькміськгаз» платіжним документом № 1613 від 29.03.2012 на суму 1739032,00 гривень.
Затримка сплати податкового боргу складає 23-153 днів.
Як вбачається із облікової картки платника податків, податковий орган за наявності такої сплати виконував свої повноваження враховуючи приписи п. 87.9 ст. 87 ПКУ та відповідно перераховував зазначені кошти в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення (том 1 а.с.185, 199, 208).
Задоволення вимог позивача про зобов'язання внести зміни в облікову картку платника податків, є неможливим, зокрема у зв'язку із тим, що на момент розгляду справи, попередній податковий борг, в рахунок погашення якого позивач просить направити платіж, - відсутній.
При цьому встановлено, що дії податкового органу щодо погашення попереднього податкового богу за рахунок інших платежів, позивачем не оскаржувались, а спрямування коштів та внесення змін про які просить позивач призведе до переплати в обліковій картці платника податків за погашеними податковими зобов'язаннями за січень, лютий, липень, жовтень, листопад, грудень 2011 року.
Інструкцією про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 18.07.2005 № 276, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02.08.2005 за № 843/11123 (далі -Інструкція № 276), встановлено порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів), надходження яких контролюється органами державної податкової служби і які передбачені бюджетною класифікацією України за доходами до Державного бюджету України, місцевих бюджетів та державних цільових фондів, надходжень на погашення простроченої заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, та бюджетними позичками, а також сум штрафних (фінансових) санкцій та пені, що застосовуються до платників податків відповідно до чинного законодавства (п. 1.2 Інструкції).
Пунктом 1.4 Інструкції № 276 встановлено, що облік, контроль і складання звітності щодо платежів, що надходять до бюджету, здійснюється органами державної податкової служби з використанням автоматизованої інформаційної системи, що забезпечує єдиний технологічний процес уведення, контролю інформації обробки документів.
Згідно з пунктами 5.1, 5.3 Інструкції № 276, для забезпечення контролю за повнотою та своєчасністю розрахунків платників з бюджетом за податками, зборами (обов'язковими платежами) органи державної податкової служби провадять оперативний облік надходжень платежів згідно з кодами бюджетної класифікації за доходами на підставі документів, перелічених у розділі 2 цієї Інструкції.
Дані про надходження платежів до бюджету відображаються органом державної податкової служби в особових рахунках платників і в реєстрі надходжень та повернень у день отримання від органів Державного казначейства України відомостей про зарахування та повернення надміру сплачених платежів у вигляді електронного реєстру розрахункових документів.
Згідно п 11.4. Інструкції № 276, сума податкового боргу (його частини), яка виникла в результаті несплати узгодженого податкового зобов'язання, визначеного податковим органом, підлягає скасуванню у разі, якщо судом змінено або скасовано відповідне рішення такого податкового органу.
В даному випадку таких підстав немає.
Тобто, суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду 1-ї інстанції. Таким чином, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги.
Керуючись ч. 1-3 ст. 160, ст.ст. 167, 195-197, п.1 ч.1 ст. 199, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Донецькміськгаз» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 19 листопада 2012 р. у справі № 2а/0570/12584/2012 - залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 19 листопада 2012 р. у справі № 2а/0570/12584/2012 - залишити без змін.
Повний текст ухвали складений та підписаний колегією суддів 4 лютого 2013 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення в повному обсязі.
Головуючий: А.В. Гайдар
Судді: Р.Ф. Ханова
М.М. Яковенко