Постанова № 2909384, 02.09.2008, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.09.2008
Номер справи
2-а-10190/08
Номер документу
2909384
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

h

справа №  2-а-10190/08 

категорія  65

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 02 вересня 2008 р.                                                                                                   м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді  Євпак В.В. ,

при секретарі -  Швець Н.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом  Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м.Житомир)

до   Приватного підприємства Агрофірма "Поділля"

про  стягнення адміністративно –господарських санкцій за недодержання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі  7144,89 грн.,-

встановив:

 Позивач просить стягнути з відповідача 7144 грн. 89 коп. адміністративно-господарських санкцій  за нестворення робочих місць для забезпечення працевлаштування  інвалідів та не працевлаштування таких у 2007 році. Вимоги мотивує тим, що виходячи з середньооблікової чисельності працюючих у відповідача 39 чоловік, відповідач мав  працевлаштувати 2 інваліда, але не влаштував і не виконав  при цьому норматив у кількості 1 чоловіка. Сума адміністративно-господарської санкції з урахуванням пені в розмірі 132 грн. 07 коп. обчислена з середньорічної заробітної плати штатного працівника  на підприємстві 7012 грн. 82 коп.  і становить 7144 грн. 89 коп.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримала у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з”явився. Про день, час та місце розгляду справи відповідач повідомлений вчасно та належним чином. Про причини неявки суд не повідомив, заперечень суду не надав.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив: дані правовідносини регулюються Законом України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в України”від 21.03.1991 року з відповідними змінами (зі змінами до Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо професійної і трудової реабілітації інвалідів від 06.10.2005 року) (далі Закон) чинного на момент виникнення правовідносин.

Згідно із ст. 19 Закону для підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік, - у кількості одного робочого місця.

Відповідно до ст. 20 закону підприємства, установи, організації. у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньо облікова чисельність працюючих інвалідів менша ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи. які використовують найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ. організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації, громадських  організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

З статистичної звітності форми № 10 ПІ поштово-річного “Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів”за 2007 рік видно, що середньооблікова кількість штатних працівників у відповідача становила 39 осіб. Відповідно чисельність інвалідів -  штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідачем до чотирьох відсоткового нормативу, у 2007 році становила 2 особи, у той час коли у звітному періоді не було працевлаштовано  1 інваліда. У звітному періоді 1 робоче місце для забезпечення працевлаштування інвалідів, згідно з установленим нормативом, залишалось не зайнятим.

Таким чином розмір адміністративно-господарської санкції виходячи з чисельності працюючих  становить 7144 грн. 89 коп. (3218 грн.  18 коп. х 1 + 132 грн. 07 коп.).

Судом встановлено, що відповідач самостійно встановив суму адміністративно-господарських санкцій, які необхідно сплатити.

Відповідач заперечень суду не  надав.

З урахуванням всіх обставин по справі суд вважає, що є підстави для задоволення позовних вимог.

Судові витрати з відповідача відповідно до ст. 94 КАС України, не стягуються.

На підставі викладеного, відповідно до Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”від 21.03.1991 року з відповідними змінами,  керуючись ст. ст. 94, 158 –163, 254 КАС України, -

 

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з  приватного підприємства агрофірми „Поділля”   (с. Стрижівка Любарський район, Житомирська область, р/р 26009915 в Райффайзен банк „Аваль”, МФО 311528, код  30014396) на користь Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул. Домбровського, 38, м. Житомир, 10003, р/р 31218230700002 в ГУДКУ у Житомирській області, МФО 811039, код 22062319, код платежу 50070000, символ –230) адміністративно –господарські санкції за недодержання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 7144 грн. 89 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення постанови суду та подання апеляційної скарги, яка може бути подана протягом 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження.

  

Головуючий суддя:                                                                                     В.В. Євпак